Guest Dragica

NEOS MARMARAS

3280 poruka u ovoj temi

Vratili se jutros iz Neosa. Bili smo u hotelu DiRe u samom centru, preko puta crkve. Ove godine se još uvek zvona ne oglašavaju svaki dan, početak je sezone pa ne rade ni okolni kafići. Potpuno mirno i tiho do vikenda, a onda je krenulo budjenje. Što Grka koji sredjuju kafiće, što doazak gostiju iz Srbije. Sam smeštaj je solidan, ništa raskošno ali sve funkcioniše i posudje je na broju. Četvrorokrevetni studio na I spratu, s pogledom na more, ali mali kao da je za dve osobe. Kupatilo toliko malo da se tokom tuširanja obavezno udarate o šolju, slavinu ili lavabo. Tu da majka tušira dete je stvarno pravi podvig. Jako, jako malo sve i ja jedna sam se baš lepo raskomotila u celom prostoru.

Vreme je bilo promenljivo, više oblaka i vetra nego sunca, ali bilo je hrabrih koji su se kupali. Ali, zato šetnje ne manjka i divnog mediteranskog vazduha za oporavak :) Pijaca četvrtkom, na prostoru iznad luke, je nešto što ne smete propustiti. Drugi put u Neosu, ali očigledno ne i jedini jer ja sam zavolela ovo mestašce :)

DSCN8012.JPG

4

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Jaco da li ste isli autom ili autobusom? Da li ima izmena u carinskim procedurama u odnosu na pre ? Kakve su cene u marketima u predsezoni ?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Jel moze neko da mi kaze nesto o Vili Vaso? :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ima li kakvih informacija o vili Dimitris, Argus turs je radi ?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav svima, prvi put ove godine letujem na Sitoniji, da li je neko bio u PELLA ROOMS u Neos Marmarasu, kakav je smeštaj, uplatili smo tamo za početak avgusta, i da li je u taj deo grada problem doći kolima?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Ima li kakvih informacija o vili Dimitris, Argus turs je radi ?

Moja prijateljica je bila u toj vili, vlasnik nje i hotela DiRe je isti. Nalazi se u ulici iznad DiRE, veća uzbrdica, uz samu magistralu. Novijeg je datuma, lepo uredjena, čak je kuhinjica zidom odvojena od spavaćeg dela. Imate u kuhinjici sto i stolice za ručavanje. U dvokrevetnom apartmanu imate dva kreveta i mali ležaj za sedenje. Kupatilo je malo, nema nikakve kade i samo tuš, pa na slivnik. Jedini problem im je bilo nisko prizemlje okrenuto ka okolnim kućama, manje svetlosti u maju. Kasnije verovatno baš prija kad upekne sunce i visoke temperature. Evo fotografije kako izgleda ulica koja vodi ka centru.Najveća vam je uzbrdica kod same kuće. Ništa strašno u odnosu na ostale ulice u Neosu.

 

20170511_103513.jpg

20170511_103458.jpg

Izmenjeno (jaca58)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav svima, 

zanima me da li je neko  mozda bio u vili Sissi? 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav svima, da li je mozda neko informisan koliko je rent a car u neos marmarasu? hvala

