D+O

Calella, Costa Brava

237 poruka u ovoj temi

Svima koji idu ove godine u Calellu srećan put, uživaćete, zaista je drugačije i predivno:)

Izmenjeno (dunjas)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Extra i ja isto idem 21 jula ali preko Hola toursa,avionom,nadam se da ce neko ici pre nas i reci nam jos po koju informaciju

Ja sam bila u Kalelji od 14-26 juna hotelu Haromar i mogu ti reći da je Kalelja super mestašce za omor. Naravno da ima i pijanih engleskih i nemačkih tinejdžera, ali mnogo manje nego u Ljoretu. Nije to tako strašno, oni se zabavljaju, pevaju ( to je više dranje nego pevanje), pa čak deluje i simpatično. Ono što je meni bio najveći problem to je ledeno more. Sunce je prilično jako tako da mora da se koristi suncobran ( ili poneseš od kuće ili kupiš tamo za 7, 8 evra), obzirom da ležaljka i suncobran koštaju 8 evra dnevno. Hrana je odlična, bez obzira na broj zvezdica hotela. Voda se kupuje u većem pakovanju ( 5l ) i bez problema se unosi u hotel. Cene u marketima slične kao naše. Ako si pušač ponesi cigarete iz Srbije jer su tamo jako skupe i mogu se kupiti samo u posebnim prodavnicama ili na automatima kojih nema mnogo.

Cene izleta:

Barselona celodnevni izlet:35 evra

Barselona poludnevni - fontane:20, akvarijum :16 i stadion :19evra

Dalijev muzej i Empuria brava ( grad na vodi tkz. Španska venecija):35evra

Flamenko veče: 20 evra

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li mozes da mi nesto vise kazes o hotelu Haromar jer je to moja opcija za ovo leto? Hvala unapred

Izmenjeno (ljerka)
obrisan citat, direktan odgovor na post
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mada nije pitanje za mene, posto sam se pre tri dana vratila iz Kalelje i bili smo smesteni u Haromaru, da probam da budem od koristi. Hotel je korektan, sobe su prostrane, kupatilo je veliko i cisto, sve deluje prilicno novo...mala zamerka je terasa koja je u stvari zajednicka za ceo sprat i samo podeljena metalnim resetkama, tako da nema nikakve privatnosti...takodje na terasi su samo stolice, nema stola te smo mi case i pepeljare vukli po podu...daljinski za klimu u i tv se uzimaju na recepciji uz depozit (za tv je 20 eura, za klimu ne znam, nije nam trebala)...u sobi postoji sef i nama su naplatili 20 eura + 6 eura depozit za kljuceve za 9 dana...

hrana je vrhunska...vodic iz Spirita nam je rekao da je u tom hotelu najbolja na celoj obali....ogroman je izbor i mislim da cak i najprobirljiviji mogu da nadju sta im odgovara

hotel je na dosta dobroj lokaciji jer odmah prekoputa je podzemni prolaz za gradsku plazu, a ako krenete putem ka svetioniku i dalje stazom uz magistralu tu postoji veci broj manjih plaza koje su daleko lepse od gradske, meni se cini da je cak i voda malo toplija i tu uglavnom dolaze mestani

zeleznicka stanica je dosta daleko, bar 20 minuta hoda, a centar je na 5 minuta....

vidim da se ljudi dosta raspituju o temperaturi vode...mi smo bili od 25.06. - 05.07. i meni je bila hladna, prvi dan kad sam usla mislila sam da ce mi se noge oduzeti....kasnije sam se nekako prilagodila...valjda sto stalno duva vetar, pa nije takav sok kad se udje u vodu, jer i napolju nije prevruce...vodici kazu da je ta temperatura do nekih 19 stepeni tokom celog leta...dakle, moze da se udje u vodu, ali ja retko da sam izdrazala duze od 10-ak minuta ...

p.s. jos jedna napomena za hotel...hranu i pice mozete bez problema da unosite u hotel, ali ih ne smete iznositi, niti unositi u kuhinju...ljude su bukvalno zaustavljali sa polupojedenim vockama na vratima i trazili im da to pojedu unutra...uz dorucak ide sok i kafa sa automata...uz veceru nema nikakvog pica, ali tu je kelner od kog moze da se poruci i to se, naravno, placa....bar radi do 24, a bazen mislim da zatvaraju oko 19

nadam se da sam pomogla, ako ima jos neko pitanje, tu sam osmeh1.gif

Izmenjeno (ljerka)
obrisan citat, direktan odgovor na post
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kakav je nocni zivot u Calelli? I bazen u Haromaru?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mada nije pitanje za mene, posto sam se pre tri dana vratila iz Kalelje i bili smo smesteni u Haromaru, da probam da budem od koristi.

