dvnitycker

Zapadna Lefkada - Kathisma, Porto Katsiki i ostale plaze-putopis

Mi nismo imali to iskustvo, bili na Lefkadi od 14. avgusta do 23. avgusta , nama je bila ok temperatura vode. Na Porto Katsiki plaži nam je bila baš topla, a vidim da su se baš na toj plaži žalili na temperaturu vode. Valjda je kako ti se zalomi. Tamo je svaki dan na tv-u bilo praćenje struja, odakle je vetar, da li dolazi iz pravca Italije ili...... e verovatno od svega toga zavisi i temperatura mora :) Nama je eto svo vreme bila super voda, osetilo se da je nekad toplije ili hladnije, ali su te razlike bile male, tako da nam je sve u svemu bila super voda :klap:, mada već je bila druga polovina avgusta pa je more već ugrejano.

Izmenjeno (mikap)

Negde sam procitala da je voda generalno hladna na plazama Lefkade, pa me zanima koliko je ta informacija tacna?

Netacno, topla je kao i drugde.

Zavisi od vremena. Jednom smo se kupali na Porto Kacikiju i voda je bila topla. Drugi put na istoj plazi voda kao u zamrzivacu. Period kraj juna pocetak jula.

Hvala svima na brzim odgovorima :klap: Nas ide cetvoro i uplatili smo kraj jula, pocetak avgusta, verujem da ce se do tad ugrejati voda kao sto kaze mikap :yesss:

Zamolila bih one koji su bili i videli Petani i myrtos plazu na Kefaloniji, da uporede sa strminom i krivinama Kathisma plaze. Ove dve smo obisli pa nas interesuje poredjenje sa Kathisma sto se tice samog prilaza, da li je strmiji i krivudaviji od Kefalonijskih navedenih plaza.

Do Kathisme ima par krivina i već ste na plaži, ništa zahtevno.

:yesss: :brm::yesss:

Do Kathisme ima par krivina i već ste na plaži, ništa zahtevno.

@sensa

Nije Kathisma za silazak sa magistrale pešice, a pogotovo ne za povratak. Krivine po suncu, bez trotoara i uspon poništili bi sve efekte ove dobre plaže. Ali smeštaj bliže plaži (Sirios, Libre...) e to bi bila sasvim druga priča, naravno ukoliko se sklope sve druge kockice.

Inače nadam se da će vaša potraga za "idealnom kombinacijom" imati pozitivan ishod, a ukoliko samo prevoz ostane nerešeno pitanje stavljam vam se na raspolaganje da vas prevezem do Lefkade i nazad uz naravno obilaske ostrva kako to dolikuje. Vaša detaljna priprema zaslužuje da sa Lefkade donesete najjače impresije.

E da, slika Kathisme slikana sa druge krivine od magistrale tek da potvrdi moj stav sa početka posta.

c3jx2.jpg

Čekaj, stani, sada me Sitonijanadlanu zbunio. Dali se mislilo kolima ili pešice do Kathisme? Kolima ništa strašno, par krivina i to je to, kao što rekoh ranije, ali peške...

Hvala na informacijama oko krivina kolima. One krivine oko Myrtosa i Petani i onaj spust na Zakintosu prema Vromiju nisu nikako samo krivine, jer su em lakat em spust od 80%. Ovo me je utesilo Bily.

Sitonija jos uvek lutam po ovoj lepoti Lefkade. Ipak sam definitivno odustala od Vasilikja, i resila da se priblizim Ag. Nikitasu odnosno Kathismi. Ostaje mi jedino da primolim muza da krenemo kolima (sto on uporno odbija jer mu je dosta voznje po gradu. Pricam o lepotama Egnatie Odosa, prlepoj prirodi na tom delu, divnim prenocistima ali dzaba :razmislja::razmislja:, nikako da presece i odluci. Uglavnom taktika je pripreljena, jer posle Rodosa, Krfa, Zakintosa, Skiatosa, Kefalonije Lefkada je nuznost.

Pa sto se tice voznje, mislim da je naprotiv prava uzivancija posle grada, opaliti na auto put kao sto je Egnatia, a i po Lefkadi.... to je strasno, na zapadnoj strani vozis, vozis razgledas lepote i onda samo iza krivine pukne pogled od kog se sledis, nemas vazduha i podsvesno prikocis i izadjes da se nadises i nagledas lepote............u tom trenutku mi je sve jedno da li sam ziv ili ne!!!E ja tako dozivljavam Lefkadu!!!!

Takav spust kao što je prema Porto Vromiju na Zakintosu ja nisam video nigde više, tako da nemaš brige.

A meni pricali da je Lefkada dosta zahtevnija za voznju!?! :lud:

Bas si me obradovao sad! :klap:

Na Lefkadi smo bili od 27.05.2011. do 12.06.2011. i temperature su bile svaki dan 30 - 36 stepeni a voda da ne izlaziš iz mora ceo dan.Kupali smo se na svim plažama koje postoje na ostrvu i svugde je bila izuzetno topla. Bili smo prošle godine u isto vreme kao i ove i bilo je toplo ali je ove godine mnogo toplije . Samo je zadnja dva dana duvao vetar ali je bilo toplo.Ako se po jutru dan poznaje nadajte se lepom vremenu i toplom moru.

hvala....hvala.. do septembra ima da zagreje kao u fritezi.:klap::klap::klap::klap::klap::klap::klap::klap: :klap:

Izmenjeno (sensa)