Ivana.Dj

Pljacke po grckim letovalistima

597 poruka u ovoj temi

Ne bih da dramim, ali sam danas dva puta vrlo neprijatno iznenadjena. Prvo me zove drugarica koja se upravo vratila iz Paralije i kojoj su iz apartmana uzeli novac i mobilni, a onda drug koji se vraca iz Soluna, kome su ispred trznog centra opljackali auto i odneli sve iz njega, pa cak i stolicu za bebe i kolica !!!! Ne pamtim da mi je neko pricao ili da sam cula kako su nekoga opljackali na ovako brutalne nacine u Grckoj. Ovo pisem cisto iz predostroznosti, a ne da bih dramila, kako sam vec rekla. Ako imate neki predlog kako zastiti auto, napisite , jer izgleda da ni alarm vise ne pomaze. Drug je srecom "uveo" prekid struje do akumulatora, pa ih je to sprecilo, mada su kola bila odgurnuta par metara. Bas sam se razocarala mnooogo mnooogo!!! Narocito sto auto treba da drzim 5 dana na nekom parkingu u Atini. Nadajmo se najboljem !!! :unsure:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

naravno, nemoj da se cudis. Mozes da pratis dnevne vesti na http://www.ekathimerini.com/ Crna hronika je gora nego u Srbiji. Kriminalci iz Albanije, Bugarskei Rumunije su prilicno surovi i haraju po Grckoj. Ubistva i pljacke su svakodnevnica a i ovo : IN BRIEF

Number of people diagnosed with virus in Greece hits 35 : Another four people were diagnosed with swine flu in Greece yesterday...

SWINE FLU

Number of people diagnosed with virus in Greece hits 35

Another four people were diagnosed with swine flu in Greece yesterday, bringing the number of those afflicted with the virus to 35, health authorities said. The cases diagnosed yesterday were a 13-year-old girl from Australia, a 37-year-old man from Canada and two boys from the US, both aged three-and-a-half. Of the 35 swine flu cases in Greece, 16 have already been treated and discharged from hospital. The remainder are believed to have a mild strain of the H1N1 virus.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ooooo Boze, svasta !!!!! Nisam ni mislila da to rade Grci, sto ne znaci da medju njima nema kriminalaca, ali zasto pustaju toliki sljam u zemlju ???!!! To mi stvarno nije jasno!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

.

Izmenjeno (traveler)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ooooo Boze, svasta !!!!! Nisam ni mislila da to rade Grci, sto ne znaci da medju njima nema kriminalaca, ali zasto pustaju toliki sljam u zemlju ???!!! To mi stvarno nije jasno!

Za vreme olimpijade je mnogo uslo Albanaca zvanicno, a smatra se da je to nezvanicno najmanje duplo.

Kriminal je u nezavidnom porastu.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

I mi smo imali nemili dogadjaj , iz app nam je uzeto nesto para. Na zalost, nisi imao konkretne dokaze, pa da uperis prstom, ali znamo da su to bili Albanci.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

A sećate li se još '80 kako su presretali ljude pi Solunu, kao fol pokvario im se auto, pa skinu neku podeblju "zlatnu" kajlu sa vrata, a naivni, dobri ljudi im daju sav novac koji imaju kod sebe, ne bi li im pomogli da auto poprave! Strašno, kažu da toga ima i sada! 2003. devojci su skinuli sat sa ruke u Solunu!!!!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

toga je uvek bilo i bice.narocito ispred velikih trznih centara sto se kola tice.pa i ovde ispred metroa ili tempa...kradu i obijaju.zato i stoji natpis da oni ne odgovaraju za kradje na parkingu.don't panic ;) tj sreca,sreca radost,pa idemo na more,opusteno :plesko:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Zato je kabina mog auta kao da je izašo sa proizvodne trake.

