Nikola S.

Kad meduza opeče...

46 poruka u ovoj temi

Inspirisan raspravom na drugoj temi...

Koji je lek dobar za opekotinu od meduze? Zvanicni i/ili alternativni?

Ja se kao secam nekog soka od limuna, davnih dana u Grckoj, ali nesto mislim da nije bio od neke pomoci. Synopen mozda?

Izmenjeno (Nikola S.)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Paradajz :)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Paradajz naravno, ili paradajz sok. Moze i Fenergan (deluje veoma dobro protiv peckanja meduza, opekotina, crvenila). Ali paradajz stvarno the best.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Ok.Nash Fenergan i egipatski paradajz, mada se nadam da nece da treba...
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Kada već pominješ alternativni lek....

U takvim situacujama u slučaju da nemate lek pri ruci.....Pomaze urin, zdravog čoveka...........

Dakle u takvim situacijama, preostaje vam da....... :)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
... sto smo mogli lepo da saznamo gledajuci seriju Prijatelji, ne znam koju epizodu,kad su bili negde na plazi...
1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

HVALA za ove informacije

mrzim te morske 'nemani' i kada ih vidim odmah brisem odatle

sada, sa paradajzom u ruci, nema prepreke za mene

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Osim pomenutog bliskog susreta koji nije bio strasan (meduzica Jadrana) - najgore mi je kada uzivam u plavetnilu Egeja, recimo, sve se onako lepo talasa, modre, indigo boje, i onda lociram par njih, podmuklih, oko sebe...

Ode uzivanje, ode sve...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

"Opečeno mesto dobro isprati morskom vodom i dezinfikovati. Ovaj povređeni deo istrugati blago nožem (tupim delom), kako bi se otklonile sve dlačice meduze. Zatim potopiti ovaj deo u toplu vodu i držati 30-40 minuta: toplota deluje kao protivotrov. Posle toga namazati kremom na bazi kortizona (sa receptom u apoteci). U ovim slučajevima ne koristiti antihistaminske (protivalergijske kreme) jer one menjaju svojstvo na suncu."-evo, nadjoh ovo.

E, da sam ja sve ovo znala, ne bih vec godinama imala dva crvena kruga na nozi koji me podsecaju na nepravednu borbu sa meduzom. :huh:

Izmenjeno (Buba)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ma ko zna...

Mozda pomenuta metoda uklanja samo bol, a ostaju uspomene.

Hvala na postu, nadam se da nece da nam treba.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Meni se desilo da me meduza zakaci na sred Slovenske plaze u Budvi! Gde li je samo mene nasla od onoliko ljudi ?!

Posto sam bila klinka, mama odma u ambulantu, doktori mi dali inekciju (da, u guzu!) i neku kremicu za mazanje..Danima je peckalo, i izgleda odvratno..

Nisam znala za paradajz, zlu ne trebalo..

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

U Egiptu postoje neke bele meduze koje ne mogu da opeku - izgleda da nemaju žarne ćelije? Par puta ih je more nanelo na plažu pa ja nisam hteo uopšte da idem u vodu pošto su mi meduze strašno odvratne. Mene je opekla jedna na Jadranu pre ihaj godina ali još dobro pamtim stvarno užasan bol i ožiljak koji sam nosio godinama posle toga..Sumnjam da bi mi paradajz otklonio posledice toga, to mi deluje naivno.

A ove u Egiptu su kupači hvatali rukama kao neke klobuke pa kad sam to video osmelih se da uđem u vodu i ništa mi nije bilo..

:)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

I ja sam pre neki dan cuo da ne peku.

Mada, i u Grckoj su neki stavljali na dlan one odvratne, ogromne, plave - pa im nista nije bilo, kao nemocne su tako.

Odvratnost i neprijatnost ostaju u svakom sllucaju. I mene je jedna osakatila na Jadranu.

Elem, lepo zvuci da bar ne peku.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Kada već pominješ alternativni lek....

U takvim situacujama u slučaju da nemate lek pri ruci.....Pomaze urin, zdravog čoveka...........

Dakle u takvim situacijama, preostaje vam da....... :)

e i ja sam gledao u jack assu kad se idiot ozari po licu pa se posle iz kantice poliva sopstvenim urinom :)

sorry ako odoh malo off topic ali bice da urin pomaze :D

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

И ја прошле године после ко зна колико одем на море , кад оно нека велика неман, као фудбалска лопта, ја мислио да је нека кеса, онако белкаста, па је још као склоним руком, па добијем и по прстима ...

сад знам за тај урин

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

25996
    Ukupno tema
    867413
    Ukupno poruka