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Zdravo svima. Evo da i ja prenese. neke utiske iz Neosa... ovde sam sa porodicom od 3.juna i moram priznati da je avanturisticki.... smesteni smo na Paradiso plazi, i kad se ide do grada nije daleko 15tak minyta ali ima gore dole... salim se mi dolazimo iz ravnice oa smo se navikli...precica koja je spominjana ranije postoji i jako je strma ali brzo se prodje, mi jos guramo dete u kolicima cisto da se zna, ali iskreno nije to sad nesto vau blize.. smestaj je dobar, apartman lep, cist, posudje sve sto treba ima u kuhinji, kupatilo jeste manje na toliki apartman mi smo u cetvorokreetnom (br.1) ali dovoljno da se obavi sta ima... ima komarnike, ima i lepa veranda, susara sve sto vam moze zatrebati...svaki apartman ima svoju cesmu spolja da se sapere pesak.... plaza jr blizu mozda ne 80m kako kazy ali ne i vise od 120m sigurno:)... put nije sjajan ali boze moj nije ni dugacak... e sad, za sve one koji su zainteresovai za Paradiso glavni minus je i vezan za deo gde su Dioskuri, Triton, Karajanis... u Neosu su se pojavile zmije, kazu i u gradu ali i na Paradisu... mi ih videli jos nismo ali u ovom delu gde su pobrojane vile ima dosta zapustenih placeva sa visokom trskom travuljinom i koje cim... tako da ne sumnjam da ih mozda i ima... Grci bi trebalo to malo da srede stvarno je bzvz... nije do tih vila da napomenem oi sve svoje odrzavaju kod nas je u dvoristu i pokosena trava i cisto ali sta im znaci kad je okolina uzas... drugu deo ka Sunsetu, Miramare i drugim vilama je skroz uredan zato sto ni nema praznih placeva tako da je sigurno mnogoo bolje nego ovde... inace Paradiso plaza je super voda je lepa cista peskovito sljunkovita... gradska mi je lepa samo zbog tog peska ali jako duva, uzana je, sta znam sta ko izvoli moja deca vole da ima kamencica....:) vreme je idealno prosek oko 25-26 stepeni, voda oko 22, kupamo se svaki dan mada idemo i obilazimo okolne plaze. Kupovali smo do sad u Lidlu i lokalnih marketima kad nesto zatreba dodatno. Koga sta jos interesuje neka pita. Tu sam za info i meni ste mnoooogo pomogli.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

A u kojoj ste kuci smesteni?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Zna li neko nesto konkretnije o ovom slucaju sa zmijama ? O cemu se radi ?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mi smo smesteni u Dioskuri vili... predstavnica agencije Astra Travela nam je to odmah prvi dan spomenula, da su se prvo pojavile u gradu a potom i ovde mada ne znam gde bi mogle u gradu.... doduse kad pogledas kao sto iu ovom delu Paradiza ima siprazja i zapustenih placeva tako ima i po koja kyca nedovrsena i zapustena. Videla sam ih vec nekoliko... ipak je njih kriza zdrmala dobro za ocekivati je. Culi smo da su u jednoj vili iza nase naleteli na zmiju u dvoristu pa su je ubili ali mi licno kod nas jos nismo.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Videh da je na fb na nekoj stranici, neko odgovorio da je istina i da su videli zmije...

Ne verujem da to moze biti neki problem jer ce ubrzo zbog guzve one pobeci.

 

@Radmilica

koliko je lidl jeftiniji od lokalnih marketa?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sta znam... taj Lidl u Nikitiju meni nije sad nesto vau..  nama je bio usput pa smo se dva tri puta tamo snadbeli ali nasi neki poznanici uglavnom idu u Masutis... ali tipa mleko, mlecni proizvodi se mogu naci dosta povoljnije, meso itd. npr.mi smo kupili pre neki dan 2l.mleka za 1.63 e, a u marketu je litra 1.10 e. Sokovi su po marketima od 1.10e pa navise a u Lidlu moze da se nadje i ispod euro i tako...  ja sam se odusevila kad sam i Smile marketu nasla bambijevu plazmu mlevenu kod moje dece je to neizostavan deo dana dal dorucka ili vecere... ovako klopu nisam obracala paznju deca su jela koji put sladoled kygla je 1.50 e, a u Ludlu smo opet uzeli u dva navrata kutiju sladoleda za 2.50 e, tipa po 8 korneta ili 16 manjih na stapicu, giros smo jeli na Lagomandri tamo je 3.50e, ovde na Paradizu ima jako lep za 2.50e, a porcija je svuda mahom 7e, suvlaki 5e, pica oko 10e.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905038
    Ukupno poruka