Izmenjeno (Nikola S.)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

:unsure: Nikola S, nisam plavusa, ali nisam bas ukapirala tvoj poslednji post :rolleyes:

Objasni mi, molim te, je l to neki novi vid zastite ili sam se bas izblamirala ? Pozdrav!!!!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ne bih da dramim, ali sam danas dva puta vrlo neprijatno iznenadjena. Prvo me zove drugarica koja se upravo vratila iz Paralije i kojoj su iz apartmana uzeli novac i mobilni, a onda drug koji se vraca iz Soluna, kome su ispred trznog centra opljackali auto i odneli sve iz njega, pa cak i stolicu za bebe i kolica !!!! Ne pamtim da mi je neko pricao ili da sam cula kako su nekoga opljackali na ovako brutalne nacine u Grckoj. Ovo pisem cisto iz predostroznosti, a ne da bih dramila, kako sam vec rekla. Ako imate neki predlog kako zastiti auto, napisite , jer izgleda da ni alarm vise ne pomaze. Drug je srecom "uveo" prekid struje do akumulatora, pa ih je to sprecilo, mada su kola bila odgurnuta par metara. Bas sam se razocarala mnooogo mnooogo!!! Narocito sto auto treba da drzim 5 dana na nekom parkingu u Atini. Nadajmo se najboljem !!! :unsure:

U Atini koristite parking koji ima gotovo svaka benzinska pumpa. Posto oni cene vrednost gradjevinskog zemljista pumpe su im kao i u drugim vecim gradovima smestene u prizemlju zgrada. Najveci broj njih ima i parking bilo u okviru same pumpe u prizemlju ili vam liftom odvezu auto na sprat gde im se nalazi parking prostor. Tu je auto siguran od kradje i obijanja, a i ako bi se nesto desilo pumpadzija strada. Kod coveka na pumpi ostaje i Vas kljuc od auta (to mi u prvom momentu nije bilo prijatno, ali zaista sve bude na svom mestu). Cena parkinga je zanemarljiva u odnosu na vrednost automobila ili stete koju obijanje i kradja mogu da izazovu.

I naravno zeder pomaze u ostalim situacijama. I da dodam uvek biram smestaj gde postoji sef i parking. Nesto je bezbednije nego bez toga.

Izmenjeno (Putnik01)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

:unsure: Nikola S, nisam plavusa, ali nisam bas ukapirala tvoj poslednji post :rolleyes:

Objasni mi, molim te, je l to neki novi vid zastite ili sam se bas izblamirala ? Pozdrav!!!!

Možda ja nisam pažljivo pročitao postove gore. Radi se o tome da su obijali automobile i odnosili stvari iz njih?

Ako je o tome reč...sticajem okolnosti živim u zemlji gde je drogiranje pojava na koju se blagonaklono gleda (dok se pušači satanizuju, videti posebnu temu o tome u folderu Grčka)...a kad tom i takvom dođe žuta minuta - ume da razbije staklo od auta ako vidi i dve žute pare koju obično držim pri ruci da dam čoveku koji prosi na semaforu ili mi obriše staklo. O nečem iole vrednijem (torba, GPS, obična kesa misterioznog sadržaja) - nema govora da mi ostane unutra, PA SAM vremanom stekao naviku da u kolima ne držim apsolutno ništa. Može samo patosnice da odnese (a jelkice na retrovizoru ni inače ne stavljam).

Dakle-nisam mu interesantan da oko mene gubi vreme.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Aaaaaa to je, razumela sam sada! :kez:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ok.

^_^

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Msilim da oko krađa u Grčkoj, ništa drugačije ne možemo pisati nego o bilo kojoj drugoj zemlji u okruženju. To najviše ima veze sa ogromnim brojem imigranata (što legalnih, što ilegalnih) i to su neminovnosti.

Naravno, treba se osigurati kako je najbolje moguće i to je sve.

Ne mislim da je u Grčkoj više pljački nego drugde.

Za vreme sezone, ima ih više zbog matematičke činjenice da nas tamo ima više, pa je i "više posla" za barabe.

Inače, i sami smo često krivi. Gledam ljude razgaćeni, uživaju u odmoru, u kratkim pantalonicama a u zadnjem džepu neonšalanto ostavljen pola izvučen buđelar... I onda se čudi kad buđelara odjednom nema..

Dakle - no panic, lepo se provedite i sve će bit ok :kez:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905029
    Ukupno poruka