D+O

Calella, Costa Brava

237 poruka u ovoj temi

Idem preko agencije Viva 15.jula na letovanje Italija, Francuska, Spanija, kranja destinacija je mesto Calella. Na osnovu informacija koje sam nasao na sajtovima poput tripadvisor.com i dostupnih slika, deluje mi da je ovo mesto odlican izbor. Plaza je pescana, dugacka oko 3km Slika plaze, ima dosta raznovrsnih sadrzaja. Sve deluje jako lepo. Gradic je veci od Ljoreta i slicnih mesta. Udaljen je od Barselone nekih 45km.

Molio bih sve one koji su bili u ovom mestu da daju bilo kakve informacije i savete. Takodje, ukoliko je neko bio u hotelu Vila, voleo bih da cujem komentare (posto postojeci komentari na stranim sajtovima ne deluju bas ohrabrujuce)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

D+0, ja takodje putujem preko Vive, isti aranzman, ali 29. jula. Koliko sam informisana Calella je manje, mirnije mesto od Ljoreta u koji se uglavnom ide. Prednost mu je blizina Barse, i dobra veza vozom koji saobraca na 30'. Sto se hotela tice, glupo je sto nam kazu par dana pred put. Ljudi koji su bili kazu da spanskim hotelima sa *** zaista to odgovara, za razliku od italijanskih. Uglavnom svi hvale kvalitet obroka. Ono sto mene brine jesu vodici, a i zaposleni u samoj agenciji (Danijela, koja radi Spaniju). Nemam iskustva sa Vivom, na forumu su podeljena misljenja, pa bi bilo lepo da nam po povratku preneses utiske. poz

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

poz,da li moze neko nesto vise da kaze o ovom mestu,koliko su karte vozom do barse,da li mozda ima bas do barse,kakve su cene,i ako je neko bio u aparthotel safari da kaze neke utiske,hvala

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mi idemo preko "Belvi travel"-a 21. jula preko Italije, nocenje, do Calelle :D Hotel je sa 3 zvezdice, jer ni oni sa 4 zvezdice, bar po komentarma, nisu puno bolji a duplo skuplji :) Puno sam citala, gledala slike i jedino sto sam nasla je da je plaza duga, peskovita, da se podzemno izlazi na nju, da je pruga uz obalu i sl...

Uzeli smo hotel na 350 m od plaze i nadamo se da se nece cuti vozovi :(

Pitala sam na vise mesta, ali jos niko nije bio u Calelli i nemam svezih informacija...Verovatno se neko i javi do naseg polaska :D

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Extra i ja isto idem 21 jula ali preko Hola toursa,avionom,nadam se da ce neko ici pre nas i reci nam jos po koju informaciju

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Bila sam u Kalelji sad u aprilu. Od svih priobalnih mesta na Kosta Bravi, Kalelja je najveća (iako ne i najlepša). Grad je miran, plaža je peščana i lepa, u pravu ste za podzemni prilaz ka njoj - u pitanju je mali tunel zbog voza. Ne brinite se, nećete ga uopšte čuti. Naš hotel je bio Olympic, nekih 5 minuta od plaže a vozovi su oni brzi pa nisu bučni. Karta do Barselone je 6 eura, idu non-stop i staju u centru Barselonu, na trgu Katalunja. U Kalelji postoji onaj mali turistički voz što za 1,20 eura provoza po celom gradu pa možete da vidite čega ima. Što se tiče obilazaka, sam grad i nije neko arhitektonsko čudo. Za to ćete, ipak, morati do Barselone. U blizini je Tosa de Mar, grad koji ima tvrđavu pored plaže i mnogo je lep, to je jedan od onih za koje ćete stvarno da kažete vau. Ljoret de Mar je ok za jedno poslepodne ali je prepun pijanih Nemaca i Britanaca pa ako vam nije do divljanja, Kalelja je mnogo bolja. A i iz Ljoreta nema voza do Barselone. Cene u supermarketima su niže nego u Srbiji a prodavnica koliko hoćete iako za šoping preporučujem Barselonu jer je tamo stalno nešto na popustu a ako imate auto, onda Mataro - postoji veliki tržni centar. Uglavnom, od 10 zvezdica, Kalelji bih dala 7. Nadam se da sam vam pomogla :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

raportu smajl.jpg) Nadamo se lepom vremenu i odmoru smajl.jpg)

Samo jos o hrani u hotelu..Da li ste bili zadovoljni ?

