djukan

Ohridsko jezero

851 poruka u ovoj temi

Pozdrav svima. Imam nekoliko pitanja i molio bih ko zna da mi odgovri. Planiram da oko 10. jula sa suprugom (koja uz to i u drugom stanju) idem na odmor na Ohrid.

Naselje Sveti Stefan je super lokacija,prosle godine i mi smo tu bili,ta plaza je bas uredjena,imas sve sto ti treba pred nosem.

Izmenjeno (DraganV)
skracen citat
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nisam mogao da izdrzim a da se ne prikljucim ovoj temi i dam svoj komentar.

Na pocetku zelim da kazem da sve sto je receno je istina . Nisam neki svetski putnik ali mogu reci da sam prosao i bio kojekuda ali prijatnije i lepse se nisam nigde osecao . Kako mi je relativno blizu ( iz Vranja preko Tetova oko 3h sopstvenim prevozom ) imam zelju da skoro svaki slobodni vikend provedem tamo i nikada mi nije dosadno.Naravno da supruga voli da bude malo "Mile kontras" i mrgud ljutko.jpg ali cim ode dole prica se menja. Poslednji put sam bio za vreme prvomajskih praznika i bilo je super a planiram i sada krajem Jula pri polasku za Grcku. E sada tu mi se javlja problem smestaja jer mislim da cu tesko naci nesto na tri dana u spicu sezone . Da bude jos crnje dole imam prijatelja cija baka ima smestaj podno tvrdjave na 5min. od centra ali to bi bilo za dzaba a to zelim da izbegnem. Prema tome ukoliko neko ima broj nekog privatnog smestaja ( dvokrevetna soba ili studio ) neka mi posalje ( janjicde@yahoo.co.uk ) ili postavi na forumu a ja cu dati Vama broj mog prijatelja koga mozete kontaktirati . Decko se zove ******* , broj je ******i kazite da ste broj dobili od Dejana iz Vranja .

A ukoliko se ja ne snadjem mozda se i vidimo dole...

****** zabranjeno je davanje tudjih licnih podataka

Izmenjeno (DraganV)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ovako posto bi trebalo da 2. avgusta idem za Ohrid interesuje me da li ima na pumpama da se sipa TNG ako je neko isao i koji bi mi put preporucili, da li autoputem ili na drugu stranu ;)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Preko Skoplja, Tetova i Kičeva ti je bliže 60km. Od Kumanova imaš 210km do Ohrida tuda, a preko Velesa, Prilepa i Bitole 270km. A greh je ne uživati u 20km PRAVOG puta od Tetova do Gostivara - možete komotno da zaključate volan, nema ni jedne jedine krivine :cool:

Gasa imaš, mada ne na svakoj pumpi i jeftiniji je malko nego kod nas. Ja sam prošlog leta sipao na Oktan pumpi na samom planinskom prevoju 25km pre Ohrida (odnosno posle, jer sam sipao u povratku) i bio je sasvim zadovoljavajućeg kvaliteta. Platio sam karticom (Mastercard) bez ikakvih problema :)

Uzgred, od pre pola godine, u okviru Garmin AdriaRoute GPS karte imate i Makedoniju (od verzije 2.0 karte). Skoro je izašao i 2.01 update sa mnoštvom mojih POI-s Ohrida i puta kroz Makedoniju i svih naplatnih rampi na autoputevima (patarina). Ulice Ohrida su kompletne i velika je razlika između vožnje "na slepo" samo sa grubom GPS kartom Evrope i sa ovako detaljnom kartom!

Zakačio sam slike oba puta do Ohrida, kao i detalj samog grada.

I još nešto, za nas je najlepša plaža bila ona kod hotela Metropol, na oko 8 km od grada. Nigde gužve, imate parking, par restorančića, iznajmljivanje pedalina, ležaljki - super za odmor...

L.A.

post-392-1215517091_thumb.jpg

post-392-1215517370_thumb.jpg

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ove godine se nadam da cu i ja upoznati lepote Ohrida. Posto cu ici za Ohrid pocetkom avgusta,dal' mi moze neko reci kakvu temperaturu mogu ocekivati. Dal' je neko bio u tom periodu tamo? Koje su najlepse plaze,kakve su cene,koji izleti se preporucuju,slatki mali saveti..veliko unapred HVALA

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Moj odlazak se baš približio! Zbog neozbiljnosti Argusa - preko koga idem na Ohrid, umesto 12. idem od 19. jula, ali to je neka druga priča! Zanima me da li neko može da preporuči pumpe u Makedoniji gde se koliko, toliko bezbedno može sipati evro-dizel? I kako se on zapravo u Makedoniji zove?

