elea

Jeftino telefoniranje iz Grcke

160 poruka u ovoj temi

Cao, mozda vecina vas vec zna za ovo, ali ja sam to saznala tek ove godine, pa da napisem...

Iz Grcke se za 5 evra moze telefonirati sat i po sa Srbijom (na fiksni tel.). Potrebno je da kupite telekard - karticu na kojoj pise FACE card, a koju mozete naci u skoro svim prodavnicama (mi smo je kupili u supermarketu).

Evo kratkog opisa kartice, da biste bili sigurni da kupujete pravu stvar:

Na poledjini kartice u gornjem desnom uglu se nalazi traka koju ogrebes da bi video broj kartice. Ispod se nalazi uputstvo za koriscenje (za fiksni tel. prvo ukucas brojeve 807 2003 pa ti trazi broj kartice, pa pratis uputsvo govornog automata, pa kucas broj telefona). Za mobilne je procedura nesto drugacija (ali nismo je koristili, pa je nisam zapamtila, i ne znam koliko vremena imas u tom slucaju)

Kartica nema cip, tj. ne stavlja se u sam aparat, vec se brojevi ukucavaju kao da zoves od kuce. Ako sam dobro razumela, u ovom slucaju se koristi IP telefonija.

Toliko od mene, nadam se da sam bila od koristi.smajl.jpg

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

... Iz Grcke se za 5 evra moze telefonirati sat i po sa Srbijom (na fiksni tel.). Potrebno je da kupite telekard - karticu na kojoj pise FACE card, a koju mozete naci u skoro svim prodavnicama (mi smo je kupili u supermarketu).

...

Toliko od mene, nadam se da sam bila od koristi.smajl.jpg

Хвала на корисној информацији. Молим те да је прекопираш и оставиш тамо где ће је много више корисника прочитати, а то није овде у "Општој дискусији" већ на форуму Грчка, тамо ћеш већ пронаћи тему. Такође је допуни са информацијом како се картица показала у коришћењу, тј да ли је радила сваки дан или је било проблема у коришћењу.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kartica se super pokazala, koristili smo je desetak puta i ni jednom nismo imali problema, ni sa uspostavljanjem veze, ni sa jacinom signala a koristili smo je i ujutro i preko dana i uvece.

Sto se tice prebacivanja teme, ideja je super ali mi treba mala pomoc kako to da uradim.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kartica se super pokazala, koristili smo je desetak puta i ni jednom nismo imali problema, ni sa uspostavljanjem veze, ni sa jacinom signala a koristili smo je i ujutro i preko dana i uvece.

Sto se tice prebacivanja teme, ideja je super ali mi treba mala pomoc kako to da uradim.

A jel pri svakom zvanju ista procedura?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

A jel pri svakom zvanju ista procedura?

Jeste, i nije uopšte komplikovano kako ti se možda na prvi pogled čini. Prilikom svakog pozivanja automat te obavesti koliko ti je vremena ostalo. Mi smo karticu koristili nekoliko puta i dešavalo se ponekad da ne može da se uspostavi veza (čuje se samo piskavi zvuk sličan onom kad se uključi fax). Tad prekini vezu jer je meni dok sam čekala da vidim hoće li se veza ipak uspostaviti skinuto vreme sa kartice. Onda ponoviš postupak i ćaskaš bez problema.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

OK. Hvala :D

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Odakle se telefonira sa tom karticom? Sa govornice ili ...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Odakle se telefonira sa tom karticom? Sa govornice ili ...

Sa bilo koje govorince, na kojima se koristi i standardna čip kartica koja se ubacuje u govornicu. :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Na kom jeziku prica taj govorni automat ?

Nadam se da nije samo grcki

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Na kom jeziku prica taj govorni automat ?

Nadam se da nije samo grcki

Ma ne, koliko se sećam već posle prvog unosa 807 2003 kaze "press 1 for english", ali vec posle drugog telefoniranja radiš sve napamet.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Na kom jeziku prica taj govorni automat ?

Nadam se da nije samo grcki

Ovih kartica ima vise vrsta, ja sam prosle godine u Volosu trazila na trafici neku po imenu kao ta FACE i onda mi je ona zena rekla da nemaju tu, ali imaju 10 drugih koje rade po istom principu, i pokazala mi katalog za svaku karticu gde pise za svaku zemlju pojedinacno koliko minuta moze da se prica. Ima ih i po raznim cenama uglavnom su 5e.

Imaju taj kod koji izgrebete i ima na njoj uputstvo na engleskom, dignete slusalicu, ukucate nesto, onda vas automat pita za jezik, pa vas navodi sta da kucate. Prvi put je malo onako a posle naucite broj napamet i zovite kao od sale.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

...Kud to nisam ranije znala

Ovako mi je racun za mobilni takav da sam komotno mogla bar jos nedelju dana ostati

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

...Kud to nisam ranije znala

Ovako mi je racun za mobilni takav da sam komotno mogla bar jos nedelju dana ostati

Kad ce raport sa Sporada ?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja sam prosle godine koristila talk-talk karticu isto je bilo sat i nesto razgovora sa Srbijom za 5 eura. Super stvar. Nikako da potrosis.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

E da, meni su rekli za tu talk talk i ja sam nju trazila ali je nije bilo pa mi je ponudila te druge. Zato nemojte da vas zbuni ako nema FACE, TALK TALK ili kako se vec zovu, nego pitajte za kartice sa kodom, znaju oni pa ce vam ponuditi sta imaju.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905040
    Ukupno poruka