makii

Novac za Egipat

242 poruke u ovoj temi

Izlet izgleda kako ga ti isplaniras.Dodjes i krenes u zuju.Osim ako se ne opredelis za laganu vecericu kod gosn Grua i muzicko blagostanje... ;)

Elem,El Gouna je gradic za ,pre svega, imucniju klijentelu,koji je podigao,jel, bogati/prebogati/pun kao brod egipcanin. Znaci, Sheraton i ostali "drugari" ali napravljeni u autenticnom fazonu.Samim tim je sve cakum pakum i zaista odlicno izgleda.Plaze su odlicne i placaju se ali ne preskupo. Posebna atrakcija je jedna gde pesacis nekih 200 m ako ne i vise od obale ,a voda ti nije ni do kolena. Cene pica su malo jace u odnosu na samu Hurgadu, sto je i logicno. Gradic je pun kanala pa ga zovu i Africkom Venecijom. Vozis se brodicima od plaze do plaze...Egipcanima (osim onima koji su tamo zaposleni) je zabranjen ulaz. U grad dolazis tako sto stizes do prijavnice i taxista te tu ostavlja, jer im ,rekoh,nije dozvoljen ulaz. Tu uzmes veselog egipcanina na trotockasu koji te vozi gde hoces (naravno,za pocetak trazi centar pa dalje cirkulisi). Luka je fenomenalna a u gradu mozes da posetis i akvarijum,mada ga bas i ne preporucujem....

Vec sam rekao da mozes sa taxistom da se dogovoris pa da vas saceka za povratak.Mi smo ipak odustali od te varijante,jer smo planirali da tu provedemo ceo dan a nismo tacno znali kada ce nam biti dosta. Vratili smo se nekim lokalnim busom koji je bio pun egipcana koji su se vracali sa posla,pa je trip bio bas trip . Secam se kad smo usli u bus,svi su poustajali da bi mi seli i naravno kao stidljivo zagledali nase lepse polovine.A lepse polovine naravno sa dve krpice :) .Imas buseve i za odlazak u El Gunu,ali ces pre da nahvatas taxistu a i cena,kad izdelite na vise ljudi,je smesna.Obavezno idite, odlicno je,provescete kvalitetan dan.

A ko bi na vecericu kod Grua, e onda ovaj opis nije za njega...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ljudi kad idete vi, ja sam od sutra tamo, mogli bismo organizovati te izlete lokalno, jer kolko skontah, treba nas biti vise za to...???

Evo kontam se kolko para ponijeti, bas se kontam...ono za mimo izleta..

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ako smo mi ti "ljudi" ;) ne racunaj na nas,mi smo bili prosle godine.Mada bi rado i ove...Najmanji problem ti je da se organizujes sa normalnim ljudima iz tvoje grupe,skupices 6,7 dusa,taman da napunite kombi :) Vec smo pisali, 150-200evra ti je dovoljno,bez izleta

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
Evo, ja kao prozvani ljud kazem da idem u ponedeljak.
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Vec sam pisao o temama u Hurgadi, tamo je zaista sve jeftino,osim na izlete po koje pice, rucak nemate zasta da trosite novac, osim na izlete. Ali tu su i suveniri koji vas mame na svakom koraku i tesko im je odoleti sve je to vrlo primamljivo, jos kad krenete sa cenjkanjem. :D , ali cak i tada mislim da ne mozete da potrosite kako neko rece vise od 150 - 200 po osobi, mozda cak i manje ako ne racunamo izlete...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Koliko u proseku treba poneti novca a da se uzme u obzir kupovina suvenira, izlasci i sl. ?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja sam potrosila 300 eura, od toga 150 na izlete.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ponela sam 400 e, ali nije bilo potrebe da nosim toliko.Na izlete sam potrošila 125(nisam išla samo na "pravo "ronjenje), 50-70 na suvenire i sokiće, vodu...A sve ostalo sam potrošila na Freeshop - u na aerodromu u Egiptu i to na parfeme...dobro, dobro,evo stidim se....

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

pogledaj po temama koliko koštaju izleti i na koje bi išao,saberi, računaj na neki suvenirčić, vodu,kafu il šta već uveče, pa negde minimum 300 eura mislim, ali opet je to jako nezahvalno reći, zavisi od tvojih prohteva i potreba...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Na izlete manje od 100€. Suveniri... tu je bilo jedno 3 ture, po recimo 10-15€, ali tu računam i ono što sam razdavao ljudima i što je meni ostalo. Odlična kožna jakna me koštala 70€, naravno kažu da može i za manje da se nađe, meni je i ovo ok cena... Sokovi, voda i slično možda 20€ za 10 dana.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ma 300 ti je sasvim dovoljno i za izlete , shoping i troskarenje. Jedino ako nisi kao Bellutak pa zaglavis u Free shopu.... :D

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

ja sam ponela 500 i vratila kuci 20...

80 sam razmenila na nasem erodromu za taksu...

20 sam razmenila u dolare za egipatsku vizu tamo kad sam stigla...

150 mi je otislo na izlete (luksor, giftun, safari, vecera na nilu, aleksandrija)

40 mi je otislo na klopu i pice u kairu prva dva dana (dva rucka i dve vecere)

50 sam potroslila na papiruse...

100 sam promenila nekoliko dana pred povratak da nakupujem suvenire sebi i familiji...

ostatak od 40 mi se negde izvukao u hurgadi i tokom puta za vodu, razglednice i baksis...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Posle onih niskih cena po Hurgadi, cena kafa i sokova na aerodromu deluju shockantno. A nema ni cenkanja.

TO JEST! Oni bi i da se cenkaju: oko vrata mi je visio MP3 plejer, i pita me šanker dok smo čekali kafu koliko košta. Ja kažem 70 dolara, on ga uze u ruku, okrenu ga dvaput, pogleda me i kaže: "I give you 20." Tako da... možda važi cenkanje u oba smera.

Ko nije bio: Egipćani izgleda ne umeju da kažu varijacije "T" ili "TH". 30 je njima "SIRTI", pomenuto 20 bilo je "SVENTI" i tako dalje.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nas dvoje planiramo da potrosimo 600 eura: 2x150 na izlete, a preostalih 300 na vodu, kafu, sok.....i eventualno 3-4 suvenircica.

(taxe smo vec platili u agenciji, a za vize nosimo dodatnih 30$)

*u slucaju da hrana u hotelu bude bas losa potrosicemo malo vise :rolleyes:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ko nije bio: Egipćani izgleda ne umeju da kažu varijacije "T" ili "TH". 30 je njima "SIRTI", pomenuto 20 bilo je "SVENTI" i tako dalje.

:lol: secam se u Sharmu, drugarica i ja narucujemo kafu i svaki put konobar promrmlja nesto "Vzsmlk" :blink: , a nase face: :huh: , on ponovi isto-mi i dalje ne razumemo sta pokusava da kaze, a po tonu bih rekla da je upitna recenica.

Tek posle tri dana i 5-6 ispijenih kafa kod istog lika na plazi, skapiramo nas dve da nas co'ek ustvari pita: "with milk?" :wacko:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905059
    Ukupno poruka