Oleg

Vreme na Halkidikiju

117 poruka u ovoj temi

Juce sam se vratila iz Pefa vreme je i dalje hladno,kisa ...poslednji put smo se okupali u subotu.

dobro dosla:D!!bas mi je krivo za vreme,nije valjda stalno bilo tako lose?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Danas me zvao drugar, kisa poslednja tri dana.....

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Planiram da sa porodicom (zena i malo dete) letujem u Grckoj (prvi put). Za sada najvece sanse ima Halkidiki (prvenstveno Hanioti). S obzirom da jos nismo rezervisali smestaj, pretpostavljam da za polovinu avgusta nece biti neki izbor, a i cene su paprene. Kakvo je vreme u Haniotiju u prvoj polovini septembra? Vredi li rizikovati i letovati tada? Koliko cesto pada kisa u tom periodu, da li je voda vec prohladna...? Svaka informacija vezana za ovu dilemu je dobrodosla :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sep - OK. Bio - bilo odlicno! Mani se Haniotia - kombinacija srpskih kupalista i vasara!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mi smo dve godine za redom isli i opekli se. Oba puta je bilo oblacno kisovito. Prvi put smo isli od 3.9. a drugi put od 7.9. Svako jutro smo strepeli kakav dan nas ocekuje. BIlo je otprilike 3-4 dana letovanje, a ostatak je bilo "snadji se, setaj, menjaj kafice itd" BIlo je dana da je toliko pljustalo da nije moglo ni da se seta.

Ja NE preporucujem. Bolje idite nekud gde je sigurica toplo kao npr. Zakintos ili negde u Tursku juzno.

Pozdrav!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mi smo isli prosle godine u septembru u periodu od 14. do 25. i bilo je fenomenomenalno! More toplo, vetric pirka...jedino je ujutru bilo malo hladnije, pa smo na plazu izlazili tek oko 11, kada je bilo idealno! Septembar je dobar jer nema jakog sunca da przi, nego bas uzivas, ceo dan na plazi bez sakrivanja od sunca.

Edit: zaboravih da napisem da smo bili u Kalitei, ne u Haniotiju

Izmenjeno (Mi i Ma)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Planiram da sa porodicom (zena i malo dete) letujem u Grckoj (prvi put). Za sada najvece sanse ima Halkidiki (prvenstveno Hanioti). S obzirom da jos nismo rezervisali smestaj, pretpostavljam da za polovinu avgusta nece biti neki izbor, a i cene su paprene. Kakvo je vreme u Haniotiju u prvoj polovini septembra? Vredi li rizikovati i letovati tada? Koliko cesto pada kisa u tom periodu, da li je voda vec prohladna...? Svaka informacija vezana za ovu dilemu je dobrodosla :)

Sve je lutrija!Mi smo bili prosle godine od 09. do 20. septembra i imali samo jedan malo losiji dan.Temperatura vode je bila oko 25 stepeni a napolju bilo 29-30-meni je to idealna kombinacija!Ove godine isti termin samo druga lokacija.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala svima na korisnim informacijama.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Moze li neko da mi kaze kakvo je proteklih godina bilo vreme na Halkidikiju (Kalitea me interesuje) u junu? Dvoumimo se za period od 1-10juna. Jul i pocetak avgusta su vreli, pa bi ih zaobisli. Malo me brine temperatura vode u to vreme. Isli smo u septembru, uzivali smo...da nam jun ne bude los?

Molim vas ko je isao u tom periodu u bilo koje mesto na Kasandri, da mi opise utiske. Jel bilo hladno i jel se moglo kupati?

Hvala unapred

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Prosle godine je sredina juna na Halkidikiju bila stvarno losa, od 9. do 19. juna hladno, kisovito, voda hladnjikava (dva dana se nismo kupali), veliki talasi, vetar. Oni koji su bili i u smeni pre nas (spojili dve smene) pricali su nam da je pocetak juna bio mnogo topliji nego sredina. Pretprosle, isti taj period - milina, najlepse moguce vreme i toplina mora!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

2009 i 2010.smo bili krajem maja u Haniotiju i Pefkoriju i nama je bilo prelepo.Skoro svaki dan smo se kupali (2009 mislim bas svakog dana) a uvece je prvih dana bilo za dzempercic. Na plazi nema guzve,uvece prelepo.Mada,kao sto neko rece sve je lutrija.Bilo je i kisnih dana krajem jula,nikad se ne znafaca.gif

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Niko ne moze sa sigurnoscu da Vam kaze kakvo ce vreme biti. Moje visegodisnje iskustvo je to da je vreme u periodu od 25. maja do 10.juna odlicno za kupanje,voda hladnija za razliku od sezone kada je voda vruca (odnosno toplija, za moj ukus previse...prija ali ne rashladjuje) Moguce je da budu 2 kisna dana,ali zato kad grane sunce je toplo.Prosla godina je u ovom periodu bas bila topla, mi smo isli dva puta na plazu i sklanjali se od jakog sunca... T 29-30C, dok je prethodnih godina bila T 23-24C idealna ali, to ipak "Grcko sunce" :) toplije nego "nase".

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala svima na komentarima. Znam da niko ne moze da mi kaze kakvo ce biti vreme, ali vecina kaze da se moglo kupati i da je bilo lepo. Ima i onih kojima je bilo hladno, tako da je sve pitanje. Ja navijam da idemo u junu, a suprug hoce u julu. Jul przi, plasim se visokih temperatura. Prosle godine je jul bio vreo! Nismo mogli da budemo na plazi od 12-3. Taj period je bio posebno vruc. Nije bilo kise i vetra, pravo leto. Septembar je extra. More bude toplo, a temperature nize, taman za kupanje i suncanje bez straha od pregrevanja i opekotina.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Samo da dignem temu, neki su vec tamo, BooojaneMKD pisi kako je, jesi li smocio barem noge ;)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

I ja jedva čekam utiske o vremenu,jer videh neku dugoročniju prognozu po kojoj će ovakvo vreme trajati do sredine juna.

Ma samo da voda bude koliko-toliko topla!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905037
    Ukupno poruka