Oleg

Vreme na Halkidikiju

117 poruka u ovoj temi

Ja se izvinjavam sto ovo pisem. Bolje je ne pratiti razne forume, vec otici i uveriti se sami ( meteroloski uslovi, smestaj, .... ) jer sam dobio negativnih komentara oko svog pitanja, i to me je bacilo u malu depresiju pre nego sam otisao tamo. A ono sasvim suprotno.

Kako ono kazu, use i u svoje kljuse

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

pa naravno da je bolje ali nista ne fali da se malo informises pre nego sto odes :D

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

opet kiša...ali još danas...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Mi nocas krecemo u Pefkohori,nisam ni pogledala vremensku prognozu...samo bi se nervirala

ipak,nadam se da kisa nece padati u narednim danima

kazu da je na Sitoniji hladnije i da duva jaci vetar

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ne znam kako je na Sitoniji, al' ovde je pre podne bilo katastrofa. Popodne jos nekako.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

katastrofa? o.O

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Da li ima nekoga sada na Kassandri i kakvo je verme i more ovih dana?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Danas je bilo 25C. Za sutra najavljuju toplije, do 26-27C. Pratimo ovu prognozu i dosta je bila tačna http://www.weather.c...maps.google.com

Ujutru osvane oblačno, taman pomislite da će kiša, a onda bude lepo i umereno. Oko podneva krene vetar, u hladovini je hladnjikavo, na suncu peče. Voda se polako zagreva, hrabriji se već kupaju, mi joj se još divimo sa obale. More je kristalno, čisto...pre 7-8 dana smo merili temperaturu, bilo je oko 15-16, sada je malo toplija oko 18C.

Izmenjeno (besttim)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

taman ce se zagrejati za 25 dana :)) da mogu da se kupam :D

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pravila za vreme nema. Svi se nadamo lepom vremenu, kad god isli...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Od 2008. do sada preskočio sam samo letovanje 2011. Svako je bilo u junu, najraniji odlazak 02.06. a najkasniji povratak 24.06. Svakog dana svakog letovanja je bila sasvim OK voda za kupanje, i nas odraslih i male dece,što se ne bi moglo reći za vreme, koje je ponekad bilo promenljivo. Lokacije su bile Kasandra, Sitonija ili Tasos.

Ako treba da biram, najhladnija voda mi je bila prošle godine od 02.06. prvih 4-5 dana letovanja u Haniotiju. Interesantno je da je maj prošle godine bio topao, bilo je i kupanja na Halkidikiju za prvomajske praznike. Nas je vreme 02.06. zateklo prohladno i vetrovito, uveče su bili neophodni dugi rukavi. Onda su se 5. dana podigli neki talasi, i od tada je voda bila super sve do 18.06. kada smo otišli.

Ubedljivo najtopliju vodu u junu imali smo na Tasosu 2010. od 07. juna. Bilo je vruće kao u kadi sve do 17. a i vreme je bilo ekstra. Taj maj 2010. (fali mi soundtrack "ta-na-na-na-na" iz Grlom u jagode) bio je kao i ovaj, jako kišan i sa puno poplava u našim krajevima. Vreme na Tasosu je bilo grozno sve do 05-06 juna, mi smo imali sreće i došli u pravom momentu, a zadnjih 5 dana je bilo pakleno i prevruće (nismo uplatili klimu preko agencije u Limenariji, a gazda nije bio u vili danima da naknadno dokupimo...).

Tako da je pravilo vremena u junu, da ZA VREME nema pravila, da je VODA SASVIM PRISTOJNA ZA KUPANJE i da posle kiše uvek dođe sunce. Ako je sad ovako gadno vreme, veće su šanse da u junu bude vruće...

Izmenjeno (Dowie)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Mi nikad nismo bili u maju, da bismo dali neko poređenje. Ali ima ljudi (iz BG, juče pričali sa njima u Polihronu) koji godinama tu letuju, čak od aprila. Kažu da ne pamte da je voda bila ovako hladna. Mi smo očekivali da će biti toplije more pošto je bila blaga zima. Ali stuje su učinile svoje... Danas je toplo 27C, ali vetrovito, podigli se i veliki talasi. I sa jedne i sa druge strane Kasandre (Lutra, Skioni, Pefkohori i Hanioti). U Pefkohoriju je voda dosla do šetališta, udara u zidić, skoro ceo deo centralne plaže je "pojeden"...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Mi nikad nismo bili u maju, da bismo dali neko poređenje. Ali ima ljudi (iz BG, juče pričali sa njima u Polihronu) koji godinama tu letuju, čak od aprila. Kažu da ne pamte da je voda bila ovako hladna. Mi smo očekivali da će biti toplije more pošto je bila blaga zima. Ali stuje su učinile svoje... Danas je toplo 27C, ali vetrovito, podigli se i veliki talasi. I sa jedne i sa druge strane Kasandre (Lutra, Skioni, Pefkohori i Hanioti). U Pefkohoriju je voda dosla do šetališta, udara u zidić, skoro ceo deo centralne plaže je "pojeden"...

Kako je danas? Da li je voda malo toplija? Dolazim 23.05...nadam se temperaturi vode od 23C..molim neki kosmicki fen da duva...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Libreta,i ja idem 23 u Pef,i nadam se da ce biti kupanja. Ljudi koji su vec tamo rekli su mi da je napolju toplo,ali more se jos uvek nije zagrejalo tako da se,za sada,malo ko kupa. Nadam se da ce se bar malo zagrejati kad budemo tamo :dance: .

Pratim vremensku prognozu za Pef,i po njoj imacemo tamo bas toplih dana :hladjenje:

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Jun uopšte ne izgleda loše, prema vremenskim prognozama - svaki dan preko 30*, bez mnogo kišnih dana. Ja krećem 22. juna i ostajem dve nedelje...

JUN: http://www.accuweather.com/en/gr/pefkochori/2288088/month/2288088?monyr=6/01/2014

JUL: http://www.accuweather.com/en/gr/pefkochori/2288088/month/2288088?monyr=7/01/2014

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

25999
    Ukupno tema
    867574
    Ukupno poruka