Makarena

Ulcinj

94 poruke u ovoj temi

Pozdrav svima :) Vidim da je kod vecine CG sve manje i manje popularna. Ja nazalost(ili na srecu, haha), ne ulazim u tu vecinu. Letovala sam u razlicitim delovima Crne Gore, bez ijednog neprijatnog iskustva (a nakupilo se tu boga mi 15 godina). Elem, sticajem okolnosti , ove godine po prvi put cu posetiti Ulcinj. To je jedino mesto u kom nisam bila.

Pretrazila sam malo forum, ali (ocekivano) nema mnogo tema koje bi mi dale odgovor na pitanja koja imam ;) . Prvo moram da vam napomenem da se izrazito trudim da nemam predrasuda kad je ovo mesto u pitanju. Shvatam i da su nam svima kriterijumi razliciti , pa je i tako vrlo diskutabilno sta je dobro, a sta lose . Za vas koji poznajete Ulcinj, ili ste nekad bili tamo, kako biste ga ocenili za porodicno letovanje (ili vam letovanje sa detetom/decom) ? :) Pretpostavljam da su cene nesto nize nego u ostalim delovima primorja?(ne mislim na cene smestaja, nego na cene u restoranima/kaficima). Kakvi su domacini, i generalno kakvi su vasi utisci i sta ne bi trebalo propustiti?

Hvala unapred na odgovorima :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Posto ni do danas niko nije dao svoje misljenje i iskustvo sa letovanja u Ulcinju, nadam se da ces nam dati objektivno misljenje o cistoci i bezbednosti. Meni se cini zanimljivo, bas zato sto je cesto bojkotovano i obojeno predrasudama.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

:) Da, ja bila, videla , vratila se :) Super smo se (sin i ja ) proveli. Za decu je idealno. Ja nisam ljubitelj plicaka koji ide u nedogled, volim da plivam, ali.. zrtvovala sam se :D Grad mi je prilicno neobican, uopste mi se ne uklapa u ostatak primorja. Nije mi se dopalo sto klasicno setaliste ne postoji. Naime, ulica u kojoj smo mi bas bili smesteni, (ta ulica ide prema gradskoj plazi) se u 20h zatvara i postaje setaliste. Takodje, bez kola, nema svrhe ici u Ulcinj, jer su sve najbolje plaze prilicno daleko. Biti osudjen samo na gradsku malu plazu je uzas, iz razloga sto je krcata. Zaista, oko 9 sati, jedva da imas gde peskir da spustis, a o iznajmljivanju lezaljke tik do vode, ni govora. Srecom, mi smo uglavnom isli na Kopakabanu, gde prostora ima za sve, i u principu mozes da radis sta ti volja, a da to niko i ne primeti :)

Citala sam komentare (ne na forumu ) nego na naslovnoj ovde, koji su uglavnom bili pozitivni, ali sam procitala i jedan koji kaze da albanci nece da odgovore na srpskom. Ili crnogorskom, kako vam volja. To nije tacno. Nijednom engleski nisam upotrebila, ljudi bez problema govore jedan ili drugi jezik, prema potrebi. Dzamija ima, to valjda svi znaju, hodze pevaju negde oko 13 i 20 h (ako pevaju u jos neko vreme, to nisam uspela da cujem, spavam kao top), i mom sinu je to bas bilo zanimljivo. Ne znam sta bih ti jos rekla a da se tice bezbednosti. Ja se nisam osetila ugrozenom ni u jednom momentu :)

Sto se cistoce tice, grad kao grad bi mogao biti cistiji, zapravo, narocito kad se krene van centra, prema velikoj plazi, stice se utisak da nema dovoljno kontejnera. Sreca je pa ljudi bar donesu smece do istih. Kazem, to nije u samom centru slucaj, ali moglo bi se povesti malo vise racuna o tome. Voda je bila ok, mozda se dva put desilo da kao bude nesto prljava zbog talasa.

