D+O

Calella, Costa Brava

237 poruka u ovoj temi

Procitah na vise mesta kako ima puno lopova,dzeparosa u Barsi i okolini.

Kakvo je stanje u Calelli?  Ja npr u Grckoj nikada nisam imao problem da ostavim torbu sa stvarima (novac, telefoni) na peskiru/lezaljci i odem plivam i bacim pogled sa vremena na vreme..... Smem li to uraditi u Calelli? :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

I opet... da li mogu u Calelli naici na predstavnistvo neke nase agencije i gde? Ako se odlucimo za neki izlet sa nasim vodicem... ?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pa da odgovorim na svoja pitanja iznad :)

- Opusteno smo nosili telefone, novcanike na plazu (naravno motris na ranac ako si u vodi).

- Nismo nasli ali ni trazili predstavnike neke. Sve se moze organizovati u sopstvenoj reziji.

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Mene, takodje, ovo zanima, jer mi treba transver sa aerodroma u Barsi do Kalelje.
Putujem krajem jula... 

Nemanjaman, ako si saznao neke informacije ti pisi.

Postoji opcija vozom...malose teze snaci...i opcija turisticki Bus koji sa aerodrom ide u svako mjesto na Costa Bravi i svuda se zadrzava 3 do 5 minuta zavisno koliko je potrebno da se iskrcaju turisti.

Konkretno u Calleli staje na glavnom bulevaru saobracajnom u epicentru hotelske zone, dakle otprilike max 200-300 metara od svih hotela glavnih

Na aerodromu mozete pitati gdje ovaj bus da sacekate i bas ga preporucujem

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav, juče smo se vratili iz Kalelje. Bili smo 10 dana, preko turističke agencije. U prethodnim postovima pominje se voz/metro do Barselone i mogućnost krađe (stvari, novca). Mog supruga su za malo odžeparili pri ulasku u metro u Barseloni. U poslednjem trenutku osetio je da mu neko uvlači ruku u džep na bermudama (onaj našiveni sa strane, u visini butine). Srećom, izmakao se.

U samoj Kalelji smo nosili mobilne na plažu i nije bilo problema, ali što se tiče Barselone postoje džeparoši, pa da upozorim.

Naravno, lepe stvari u Kalelji, Barseloni, Figerasu odnose prevagu nad ovim incidentom :-).

Slobodno pitajte, ako vas nešto zanima, ako znam odgovoriću!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav, da li biste mogli da napisete neke kljucne informacije vezane za Barcelonu, vec sam upoznata sa time sta obici, ali recimo kakve su cene hrane i pica po gradu, da li je jednostavno snaci se, na sta obratiti paznju sem na dzeparose itd? Takodje me zanima da li vam je more bilo hladno u ovom periodu u Calelli, posto sam dosta citala o tome?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nažalost na mogu da vam napišem koje su cena hrane po Barseloni i Calelli, budući da smo imali švedski sto u hotelu i bili na polupansionu. Nismo jeli i pili izvan hotela, samo smo kupovali vodu. Voda u Calelli jeste za piće, ipak preporuka vodiča je da se kupuje. Cene se malo razlikuju u zavisnosti gde kupujete, ali je u principu jeftina. Osim malih samoposluga koje drže lokalci imate "Špar" u centralnoj pešačkoj zoni i jednu baš veliku samoposlugu. Orijentacija vam može biti benzinska pumpa "Repsol", pa iznad nje. Ne znam kako drugačije da objasnim.

Kad smo već kod kupovine kod lokalaca obavezno se cenjkajte. Npr. mi smo kupili suncobrane za po 8 EUR, a cena na njima bila je 17 EUR. Postoje i plastični šiljci koji služe da se suncobran lakše zabode u pesak, istaknuta cena je bila oko 6-7 EUR,  mi smo ih dobili za 3 EUR. Cenjkanjem možete prepoloviti cene! Što se ležaljki i suncobrana tiče može se i iznajmiti, komplet od dve ležaljke i suncobrana je 15 EUR dnevno što nam se učinili mnogo. Na licu mesta možete kupiti i asure, mi nismo znali, tako da smo ih nosili iz Beograda, ali nema potrebe. Na kraju suncobrane možete pokloniti nekome ili vratiti kući, ako idete avionom idu u veliki prtljag, zajedno sa koferima.

I ja sam čitala da je voda hladna, ali se nama nije učinila hladnom. naprotiv. Prošle godine smo bili na Rodosu gde je voda topla, a ova, čini nam se, nije ništa hladnija.

Kada smo ulazili u vodu ostajali smo dok nam bukvalno ne postane dosadno, nikako zbog hladnoće. Na plaži stalno pirka vetrić, negde sam našla da Costa Brava znači i "vetrovita obala" (našla sam i druga značenja). Srećom pesak nije sasvim sitan, tako da ga vetar ne podiže. Bilo je dana sa nešto jačim vetrom i većim talasima, ali ne toliko velikim da bi vas omeli u plivanju.

Sam grad je veći nego što sam zamišljala, pešačka zona ima oko 2 km, sa obe strane su radnjice, butici, restorančići...

