milenaidaki

Restorani

97 poruka u ovoj temi

Jeli smo i palačinke u nekoj poslastičarnici. Nama se nisu posebno dopale. Valjda zato što se preko dana najedemo lokumadesa na plaži, pa nam slatko uveče ne prija :D .

:D Naturlih!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

U Sartiju sad ima konkurentskih ponuda za hranu tipa: 2 pice 14e+treca gratis, ili grcki menu za 2 osobe 10e, tu ima raznog mesa, ponfrit, salate, 2 soka, dovoljno za dvoje.

Neko je pominjao restoran El Kapitano u Porto Kufu, jeli smo tamo, hrana je dobra, cene su malo jace nego u Toroniju na primer, ali me iznervirala konobarica da mi je pokvarila utisak. Ona je Ruskinja i kako smo seli nije prestala da prica mesavinom ruskog, grckog i engleskog. Menu je pisan rukom, ali nejasno, pa ako tacno ne znate kako se zove riba koju hocete da jedete, ona vam nudi najskuplje, ali nijednu od ponudjenih nisam nasao u meniju. Isto je sa picima. Tako da smo na kraju narucili, a da nemamo pojma sta, sa Ruskinjom je nemoguce objasniti se. Hleb za nas troje (6 kriski neke kifle) kosta 3e. I na kraju nije nam dala da zadrzimo racun, kao, gazda ne dozvoljava. Ponovo kazem da je hrana stvarno ukusna, sir i masline su izvrsni, mozete kupiti i na meru.

Preporucujem restoran u Toroniju, sa odlicnom hranom, ne znam kako se zove, nalazi se na pocetku Toronija (kad se dodje iz Porto Kufu), najneugledniji restoran, kockasti stolovi, plave drvene stolice, mislim da su rukom farbane, mozete sedeti i na plazi, ali je hladovina slabija. Restoran jeste neugledan, ali je usluga odlicna, kao i hrana a cene povoljne. 

Restoran sa divnim pogledom ima izmedju Toronija i Kalamicija, na vrh brda pored puta, mislim da se zove Panorama. Nisam svracao, pa ne znam za cene, ali jesu moji prijatelji i kazu da nije mnogo skupo. 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Vladax, hvala na preporukama!

Baš ste se namučili sa tom Ruskinjom! Mi smo na Tasosu često sretali Bugare koji su bili konobrai i koji su satajali ispred restorana da privlače goste. Ljubazni su, ali misle ako imamo sličan jezik da mogu da te pitaju i gde radiš, gde živiš.... Svašta! Sretali smo i grčke konobare koji ne znaju srpski ni reč ali ne znaju ni engleski. Pa je bilo u fazonu yes yes .... pa kada ti donese račun....

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Na Tasosu sam bez mnogo razmisljanja sedao u restorane, svuda su cene slicne, a na Sitoniji nije tako. Kad su moji prijatelji na plazi platili pice 6e (jedno), videh da se ovde mora drugacije... Prvo pitas posto, pa narucis, ali sa Ruskinjom nismo mogli da razumemo sta je porcija, a sta kilogram, jer ona samo potvrdjuje sta je god pitas.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Zanimljivo. Znači oprez. Trebalo bi čovek da bude pažljiv, ali nekada to nije baš jednostavno. Ako je situacija takva, ne gine ti da te negde oderu.

Gde si IvanaR? Sećaš li se ti ovakvih razlika u cenama i gde je bilo skupo?

Cmoka nam je sada na Sitoniji! Nadam se da im je vreme mnooogo bolje nego što je ovde. Da li je Boki još tamo?

Izmenjeno (mikap)
spajanje poruka
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

A u Metamorfosisu, gde jesti od čitavih 5 restorana?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Gde si IvanaR? Sećaš li se ti ovakvih razlika u cenama i gde je bilo skupo?

Cmoka nam je sada na Sitoniji! Nadam se da im je vreme mnooogo bolje nego što je ovde. Da li je Boki još tamo?

