djukan

Ohridsko jezero

851 poruka u ovoj temi

Hvala Nina !!!

Nasla sam interesantan sajt za on-line rezervaciju smestaja na Ohridu:

Videcu da li ce mi neko odgovoriti na mail i potvrditi rezervaciju.

Kakve li su tamo cene hrane i pica po restoranima?

Ja sam bio prosle godine, cene u restoranima su takve da se ne isplati spremati u apartmanu. Rostilj, salata, pice i desert za troje su oko 1.200- 1500 dinara (nasih din), pica u odlicnoj piceriji COSA NOSTRA u starom gradu, sa picem oko 400 dinara (nasih).

Inace je posle TASOSA na koji krecem ujutru, planiram da krajem jula ponovim Ohrid. Stvarno vredi otici, lepo,cisto, svi ljubazni... jedino je voda malo hladnija, ali je kristalno cista, posebno na malim plazama van grada.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala Baki na odgovoru !!!

Vidim da biramo iste destinacije, samo obrnutim redom. Mi cemo prvo na Ohrid, a zatim na Tasos.

Ako nije tajna, koji smestaj birate i na koji nacin dolazite do njega (rezervacija preko Interneta ili izbor i dogovor na licu mesta)?

Pozzz

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pozdrav Mirarbi

uglavnom preko neta trazim smestaj, ako i nije jeftinije, bar je bolji smestaj. Inace na Tasosu sam bio zadnji put 1996 i 1997 godine u Makriamosu, sada je tamo preskupo. Nasao sam preko neta hotel Esperides sofras, 3 km od Limenasa ka Prinosu, ne izgleda lose na sajtu, za nas troje je 44 evra dnevno sa doruckom.

Na Ohridu sam bio u privatnom smestaju i to je bolje od hotela s obzirom da je hrana u restoranima jeftina, pa nema potrebe placati PP ili PA.

Spremam se polako, pa ujutru do Skoplja pa u ponedeljak na Tasos. Lep provod i tebi

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Hej Baki, pa ti vec kreces !!! SRECAN PUT, DOBAR PROVOD, LEPO VREME, TOPLO MORE I TOPLO OHRIDSKOTO EZERO, ti zelim !!!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Hvala, pa da razmenimo utiske kad se vratimo. I hvala na korisnim informacijama koje sam nasao na forumu, vidim da znas dosta detalja.

Izmenjeno (DraganV)
nije potrebno citirati ako se odgovara na prethodnu poruku
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

ajd i ja da upadnem.jel neko bio na dojranskom jezeru?uzasno je usput kad se ide u grcku :) nesto sam mislio da budemo tamo dan, dva, prenocimo tamo.pa za grcku sory za off...ali nisam ovde nasao gde da smestim pa reko ohrid,dojran, macedonija :D

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

I ja cu 16. jula na Ohrid.Bila sam i prosle godine i bilo je fenomenalno!Idem u isti smestaj,vec sam rezervisala i jedva cekam!!!Preporucujem svima da odu na Ohrid.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

ajd i ja da upadnem.jel neko bio na dojranskom jezeru?uzasno je usput kad se ide u grcku :) nesto sam mislio da budemo tamo dan, dva, prenocimo tamo.pa za grcku sory za off...ali nisam ovde nasao gde da smestim pa reko ohrid,dojran, macedonija :D

Ima na forumu pod Grcka nekoliko odgovora. Uglavnom preporucuju hotel Istatov na Dojranu, ja sam imao nameru da tamo prespavam, nocenje sa doruckom je 20 evra po osobi. Odmah tu je i granicni prelaz Doirani, gde je sigurno manja guzva nego na Evzoni. Ohrid je pre za usput ako ides ka Krfu.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

super ,evo ima istomisljenik biggrin.jpg idem na atos,i znas gledam kartu i deluje mi oc.mislim nije neko preterano skretanje.jesi se mozda ti raspitivao za smestaj,put,granicni prelaz,itd...sad cu da vidim to na grckom delu sta ima. smajl.jpg

Izmenjeno (DraganV)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Kao sto rekoh, na Dojranu hotel istatov, 20 evra po osobi N/D, privatno od 5-10 evra, na Ohridu slicno. Put je dobar za obe varijante, Ka Ohridu preko Tetova i Gostivara je bolje nego preko Bitolja. Za prelaz iz Ohrida ne znam, preko Doirani nema guzve, podje se ka Kilkisu, pa se ponovo ukljuci na put za Solun i Atinu.

Inace, mozes koristiti za planiranje sajt www.viamichelin.co.uk

Ajd pozdrav, ja ujutru krecem ka Tasosu

Izmenjeno (DraganV)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

srecan put i lepo se provedite biggrin.jpg pozz

Izmenjeno (DraganV)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

iako vec ima par ohridskih foto-tura, poslala i ja... sto vise slika, bice vise i turista :)

sto se smestaja tice, mogu od sveg srca da preporucim

http://hotels.lonelyplanet.com/hotel/-P1000069792.htm

nisam odsedala kod nje, ali sam zavirila u apartmane, jako lepo... jezero je tako blizu, da slobodno mozete da pijete jutarnju kaficu i da brckate noge u jezeru.

ja sam bila prosle godine, cene su im vise nego ok. cuvena picerija koju je neko malo ranije pominjao, torteline sa nekih sto vrsta sira su im super :) . odmah pored vile lucije je i restoran gde imaju recimo super lignje na zaru. u centru koji je bukvalno na pet minuta od lucije ima restorancica na svakom koraku, gde se stvarno moze jesti za malo para. i sve je apsolutno sveze. naravno, ko bas hoce da jede ohridsku pastrmku, morace to i da plati. mada, iskreno receno, to po restoranima i nije prava ohridska pastrmka. mislim, nije ona divlja, vec gajena. i jeste to super... ali ko je jeo pravu, taj ce ipak znati da to nije to. 

ljubaznost necu ni da pominjem... to je vec toliko poznata stvar, da se podrazumeva  :)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Sansajn, evo adrese i telefona hotela "Istatov", preuzeto sa jednog makedonskog sajta:

Istatov, Nov Dojran, (034)227556

Inace, na temama o Grckoj je forumas ZokiNBGD pisao o tom hotelu i kacio slike. Secam se da je rekao da hotel drzi bivsi fudbaler Partizana Istatov, da je sve cisto i lepo sredjeno, postoji i bazen, a skretanje sa puta E-75 je oko 30km levo.

Baki, verovatno si vec krenuo na put, ali nema veze, odgovorices mi kad se vratis, obzirom da mi idemo tek u avgustu. Zasto mislis da je bolje ici za Ohrid preko Tetova i Gostivara, nego preko Bitolja? Ja mislila da svratim do Kruseva, da posetim grob dragog Toseta Proeskog, pa mi zato vise odgovara pravac preko Bitolja.

Naravno, ako jos neko misli da je put preko Tetova i Gostivara bolji, nek' napise.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Mislim da je neko vec zakacio ovaj sajt, ali ne mari i ako ponovim

http://www.visit-ohrid.com/

Meni se cini da je smestaj uglavnom OK, a da li je sve kao na slici, pa verovatno da nije, ali to je deo rizika koji uvek postoji.

Izmenjeno (DraganV)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

I ja sam juce pogledala celokupnu ponudu smestaja u vilama i hotelima na Ohridu na sajtu:

www.visit-ohrid.com.

Mogu da vam kazem da sve odlicno funkcionise. Ispod detaljnog opisa svakog objekta postoji cenovnik, fotografije i upit. Za nekoliko vila sam popunila upit i bukvalno u roku od pola sata primila e-mail sa svim informacijama koje sam trazila, kao i podatak o slobodnim sobama u periodu koji me zanima. Kasnije su mi odgovorili na jos neka dodatna pitanja i poslali podatke o racunu na koji treba da izvrsim uplatu avansa (oko 50%) na ime rezervacije.

I tako, ja za nekoliko sati dobih sve podatke i izabrah smestaj.

Stvarno za svaku pohvalu !!!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.