Voz od Calelle do Barselone ide na otprilike svakih pola sata. Cena povratne karte je 10 EUR. Kada izađete iz metroa nalazite se nadomak pešačke zone La Rambla (nešto kao Knez Mihailova kod nas). U samoj La Rambli postoji info centar gde možete uzeti besplatnu mapu grada, a sad vidim da postoje i online mape. Verovatno su vam rekli za zelenu pijacu kao obaveznu turističku destinaciju. Ako krenete od stanice metroa nalazi vam se sa desne strane. Tu se možete osvežiti svežim sokovima po ceni od 1-1,5 EUR ili svežim voćem koje seckaju i stavljaju u plastične providne čaše, mislim da je cena ista. Gotska četvrt nalazi se sa desne strane La Ramble. Vodič nam je rekao da je jedan od najboljih načina de se uđe u nju između McDonald-sa i KFC-a. Nismo koristili autobuski prevoz, išli smo pešice, a prvi obilazak je bio autobusom sa vodičem (Sagrada Familia, Olimpijski stadion, Park Guelj Vidikovac kod Muzeja "Museu nacional d'art de Catalunya"...) U muzej nismo stigli da odemo, ali ako volite muzeje, da znate.

Ono što se retko pominje, a važno je su toaleti :-), Osim u Meku i restorančićima postoji  toalet pri kraju La Ramble (suprotan kraj od onoga kojim dolazite), nalazi se pod zemljom i besplatan je i dobro obeležen.

Čula sam da taxi prevoz nije skup, jedan čovek se interesovao kako da poseti Camp nou, pa mu je vodič rekao da može uzeti i taksi i da nije skup.

Nadam se da sam vam pomogla i da će vam boravak u Kataloniji biti lep i ugodan, baš kao što je nama bio. Uživajte!

P.S.

Ako imate još nešto, slobodno pitajte.

Izmenjeno (Daisy Mason)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li neko ove godine letuje u Calleli?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav, krajem Maja putujem u Calellu. Imajuci u vidu da avion slede u Barcelonu u 21:30h T2, zamolila bih nekoga ko je bio da mi objasni kako da se prebacim od Barce do ovog mesta autobusom ili vozom, hvala. 

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

I mi putujemo sledece nedelje. Imamo Wizz Air let, koji slece oko 20:30 u Barselonu. Ja sam istrazivala na netu, probacu da se prijavim na Shutlle prevoz, ako ne ostaje taksi kao opcija. U hotelu su mi napisali da je u to vreme oko 120-130 EUR transfer od aerodroma do hotela u Calelli. Ako neko ima svezija iskustva sa transferom i preporuke i ja molim da podele sa nama.

 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

I mi putujemo sledece nedelje. Imamo Wizz Air let, koji slece oko 20:30 u Barselonu. Ja sam istrazivala na netu, probacu da se prijavim na Shutlle prevoz, ako ne ostaje taksi kao opcija. U hotelu su mi napisali da je u to vreme oko 120-130 EUR transfer od aerodroma do hotela u Calelli. Ako neko ima svezija iskustva sa transferom i preporuke i ja molim da podele sa nama.

 

 

Prevoz taxi od aerodroma je 130 e. Medjutim, ne sacekaju uvek ako kojim slucajem kasni avion. Ima sagales bus 603  koji vozi sa terminala do Callele i dalje,s.susanne,Malgrata, Blanesa. Prodaju online karte za 11 eur. Ili aerobus do Placa de Catalunya pa voz/metro. Veoma lako i jednostavno. Voz je R1 plava linija koja vam treba za pravac Blanes.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Postavljeno (izmenjeno)

Ja,moj suprug i dvoje dece(15 i 11 godina) porodično smo putovali kolima do Španije-Callela ovog leta.Nas odmor je trajao 22 dana,u Callelu smo bili 9 dana od 24 Jula.Krenuli smo od Kumanovo-Makedonija,vozili smo celu Azurnu obalu:Monte Carlo,Nica i Kan.Baza nam je bila predivna Nica tamo smo proveli 6 dana ( detaljne utiske ću pisati u temu za Azurnu obalu).U Calelu smo bili smesteni u hotel Volga,imali smo uplaćeno doručak i večeru ali mogu reci da je hrana raznovrsna i veoma dobra.Hotel ima privatni parking ali u drugoj zgradi,20metra od samog hotela.Plaza je preko puta hotela ali se mora obilaziti neki 300 metara,radi železničkoj stanici.Plaza je široka i duga,mesta za svoj peskir  imate koliko hoćete.Voda je bila super za kupanje,dva dana smo imali veći talasi ali deca su uživala .Prevelike gužve nije bilo na plažu .Mesto nije veliko ali nama se zaista svidelo.Za porodice sa decom ovo je idealno.Dva puta smo išli  do Barselone,jednom autom a dugi put vozom.Sa vozom je bolje zato sto je teze naći parking u centru Barselone.Ko letuje u ovaj deo Španije,mora da odvoji barem jedan dan za Barselonu.Sve u svemu Callela je bio pravi izbor za odmor.Ako vas nešto zanima više slobodno pišite :)

Izmenjeno (Eci)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905059
    Ukupno poruka