Milenafreja

MAKARSKA

161 poruka u ovoj temi

Razmisljam...nema lepseg mora od Jadrana i od Hrvatskog primorja a Makarska mi dodje najbolja! Pogotovu sto vodim klinca pa mi treba dobra plaza.

Pitanje je samo, da li je bezbedno ici?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Milena, ja sam bila u Makarskoj i Splitu pre tri godine (leto 2006.) i mogu ti reći da nije bilo apsolutno nikakvih problema po pitanju bezbednosti. U principu, Makarska je leti prepuna (ja sam bila krajem jula), ali bukvalno krcata, pa ti preporučujem da ideš van glavne sezone ako imaš izbora. Od turista, tamo ima jako puno Bosanaca, a naiđe se i na ljude iz Srbije.

Plaže su fantastične, pored gradske (na kojoj već ujutru u 8 nemaš gde da staviš peškir) ima i nekoliko njih na samoj ivici grada koje su predivne i gotovo puste ujutru, čak i u jeku sezone. Koliko se sećam sve plaže su šljunkovite (sitniji ili krupniji šljunak), tako da su pogodne za decu. Ako planiraš da ideš kolima onda je verovatno ok ići i u sezoni, ako ne, onda definitivno ne u julu i avgustu.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Svake godine sam u Makarskoj i nemislim mijenjati.Za mene je Makarska jedna od boljih plaza u Hrvaskoj.....A mislim i ove godine ici

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Razmisljam...nema lepseg mora od Jadrana i od Hrvatskog primorja a Makarska mi dodje najbolja! Pogotovu sto vodim klinca pa mi treba dobra plaza.

Pitanje je samo, da li je bezbedno ici?

Moje iskustvo od pre DVE godina nje takvo,ako cu da pricam uvece po kaficima engleski zbog njihovih HDZeovaca koji su svuda i da razmisljam o kolima HVALA..,polu Makaranka polu Beogradjanka pise..tamo sam bila vise nego ovde do rata tako da sam jako upucena u situaciju kod njih..savete smo dobijali od rodjaka da bi bolje prosli ,a svi oni koji dobro prodju to je lutrija,dalmosi se stide ko im rasteruje turiste,ali to je njihova stvar.Bolje ici u sezoni ,manje ste primetni.Toliko drzava gde nas docekuju sirom otvorenih ruku,gde su plaze mnogo bolje a sve jeftinije nego u hrvatskoj..sacekajte da ne bi bilo kao danas

14:11

ОШТЕЋЕН АУТОМОБИЛ БЕОГРАДСКИХ ТАБЛИЦА У ДУБРОВНИКУ

ЗАГРЕБ – Аутомобил београдских регистарских таблица оштећен је испред хотела „Плат” у Дубровнику, јавили су хрватски медији.

Непознати починилац пробушио је синоћ задњу леву гуму, поломио ветробранско и предње лево стакло и леви ретровизор на аутомобилу марке „пежо 407” београдског адвоката Бранислава Поповца, пренела је интернет станица index.hr.

Директор хотела „Плат” Перо Матић оштро је осудио напад, истичући да још увек има „појединаца који су окренути прошлости, док је туризам окренут према будућности”.

Све се догодило само 15 метара од рецепције хотела, а вандалски чин забележиле су и камере у хотелу, преносе медији.

Дубровачка полиција још није издала саопштење о инциденту.

Поповац се с породицом одмах упутио у Београд уз очекивање да ће полиција пронаћи починиоце.

Танјуг

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Tako je FLOKI bre , Grčka ,Španija ,Turska,Egipat ....ima toliko toga

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Hajde da se ne lazemo ima li ovakvih lepota u Hrvatskoj , http://www.flickr.co...ith/3724824936/

a ja samo pricam o Grckoj,a gde je Egipat,Turska itd..ljudi bili u Libanu ne mogu da se povrate jos uvek od lepota koje su videli....mnogo smo mi ucili u skoli o Montenegru i Croaciji..treba putovati i videti sto vise na ovoj planeti i ne biti statican i uvek ici u jedno mesto.Cak i kada sam letovala u Makarskoj imala sam obicaj da desetak dana idem i obilazim druge delove Jadrana...ovo vazi za mlade ljude idite svake godine u drugu zemlju da bi napravili poredjenje ..ljudi,obicaji,paznja koju vam poklanjaju,novac koji trosite ,vrste plaza.Mislilas sam dok nisam videla Jonsko more da je Jadransko zakon..kad gle cuda ovo jos lepse..i tako uvek otkrivate nesto novo..a toliko toga ima na ovoj planeti.