Milenaidaki, evo mene. Stvarno ne znam za razlike u cenama, ali da grci vaćare to je poznato. Mi ne volimo da jedemo „morske nemani” pa ni cene istih mi nisu poznate, ali restorana ima stvarno dosta. Za cene možete pitati one momke koji pokušavaju da vas namame u svoju tavernu. Nisu mnogo dosadni, (pa grci su to). Znam da se “meso” kreće od 6-12 eura, zavisi šta naručite. NM je skuplji od drugih mesta na Sitoniji, to je sigurno!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Dragi moji Sitonasi! 

S obzirom da vecina vas planira aprtmansko/studijske varijante odmora od velike pomoci mogu vam biti informacije o restoranima na Sitoniji, njihovoj lokaciji, ponudi i opisu kako bi lakse planirali vreme rucka ili vecere. U danima koji slede pokusacu da vam dam prikaze restorana koji su u vise navrata provereni i za koje moze da se kaze da su SA PREPORUKOM. Redosled prikaza bice proizvoljan, a opisom detalja nadam se da cete lakse planirati vreme kada se treba malo skloniti sa sunca ili prosto predahnuti u prijatnom ambijentu izmedju osvajanja mnogih fantasticnih plaza. Ovim pozivam i ostale iskusne poznavaoce Sitonije da mi pomognu ukoliko nesto propustim. Ovo se narocito odnosi na Bokins, Mirarbi, Natasa B koje ovom prilikom posebno pozdravljam! Vas Sitonijanadlanu.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

GIORGAKIS KALAMITSI

Lokacija:          u mestu Kalamitsi

Detaljnije:        u sredini glavne ulice uz samu plazu

Opis:                klasicna taverna sa velikim izborom ribljih i specijaliteta sa rostilja

Usluga:            brza, jelovnik na srpskom

Basta:              prelepa u cvecu uz samu plazu, narocito zanimljiva nocu kada su stolovi osvetljeni malim gasnim lampama pa je atmosfera krajnje prijatna i intimna

Toalet:             u izdvojenom objektu, moze da posluzi svrsi (ocena 2)

Preporuceno jelo:  grilovani barbun

Plaze u blizini:  Kalamitsi, Thalatta, Kalamitsi nudist bay, Kriaritsi, Klimataria

Opsti utisak:    dobra taverna na fantasticnoj plazi sa umerenim cenama (ocena 4)

5e6b90.jpg

qxl82v.jpg

jadyyv.jpg

2yl6vj6.jpg

2yxkoxl.jpg

30bic1v.jpg

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

KAPETAN HAPSAS - PORTO KOUFO

Lokacija:            u mestu Porto Koufo

Detaljnije:          u ulici uz more u njenom zapadnom delu (50m od trafike)

Opis:                  moderna taverna sa velikim izborom sveze ribe, jela sa rostilja, salata

Usluga:              brza i dobro organizovana, plazma tv

Basta:                odlicna sa predivnim pogledom na luku, brodice i ceo Koufo zaliv

Toalet:               uredno, cisto i vrlo upotrebljivo (ocena 4)

Preporuceno jelo:   Greek salad with rocca and vinegar (grcka salata sa rokulom i vinskim sircetom)

Plaze u blizini:   Porto Koufo, Toroni, Destenika, Tristinika, Aretes, Azapiko, Kalamitsi

Opsti utisak:      odlicna taverna sa pristupacnim cenama i preporukom Grcke asocijacije za turizam (ocena 5)

ea4duw.jpg

294ksif.jpg

1zd1752.jpg

2mn1ab5.jpg

2dh6ws1.jpg

s6oznr.jpg

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

KRIONAS - SARTI

Lokacija:             u mestu Sarti

Detaljnije:           u sredini ulice uz more u starom delu Sartija

Opis:                   klasicna taverna sa ponudom sveze ribe, kuvanih jela i jela sa rostilja

