makii

Novac za Egipat

242 poruke u ovoj temi

Koliko mi je potrebno novca za Hurgadu?Ja i devojka bi isli u 8 mesecu

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pre tri godine, nas dvoje dve nedelje u Egiptu, Kairo, Hurgada, sa svim mogucim izletima, izlascima, vecerama, kupovinama, gomilom poklona, suvenira, kamenja, parfemcica, vozikanje taksijem po Kairu...oko 4oo - 500 e po osobi. A moglo je i mnogo manje, i mnogo vise, kako zelis. Tamo je sve jeftino, pa svasta zelis, zaboravis se. Ako ne ides u Kairo, nece ti trebati toliko. Mi smo najvise novca potrosili u KAIRU. :D

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

e natasa svaka cast ako ste tako prosli!!!jer,prosle god.u 8mesecu,aranzman po osobi je bio u sun&sea-400e.cisto.plus izleti,trosak..to je sad individualno...ove god.je isto to 475e po osobi,ponesi jos 200e po osobi,znaci treba ti oko 1200e bar za dvoje..to je sigurno..bez izleta.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Cekaj malo,nisam razumio.

500 Evra po osobi kompletan aranžman ili samo džeparac?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

aranzman je 475e po osobi,bez izleta..a koliko ces poneti-to je tvoje..al ajde 200e da kazemo.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

:P Nismo se razumeli. Nisi pitao za cenu aranzmana, ( bar ja to nisam tako razumela) nego koliko novca poneti, zar ne? Znaci, suma koju sam pomenula je za trosenje po osobi, u toku tih 15 dana. I tu su i svi moguci izleti iz Hurgade, na koje smo isli preko njihovih agencija, jer je, kao sto vec i vrapci zanju, daleko jeftinije

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da jos malo pojasnim. MI nismo isli u organizovanoj agencijskoj varijanti, tako da nas u Kairu nije razvozio bus, nego smo sve obilazili sami, placali taksi, piramide obilazili satima, na iznajmljenim kamilama, nas cetvoro, sa lokalnim vodicem itd. Znaci, malo je skuplja varijanta od uobicajene, na kraju, mozda i nije, ali je svakako uzbudljivije i lepse nego 'sa vase leve strane je Keops, a sa desne ...bla bla. Imate 20 min.za slikanje, pa idemo dalje...'

Ali, koliko vidim po komentarima u zadnje dve godine, izgleda da je Egipat poskupeo, ali se cenjkanjem da postici mnogo toga... :rolleyes:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

300 evrica vise nego dovoljno za sve moguce izlete, izlaske,kupovinu sebi i drugima, pice,klopu, ma za sve... A 200 ti je sigurno dosta ako preskaces pojedine izlete

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ma ne treba trositi pare na gluposti....ako hoces da se obuces idi na buvljak i to je to.........sto bi se tamo zamarala i kupovala odjecu.

Inace ja planiram da idem na 2 fakultativna izleta i da ponesem 150 evra.

Kapak. B)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sad sam ja zbunjena...

Ovako hajmo fino staviti na papir

Izlet u Cairo (jednodnevni) - 60 eura preko agencije, koliko preko lokalaca + treba li sta dodati za ulaske?

Izlet u Luxor (jednodnevni) - 60 eura preko agencije, koliko preko lokalaca + treba li sta dodati za ulaske?

Safari - ? eura

Giftun - 20 eura agencija -- koliko lokalno (10?)

i onda kolko optimalno za hranu,pice, suvenire i sta vec??

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

nadi samo prepolovi preko lokalnih agencija :)

sto se tice izleta ja cu ici u Luxor i Giftun i ronit cu i nista vise,...kapak....nemam vise love :rolleyes:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Vec je puno puta bilo reci o cenama izleta na forumu....

Elem, mi smo prosle godine preko nase agencije (Spirit) platili Kairo,Luxor (Dolina Kraljeva-posete grobnicama,Karnak...)Rajsko ostrvo i Safari (Beduinsko selo,jahanje kamila....) 130e + obilazak grada. Uz svaki izlet imate klopu i placene ulaznice.Najdrazi rucak (ali ne zbog same klope vec kompletnog dozivljaja) bio je u restoranu na bukvalno 200-300 metara od Sfinge,puca pogled...Nikako vam ne preporucujem da preko agencija idete u El Gounu. El Gouna se ne propusta ali ne preko nasih agencija. Nasi vode na veceru u Gruovu diskoteku i za to uzimaju 30 evra i vise,a nista ne vidis. Pa ko je lud da dodje u Egipat da bi slusao Miru Skoric i Cecu u Gruovoj diskoteci?Mislim.... Ja vam predlazem da uradite kao i mi: Iscenkate se sa taxistom,odveze vas pre podne do El Goune (nije daleko), mozete da se dogovorite i da vas pokupi u dogovoreno vreme, i provedete fenomenalan dan za naravno malo para.

I pored ovih 130e koje smo dali u startu za izlete potrosili smo po jos negde 150e za dve nedelje

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Okupi se vas desetak npr. i krenete po tim agencijama u glavnoj ulici Hurgade. I dogovarate nekoliko izleta. Tako je najbolje. Mi smo dogovorili Luksor, safari i Rajsko ostrvo za 140 dolara za nas dvoje. Bilo nas je sestoro u grupi, i cenjkali smo se do nesvesti. Klopu svakako dobijes i od hotela i od agencije, za svaki od izleta, koliko se ja secam.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Neko je pomenuo na oglasnoj tabli da su nasli agenciju koja uz placena 2 izleta daje 3. gratis.

Inace, i mi smo se odlucili za Kairo, Luksor i Giftun (mozda 2 puta).

El Goune - sta konkretno tamo ima da se vidi, kako izgleda taj izlet? Do tamo idu i redovni autobusi.

A da neko pokusa da me ugura u Gruovu diskoteku u sred Egipta, napravio bih medjunarodni incident.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Joj Nikola slazem se s tobom potpuno, ma to ti najcesce dijasporu vuce (bez uvreda)..meni smijesno fakat..

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.