Mozes li nesto reci o restoranima, cenama i tvoja preporuka ? smajl.jpg)

Izmenjeno (DraganV)
Nema potrebe citirati ako se poruka odnosi na prethodni post
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

U svim hotelima je princip švedskog stola a hrana je toliko dobra i tako raznovrsna da u restorane nisam ni ulazila. Stvarno, ne znam da li sam u nekoj drugoj zemlji po hotelima imala bolju klopu....mislim da nisam. Kafića ima mali milion, svugde su cene razumne. Koliko se sećam ulaz po diskotekama je bio 6 eura ali smo mi više bili za koktel varijante nego za đuskanje. I da, po kafićima i prodavnicama suvenira i garderobe govore srpski - i to poprilično dobro. :))

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala puno..Citajuci komentare stranaca o nasem hotelu, pomislila sam da tamo sluze splacine :(

Imamo uplacen pp u hotelu sa 3 zvezdice i nadamo se da ce bar nesto biti po ukusu...Sad samo cekamo polazak i odmor smajl.jpg))

Izmenjeno (DraganV)
Nema potrebe citirati ako se poruka odnosi na prethodni post
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav svima. Nisam uspela naći temu o vremenu u Španiji, a interesuje me kakvo je vreme početkom septembra, konkretno idem u Calellu na Costa del Maresme; da li je dovoljno sunčano, kakva je temperatura mora, ima li vetra, kiše?

Unapred hvala puno!!!!!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav dunjas! Ja svake godine idem početkom septembra u Ljoret de Mar,koji se nalazi nekih 30km od Calelle.Temperature vazduha su oko 27-28 stepeni,a mora oko 22-23 stepena.Uveče zna da bude prilično sveže,negde oko 16-17 stepeni,pa obavezno ponesi neki duks ili džemper...Vetra gotovo da nema,a kiše zna da bude,ali jako retko i to su uglavnom kratkotrajni pljuskovi.

Izmenjeno (DraganV)
Nema potrebe citirati ako se poruka odnosi na prethodni post
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

aladarinho hvala puno na odgovoru! Koliko sam shvatila, sve u svemu ok je početak septembra što se tiče vremena?

Izmenjeno (DraganV)
Nema potrebe citirati ako se poruka odnosi na prethodni post
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Što se mene tiče,apsolutno je ok!Možeš ceo dan da budeš na plaži,jer nema velikih vrućina...Osim toga,meni prija hladnija temperatura mora,ali ko voli toplo more (tipa Turske),treba da zaobilazi Costa Bravu...

Izmenjeno (DraganV)
Nema potrebe citirati ako se poruka odnosi na prethodni post
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Drugarica se danas vratila iz Santa Susanna i smrzla se skroz, nije se nijednom okupala, kaže da je bila ledena voda. Sada sam se malko prepala:(

Nisam zimogrožljiva, ali opet ne bih volela da se baš ne okupam ako je voda TOLIKO hladna. Meni je recimo prošlog leta bila skroz ok voda na Krfu, kraj avgusta početak septembra, predivna voda, iako ljudi pričaju da je hladna u septembru. Možda se ipak odlučim za neki termin u avgustu, samo mi je skupo.....uffff, još razmišljam:)

Izmenjeno (DraganV)
Nema potrebe citirati ako se poruka odnosi na prethodni post
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ijaooo bas "lepo" 17 stepeni uvece... vidim da cu umesto haljinica i suknjica morati da ponesem dzempere :lol:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905040
    Ukupno poruka