D+O

Calella, Costa Brava

237 poruka u ovoj temi

koliko je vozna karta do barselone?

Izmenjeno (DraganV)
Nema potrebe citirati ako se poruka odnosi na prethodni post
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

koliko je vozna karta do barselone?

Nismo isli vozom vec sa agencijom na dva izleta..Karta je oko 9 evra, mislim da je to cena povratne :))

Vozovi idu cesto, mnogi su isli tako, ali mi smo imali fantasticnog vodica i vredelo je platiti izlete :)) Puno toga smo saznali, uputio nas na ono sto je nas zanimalo van plana i predivno smo odradili ta dva dana boravka u Barseloni :))

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ukoliko nameravaš da ideš više puta u Barselonu najpovoljnija varijanta je kupovina T - 10 karte. Kalelja spada u IV zonu, tako da treba uzeti T-10 IV zona, na njoj je deset vožnji, košta 27,75 evra (5,5 do Barselone i nazad, to je najpovoljnije). Sa jednom kartom može da putuje više ljudi, samo je poništiti i proći dovoljan broj puta.

Ovde su već pisali o tome, ali podsetiću vas, za sav prevoz u centru grada, koji spada u prvu zonu, kupite T-10 I zona, košta 7,95 evra (pojedinačna karta je 1,40).

Barselona je divna, uživajte, zavidim svima vama koji tek idete...

Izmenjeno (DraganV)
Nema potrebe citirati ako se poruka odnosi na prethodni post
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala...Isti je hotel :D Nadamo se lepsem vremenu i nekom brckanju :)) Barselona je zeljena destinacija i odgovara nam sto se moze i vozom do tamo..Nismo tinejdzeri, ali cerka jeste :)) Izguracemo mi to :)) Pisemo kad se vratimo :)))

Koja je agencija sa kojom ste putovali i kakvi su autobusi???

Zapamtila sa da su meni u agenciji rekli da Esplai ima najviše Nemačkih tinejdžera i da je poznat po tome godinama, i da ga treba zaobići( samo ponavljam šta su mi rekli)......a da Garbi ima najmanje soba koje se njima izdaju...

Ne znam zaista, tek ću videti da li je istina, ali iskreno to mi je bio jedan od kriterijuma koji je prevagnuo da se odlučim za Garbi...

Izmenjeno (dunjas)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Zapamtila sa da su meni u agenciji rekli da Esplai ima najviše Nemačkih tinejdžera i da je poznat po tome godinama, i da ga treba zaobići( samo ponavljam šta su mi rekli)......a da Garbi ima najmanje soba koje se njima izdaju...

Ne znam zaista, tek ću videti da li je istina, ali iskreno to mi je bio jedan od kriterijuma koji je prevagnuo da se odlučim za Garbi...

Kad smo prvi dan usli u hol, izgledalo je kao da smo naekskurziji..Tako je bilo i poslednji dan kad smo svi napustili sobe i do uvece se muvali oko hotela i po hotelu..Ovako ih nismo vidjali u tolikom broju..Hotel je na dobrom mestu, a Garbi ipak gleda na more, ali uvek nesto nedostaje hotelima sa 3* :)

Mi smo uplacivali kod subagenta, Bon Repos je bio prodat, a ipak su tu porodicu smestili u Esplai :D

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Za nedelju dana putujem u Calellu...jedwa cekam...jel moze neko da mi kaze kakwo je more ? ...posto sam nailazila na razlicite komentare ...hwala

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Cisto, ali hladnosmajl.jpg I nakon 2-3 m odmah duboko ljutko.jpg

Mi smo izasli prvi dan na plazu, bilo je oko 10 sati, brcnuli noge i stresli se..Posto nismo zeleli da se prehladimo a ipak da se kupamo i suncamo, pokupili smo se, i vratili se na bazen biggrin.jpg

Na bazenu nam je prijala prepodnevna tisina, mladi su spavali do podne, brckali se , uzivali u djakuziju itako smo proveli 4 dana kojasmo bili u Calelli..Ostalo su bili izleti i odlasci u Barselonu srce.jpg

Izmenjeno (jaca58)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Za nedelju dana putujem u Calellu...jedwa cekam...jel moze neko da mi kaze kakwo je more ? ...posto sam nailazila na razlicite komentare ...hwala

Voda je zaista hladna svaki put kad kreneš da se kvasiš, ali kad uđeš u vodu, nakon pola minuta je izuzetno prijatno. Svaki put sam ostajala u vodi između pola sata i sat vremena. Gotovo uvek ima talasa, predveče naročito, tako da ukoliko uživate u tome (a ja sam uživala), i sat je malo.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

O hvala, hvala, hvala......konačno je nekom pijatna voda:))))))

Jedva čekam smajl.jpg

Izmenjeno (DraganV)
Nema potrebe citirati ako se poruka odnosi na prethodni post
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li je neko isao, drugom polovinom septembra? Zbog obaveza ne mogu da idem ranije ali ako je hladno, tad vecc nije letovanje vec zimovanje :shokiran:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav svima. Nisam uspela naći temu o vremenu u Španiji, a interesuje me kakvo je vreme početkom septembra, konkretno idem u Calellu na Costa del Maresme; da li je dovoljno sunčano, kakva je temperatura mora, ima li vetra, kiše?