Usluga:               ekstra brza, jelovnik na srpskom, tv u basti

Basta:                 odlicna sa izuzetnom hladovinom i u najvrelije dane, u zelenilu i sa direktnim pogledom na vrh Atosa + deo baste uz samo setaliste i plazu sa lezaljkama i suncobranima

Toalet:                najslabija tacka (ocena 2)

Preporuceno jelo:    grilled Kalamari (sveze lignje sa rostilja)

Plaze u blizini:     Sarti, Ahlada, Platanitsi, Kavourotripes, Orange beach, MegaPortokali, Platania, Goa, Valti

Opsti utisak:       odlicna taverna sa raznovrsnom ponudom, brzom uslugom i izuzetno pristupacnim cenama (ocena 4+)

ih4pw3.jpg

jfd7pd.jpg

2z8bviw.jpg

wrxsao.jpg

sn2cee.jpg

2wn4g04.jpg

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Dragi moji Sitonasi!

S obzirom da vecina vas planira aprtmansko/studijske varijante odmora od velike pomoci mogu vam biti informacije o restoranima na Sitoniji, njihovoj lokaciji, ponudi i opisu kako bi lakse planirali vreme rucka ili vecere.

Kafa za Vassrce.jpg

post-3035-1267995469,79.jpg

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Prihvatam sa zadovoljstvom i predlazem Sarti, Cafe Paris!

2lw3nm.jpg

provereno najbolje...  umetnost zar ne?

16nk7s.jpg

Izmenjeno (sitonijanadlanu)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

GIORGAKIS KALAMITSI

Lokacija: u mestu Kalamitsi

Detaljnije: u sredini glavne ulice uz samu plazu

Opis: klasicna taverna sa velikim izborom ribljih i specijaliteta sa rostilja

Usluga: brza, jelovnik na srpskom

Basta: prelepa u cvecu uz samu plazu, narocito zanimljiva nocu kada su stolovi osvetljeni malim gasnim lampama pa je atmosfera krajnje prijatna i intimna

Toalet: u izdvojenom objektu, moze da posluzi svrsi (ocena 2)

Preporuceno jelo: grilovani barbun

Plaze u blizini: Kalamitsi, Thalatta, Kalamitsi nudist bay, Kriaritsi, Klimataria

Opsti utisak: dobra taverna na fantasticnoj plazi sa umerenim cenama (ocena 4)

Меni se ovaj restoran nikako nije dopao. Lokacija je čista desetka, obzirom da smo na Kalamitsi plaži bili baš pod belim suncobranima koji pripadaju restoranu, ali je hrana prosečna. Grilovanu piletinu, tj. batak, dobili smo živu sa slomljenim koščicama, a umesto ceđene pomorandže običan sirup na razblaživanje.

Eto samo da dodam da opšti utisak može da se razlikuje od toga šta je ko naručio i kakvo posluženje dobio.

U svakom slučaju, podržavam ideju o ovoj temi. Samo nastavite :)

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

ZAMBAKOS  -  SYKIA

Lokacija:             u blizini mesta Sykia

Detaljnije:           na plazi Limanaki odmah uz restoran 5 steps in the sand

Opis:                   klasicna Grcka taverna sa odlicnim izborom sveze ribe, morskih plodova, jela sa rostilja, salata

Usluga:               brza, osoblje izuzetno ljubazno, gratis desert

Basta:                 prelep ambijent u zelenili i cvecu, a na samoj plazi Limanaki beach

Toalet:                u izdvojenom objektu, sasvim pristojno (ocena 3)

Preporuceno jelo:   Mussels in Saganki (dagnje u belom sosu Saganaki)

Plaze u blizini:    Valti, Sykia, Limanaki, Tourkolimnionas, Klimataria, Kriaritsi

Opsti utisak:       odlicna taverna u prijatnom ambijentu i povoljnim cenama (ocena 4)

2ztdohf.jpg

spdvec.jpg

2eksry0.jpg

21bsr9d.jpg

29nxrw4.jpg

59t45d.jpg

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905040
    Ukupno poruka