Puno, puno ti hvala! Ja sam vec porsle godine bila u Kalelji u hotelu Garbi preko agencije Travelcom a sad su i oni dodali Haromar kao opciju (i to dosta povoljnije) pa se razmisljam da li da napustim stari dobri Garbi ili da probam Haromar. Mislim da cu ipak ostati u Garbiju osmeh1.gif - Ako nekog zanima - tu sam... Mi smo prosle godine bili od 05 do 20 avgusta i kupali se svakog dana non stop - voda jeste hladnije nego u Grckoj ali u avgustu sasvim ok - pogotovo sto temperatura vazduha ne prelazi 30 stepeni pa nije velika razlika. I hvala puno jos jednom!

Izmenjeno (DraganV)
spojene poruke
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Bazen u Haromaru nije veliki i uglavnom ga koriste klinci, i veseli nemacki tinejdzeri koji se manje kupaju, a vise skacu....moze u bazenu da se brcne, ali za neko ozbiljnije koriscenje nije.....nocni zivot u ovom periodu meni nije delovao preterano dinamican, zanemarljiv u poredjenju sa Ljoretom....mislim da je za sve one koji su zainteresovani za aktivan nocni zivot bolja solucija da odu u Ljoret, posebno za mlade...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Odlazim 30.07. u hote Olympic i nadam se da ce mi se svideti Calella.Da li mozete da mi kazete kakve su cijene po prodavnicama, kaficima, koja je cijena izleta i ostale informacije.Ne planiram da sjedim u hotelu nego bas jedan aktivni odmor:).

Hvala unapred:)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

cene po radnjama su malo vise nego kod nas, mada ima stvari koje kostaju isto ili su jeftinije (koka-kola 2,2 l je 2 e, konzerve su 0.8e, flasa vode od 0.3 - 0.5e...mozete kupovati u Dia marketu koji je u blizini pumpe, tamo je dobra ponuda i najpovoljnije su cene od svih marketa u koje smo usli)...mi smo imali polupansion, pa i nismo nesto mnogo kupovali, vodu i grickalice, a to stvarno nije skupo....ono sto smo primetili da su cene pocele da rastu od 01.07. , npr. parce pice bilo je 2 eura, pa je skocilo na 2,5...pivo je izmedju 3 i 4 eura (pola litre), konzerva koka-kole 2 eura, flasica vode od 1.5 - 2 eura, kokteli od 5-7e, Nestle sladoledi od 2-2.5e, u Gelateriama od 2.5-4e

sto se hrane tice mozete klopati po restoranima ili platiti svedski sto u nekom hotelu (cena je oko 10 eura)...ima super japanski restoran blizu zeleznicke stanice, gde preko dana (radnim danom) imate svedski sto za 9 eura, a ponuda i klopa su fenomenalni

izleti su: 25 eura panoramsko razgledanje Barselone, Figeras sa Olimpia bravom 35 eura (plus ko hoce da se provoza po Olimpia bravi 8.5 karta za brodic) .... flamenko vece 25e, magicne fontane 25e ( tu se posebno placa ko zeli izlet na Nou kamp, mala tura je , cini mi se, 13e, velika 19e i Akvarijum 17.5e)

karta za voz je 7.7e povratna do Barselone, a karte do Blanesa, pa do Ljoreta, pa do Tose su sve po 1.5e, pojedinacna karta za metro u Barseloni je 1.45e

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mislim da cu ipak ostati u Garbiju osmeh1.gif - Ako nekog zanima - tu sam...

Marija, obradovao me je tvoj pozitivan komentar o hotelu Garbi u Calelli jer planiram da za par dana uplatim letovanje u avgustu, u tom hotelu. Citala sam na nekim stranim forumima komentare da je previse bucan zbog toga sto se nalazi pored prometne ulice i zbog blizine diskoteke (ne znam da li se ta diskoteka nalazi bas u hotelu Garbi ili u nekom pored njega). Da se do 'sitnih nocnih sati' cuje buka - sto od motora i automobila, sto od mladih koji idu ili se vracaju iz diskoteke, muzika, itd...

