elea

Jeftino telefoniranje iz Grcke

160 poruka u ovoj temi

Sa bilo koje govorince, na kojima se koristi i standardna čip kartica koja se ubacuje u govornicu. :)

Hvala.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Odakle se telefonira sa tom karticom? Sa govornice ili ...

Koliko sam ja shvatila može i sa mobilnog...ali nisam probala.

Evo šta piše na mojoj Face kartici:

How to use from a normal phone....pa onda uputstvo

How to use from a mobile phone...pa onda uputstvo (razlikuju se oni prvi brojevi koje ukucavaš).

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Super stvar. A gde se kupuju te kartice? Jel ih ima svuda, po radnjama, trafikama, ili gde?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nama su Grci rekli da je ima na trafikama, ali posto najbliza trafika u datom trenutku nije radila usli smo u supermarket da se raspitamo gde jos mozemo da nadjemo te kartice - i ispostavilo se da ih i oni imaju. Od nekih ljudi smo culi smo da je imaju i po nekim suvenirnicama, ali to vec nismo proveravali.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mladji "putnici" su gotovo zavisni od sms poruka, a mnogima nije dovoljan ni lap-top koji nose sa sobom na odmor ni internet jer, eto mladjarija funkcionise samo preko SMS-a.

Mozda ovo nekom dobro dodje:

Instalacijom "World SMS" za Mozilin Firefox (moze i za druge pretrazivace)

https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/9284

moci cete iz bilo kog kraja sveta da posaljete besplatan SMS pod uslovom da imate internet konekciju.

worldsms12372009113730.png

Probajte! Country moze biti cak i Hrvatska i opat fercera!?!

Phone number: 38164xxxxxxx.... (ili 38163xxxxxx....)

P.S.

Mozda nekom pomogne.

Izmenjeno (volodja)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mladji "putnici" su gotovo zavisni od sms poruka, a mnogima nije dovoljan ni lap-top koji nose sa sobom na odmor ni internet jer, eto mladjarija funkcionise samo preko SMS-a.

Mozda ovo nekom dobro dodje:

Instalacijom "World SMS" za Mozilin Firefox (moze i za druge pretrazivace)

https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/9284

moci cete iz bilo kog kraja sveta da posaljete besplatan SMS pod uslovom da imate internet konekciju.

worldsms12372009113730.png

Probajte! Country moze biti cak i Hrvatska i opat fercera!?!

Phone number: 38164xxxxxxx.... (ili 38163xxxxxx....)

P.S.

Mozda nekom pomogne.

ovo je super,probao i radi,jedino sto prima malo karaktera,ali posto je free onda je extra!!! :balavi: svaka cast!!!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Meni je umelo da skida minute i onako bez veze i kada ne uspostavi vezu ali je definitivno isplativo, ima ih svuda. Ima dosta brojeva za ukucati ali je dzaba i izrazgovaras se ko covek.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Vratismo se prekjuče iz Grčke. Koristili smo Face karticu. Kupili je na trafici na Tasosu, za 5 evra. Dobija se sat i 25 minuta razgovora sa fiksnim telefonima u Srbiji. Do 15.07. smo vezu uvek dobijali iz prvog pokušaja. Međuti, od 15.07., sa govornica na Sitoniji, već nismo mogli da dobijemo vezu ni iz petog-šestog pokušaja, a za svaki taj pokušaj su nam skidali po 2 minuta. Na kraju sam uspela da dobijem mobilni broj u Srbiji i tu za minut i po razgovora potrošila preostale minute, jer 1 minut sa mobilnim brojem tarifiraju kao 8 minuta sa fiksnim brojem.

Slala sam i sms-ove sa www.wadja.com. Registracija je besplatna, a imate na raspolaganju 5 besplatnih poruka dnevno po jednom nalogu.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Vratili se juce sa Rodosa i koristili smo Face karticu. Zaista se isplati, pogotovu sto mozete telefonirati i iz hotela. Ukoliko ne dobijete vezu, skinuce vam odredjen broj minuta. Ono sto je bilo cudno je da na samoj kartici stoji uputstvo prema kome imate broj koji treba da ukucate za fiksni, a poseban za mobilni, medjutim s tim brojem za mobilni uopste nije funkcionisalo! Onda smo culi da i za mobilni treba koristiti onaj koji je naveden za fiksni. Kada ukucavate broj mobilnog ne ukucavate nulu, a prethodno naravno 00381...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nula se ne ukucava ni kada se zove fiksni broj (ovo kažem da neko ne bi iz gornjeg posta shvatio da se nula ne ukucava samo za mobilne brojeve). Kucate 0038111...pa broj telefona (za Beograd).

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nula se ne ukucava ni kada se zove fiksni broj (ovo kažem da neko ne bi iz gornjeg posta shvatio da se nula ne ukucava samo za mobilne brojeve). Kucate 0038111...pa broj telefona (za Beograd).

Ukoliko imate internet u hotelu i to po mogucstvu besplatan, najjeftinije je koristiti skype karticu (kosta 10 evra) a razgovor sa Srbijom kosta 4-5 dinara minut (nisam bas sigurna za cenu, ali mislim da je otprilike toliko)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

koristio face card,odlicna stvar.mali problem kod dobijanja veze uvece ali zato ujutro bez greske.probao i sa mob.nisam uspeo,karticu sam ostavio nasima u grckoj jer mi ostalo 40min,a koristio 15 dana.vaznost kartice je tri meseca,super varijanta.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

samo da podignem temu o face card super nacin za telefoniranje i sigurno najjeftiniji.

ima malo problema ali isplatise........

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Koristili karticu FACE na Lefkadi, po aktiviranju imali 1h 25 min, veza uspostavljana uvek iz prve, procedura prilicno jednostavna. jedino je bitno da ne pravite pauze izmedju koraka jer vreme ide od momenta poziva toll-free broja. Nakon deset dana ostalo jos 17 minuta. Zaista super varijanta. 

procedura za koriscenje kartice FACE:

1. otkucajte   807 2003

2. pritisnite 1 (za engleski jezik)

3. unesite PIN CODE sa kartrice (greb-greb deo) i #

4. broj koji zovete  npr za BGD (00381 11 ........)

sledi izvestaj o preostalom vremenu i veza se uspostavlja.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Koristili karticu FACE na Lefkadi, po aktiviranju imali 1h 25 min, veza uspostavljana uvek iz prve, procedura prilicno jednostavna. jedino je bitno da ne pravite pauze izmedju koraka jer vreme ide od momenta poziva toll-free broja. Nakon deset dana ostalo jos 17 minuta. Zaista super varijanta.

procedura za koriscenje kartice FACE:

1. otkucajte 807 2003

2. pritisnite 1 (za engleski jezik)

3. unesite PIN CODE sa kartrice (greb-greb deo) i #

4. broj koji zovete npr za BGD (00381 11 ........)

sledi izvestaj o preostalom vremenu i veza se uspostavlja.

To mi treba korak po korak i sada sam shvattio. Hvala..

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905040
    Ukupno poruka