Unapred hvala puno!!!!!

http://spanishweathe...spx#weatherpage

A za more

http://www.weatheron...uro&GEBIET=0004

Izmenjeno (DraganV)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

 Evo me, stigoh i ja iz prelepe Katalonije.

Samo da javnem kratko, za vreme-nama je bilo fenomenalno; sunčano, more nije bilo hladno, čini mi sa da je T mora ista kao na Krfu prošle godine početkom septembra.....

uveče je bilo toplo ali prijatno, dugački rukavi nam nisu trebali, nijedanput, a ni drugi turisti ih nisu nosili, jer stvarno nije bilo potrebe.....sve u svemu-divno  :)

Izmenjeno (dunjas)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kalela, nista posebno

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Osnovna destinacija za naše turiste što se tiče Španije je Ljoret de Mar, koji je više za mlade, željne provoda, ja sam ipak izabrao Callelu. Najpre jer je bliža Barseloni zbog koje svi i idu u Španiju, a drugo jer je mirnija. I zaista je tako. 

U španiji sve prodavnice rade dvokratno, 

tj. pre podne i posle podne. Ovim mestom 

koje može da se prepešači za 20-ak minuta se možete lepo šetati, plažom koja je duž celog mesta 

(pruga je odmah uz plažu, tako da kada budete ležali na plaži 

videćete vozove koji prolaze) ili ulicama sa prodavnicama koje su prilično mirne. Na sredini mesta se nalazi mali trg sa crkvicom gde se često održavaju neke svečanosti, festivali...  

Plaža je lepa, peščana, ima terena za odbojku i svašta još...

samo što kad uđete u vodu duboko je nakon par metara. Bio sam u Septembru 

i talasi su stvarno bili veliki, mada smo se mi igrali na njima kao mala deca, 

jer su stvarno snažni, okrenu vas u sekundi, a voda uopšte nije bila hladna, toplija od Jadranskog mora. 

Bio sam u hotelu Oasis park ima 3* i stvarno je dobar, sobe Ok, 

čiste, klopa ogromna, ma svega je bilo, nismo znali šta pre da jedemo, 

svi smo se ugojili posle odmora, mogu da zamislim kakvi su im hoteli sa 4*. 

Mi smo bili na samom ćošku ka Barseloni i tu kada krenete magistralom, posle 200 metara kada izađete iz samog mesta ka Barsi imate stepenice koje se spuštaju ka moru gde se nalazi jedna mala lepa plaža, tu je i jedan kafić i baš je lepo, nema skoro nikog-obavezno posetiti.

Osnovna prednost calele je što se do Barselone ide samo jednim prevozom tj. vozom, dok do Ljoreta mora da se ide vozom i da se preseda na autobus ili obrnuto zavisi gde idete i u Ljoret se možete vratiti najkasnije mislim oko 21h da krenete iz barse, petkom imaju polasci 21,50 i 22,25h koji imaju vezi sa busom do Ljoreta. Dok za calelu iz Barselone ima voz radnim danima 21,15h, 21,50h i zadnji u 22,25h....vikendom - 21,24h, 21,58h i zadnji u 22,33h. Vožnja traje nekih sat i deset minuta, što znači da iz Calele nemate nikakvu porebu da idete sa agencijom i plaćate 15-ak evra za prevoz. Ne sećam se koliko je jedna karta mislim oko 3-4 evra, komplet od 10 karata je oko 25 evra, ne mogu da se sad setim i def se isplati uzeti ga. Inače kontrolu nismo sreli,

karte se kupuju na blagajni pre ulaska u voz i obavezno dođite 

10 minuta ranije na stanicu pošto red za kartu zna da bude priličan

 pa se čeka i po -10 minuta, pa da vam ne pobegne voz. Otkucate kartu u automatu 

i ulazite na peron, u Caleli ima neki radnik obezbeđenja kod automata, 

tako da morate otkucati dve karte, dok u Barsi je velika stanica i 

možete opušteno otkucati jednu kartu ili čak ni  jednu, 

mi smo nešto žurili nismo ni otkucali i ništa, inače 

dok se vozite videće te mnoge da preskaču ogradu i ulaze na stanicu tj. peron.   :-P Za Figueras mislim da se možda isplati ići sa agencijom jer izlet košta 20-ak evra, individualna karta za ulazak u muzej je 11 evra, prevoz ne znam koliko je, pa vi izračunajte šta se iplati, ne znam.

Izmenjeno (bane pandur)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

koliko je vozna karta do barselone?

Od Calelle do Barse 3.5 evra, povratna 7 evra:)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905031
    Ukupno poruka