Zamolila bih tebe ili nekoga koje bio u hotelu Garbi za komentar da li je to tacno i da li je zaista bas sve tako kao sto su pisali na tim forumima? Ako jeste, do koliko sati nocu ja bas velika buka, tj. kada prestaje i kada moze da se spava osmeh1.gif ? Pozdrav!

Izmenjeno (DraganV)
skracen citat
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Draga Veco,

moram da ti kazem da mi zaista nismo imali takvu vrstu problema. Nase sobe su se nalazile tacno na sredini hotela i nikakve buke nije bilo. Desilo se samo jedno vece (bio je vikend) da je jedna grupa francuza parkirala svoj kombi ispred hotela i sacekivali su se do ranih jutarnjih sati) i to je bio jedan jedini put da me nesto probudilo u toku noci - i to samo mene - dok su svi moji super spavali. Ukoliko se soba nalazi na desnom cosku - do hotela je neki restorancic sa brzom hranom a pored restorana jeste neki klub ali nikakav zvuk se nije nikada odatle cuo. U samom hotelu omladina je smestena u drugom delu i bilo ih je nekih 20-ak sto je stvarno zanemarljiv broj i niti ih vidis niti cujes - sem na veceri i mogu ti reci da su bili neki vrlo pristojni nemci sa dosta profesora i zaista nikakav problem niti buku nisu pravili. Nadam se da sam malo pomogla i veruj mi da je Garbi jedan od najmirnijih hotela!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Draga Marija,

hvala ti puno na odgovoru!!! U pravo vreme i puno mi je pomogao da se definitivno odlucim za Garbi! Imam samo jos jedno pitanje - toga datuma kada ja zelim da se vratim za Bg iz Barselone (avionom, redovan let, ova agencija nema carter let), let je kasno uvece (oko ponoci) i zenska iz agencije mi je dala vremena do sutra da razmislim (sutra idem u agenciju, moram da uplatim aranzman) da li sam sigurna da zelim da se vracam tim kasnim, vecernjim letom jer, citiram je,: 'Sobu morate da napustite do 11h, a predpostavljam da bi vi zeleli da budete na plazi tog dana, gde cete da ostavite vrednije stvari i kofere?'. Ja sam sad malo zatecena i zbunjena jer nikad do sad nisam imala ovakav problem (tokom mojih ranijih putovanja cela grupa bi ostavljala kofere negde blizu recepcije i ljudi iz hotela su ih cuvali (ili bar navodno cuvali :P) ).

Zanima me da li postoji sef na recepciji (bitno mi je da bude bas na recepciji, jer sobu moram da napustim rano) i da li postoji neko mesto u hotelu gde bih mogla da ostavim kofere (a da ne budu bas 'na izvolte' :P).

Jer ako ne resim problem 'ostavljanja/cuvanja stvari', moracu da se vratim dva dana ranije jutarnjim letom, jer ne mogu sa sve koferima na plazu.

Ako mozes da mi odgovoris, puno bi mi znacilo i pomoglo. Hvala unapred i veliki pozdrav!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Devojke iz agencija uglavnom nisu obavestene o mnogim stvarima :zvizduk:. U svakom hotelu mozes da ostavis stvari na recepcji do polaska. U svim hotelima u Spaniji je tako, pa je sigurno i u tom. Odnosno svuda u svetu je tako i bez brige ;)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Tek sad sam videla poruku i nadam se da nije kasno sa odgovorom. Postoji i mogucnost da za 25 evra uzmes sobu za dan tj do poletanja aviona *ukoliko ima slobodnih soba ali uvek se nadje neka :). Na recepciji hotela rade izuzetno ljubazne zene / devojke - vrlo profesionalne i sa njima mozes sve da se dogovoris - sigurno postoji i sef na recepciji (mi smo ga koristili u sobi). Postoji jedna prostorija za ostavljanje stvari svih putnika koji imaju kasnije letove i vidjala sam ljude da tamo ostavljaju kofere - tacno je preko puta recepcije. Zaista mislim da neces imati nikakav problem sa stvarima.

Veliki pozdrav,

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala Marija i Aloja! Nije kasno, taman na vreme - evo spremam se da krenem u agenciju i uplatim letovanje! I meni je bio malo cudan taj komentar - da ne postoji mogucnost u hotelu da se ostave negde stvari na cuvanje, jer nikad ranije na putovanjima nisam imala takav problem. Drago mi je sto to ipak nije problem u ovom hotelu!

Hvala jos jednom na odgovoru i veliki pozdrav!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905040
    Ukupno poruka