Istina je da se crnogorski retko cuje, ako nekom tako nesto moze da smeta, onda ne treba da ide. Meni je licno svejedno hocu li slusati nemacki, svedski, ruski, ili albanski. Kapiram da su svi dosli na odmor, i to je to. Sve plaze se ciste uvece, naravno, nije samo do domacina, ljudi su ti koji ostavljaju smece pored lezaljki, jer ih mrzi da to spakuju u neku kesu i ponesu do kante . To sam vidjala i u Cro prosle godine, iako Za Cro vazi da je cistija (naravno da jeste generalno gledano, samo hocu da kazem da ljudi svuda mogu da prave ista **** ). U svakom slucaju, za tih 12 dana, vreme nam je bilo idealno, setali smo, vozili skutere, tako da smo se prilicno dobro proveli. Da li bih opet otisla.. Jedino ako bi mi klinac trazio, i to samo iz razloga, sto volim da imam gde da prosetam (Ulcinj je i prilicno brdovit), a da to nije ulica, znaci, onako pored mora (kao sto je setaliste igalo, hn ) i sto volim da posle dva minuta budem u dubokoj vodi. Veruj mi da do duboke nisam ni stigla :D Medjutim, za roditelje, istovremeno moze da bude opustenije. Znas ono, kazes "nemoj daleko" i ne brines :kez:

Nocnog provoda ima , koliko sam cula s obzirom da smo bili u centru zbivanja, i ne sekirajte se, ima za svaciji ukus, ali uglavnom se pusta haus..ili ovaj popic , sto je sad popularno . Cene- pa, ako izuzmem Budvu, ja boga mi ne primetih neku narocitu jeftinocu . U prodavnicama je kao u Bg , pristojna vecera za dvoje odraslih i dvoje dece sa picem, oko 30 eura. Pretpostavljam da je to ok, i da ni u Bg ne bi bilo jeftinije, ali bas svaki dan rucati i vecerati po restoranima, to zavisi od "dubine dzepa".

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala mnogo na iscrpnom opisu.

Upravo ovih dana ozbiljno razmatramo odlazak u Ulcinj, posto smo zbog problema oko pasosa odustali od Egipta i Turske, koji su nam bili u opciji, a potrebna nam je egzotika. Salim se, ali cini nam se bas privlacan taj gradic i isli bi smo eventuealno u septembru, jos nam je sve neizvesno zbog nekog posla, nebitno...

Ono sto me jos zanima je, ajde po brojevima:

1. Da li ste isli na izlet u Albaniju koji se odande organizuje, kako sam citala na internetu, ako niste da li ste culi kakva su iskustva i posto je

2. Da li ste isli na bilo kakav drugi izlet (Skadarsko jezero npr.)

3. Kakvi su apartmani na Velikoj plazi, posto mi se to cini kao najprivlacnija opcija, i koliko su daleko od grada

4. Upravo mi muz dobacuje, pitaj za plazu Valdanos, da li ste bili i da li i tamo postoje neki apartmani za izdavanje

5. Uopste da li ste rezervisali smestaj ranije, preko oglasa, ili ste isli na bum

6. Napisi mi, orijentaciono, cene lezaljki, suncobrana, pica, cega se setis.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sto se izleta tice, ja priznajem da sam skroz dosadan tip. A nisam uvek bila takva, majke mi, samo od kad imam dete, za sve mi je potrebna dobra organizacija i onda se smorim kad treba da se maknem iz mesta u kome boravim, + sto uvek moram da vucem vise nego sto bih da sam solo. U tom smislu ne mogu da ti pomognem :(