Izmenjeno (DraganV)
Nema potrebe citirati ako se poruka odnosi na prethodni post
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

da, ima takvih ljepota u Hrvatskoj wink.gif

s ostatkom posta se u potpunosti slazem, treba putovati na sto vise mjesta cisto da se vidi svijeta te da se moze usporedit sa stanjem u svojoj okolini, a možda nesto novo naucit ili nekog upoznat

al opet nama je naše najlijepše,a vjerojatno je vama vaše najlijepše

to tako ide biggrin.jpg

Izmenjeno (DraganV)
Nema potrebe citirati ako se poruka odnosi na prethodni post
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ma šta ko pisao na ovom forumu ja sam bio do pre tri dana na desetodnevnom letovanju u Makarskoj i BILO MI JE EXTRA.

Ni jedan jedini problem ni po restoranima, ni po kafićima, ni na izletima (Hvar, Brač, Dubrovnik, Biokovo...), ni na plaži....

Prepuno je stranaca Čeha, Poljaka, Nemaca, Skandinavaca... Bosance ubrajam tamo u domaće, jer ih ima puno.

Cene su po prodavnicama malo jače nego kod nas, gorivo jeftinije, a što se tiče turističkog dela cena je kao i Grčka u sezoni...

Pozz

:kez:

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

da, ima takvih ljepota u Hrvatskoj wink.gif

Ma dajte dragi susede, nećete prostom i opštom subjektivizacijom mišljenja potvrditi ispravnost tvrdnji da je "Jadran najlepši na svetu", kao ni da je objektivna okolnost činjenica da ljudi koji nisu putovali po mediteranu misle da je najlepše ono što je deo "dominantne lične optičke vizure".

Kompetentnije je ono mišljenje koje na osnovu utisaka višestrukih doživljavanja,proživljavanja te raznolikosti i šarenila meridijana donosi konačni sud o istini.

Grčka ima stoga najlepšu obalu,jer i mi ovde putovasmo nekud,pa znamo kakve su lepote neprolazne.

Izmenjeno (DraganV)
skracen citat
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

da li je bio neko u u Podgori? :)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Makarska je super mesto i je znatno jeftinije nego drugih mesta HR obale... Sto se tice Srba u HR nemojte da se bojite idite slobodno nece Vas niko dirati osim ako trazite sami batinu :)

Ja sam iz Makedonije i pricao bas prosle godine sa Hrvata dok sam bio tamo u Makarskoj i rekli su mi onako nista lose... ne vole Vas ali nemaju nista protiv da budu ljubazni da Vam uzmu novac :D

Zato slodno navalite sirite opet bratstvo i jedistvo :D

Izmenjeno (BojanMKD)
1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

da li je bio neko u u Podgori? :)

Jeste super malo mesto ali nije sa mladi ljudi suvise dosadno, dobro bi bilo da ides Makarskoj i zatim na jedan dan u Podgori jer je svega 8-10km :)

pozz

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Makarska jeste lijepa, i cijela Dalmacija predivna, ali da se ne lazemo koliko ima divnih turistickih mjesta, obala i plaza...

zadnji puta sam ljetovala u Makarskoj 2009.godine sa djeckom (sadasnjim muzem),a nakon par dana su nam se pridruzili njegov rodjak sa zenom iz Beograda. I oni su kao i vecina ljudi iz Srbije pitali se je li sigurno da dodju, posebno zbog BG tabli auta. Medjutim, nisu imali nikakvih problema, posebno zato sto su u Makarskoj sve privatni smjestaji u kucama, gdje vecina ih ima dvoriste i gazde vode racuna da dok ste na njihovoj adresi nemate nikakvih neprijatnosti (bar je tako bilo u nasem slucaju)...

U toku sezone, Makarska je puna turista iz cijele Evrope i Hrvate ne zanima mnogo ko je odakle, vise se baziraju na to kako da vam na fin nacin izvuku sto vise para :) a da se ima sta vidjetii obici-DEFINITIVNO ima i vrijedi :)

3

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Je l zna neko povoljan smestaj u gradu Makarskoj za 3 cure? Hvala

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ja sam bio u Makarskoj prosle godine u 3 krevetni studio u samom centru 150m od Rive i 200m od gradske plaze... stidio od 15-25 juli je kostalo redovno 45e ali smo se iscenkali za 40e posto smo bili 2 ljudi osmeh1.gif

Ako hoces i tacna lokacija pisi mi privatna poruka...

P.S. Od 20 jul do 20 avgust u Makarskoj je ogromna guzva tako ne ti preporucujem da ides na slepo nego da bukiras smestaj jer mozda i neces naci po bilom kojom cenom ili neki jeftin apartman gore uzbrdo gde ti presesti odmor kao idenje na plazi i u centru... a za auto do dole se neisplati jer kosta parking 1e sat (svigde se placa)

Izmenjeno (DraganV)
Direktna ponuda smestaja
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26993
    Ukupno tema
    905514
    Ukupno poruka