shajaznam

Zlatarsko jezero - Uvac

10 poruka u ovoj temi

Htela bih u avgustu da vidim to jezero, ali ne znam nista sto se tice smestaja, neko pominje neki motel Zlatarska jezera, ja preguglah po netu, nigde nema nista o njemu, a kamoli slike i opisi. Jel' zna neko nesto o smestaju blizu jezera, da bi mogla okolina da se obidje peshice?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hotel na Zlataru je tipican socijalisticki hotel tako da Vam savetujem da potrayite privatan smestaj. U selu Akmačići bliyu brane postoje domaćinstva koja se bave seoskim turizmom.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Kako se krecu cene smestaja na Zlatarskom jezeru? I kakvo je jezero za kupanje? Kada su najvece guzve i da li ima uopste guzvi?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

odmor na zlatarskim jezerima je idealan.Boravak u prirodi turistima pruza mogucnost za rekreaciju,setnju,bavljenje sportom. Smestaj u privatnim domacinstvima najbolji je nacin da se upozna sa tradicionalnim nacinom zivota na Starom Vlahu i da se uziva u specijalitetima domace kuhije. Priroda je u ovom kraju bila veoma izdasna i podarila mu cist vazduh,bogatstvo vode,raskosne cetinarske sume i nepregledne pasnjake. Uvacko jezero je nastalo pregradjivanjem uvca u selu akmacici, na nadmorskoj visini od 985 metara. U specijalnom rezervatu prirode "Uvac" se izdvaja jedna od dve vrste lesinara koji se gnezde na Uvackom jezeru,beloglavi sup. Jezero je idealno i za kupanje i za krstarenje. Cene smestaja su veoma pristupacne,bar one sto ja znam,veoma su niske,a uslovi su odlicni.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Uvacko jezero nastalo je pregradjivanjem Uvca u selu Akmacici na nadmorskoj visini od 985 metara. Brana je duga 160 i visoka 180 metara,a jezero je dugo 25 km. Maksimalna dubina jezera iznosi 108m. Jezero je ispunilo duboku klisuru koju je Uvac usedao u krecnjacki masiv sjenicke visoravni,pa i kanjonske delove usca Veljusnice i Kladnice. Specijalni rezervat prirode "Uvac" je zasticeno prirodno dobro,od izuzetnog znacaja. Nalazi se u jugozapadnoj Srbiji,u okviru Starovlasko-raske visije. Centralnu morfolosku celinu rezervata predstavlja kanjonska dolina reke Uvac sa dolinama njenih pritoka. Posebna vrednost kanjonskih delova su ukljesteni meandri.Kanjon je bogat pecinama,koje su brojne i po velicini variraju od potkapina do najveceg do sada poznatog pecinskog sistema Srbije,kao sto je Usacki pecinski sistem (6185m). Jezero je idealno za kupanje i krstarenje. Priroda je u ovom kraju bila veoma izdasna i podarila mu sve- cist vazduh,bogatstvo vode,raskosne cetinarske sume i nepregledne pasnjake. Boravak u prirodi turistima pruza mogucnost za rekreaciju,setnju, bavljenje sportom,lovom i ribolovom. Smestaj u privatnim domacinstvima najbolji je nacin da se upozna tradicionalni nacin zivota na Starom Vlahu, i da se uziva u specijalitetima domace kuhinje- zlatarskom siru,kajmaku,heljdopiti. Smestaj se moze naci veoma povoljno.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Taj hotel je uzas. To nikom ne bih preporucila. Tu kao da je vreme stalo. Privatan smestaj se moze naci za solidne novce a priroda u ovo vreme i kasnije je prelepa.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Zlatarsko jezero je mozda najmanje iskorisceni potencijal u zemlji. Naime, Srbija bi trebalo da poboljsa ponudu jezera u odsustvu mora, a Zlatarsko jezero mi se cini kao najveci adut kada se uzme vise parametara u obzir - velicina, okolina, polozaj itd. Naime neka druga jezera koja su popularnija su mnogo manja - Palicko, Srebrno, Bela crkva itd. Oko Zlatarskog jezera je divna priroda i reka Uvac, manastiri Mileseva i Kumanica, na putu je za Crnu Goru tako da se moze praktikovati u povratku ili odlasku nocenje i kupanje na jezeru - slicno kao sto neki prave pauzu u Dojranu u Mkd kada idu u Grcku, itd. Opet nema uredjenih plaza, sa peskom ili sljunkom, hotela, radnji itd.

Izmenjeno (bongo)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

odmor na zlatarskim jezerima je idealan.Boravak u prirodi turistima pruza mogucnost za rekreaciju,setnju,bavljenje sportom. Smestaj u privatnim domacinstvima najbolji je nacin da se upozna sa tradicionalnim nacinom zivota na Starom Vlahu i da se uziva u specijalitetima domace kuhije.

Dali mozda znas koje su cene i da mi posaljes kontak telefone posto hocu sa drugarima da dodjem biciklam i da obidjem ceo kraj.

Unapred hvala

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pogledaj sajt hotela Panorama. Tu se nalazi i tzv.adrenalin park - verovatno je to dobro i za vas bicikliste :-)

Nisam bila ali sam mnogo, mnogo citala o Zlataru.

Izmenjeno (MarijaC)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Da li je skoro neko nocio u motelu "Zlatarsko jezero"? Interesuje me pre svega prenociste, da li je pristojno, ali i hrana.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26589
    Ukupno tema
    891314
    Ukupno poruka