Apartmani na velikoj plazi.. Ono sto je mene iznenadilo je sledece: Apartmana blizu velike plaze, pa, bar blizu kopakabane, i plaza u blizini (razliciti vlasnici, pa razliciti nazivi, ali sve je to velika plaza) nema. Shvatam da je pojam "blizu plaze" drugaciji kod svakog, ali s obzirom da volim da setam, i da mi nikad setnja do plaze (ukoliko je neka razumna razdaljina, haha) nije smetala, meni je ovo daleko. Naime, apartmani su u naseljima, pa ide neka magistralica, pa put do velike plaze. Recimo da ima oko kilometar, mozda i vise, tesko mi je da procenim, s obzirom da smo isli autom. Ako idete kolima, onda opusteno. Na Valdanosu nisam bila. :( Smestaj uopste ne moras da rezervises ranije, ima ih puno koji cete cim udjes startovati. Grad je cudan, uopste nije mali koliko sam ja mislila. Znas ono, ako odes u Petrovac, ili Hn, ili Budvu cak bez obzira sto je i ona velika, nekako mozes peske da obavis sve, valjda je takav grad, mnogo "ravniji" i sasvim drugaciji. Prosto ne znam kako bih opisala Ulcinj , osim kao "neobican" i def. grad u koji ne mozes otici bez auta. A i kad dodjes kolima nailazis na problem parkinga. Nema ga. Ustvari, zavisi u kom si naselju, ali u centru je uzas. Cak i lokalci imaju problem u sezoni. Ne znam kako je u naseljima koji su blizu velike plaze, samo sam upravo tu primetila nedostatak kontejnera.

Cene: nijednom nisam uspela da iznajmim lezaljku i suncobran :) Znam zvuci smesno, ali s obzirom da sam tamo imala i neko drustvo koje je stizalo ranije na plazu, i imalo svoj suncobran, a potrebu za lezaljkom, s obzirom na pesak, nisam osecala, nijednom mi se nije desilo da iznajmim. Doduse, ako ne zelis da ti pesak izlazi na ushi, mozda je lezaljka prava opcija. Cene su slicne kao u Bg, opet zavisi gde ces da sednes. Ja sam par puta isla sa sinom u setnju na tvrdjavu (ili stari grad) i tamo je skuplje. Recimo kafa, kisela i sok 4.5 eura. Ali je pogled strava :) Pecivo u pekarama se krece izmedju 0.40-1 euro. Hleb nemam pojma koliko je, mislim da sam ga kupila jednom, i kad mi nesto treba, uopste ne gledam cene . Pizza se krece tu negde oko 6 eura, mada sam je jela samo u restoranu Menhetn (cini mi se da se tako zove) koji je blizu gradske plaze. Moguce je da oni imaju malo jace cene. Koka kola, sokovi 1-1.50 . Sladoled kugla je 0.40 .. Nije preskupo da padnes na nos. U odnosu na ostatak primorja je jeftnijije. Svratila sam jedan dan u Budvu, i definitivno jeste jeftinije, mada je Budva uvek bila jako skupa. Znam da nisam od narocite pomoci kad su cene u pitanju. Stvarno nemam obicaj da ako udjem u prodavnicu gledam ili pamtim. :( E da, mogu jedino da ti kazem tacnu cenu iznajmljivanja skutera :) 20 minuta 30 eura. naravno mozes da ga iznajmis i na manji period :)

Evo par slicica, da ne moras previse da zamisljas kako je tamo :)

Centar, ulica koja ide ka gradskoj plazi, i koja se uvece zatvara i pretvara u setaliste.

th_DSC01768.jpg

tvrdjava-stari grad

th_DSC01850.jpg

th_DSC01848.jpg

th_DSC01905.jpg

th_DSC01906.jpg

th_DSC01847.jpg

th_DSC01842.jpg

th_DSC01845.jpg

Kopakabana

th_DSC01901.jpg

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Fotografije su prelepe!

Hvala na svemu opisanom.

Ako uopste budemo isli negde ovoga leta na odmor, odlucili smo da to bude Ulcinj!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nema na cemu :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Fotografije su prelepe!

Hvala na svemu opisanom.

