DIVLJAK

Zlatni pjasci

31 poruka u ovoj temi

Da li je neko bio ove godine u Zlatni pjascima? Zanima me kakve su cene,da li su se menjale u odnosu na proslu godinu. Ja idem sa drugom 24.08. u hotel Bona vita (Cajka).

I da li ima meduza i ostale gamadi kao sto drugi pricaju. Ja prosle godine nista od toga nisam video.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li je moguce da niko nije bio ove godine u Zlatnim pjascima? I da niko tamo nece letovati?

Ko je nekada bio u pjascima neka svoje utiske i komentare ostavi ovde. Da bi pomogli ljudima koji se odluce da tamo letuju. Ja sam prosle godine bio u pjascima sa devojkom u hotelu Dana Palace Park 3* i bilo mi je jako lepo. Ako nesto nekog zanima o pjascima neka pita. Odgovoricu svima,naravno ako znam odgovor. Pozdrav!

Izmenjeno (DIVLJAK)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ove godine je neverovatno mala zainteresovanost naših turista za Bugarsko primorje :unsure:

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

I ja sam to primetio,ali ne razumem zasto. Po meni je jako dobar provod u Bugarskoj. A i sto je najvaznije uopste nije skupo u odnosu na druga mesta. Bas bi Bugarska trebala da bude hit ove sezone,ali kod nas je sve kontra. Sad svi idu na skuplje destinacije. A ne znaju sta propustaju u Bugarskoj za mnogo manje pare.

Izmenjeno (DIVLJAK)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

bili smo pre 4 godine u kompleksu i bilo je super,stvarno je sve super(hoteli,restorani,sportovi na vodi,sve je uvek cisto,kafici,program po lokalima,hoteli),ali....

ono najbitnije, to je more,ono je uzasno jer nemam osecaj da se kupam u moru,kao da se kupam u adi,pa onda idemo na bazene jer je lepse u njima nego u vodi.

Druga stvar,vezana za slab odziv turista iz Srbije su vize mislim da ljudi ako vec vade vizu,pre ce vaditi Grcku.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Molim te reci mi kakve su cene u pjascima, pice hrana isl. Zanima me i kakva je plaza u Varni, ako ste mozda bili. Unapred hvala. biggrin.jpg

Izmenjeno (DraganV)
nema potrebe za citiranjem ako se odgovara na prethodni post
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ja sam prosle godine bio u Pjascima,mogu da ti kazem kakve su tamo cene,kolko se secam.

Ovako pice po kaficima: Sok 2-3.5 lv,gusti(cedjeno voce) 4.5-5.5 lv pivo 2.5-4 lv... to ti je to otprilike kolko se secam,znaci pica su ti od 2-6 lv.

Hrana: Po radnjama ne znam posto sam rucao u restoranu i to samo u jednom istom zove se Havana,mogu da ti kaze da im je hrana jako dobra i ukusna. Cena je malo jaca ali nije nista da kazes skupo. Cene su se kretale od 8-20 lv stim sto ja nisam moga da pojedem celu porciju. Ogromne su im porcije i jako ukusne,kada pogledas to i nije skupo. Posto ti je najskuplja porcija oko 850 din.,a ti kod nas ne mozes da jedes u restoranu za te pare. Suveniri su skupi u Pjascima,tj pjasci su malo skuplji od ostalih mesta. Tako da su ti cene u Varni jos povoljnije. Bio sam u Varni jedan dan,ali se nisam kupao,samo sam prosetao tom njihovom ulicom gde su samo radnje i butici podseca na nasu Knez Mihajlovu. Ali ne moze da se uporede mnogo je veca i lepsa ulica u Varni. Tu sam kupovao neke suvenire,posto su duplo jeftiniji nego u pjascima. Tako da ako hoces da kupujes kupuj u Varni. Video sam jedan deo na plazi gde se uliva nesto kao kanalizacija(nije klasicna),ali je tu prljava voda. Tako da taj deo plaze treba da izbegavas. Bilo je i tu ljudi koji su se kupali. To ti je odprilike to,ako te zanima jos po nesto pitaj me.

Izmenjeno (DraganV)
nema potrebe za citiranjem ako se odgovara na prethodni post
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Puno ti hvala! Ja sutra putujem, mozda budem bila u Pjascima, nisam jos uvek sigurna jer cemo na licu mesta uzeti smestaj. U svakom slucaju barem cemo obici... tako da se za petnaestak dana javljam sa novim informacijama.

Meduza koliko ja znam ima od kraja avgusta, onda zna da bude i vetrovito i ima i morskih algi, nekad i bas puno poput zelenog pojasa uz obalu. U svakom slucaju te meduze ne peku. Prosle godine sam u plicaku videla delfine :)

Pozdrav!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Bila sam pre 3 godine tamo na letovanje i mogu svima preporuciti.Bili smo smesteni u Luni.hotel sa 4 zvezdice 50m od plaze.Imali smo polu pansion,hrana raznovrsna,za svaku pohvalu.Bazen unutrasnji je sa toplom vodum,teretana,spoljni bazen...Plaza je cita i uredna.Lepo setaliste pored mora.Dosta sadrzaja za decu tako da im nije dosadno a imaju i veliki akva park.Ima dosta restorana za svaciji ukus.Ove godine cu opet tamo.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ima li ko da preporuči neki povoljan smeštaj, da je blizu obale i da ima svoj bazen u Zlatnim Pjascima?

