Ivana.Dj

Pljacke po grckim letovalistima

597 poruka u ovoj temi

Ja sam istu priču čuo za Zakintos. Samo što tamo, pored toga što možete biti opljačkani u sred noći od strane južnih nam suseda, može i da se desi da vam pijani engleski tinejdžeri upadnu u sobu dok niste tu, sve vam ispreturaju i kao vrhunac izvrše nuždu po stvarima. Degenerici! To nam je ispričala vlasnica hotela u kojem smo odseli.

Možda je indikativno to što na Zakintosu, kao i u Pefkohoriju, ima mnogo istih tih milih i dragih nam južnih suseda?!

Izmenjeno (Billy The Kid)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pa stvarno nemam reči!!! Zar da na odmor idemo naoružani? :kauboj: Toliko mi je ogavno to pijančenje i opijanje nadaleko poznatih "ostrvljana" da ih sa prezirom gledam gde god da odem. U Španiji nije ništa bolja situacija sa njima, ali se ranije ipak znalo koje su njihove destinacije, pa normalan narod tamo nije ni išao. A sada, ima ih ko pleve svuda gde je jevtino. Udarila kriza i kod njih...a o nekulturi i nemoralu na javnim mestima ne bih na ovoj temi :dry:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sreća da sam na II spratu, a imamo i komarnike. Pa, ne mogu da verujem, znači dotle je došlo!?!? :besan:

Možda čak ne držati dokumenta i novac zajedno, jer pare i nekako, al dokumenta.....

Jesu nešto preduzeli, jesu indentifikovani, koje su nacionalnosti? Možda bolje da ne pitam :zid:

Ja sam u vili Eolos. Do sada su tu letovali samo Englezi i ovo se nikada nije desilo, a baš mi je čudno jer su oni puni para.

Dolazila je policija, uzeli su snimak i čovek je posle otišao da podnese prijavu.

Srećom u torbi nije bilo ništa vredno, pa su je bacili na plažu i nađena je. Ali, dovoljno da se svi uznemirimo, a šta da su se probudili?! :neznam:

Ja sam uzela sef za novac i pasoše, koji postoji u sobi, ali nije sve u novcu.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

to se stalno desava, i grci to rade konstantno jer tako zaradjuju pare u policiji. Bezazleno gurkanje ce vas kostati, a kako? privedu vas, prave se da ne znaju eng, od vas zahtevaju da pricate na grckom i kad skontate da ne mozete uspostaviti komunikaciju odvedu vas pred oglasnu tablu na kojoj pise: Usluge prevodioca, koje su paprene. Vi morate da uzmete prevodioca, puknete pare, i oni kao na kraju skontaju da se nista nije desilo, ali ste zato platili njihovim drugarima prevodiocima dobru kintu. Dele sve 50-50, a nasi mediji predstavljaju to kao tucu i problem srbije. Najvise privode engleze jer su puni para, nzn ni jedan jezik osim eng i mozete zamisliti kolika je tarifa za njih? I još jedna veci problem je sto svu svi umrezeni. Npr. Kada iznajmljujete rent-a-car, obavezni ste da ostavite datume do kada boravite na ostrvu,u kojoj ste vili i da date br sobe! a zasto? ljudi iz rent-a-car-a vam kazu da ce vam uciniti uslugu i dovesti kola pred vilu, vi srecni jer mislite da ste u fazonu VIP-a, a ne kontate da ste im dali sve da vas opljackaju.A kako to rade? prosto... imaju koja vila, koja soba , i do kada ste tu. Poslednje vase vece dodju sa sprejom za uspavljavanje koji vas nakon 2 min udisanja osamuti, i pokupe vam sve stvari, tehniku, pare. Ostave vam samo pasos da mozete da se vratite! Ceo poslednji dan provedete u policiji, a pritom ne znate grcki pa vam treba prevodioc kojeg ovog puta ne mozete da platite jer ste pokradeni (secate se od malo pre?), i puste vas par sati pred polazak, kako ne bi imali vremena da sami istrazujete. Sav taj plen od kradja se deli izmedju policije, rent-a-car-a i lopova. Prosto. A kako sve to znam? Radio sam tamo kao vodic koji je bio bitke sa vetrenjacama i vise vremena proveo u policiji nego na plazi! NIsta nismo sredili, svi smo pokradeni i vraceni u srbiju samo u gacama! Tako da gospodo mediji prvo malo istrazujte pre nego pljunete po srbima! Hvala.

Preuzeto sa drugog sajta ja ne mogu da verujem.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja nemogu da verujem a mi mislili grci dobri posle ovog stvarno treba biti na oprezu

Izmenjeno (tantal)
Ne citirati post ako se odgovara odmah ispod njega
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

i to ti taj sprej ili gas ubace preko terase, jer klima se naplacuje i svi izgleda ostanu bez para ili ne zele da plate i ostave otvorena vrata od terase i kraj. ali ja sam malo sumnjicav u vezi toga. a drugi slucaj grci u atini uletili kombijem i ubacili zapaljivu smesu u kancelariju majkrosafta u atini.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nele,

Hvala mnogo upozorenju. Imaću ove primere u vidu, mada ne dozvoljavam da mi to upropasti odmor.

