du-kii

Borsko jezero

84 poruke u ovoj temi

Posetio sam hotel Jezero i oduševljen sam kako hotelom tako i ljudima koji rade. Znajuci kakav je put prema Zajecaru bilo mi je malo žao auta ali šta cu (dan zaljubljenih, praznik i zahtev lepše polovine pobeci iz Beograda) pakovanje i polazak. Autoputem do Paracina, Boljevac pa put prema Boru.

Put Paracin Boljevac su kompletno sredili i milina je voziti.

post-16703-0-34962000-1361179742_thumb.j

Skretanje prema Boru i prema Borskom jezeru je malo lošiji put ali ništa strašno.

post-16703-0-75221800-1361179834_thumb.j

I evo ga zaledjeno Borsko jezero i hotel koji je na super mestu. Na samom obodu jezera se nalazi. U hotelu se još odvijaju sitni radovi ali to se skoro i ne primecuje.

post-16703-0-37414600-1361179888_thumb.j

Ogromni hol i ljubazna recepcija nas je sacekala i smeštaj u sobe.

post-16703-0-82131700-1361179905_thumb.j post-16703-0-34729800-1361179921_thumb.j

Soba je super i pretopla kao i ceo hotel. Sve mi se cini da smo bili prvi gosti u sobi. Cisto, cisto, nenormalno udoban krevet, i dva bademantila.

post-16703-0-86453000-1361179937_thumb.j post-16703-0-90747100-1361180210_thumb.j post-16703-0-57993200-1361180225_thumb.j

Pogled iz sobe.

post-16703-0-01532300-1361180476_thumb.j

Liftom u bazen i uživanje je pocelo. Toplo i cisto. Temperatura vode je super.

post-16703-0-10809200-1361180315_thumb.j

Pored bazena se nalaze saune i slana soba. Bazen je otvoren do 22h.

post-16703-0-57877600-1361180347_thumb.j post-16703-0-23265000-1361180360_thumb.j

Hrana je super i za dorucak i veceru je švedski sto. Mala zamerka je nenormalna kolicina raznoraznog mesa a manjak povrca.

post-16703-0-10682300-1361180401_thumb.j

Cene u hotelu pica su ok. U hotelu ne postoji radnja, tako da ponesite cigare i sve ostale sitnice što vam mogu zatrebati a novine zaboravite. WiFi internet beprekorno funkcioniše i skype radi fenomenalno kako u holu tako i u sobi a i bazen je pokriven signalom. Cena 60 minuta masaže je 1500 dinara. U hotelu postoji kuglana sa dve staze i za nju je potrebna rezervacija, tu je i bilijar karambol a sto za snooker je montiran kada smo bili i posao je trajao ceo dan. Postoji više stolova za stoni tenis.

post-16703-0-18670800-1361180568_thumb.j

Najbolje je zvati hotel i pitati za cenu boravka jer stalno imaju neke akcije a internet prezentacija ne prati promenu cena, na facebook prezentaciji imate redovne cene. Par minute vožnje od hotela se nalazi Crni Vrh.

Provesti vikend na Borskom jezeru je prava stvar. Cena, usluga, ljubaznost domaćina je stvarno na visokom nivou i iako sam malo bio skeptičan zadovoljan sam a baterije pune. Slovenija i Madjarska možda imaju bolje hotele ali na ovaj hotel Borani stvarno trebaju da budu ponosni. Najviše gostiju u hotelu je bilo iz Bugarske. Sigurno na prolece idemo ponovo.

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ovo je super! Volim Borsko jezero i okupam se u njemu jednom ili dva puta u toku leta, znam da su proslog leta renovirali ovaj hotel, i sad kad sam ga videla odmah sam zvala da se raspitam o cenama... Zao mi je sto smo propustili praznicne dane da odemo tamo, iskreno receno nije mi ni palo na pamet, nesto sam pustala filmove da odemo do Lepenksog vira, kazu da su sredjivali i onaj hotel u Donjem Milanovcu, ali muzej Lepenski vir ne radi ceo februar pa smo odustali...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Planiramo porodican odmor krajem avgusta i Hotel Jezero na Borskom jezeru nam je prva opcija.