Može neki povoljniji hotel?

Ili pak neki apartmanski smeštaj.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

U Pjascima je sve uz plazu sa milion zvezdica, tako da za svaki jeftiniji moras malo da ides u brdo

Ali mozda ovde nesto nadjes sto bi ti bilo zanimljivije http://goldensands.bg/

Ako ides sa decom, razmisli ipak o Albeni, Sv Konstantinu

Ako si bez dece i Varna ima sasvim ok plazu ali i nocni zivot kao i Pjasci, s tim sto mozes naci dosta povoljniji smestaj

Izmenjeno (vekim)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Preporučujem da novac zamenite u banci u Varni gde dobijate kurs 1,95. U samim Zlatnim pjascima kurs u menjačnicama je 1,90. Međutim, naišli smo i na par prevarantskih menjačnica koje menjaju po kursu 1,59. Spolja piše nešto poput EUR 1,95, a unutra na oglasnoj tabli sasvim nešto drugo. Obratite pažnju.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Da li ima nekog sa ovogodisnjim informacijama o Zlatnim pjascima???

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Dugo nije pisano na ovoj temi pa da ispricam svoje utiske o Zlatnim pjascima.

Otisli smo tamo relativno nepripremljeni, bukvalno ne znajuci sta da ocekujemo. Jedino prethodno iskustvo sa Crnim morem bilo nam je pre tacno 10 godina kada smo letovali u Sozopolu. Medjutim, Zlatni pjasci su nesto potpuno drukcije.

Ono sto je najlepse i najvrednije je prelepa, pescana plaza koja stvarno ima neki zlatni odsjaj. Pogotovo predvece je pun efekat. Postavicu i foto turu pa procenite. Dugacka je nekoliko kilometara, ulaz u vodu je fantastican a pogotovo je lep dozivljaj kada se setate po plicaku, po mekom pesku.

More - prelepo. Negde napred sam procitala da je grozno, ali ja stvarno ne znam sta ljudi ocekuju, u Zlatnim pjascima je ovog septembra bilo savrseno cisto, plavo, slano, mirisalo je na more!

To su dobre strane. Ono sto je kvarilo ukupan utisak su meduze, bilo ih je dosta ali bezopasnih tj. ne opeku. Osim meduza bilo je i osa, ne znam da li su se to samo sada razmnozile ili su uobicajene, ali i one su nekako bezopasne, umrtvljene, kao uspavane, jedva se vuku tj. lete. Bilo ih je i na plazi i u hotelskom restoranu, ali moguce je da je to samo sada, ovog septembra.

Klima... e to sam primetila i pre 10 godina u Sozopolu, suvise je vlazan vazduh. Nije svaki dan isto, nebih da generalizujem, mozda se tako desilo meni dva puta ali zna da bude tezak vazduh. Desilo nam se da ne mogu da se osuse peskiri u toku noci, da sva odeca bude nekako vlazna po povratku kuci...

Samo letovaliste ... ne znam da li da ga hvalim ili kudim, stvar je ukusa. Ja, u principu ne volim takav tip letovanja, ali razumljivo mi je da su ljudi hteli maksimalno da iskoriste onakav dar prirode, pravu zlatnu plazu, pa su i preterali u komercijalizaciji. Kao prvo, i u septembru je bilo dosta turista pa predpostavljam da je u sezoni prava ludnica od guzve. Dobro je sto saobracaja nema mnogo, tj. vrlo je ogranicen broj vozila u mestu, a hotelski parkinzi su prilicno skupi, tako da vecina turista dolazi avionom ili autobusom pa se vozikaju vozicima koji samo kruze a ima ih nekoliko. Celo mesto je krcato uglavnom luksuznim hotelima tj. ogromnim zgradama od 5 do 15-ak spratova, sa lepo uredjenim kompleksom bazena i vrtom. Osim tih hotela pored plaze je setaliste nacickano vasarskim zabavama i tezgama, ali moram primetiti i sa izuzetno lepim klupicama, jako cisto i uredno. Osim toga postoji i mnogo zabavnih sadrzaja na samom moru, tipa paraglajdinga, skijanja na vodi i sl.

Na kraju o cenama ne mogu reci mnogo, posto smo imali all-inclusive, samo cini mi se da je poprilicno skupo. Npr. ono sto znam je da je lezaljka na plazi 8 leva, toliko isto i suncobran, dok je 3 leva dusek za lezaljku, tako da je komplet za dve osobe 30 leva (15 eura) sto je u poredjenju sa Grckom prilicno.

I najzad, krajem septembra tamo srpski jezik nismo culi a od zaposlenih u hotelu saznali smo da nasi zemljaci poslednjih godina jako slabo letuju tamo.

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Bubice, možeš li i neki hotel da nam preporučiš?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26366
    Ukupno tema
    880827
    Ukupno poruka