Ako uopste budemo isli negde ovoga leta na odmor, odlucili smo da to bude Ulcinj!

Ako budete otisli necete pogresiti.Makarena vam je dala odlican komentar.U Ulcinju letujem od 1990godine i sto se tice predrasuda molim vas ostavite ih kod kuce.U Ulcinju se osecam bezbednije nego u Beogradu(niko pogresno da me ne shvati).Ulcinj ima jako puno plaza i nisu sve pescane pa da moras kilometar da ides da bi se okupao.U samom Ulcinju preporicio bih plazu Liman 2.Plaza je shljunkovita sa strane su stene a cim zgazite u vodu je pesak(cudo prirode).Naravno u koliko vam smeta Albanski jezik na ovoj plazi ga necete cuti preovladava Srpski ili Ruski.Zatim plaza od hotela Albatros.Borici...itd.Naravno vrhunac lepote prirode je Ada Bojana i ne zaboravite da probate riblju corbu u restoranu kod Marka.Sto se tice izlaska kafic montenegro,Princ,Kruna...U ostalom pitajte me sve

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja sam gore postavila nekoliko pitanja, na neka mi je Makarena odgovorila a ako ti mozes dopuni je.

Interesuje me jos i ta plaza Liman 2, gde se tacno nalazi i da li postoje apartmani za izadavanje u blizini?

Naime, nama je najvaznije da imamo apartman na nekoj dobroj plazi, blizu mora, i da imamo parking. Koliko cujem u Ulcinju je problem parkiranje. Hteli smo apartman na Velikoj plazi ali Makarena kaze da su dosta udaljeni od same plaze, a i da je taj deo prljaviji, pa sad tragamo za nekom drugom plazom. Naravno da cemo ih obici sve... to nam je nekako najbitnije i izleti, grad i sve ostalo manje-vise.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Plaza liman se nalazi ipod pravoslavne crkve u Ulcinju.Inace kolima se od skoro pre par godina dolazi do nje.Privatnih apartmana za izdavanje ima i svi su blizu plaze.E sto se automobila tice zavisi gde uzmete apartman(ako put prolazi pored kuce onda verovatno u dvoristu te kuce)ako ne onda na parkingu kafea Kliko koji je ujedno i zakupac plaze.Inace Ulcinj je dosta prostran tako da bez automobila nikako.

Makarena je u pravu sto se tice Donjeg Stoja i velike plaze.Jeste udaljeni su ali kao sto rekoh bez kola nigde.Ima istine i sto se cistoce tice ali videces da se i to resava,nije bas tako...Medjutim jako se puno ulaze u veliku plazu tako da je ponuda ekstremno raznolika i svako ce naci nesto za sebe(13km plaze).Privatnici su zakupili delove plaze i napravili kopije poznatih svetskih plaza u evropi i svetu (Copacabana....itd izvini ako nisam napisao kako treba).U samom centru Ulcinja jeste problem za parkiranje ali u kom primorskom gradu u Crnoj Gori u toku turisticke sezone nije.inace Donji Stoj je pre svega naseljen Novosadjanima i Podgoricanima.Tako i da odete na veliku plazu necete pogresiti pogotovu ako imate mlo dete to je idealno. E da sto se izleta tice nisam nikada bio ali jedna moja komsinica koja je inace muslimanka imala je problema i Albaniji ali sve se zavrsilo na psovkama posto su je Albanci iz Ulcinja zastitili.E sad ona je isla u kupovinu posto u Ulcinju ima radnju i nisam siguran da su je bas napali zato sto su culi Srpski jezik kako ona kaze.U ostalom vidim ida neke nase agencije imaju Albaniju u ponudi.Za izlet po Skadarskom jezeru bio sam u privatnoj reziji sto preporucujem i vama(zbog novca).Odete do Skadarskog jezera i tamo imate brodice koji obilaze jezero.Ja bih vam preporucio kad budete bili na Adi bojani da odete u obilazak bojane brodicem.

