Nikola S.

Kad meduza opeče...

46 poruka u ovoj temi

Bravo, tantale! :)

Baš mi prija da vidim ove teme o meduzama, mackalicama za sunčanje...!

:D

LETOO!!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Bravo, tantale! :)

Baš mi prija da vidim ove teme o meduzama, mackalicama za sunčanje...!

LETOO!!

Hvala ,hvala . Sve u cilju blagovremene pripreme i informisanja naših forumaša

Meduza, krivac za 100 smrtnih slučajeva godišnje, živi u vodama toplih mora, a njihovo telo i *pipci mogu naneti opasne opekotine i nekrozu tkiva, a u ekstremnim slučajevima smrt od posedica otkazivanja srca ili pluća.

5a76d2963c.jpg

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ne volim ih ni na slici.

Kad sam imao bliski susret sa ajkulom, bilo mi je zao sto nece da dodje blize, da se igramo...od ovog cuda se unezverim...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ja sam gledala Tunizanina da posle susreta sa meduzom maze ruku paradajzom,ali odmah posle zakopava ruku u pesak i drzi nekih 10-ak minuta.Ne znam da li se folirao ali kad je izvadio ruku bio je sav nasmejan za razliku od onog momenta kad je izasao iz vode.Ne bi zelela da moram da isprobavam tu metodu,ali bolje biti obavesten na vreme,tako da sam ja polako iscitala sve ovo sto ste vi napisali

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

To jeste. Odmah poslati nekog u najbliži hotel ili bar i stavljati ploče paradajza na opečeno mesto.

Pesak...da li je ruka mirovala ili je trljao? Pošto je važno da se uklone žarne ćelije koje su ostale na koži...tako da ja znam za trlja peskom, ne i ukovanje. Zanimljivo.

I naravno...ono za urin, mada ne znam da li je to urbani mit ili delotvorno sredstvo...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pratila sam ga tih 10-ak minuta,znaci samo je istrljao bukvalno ceo paradajz na ruku(da ne kazem da ga je izgnjecio) i ukopao ruku u pesak.Mrdnuo nije za to vreme.Sad da li je delotvorno pojma nemam,ali posle susreta sa onolikom meduzom ja se sigurno ne bi smejala kao on.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Prvi put cujem to za paradajz i pesak, hladnu vodu i sl.. smajl.jpg ja mogu reci da je za moju ruku, koja je cela bila crvena i zarila od meduze istog momenta pomogla pena za brijanje.. samo se namaze i posle par sekundi prestaje bilo kakav bol. Nakon 10min samo sam oprala penu i bila sam spremna za novo plivanje plezko.jpg eto mnogo jednostavnijeg leka.. stidljivko.jpg

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Čekam da nauka ode toliko daleko i smisli nešto što će da ODBIJA meduze od mene, na sanira posledice susreta...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Kad opece, natrackas sve sto imas i belance i pene razne i povrce, voce...obmotas svezu hobotnicu....sav se uflekas i legnes pa sta bog daanishock.gif

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Svežu hobotnicu?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pa ljigava je i hladnabolizub.gifkad moze ukopavanje u pesak, moze i hobotnicaclown.gifmalo se nasalih....

evo sta je najbolje ...

Prva pomoć: Kad vam se, već, desi  takva nezgoda, mesto uboda odmah treba isprati morskom vodom - A NE SLATKOM! - jer će, ona, samo pojačati bol!

Takodje, nije preporučljivo stavljati na ožarena mesta led iz frižidera. Tragove meduza treba ukloniti pincetom, a ako nemate odgovarajuće kreme, možete na ozledjeno mesto naneti malo paste za zube, i to one paste sa sodom bikarbonom, ili, čak, kremom za brijanje. Takva  kombinacija će sprečiti da "noktići" meduze ne aktiviraju svoj otrov.

Za ubode oko očiju, treba isprati oči pitkom slatkom vodom, a

ako se ubod desi u području usta, ona se mogu isprati sirćetom razredjenim vodom. U tom slučaju treba biti oprezan da se sirće, ako vam je prejako, ne proguta.

A kazu da je dobar preventivno i gel Isdin, koji se namaze pre i od njega beze.

v61799p0.jpg

Izmenjeno (Infoputnik)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Citala sam ovu temu i ako me ranije nikad nije opekla meduza, ali eto desilo se juce. Nije puno, malo me je zakacila kod zgloba na nozi, posto sam bila na plazi pa nisam imala ni kreme, ni paste, ni paradajz... ja sam to mesto samo istrljala peskom nekoliko minuta, kad sam kasnije stigla kuci nije bilo ni crvenila. Tako da za prvu pomoc u nedostatku svega ostalog, pesak je super.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Dobro je sto sam sve ovo procitao sad znam sta treba raditi:). Prosle godine smo bili u Tunisu i toliko je meduza bilo da se nije moglo kupati!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

JABUKOVIM SIRĆETOM ISPERITE UJED MEDUZE

Ako vas opeče meduza, iziđite iz mora, a ranu isperite morskom vodom, ne običnom, kako bi se odstranile dlačice meduze. Ostale žarne ćelije deaktiviraćete ako opekotinu polijete jabukovim sirćetom. Ako ga nemate, kao zamena može da posluži limunov sok ili urin.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pominjao se ovde na forumu HIPER GEL, pa sam resio da ga potrazim u apoteci. Svratim u 1.i nadjem ga odmah, cena 238din, tacan naziv je HIPER HAMA GEL, proizvodjac je neki manje poznat domaci, koristi se po specifikaciji za:

• Prekomerno izlaganje suncu
  • Dejstvo visokih temperatura
  • Ujed insekata
  • Kontakt sa biljkama
  • Posle brijanja i depilacije

Osnovni sastojci su Hamamelis, Kamilica, Aloja, Pantenol i Mentol.

I sinoc me izujeda neki dusmanin komarac, 4x na istoj ruci, probudi me svrab od ujeda. Onako u bunilu setim se tog gela, namazem ujedena mesta i neverovatno, posle par minuta svrab prestane. Sto je jos interesantnije, jutros uopste nema tragova ujeda i naravno nema ni svraba. Za ovu namenu od mene preporuka...

E sad, za meduze ne znam sta bih rekao, da li pomaze ili ne...ne zelim da ga testiram za tu namenu :)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

25892
    Ukupno tema
    862448
    Ukupno poruka