Mada, ovo deluje kao Srbija 90-tih.

:nuncake::kauboj:

Što se mene tiče, ovako se i inače ponašam na odmoru:

  1. na putu ne ostavljam nigde auto pun stvari (mom poznaniku su povadili stvari iz auta sa Ikeinog parkinga kada je svratio u povratku)
  2. čim stignem, dokumente i novac ubacim u hotelski sef... i obično ne otvaram dok ne dođe vreme za povratak
  3. sa sobom nosim samo nešto sitnine (20-tak EUR) i kreditnu karticu (koja se jednim telefonskim pozivom blokira ako zatreba)

Ne nosimo na letovanje bilo kakav skup nakit, luksuzne stvari ili veći keš.

Dakle, jedino što lopov može da mi uzme sem letnjih krpica su: mobilni (koji i nisu nešto, tj. nemam najnovije iPhone ili bilo šta slično), fotoaparat (koji opet često ubacim u sef) i laptop (jedan mali koji koristim samo za putovanje, star 4 godine i realno ne vredi skoro ništa).

I, džaba im trud!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

ja fotoaparat nosim sa sobom, cura nosi star mobilni i ja isto ali to uvek sa sobom, pare e to ako ima sef u njega, ako ne krijemo kako znamo i umemo, posto kartice nemamo. lap top ne nosim, jedino moze odecu i obucu ako mu nesto znaci.

Izmenjeno (mirarbi)
ne citirati post koji direktno prethodi Vašem
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

ja fotoaparat nosim sa sobom, cura nosi star mobilni i ja isto ali to uvek sa sobom, pare e to ako ima sef u njega, ako ne krijemo kako znamo i umemo, posto kartice nemamo. lap top ne nosim, jedino moze odecu i obucu ako mu nesto znaci.

Sef nismo nikad koristili ali to nije losa ideja sto se tice mobilnog imam Iphone 4gs koji mi treba zbog posle koji ne nosim na put uvek nosim star mobilni koji mi je iskreno drazi od ovog koji ostane bez baterije za 3 sata.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Upravo sam čula da je bio još jedan upad noću u apartman u vili preko puta. :shok: Međutim ni kod nas, a ni tamo nisu uzeli ništa drugo sem novčanika i para. Čovek kod nas je imao laptop na stolu nisu ga ni pipnuli, a ni mob. telefon, ni fotoaparat. To im izgleda nije interesantno. Uzeli su torbu u kojoj su napipali novčanik. Zato, zatvarajte terase i uživajte u godišnjem odmoru :cool: .

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sonik, i u Golden sun-u su upali starijem bračnom paru noću i pokupili mobilne, a kada je žena počela da se meškolji pobegli. Mi smo svaku noć spavali sa zatvrenim vratima od terase (prava grehota) i uključenom klimom (još veća grehota).

Nije meni frka oće li mi ukrasti telefon, nego, treba li meni ili detetu stres kad ugledam neku budalu usred noći u sobi.

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Tačno tako Didi a pitanje je kako će i oni reagovati ako se neko probudi...

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sonik, i u Golden sun-u su upali starijem bračnom paru noću i pokupili mobilne, a kada je žena počela da se meškolji pobegli. Mi smo svaku noć spavali sa zatvrenim vratima od terase (prava grehota) i uključenom klimom (još veća grehota).

Nije meni frka oće li mi ukrasti telefon, nego, treba li meni ili detetu stres kad ugledam neku budalu usred noći u sobi.

Jaooo, meni je baš frkapla%C4%8De.gif . Mislila sam da to ne može u ovoj vili da se dogodi, jer postoje kamere i svetlo je upaljeno stalno, a treba se popeti!!. Ne znam :neznam: ...klima nam smeta i kući je slabo koristimo. Probali smo da zatvorimo vrata, ali je bilo pakleno. Onda je moj suprug pomerio krevet na ulaz od terase, sve se nadajući da neće moći da ga preskoče, a da ih ne primeti. Ostale su nam još dve noći.....

U pravu si, više se bojim da se ne sretnemo, nego da ukradu nešto........

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nemoj da se brineš! Ne dozvoli da ti to pokvari odmor, znam da nije svejedno ali pokušaj da ne misliš na to!

Kolega mi je danas rekao da su juče bili neki klijenti i ispričali mu da im je neko preko terase usao u apartman i ukrao novcanike. Opet apartman i opet Grcka ne znam mesto. Ja sam mislila da toga nema tamo, jel ovo uobicajeno ili se ove godine intenziviralo?!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

na zalost Grcka je u velikoj krizi i ima dosta azilanata ..pored svojih problema imaju dosta ljudi iz Avganistana koji su bukvalno gladni..i vecinom su to ti ljudi koji kradu novac( jer im lap-top ,telefon ) ne treba jer ne mogu prodati za novac...Ove godine je ekstremno ne samo na moru.Mnogo je gore u zemlji ipo gradovima npr Atini..mozete li verovati da se narkomani namerno inficiraju sidom jer je to jedini nacin da dobiju pomoc drzave :nesvest:

Izmenjeno (katarina029)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905031
    Ukupno poruka