Izmenjeno (DraganV)
Nema potrebe citirati ako se poruka odnosi na prethodni post
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da pitam jos ponesto.

Koliko je ta plaza Liman udaljena od starog grada, tj. da li je moguce uvece prosetati do tamo?

Koliko se krecu cene boljih dvokrevetnih apartmana u septembru?

Orijentaciono, koliko kostaju te ture brodicima i po Skadarskom jezeru i po Adi, i koliko traju? Mislim, da li je potrebno otici tamo ujutro, da li postoji tacno utvrdjeno vreme polaska, ili kad se skupi grupa?

Mozda se setim jos nesto da pitam.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Koliko se krecu cene ne znam zato sto nisam nikada pitao jer ja dole imam stan pa me to ne interesuja ali pouzdano znam da je Ulcinj jedan od jeftinijih gradova u C.G.Plaza Liman je pored samog starog grada i od plaze do starog grada 5 min hoda.Ne secam se kolko je kostala tura po Skadarskom jezeru nije bilo skoro i ne verijem da je skupo.Taj brodic na Bojani nema vreme kad polazi nego kad skupi dovoljan broj gostiju u ostalom pitaces tamo pa mozda nesto i saznas sto ja ne znam o tim turama i mala digresija oa adae bojane do Skadarskog jezera mislim da ne mozes brodicem posto reka jednim delom ulazi u Albaniju.Ja sam kolima otisao do jezera i tamo bio ceo dan.I jos nesto da se ogradim taj put do limana je asfaltiran samo do crkve a posle su ljudi sami ravnali i nasipali i prolazi se pored pravoslavnog groblja i plaze Liman 1.Malo je ne zgodno ako se plasis nocu ali veruj mi kako i zivi tako i mrtvi su gostoprimivi i ljubazni biggrin.jpg .Salim se al put stvarno prolazi tuda nije strasno veruj mi al eto cisto da spomenem.U ostalo ako volis prirodu mislim da ce ti se dopasti

Izmenjeno (DraganV)
Nema potrebe citirati ako se poruka odnosi na prethodni post
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Malo sam se najezila kada sam procitala da mora da se prolazi pored groblja. Da li je bar dobro osvetljeno?

Znam da cu pravi utisak steci tek kada dodjem tamo. Nezgodno ce nam biti kada budemo stigli posto necemo unapred da rezervisemo smestaj, onda ce nas vuci kojekuda, to ce se oduziti pogotovo sto pricate da je grad veliki, ovako bi mi se izbor u startu suzio na jedan deo grada... mislim, to mi je iskustvo sa Ohrida, i tamo je sve dosta razudjeno, pa su nas vodali sa kraja na kraj grada.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ovoga vikenda sam razradila citav plan moga odlaska u Ulcinj, pronasla mapu grada,do detalja proucila plaze, pronasla sam i sajt restorana Kliko na Limanu 2 i mnogo mi se svideo. Muz me zeza da sam ja vec posla na more, u mislima sam vec tamo, mada kako stvari trenutno stoje odlozili smo odlazak do 7. septembra... uvek i samo posao... Sve u svemu, najiskrenije se nadam da cemo otputovati u septembru, ako ne tada onda sledece godine, obavezno...

Za Jocu imam jos pitanje kako se krecu cene u restoranu Kliko?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kao sto sam ti vec rekao Ulcinj je naj jeftiniji C.G grad a pogotovu u Septembru.iskreno Kliko je poceo sa jednom prikolicom pa onda nesto ozidao i bio je kafic,prosle godine je imao pice a ove godine ne znam mozda je i napravio restoran nisam bio i ja cu videti 12 septembra.Cene u sezoni su identicne kao u Bg a van sezone nesto nize.

Izmenjeno (DraganV)
Nema potrebe citirati ako se poruka odnosi na prethodni post
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905040
    Ukupno poruka