U napred hvala svima

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Upravo sam pogledao malo punude nasih agencija i malo sam neprijatno iznenadjen. Na primer Argusov aranzman ide od 200 evra pa navise..neki sa ND,neki sa PP i to za 7 dana. Da nije to malo mnogo? Ja sam rezervisao preko neke makedonske agencije dvokrevetni apartman,sorry ne znam joj ime, sasvim normalno..ljubazno i prijatno. I kosta me 400 denara po osobi za 10 dana. To je nesto oko 65 evra..120 evra za 2 osobe za 10 dana. Sigurno se jos bolje moci proci ako se trazi smestaj na licu mesta.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

ops...65+65=120....hehehehehe :bez-zuba:

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Upravo sam pogledao malo punude nasih agencija i malo sam neprijatno iznenadjen. Na primer Argusov aranzman ide od 200 evra pa navise..neki sa ND,neki sa PP i to za 7 dana. Da nije to malo mnogo? Ja sam rezervisao preko neke makedonske agencije dvokrevetni apartman,sorry ne znam joj ime, sasvim normalno..ljubazno i prijatno. I kosta me 400 denara po osobi za 10 dana. To je nesto oko 65 evra..120 evra za 2 osobe za 10 dana. Sigurno se jos bolje moci proci ako se trazi smestaj na licu mesta.

Bio bih zahvalan za neke poblize informacije o agenciji ili nekom drugom kontaktu ako neko ima, moze na PP, br. telefona, mail i sl. Ozbiljno planiram ohrid za Septembar...

Kakve su cene klope, pica, ima li neka varijanta da se hrana uplati u nekom restoranu, bar rucak?

Ajde ljudi, vi koji ste vec bili, dajte neke informacije, iskustva, savete...

Hvala

Ah, da, interesuje me i cena prevoza, bus ili zeleznica, sta je najbolja varijanta?

Izmenjeno (Tomislove)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Cao,

trenutno sam u potrazi za privatnim smestajem (3 lezaja) na Ohridu, ali mi je malo rizicno da krecem u sred sezone (1-10.avgust) bez rezervacije odavde...pa sam se pitala ima li neko mozda kontakte ljudi koji izdaju sobe u starom gradu? Moj mail je aedona.79@gmail.com

Veoma zahvalna :)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Bio bih zahvalan za neke poblize informacije o agenciji ili nekom drugom kontaktu ako neko ima, moze na PP, br. telefona, mail i sl. Ozbiljno planiram ohrid za Septembar...

Kakve su cene klope, pica, ima li neka varijanta da se hrana uplati u nekom restoranu, bar rucak?

Ajde ljudi, vi koji ste vec bili, dajte neke informacije, iskustva, savete...

Hvala

Ah, da, interesuje me i cena prevoza, bus ili zeleznica, sta je najbolja varijanta?

Mislim da u tom periodu mozes sebi priustiti odlazak na Ohrid bez ikakvog rezervisanja smestaja unapred. Veruj mi da ces naci smestaj kakav god zelis jer ce tada biti vec praznije . Ukoliko ides na siguricu evo ti mail visitohrid@yahoo.com , decko se zove Antonio Ristevski a ponude smestaja mozes videti na www.visit-ohrid.com .

Inace dole ces se osecati kao dragi gost i to na svakom koraku . O cenama hrane i pica suvisno je pricati , mogu ti reci da su priblizno kao u Vranju !!! , a ipak uporediti Vranje i Ohrid !?!? . Ali je.. ga , sta da ardimo kad nas ovde deru .

Preporucio bih ti autobus , neznam za cene ali mislim da je brze i sa manje maltretiranja .

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ove godine se nadam da cu i ja upoznati lepote Ohrida. Posto cu ici za Ohrid pocetkom avgusta,dal' mi moze neko reci kakvu temperaturu mogu ocekivati. Dal' je neko bio u tom periodu tamo? Koje su najlepse plaze,kakve su cene,koji izleti se preporucuju,slatki mali saveti..veliko unapred HVALA

Ohrid ti je super u to doba. Sve imas na www.bajatours.co.rs !I mi smo tako isli i super smo se proveli, a oni jedini organizuju sve u paketu i dobijes sve izlete. Tako dozivis Ohrid bas na pravi nacin! I cene su im super! :)))

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Moj odlazak se baš približio! Zbog neozbiljnosti Argusa - preko koga idem na Ohrid, umesto 12. idem od 19. jula, ali to je neka druga priča! Zanima me da li neko može da preporuči pumpe u Makedoniji gde se koliko, toliko bezbedno može sipati evro-dizel? I kako se on zapravo u Makedoniji zove?

U napred hvala svima

Izvini, ali morala sam da dodam svoj komentar... Koji djavo ides preko Argusa?!?!?! Oni su neozbiljni i stalno nastoje da ti upropaste odmor umesto da ti ga ulepsaju! Iz tog razloga stavljam preporuku na Baja Tours, ali me ocigledno niko ne slusa! Oni su najbolji! Sta kazu to i bude, paze te i maze ko malo vode na dlanu, a platis za to smesne pare! Idi na www.bajatours.co.rs i vidi sta propustas! Pozdrav

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Cena autobuske karte Beograd-Ohrid je 2350 dinara. Polazak je svaki dan u 21.30

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

planiram da odem oko 20 jula na Ohrid i interesuje me da li je i koliko preporucljivo s obzirom na datum ici na slepo pa tamo traziti smestaj?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26371
    Ukupno tema
    881169
    Ukupno poruka