Interesuje nas da li i koliko zagadjenje iz RTB Bor utice na Borsko jezero, tj kakav je kvalitet vazduha na jezeru?. Drugar iz Bora nam je rekao da se ponekad dim spusti do jezera (istocni vjetar+nepovoljan pritisak).

Pozz

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mislim da se na jezeru ne oseća dim, možda retko kad da se oseti vrlo malo ali ne verujem, neće smetati sigurno a u blizini su dubašnica i crni vrh gde su priroda i vazduh prelepi.

Radila je i žičara na crnom vrhu za panoramsko razgledanje ali ne znam dali još uvek radi, a obavezno obiđite i lazarevu pećinu ako dolazite u ovaj kraj.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Svakoga leta sam bar jedan vikend na jezeru i ne oseca se. Ipak je to daleko 10 - ak kilometara od Bora.

Ovoga leta zasmetali su mi leptirici - sume istocne Srbije zahvatili su gubari. Novac predvidjen za njihovo prskanje potrosen je na drugoj strani (zemljo Srbijo sta to radite!!!). Mada mislim da je i razmnozavanje gubara bilo na vrhuncu u julu - tada se nije moglo izdrzati od pravih rojeva leptira... predpostavljam da ih nece biti krajem avgusta.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Posetila sam (poslom) Bor i prespavala u hotelu "Jezero", na Borskom jezeru. Hotel je renoviran, sve je novo, veoma lepo sredjene ciste i velike sobe sa terasom,prostran i svetao hol, ima i bazen, saunu, salu za kuglanje, skvos, cini mi se i teretana...Osoblje je veoma ljubazno, susretljivo i na raspolaganju za sve sto vam moze zatrebati.Obrok u hotelu je svedski sto za veceru po ceni od 500 dinara,veoma prihvatljivo.

O okolini i lepoti jezera je suvisno pricati.....Preporuka za produzeni vikend, opusticete se potpuno.I napuniti baterije. U povratku preporucujem put preko Zagubice i Petrivca na Mlavi, ali to samo dok ne padne prvi sneg.Prelepa priroda, put je blago zahtevan ali potpuno neopterecen.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sjajna vest da hotel ponovo radi. Sagradjen je na ubedljivo najlepsem delu jezera, sa svim pratecim sadrzajima svojevremeno se cesto trazio lezaj vise u njemu i bedak je bilo gledati ga kako propada. Malo vise reklame i dogovor oko aranzmana sa turistickim agencijama bi bio korak u pravom smeru.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hotel je bio sa tri zvezdice a sada uz neke dodatne sadržaje dobio je 4 zvezdice. Samo još da srede puteve pa možda bude i više gostiju a sam hotel je sad dobar.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ne bojite se babe koja davi kupace :unsure:

naime svake godine se neko udavi na Borskom jezeru,postoji legenda o babi koja nije htela da se iseli iz kuce kada je pravljena brana jer bi potopili grob njene cerke. od tad njena dusa je na jezeru i kad se neko udavi mestani svaljuju na babu.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li neko zna kakve su cene na jezeru? Tj u okolini?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Na jezeru malo gde imas da trosis pare. Osim u hotelu gde moze da se ruca, ima jos dva-tri mesta gde moze da se ode na pice, koje je jeftino (cini mi se da je toceno pivo 100-150 dinara). Koliko sam primetila ovog leta nema da se kupe pljeskavice tako da ponesete hranu (sendvice) od kuce. U kampu ima prodavnica i tu su cene uobicajene, kao u svim prodavnicama u Srbiji. 

U blizini nalazi se Brestovacka banja i tu mozete da rucate u dobrom restoranu. Ne znam da li je skupo, nisam ja placala ali su usluga i hrana bili dobri.

Ovo su moja iskustva na osnovu jednog vikenda ovog leta (tj. svakog leta jedan ili dva vikenda provedem tamo).

Mozda neko iz Bora moze da kaze nesto vise. 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

E, ako informer kaže, onda da idemo... 

Mada, pouzdani izvori mi kažu da je "mnogo lepo tamo"

IMG_20150808_095107.thumb.jpg.1d7622f0e8

IMG_20150808_095102.thumb.jpg.c9b4c112fc

IMG_20150808_095110.thumb.jpg.054cb77f6d

IMG_20150808_120330.thumb.jpg.dafdb7c7a3

 

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

И цијене су прељепе.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905037
    Ukupno poruka