dvnitycker

Zapadna Lefkada - Kathisma, Porto Katsiki i ostale plaze-putopis

To mu dodje normalno mada.....ne opravdavam to kada vidim dva muskarca [a ima ih] odvojeni od ostatka sveta na nekom zaturenom delu plaze. Gadi mi se i najradije bih im.......

se pridružio? :)

(šala, nisam mogao da odolim)

Izmenjeno (dragonche!)

Anca, slazem se za Poto Katsiki. Odnosno, i meni su ostale plaze bile lepse od te, bas zbog tog toga sto je Porto Katsiki bila puna. Gubi draz.

Pa, nista, videcemo i to sto smo propustili, greskom. Zato i sluzi ovaj forum. :)

Kad vec pricate o guzvi na plazama, a posebno Porto Katsiki-ju, da li je neko bio na Lefkadi pocetkom septembra mozda? Kakve su tada guzve?

Pretprosle godine 13-21 septembra. Milina kad nema guzve

Izmenjeno (jerotije)

Pretprosle godine 13-21 septembra. Milina kad nema guzve

Kakvo je bilo vreme tada? Ove godine idemo 09.09.'09. :bez-zuba: pa mi je malo frka da nismo okasnili

eh ...eto kada ste se vec dotakli toga...

kakve su guzve tamo sredinom avgusta...druga polovina, pa do kraja ??? :stidljivko:

eh ...eto kada ste se vec dotakli toga...

Ako milis na Porto Katsiki, moje misljenje je da avgust nista ne menja, moze samo da bude vise ljudi. Zato sto je ta plaza najizvikanija, da tako kazem, i najverovatnije da vecina turista tamo i ide. Iz Nidrija, Vasilikija svakodnevno ima polazaka brodicima, tome dodaj one koji dodju svojim prevozom, i dodaj turiste koji dodju iz letovalista u blizini Lefkade, kao sto smo mi isli iz Parge. Bili smo pocetkom jula, 1. ili 2., negde oko 11.00-12.00h i bilo je puno ljudi, plus brodica i brodova. A i parking je bio pun. Postaje nekako komercijalizovana, pa se iznad plaze zidaju restorancici brze hrane i sl. Od svih plaza koje smo mi videli, upravo na Porto Katsiki-ju je bilo najvise ljudi.

Porto je je prelep i stvarno zasluzuje mesto koje mu pripada na listi najlepsih plaza Evrope......ipak meni licno su ostale plaze na zapadnoj strani mnogo prijatnije i nema guzvi, na katsikiju smo proveli jedan dan i to nam je bilo sasvim dovoljno, osecao sam se kao da sam u Budvi :D

Od 10 automobila koji prodju kroz Atani, 9 ode u pravcu katsikija a jedan na egremni.........tamo su isli ljudi po default-u i da se kaze da su bili....

za vreme niko ne moze da ti garantuje i nema svrhe da pitas

Nisam ni tvrdila da nije prelep. Stavise, bozanstveno delo prirode. Ali, vec sam pisala sta moja dusa voli. :)

razumemo se i ja to volim, valjda si videla slike sa prethodne strane

za vreme niko ne moze da ti garantuje i nema svrhe da pitas

pre 2 godine, i prosle godine sam bio na ostrvima krajem avgusta i pocetkom septembra, ali sredinom nisam, pa sam hteo informaciju iz prve ruke

recimo da sam do pre par godina bio skeptik za letovanje u septembru, ali od kada sam to iskusio, sada mahom bukiram taj period

naravno da za vreme niko ne moze da garantuje, ali ipak svako podneblje u odredjenom vremenskom periodu ima karakteristicne odlike, pa bi mi bilo lakse da znam da je i sredinom septembra prosle godine bilo lepo vreme na Lefkadi :D

Izmenjeno (pectarm)

kakve su guzve tamo sredinom avgusta...druga polovina, pa do kraja ???
Prosle ili pretprosle godine sam sredinom avgusta isao i NIKAD VISE. Od glavnog magistralnog puta do plaze sam putovao oko sat vremena i kada sam stigao nisam imao gde da parkiram od guzve. Ima vise improvizovanih parkinga ali sve puno ko oko. Na kraju sam stao na nizbrdici pred ulazak na parkinge i to jedva. Na samoj plazi nisam imao gde suncobran da ubodem a i sama plaza mi se nije svidela jer je kamenita a ja volim peskovite. Posle 2 metra vec pocinje dubina tako da za decu nije. Posle 16 h vec je pocela da se razilazi guzva i bilo je podnosljivije.

Kad smo krenuli oko 18 h uzeli smo po sendvic u jednoj od kamp kucica gde su nas odvalili od cena, negde oko 3 eura po sendvicu.

Sad ce da ispadne da ja samo trazim mane ali moje misljenje je da je malo izvikano mesto.

Pozdrav

Prosle ili pretprosle godine ......

pale cene prijatelju, sad su po 2,5 evra :D

Znaci da navalimo :kez: