djukan

Ohridsko jezero

864 poruke u ovoj temi

Zna li neko da li je guzva na toj autobuskoj liniji Ohrid - Beograd, tj. moze li da se desi da ne bude mesta u autobusu onog dana kada neko resi da se vrati kuci? Moja prijateljica dolazi 17.08., a nazad bi, na zalost, morala vec 20.08. Da li ce biti kasno da npr. tog 17. rezervise kartu za 20.08. i da li je uopste moguce rezervisati kartu (ili kupiti) par dana unapred? Koliko kosta karta na toj relaciji (Ohrid - Beograd) i koju opciju eventualno ima ako u tom busu ne bude mesta?

Moze li neko da navede imena ugostiteljskih i drugih objekata na Ohridu u kojima postoji bezicni internet?

Mi cemo odsesti u vili Dislievski. Zna li neko nesto o njoj?

Ima li ovde dobrih poznavalaca Ohrida koji bi bili raspolozeni da naprave spisak znamenitosti, plaza i restorana koje pod obavezno treba obici prilikom prve posete Ohridu?

Hvala unapred svima koji odgovore !!! :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

E pa ovako.Malopre sam potvrdio rezervaciju za apartman negde kod crkve

Sv.Bogorodice(2 min od glavnog setalista)gde god to bilo.Iskreno nemam pojma jer idem prvi put,a ono sto vidim na google earth-u mi ne znaci nista jer grad gledam po prvi put.Mislim da je cena sasvim OK.Dvokrevetni apartman placamo 16 eura dnevno,jer smo isli preko neke poznanice,mada mi i to ne treba jer mi zena rece da ide da se odmori,da ce mo da se hranimo u restoranima i da nece da kuva.YES :D:D:D

Zena,dete i ja krecemo 22.08. nocu sopstvenim prevozom,pa me interesuje da li mi pored pasosa i zelenog kartona treba i medjunarodna dozvola?

Znam da ce mi MUP-u reci da treba,al da im ne dajem pare za dzabe ako nema potrebe.

P.S.

Ako ima nekog ko planira da krene 22.08. nocu neka mi se javi,pa da se izorganizujemo da idemo zajedno.

Izmenjeno (srdjan79)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Garfild,

da li bih mogla dobiti broj telefona od tog privatnog smeštaja?

Planiram Ohrid za 01.09. pa me zanimaju cene smeštaja u tom periodu?

Takođe, kakva su iskustva ljudi koji su putovali vozom? Da li su imali neke neprijatnosti?

Pozdrav! :D

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav narode,

i mene interesuje da li je neko putovao sopstvenim prevozom u makedoniju? Tacnije, zanima me koliko makedonci insistiraju na medjunarodnoj vozackoj dozvoli? I da li je, u praksi, dovoljno imati samo zeleni karton?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Zena,dete i ja krecemo 22.08. nocu sopstvenim prevozom,pa me interesuje da li mi pored pasosa i zelenog kartona treba i medjunarodna dozvola?

Znam da ce mi MUP-u reci da treba,al da im ne dajem pare za dzabe ako nema potrebe.

Zdravo

Ja sam sinoc dosao iz Grcke ali sam par dana pre toga bio na Ohridu pa mogu ti pomoci u sledecem :

- Mislim da je crkva zaista u samom centru grada ali veruj mi da ce ti sve biti blizu . Sto se tice hrane imas sijaset dobrih restorana i picerija sa izuzetno pristupacnim cenama za nas ( a Ohrid je najskuplji makedonski grad ) tako da ce ti kuhinja sluziti samo da ohladis pice u frizideru i skuvas kaficu .

- U principu kad god si van zemlje nasa dozvola ne vazi vec treba imati medjunarodnu . Medjutim meni do sada , ukoliko bi me zaustavili , nisu trazili medjunarodnu mada mislim da te niko nece dirati - samo postuj ogranicenja. Zeleni karton je obavezan i insistiraju na njemu na samom ulazu u Makedoniju.

-Sto se tice puta idi relacijom Skoplje - Tetovo - Gostivar - Kicevo - Ohrid. Dosta je bolja deonica , imas ukupno 6 naplatnih rampi za putarinu na celom putu u jednom pravcu ali sve ukupno negde oko 260 dinara ( da dinara , a samo na Doljevcu kod nas ti je 190 dinara )i cene su manje nego za 1.Maj kada sam takodje bio dole . Kada sam isao iz Ohrida ka Grckoj prosao sam onom drugom deonicom preko Bitolja , Prilepa , Kavadaraca i Negotina do autoputa ali na dosta mesta se izvode radovi pa ti je nebih preporucio .

Nadam se da sam ti pomogao barem malo . Ukoliko treba jos neka informacija slobodno se obrati pa sve sto znam ...

Sve u svemu lep provod i uzivaj . Samo vreme da te posluzi ...

Izmenjeno (janjicde)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Moze li neko da navede imena ugostiteljskih i drugih objekata na Ohridu u kojima postoji bezicni internet?

Ima li ovde dobrih poznavalaca Ohrida koji bi bili raspolozeni da naprave spisak znamenitosti, plaza i restorana koje pod obavezno treba obici prilikom prve posete Ohridu?

Cao

Mozda cu moci malo da ti pomognem ali sa nazivima ugostiteljskih objekata slabo stojim pa cu pokusati da se setim onoga sto znam.

-Bezicni internet ima skoro svaki kafic koji se nalazi na ulazu u stari grad ( ul. Kosta Abras ) i cije terase izlaze na jezero. Sve sto trebas uraditi je da se zavalis u stolicu , narucis picence i eto ti uzitka. Ja sam sada pre Grcke bio par dana dole i odseo u smestaju "Orhideja" koji se nalazi iznad kafea "Liquid" tako da sam odmah dobio i network key pa sam koristio internet iz sobe. Sigurno ga imaju i ostali ugostiteljski objekti koji se nalaze u starom gradu a i sire ali sam za ove siguran.

- Vredi obici :

1.Plaosnik ( skoro na samom kraju starog grada uzbrdo) gde se nalazi crkva sv.Klimenta Ohridskog i ima dosta iskopina iz srednjeg veka. Tamo su arheoloski radovi u toku i vredi pogledati.

2.Malo iznad se nalazi Samuilova tvrdjava ciji su samo spoljasni zidovi obnovljeni ali se sa njih pruza prelep pogled ka Ohrdiu , Strugi , jezeru , Albaniji ...

3.Nesto ispod Plaosnika je crkva Kaneo koja kao da lebdi u vazduhu iznad jezera i jedno je od mesta koje ne treba propustiti obici .

4.Crkva Sv.Sofija takoreci u samom centru starog grada , impozantno zdanje iz srednjeg veka koje govori o korenima Pravoslavlja na ovim prostorima.

5.Sam stari grad ( sa amfitetatrom koji je na putu za Plasonik ) je lep sam po sebi i treba ga obici i setati se onim malim uskim prolazima medju kucicama i kucama .

6. Neizbezni Sv. Naum na koji mozete otici kolima ili brodom ( ja sad bio prvi put brodom i lepo je iskustvo - cena povratne karte 350 denara = oko 6e ) .

7.Voznja "kajcetom" na samom izvoristu reke Crni Drim ( na Sv.Naumu ) gde ce te cuti veoma zanimljivu pricu o samom nastanku reke , jezera , flore , faune i svega sto okruzuje Ohrid i jezero .

8.Struga , koja se nalazi na 10km od Ohrida , vredi prosetati i pored ostalog videti gde istice Crni Drim iz jezera .

-Kada ulazis u stari grad ulicom koja ide uz jezero ima prvo neka kafanica gde se samo sluzi klopa ( nema sedeljki na kaficu i sokic ) a posle toga ide kafe "Aquarius" pa jos neki i zadnji u samom nizu je "Liquid" . Ima ih par kod crkve Sv.Sofije sa lepom i mirnom atmosferom , dosta njih na trgu gde pocinje pesacka zona . Takodje u starom gradu picerija " Cosa Nostra" sa odlicnom picom i specijalitetima italijanske kuhinje. Na samom trgu , takoreci na raskrscu puteva koji vode u stari grad ima jedan veliki riblji restoran gde sam ovog puta probao riblju corbu ( nije crvena i zacinjena kao nasa vec je bela ) veoma lepog ukusa i jeo lignje ( pohovane i na zaru ) . Mogu ti reci da je sasvim ok.

Sigurno znam jos nesto ali sada jednostavno ne mogu da se setim .

Lep provod .

Izmenjeno (janjicde)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Puno ti hvala JANJICDE.

Pozdrav!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Na jednom semaforu kroz Skoplje ne postoji znak da se treba skrenuti levo ka Ohridu a pravo je put za Kosovo.

Cucu se sa drugom u Skoplju da mi kaze tacno koji po redu je taj semafor kako ne bi lutao . Ja pokusavam da vratim film ali stvarno nisam siguran da li je treci ili cetvrti .

Izmenjeno (DraganV)
Nije potrebno citirati ako se poruka odnosi na prethodni post
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Janjicde, HVALA puno na odgovoru !!! Odstampala sam ga kao uputstvo !!!

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hej

Mi se u subotu vratismo iz Ohrida i jos ne mogu da verujem da sam se vratila; kratko mi nekako bilo :( Moracju jos neki put da odem do ovog prelepog grada na jezeru :srce:

Nikako nemojte zaobicji Kaneo, malo ribarsko seoce i manastir na steni iznad, odakle se pruža fenomenalan pogled na jezero. Mmmmm... I voznja brodom do Sv.Nauma i izvora Crnog Drima, pa tamosnja pescana plaza koja se proteze i proteze a voda toplo-hladna (zbog vode Drima;))...

Onaj riblji restoran koji je pominjao janicjde je stvarno najbolji, a meni se svideo (i hrana ali i ambijent) i restoran Antika u starom gradu.

Nismo stigli da napravimo izlet ni u Strugu, ni na Galicicu :( ipak je 7 dana malo za tako bogat grad (stvarima za gledanje i dozivljavanje). :) Evo vam samo par fotki, da se uverite u to (u prilozima)

Pozdrav ;)

post-5788-1218547599_thumb.jpg

post-5788-1218547625_thumb.jpg

post-5788-1218547646_thumb.jpg

Izmenjeno (fion)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Zna li neko da li je guzva na toj autobuskoj liniji Ohrid - Beograd, tj. moze li da se desi da ne bude mesta u autobusu onog dana kada neko resi da se vrati kuci? Moja prijateljica dolazi 17.08., a nazad bi, na zalost, morala vec 20.08. Da li ce biti kasno da npr. tog 17. rezervise kartu za 20.08. i da li je uopste moguce rezervisati kartu (ili kupiti) par dana unapred? Koliko kosta karta na toj relaciji (Ohrid - Beograd) i koju opciju eventualno ima ako u tom busu ne bude mesta?

Da, guzva je!

Kako na beogradskoj stanici ne prodaju povratne karte, u subotu smo bili doputovali u Ohrid i odmah u ponedeljak otisli na autobusku u Ohridu da kupimo karte za povratak, za petak. Vecj tada smo dobili sedista 40 i 41. Pri povratku, kada smo usli u autobus, za jednu devojku nije ni bilo mesta, jer su na stanici prodali vise karata, nego sto je bus imao sedista. Tako da, moj savet, neka odmah kupi kartu za nazad, cim sidje sa autobusa. Sto pre - to bolje.

Tamo smo isli prevoznikom iz Kiceva a nazad Galebom iz Ohrida. Karta u povratku nas je kostala tacno 1820 denara, dakle oko 30 eura.

Da, a opcija je... icji preko Skoplja. Do Skoplja a odatle ima vise izbora, autobus ili voz za Beograd.

Nadam se da sam pomogla.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Na jednom semaforu kroz Skoplje ne postoji znak da se treba skrenuti levo ka Ohridu a pravo je put za Kosovo.

Cucu se sa drugom u Skoplju da mi kaze tacno koji po redu je taj semafor kako ne bi lutao . Ja pokusavam da vratim film ali stvarno nisam siguran da li je treci ili cetvrti .

Danas mi je se javio prijatelj i rekao da je u pitanju cetvrti semafor po redu na kome treba skrenuti levo a zatim posle desetak metara ides desno i dalje samo pravo kako ide i put.

Kaze mi da ima i neka zaobilaznica ali je ja nisam koristio i neznam nista o tome .

Srecan put i lep provod.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Odstampano.

Hvala ti puno za sve i pozdrav!!!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Najbolji apartmani na Ohridskoj rivieri su u prigradskom naselju Pestani - 10km od grada, blizu predivne plaze: Gradiste, Lagadin, Trpejca, Metropol. Vlasnik je iz Holandije, vila je vrlo ukusno uredzena, predivan pogled...

Posetite sajt da bi videli smestaj: *****

Izmenjeno (DraganV)
zabranjeno je reklamiranje
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Najbolji apartmani na Ohridskoj rivieri su u prigradskom naselju Pestani

Pa sad bas...

Kao prvo Petani su na nekih 13km od Ohrida , apartmanski smestaj , mnogo bolji od ovog ima u samom Ohrdiu a da ne govorimo o Starom gradu .

Prednost ovog smestaja je mozda blizina lepse uredjenim plazama ali sta raditi kada polako prolazi sezona kupanja a sezona setanja je uvek otvorena .

Izmenjeno (janjicde)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905031
    Ukupno poruka