djukan

Ohridsko jezero

864 poruke u ovoj temi

aj ovako...bili neki ljudi prosle godine u makedoniji i nakad se bolje proveli...interesuju me svi podaci koje bih mogao da nadjem...

hvala unapred

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

pa ovako ... moja mama je makedonka iz Ohrida tako da cu sad da ishvalim Ohrid ali nisam pristrasna vec je stvarno tako :)

1-Ohrid je prelep,toliko toga ima da se poseti,specificna arhitektura,stari grad i oko 260crkava na teritoriji ohrida.... leti se odrzava ohridski festival tako da ljubitelji opera,baleta,pozorista i kulturnih desavanja sve to mogu da prate u antickom teatru kao i razne koncerte kako nasih tako i stranih grupa. Stari deo Ohrida je prelep,uske ulicice kaldrma i svuda prelepi spomenici .

2-sigurno cete se dobro provesti jer ima fenomenalnih mesta za provod i sto je najvaznije SRBI svuda ulaze preko reda jer Makedonci jednostavno obozavaju SRBE! Mozda cete dobijati i popuste u prodavnicama i molice vas da im pricate srpski :)

3-plaze su prelepe i svidja mi se to jer ima mnogo plaza u duzini od centra Oh do Sv Nauma ima oko 20-30 plaza i ako hocete mozete uvek naci neku skrivenu plazu da se tamo zavucete sa svojom devojkom-deckom i drugo sto je dobro ,a to je sto su plaze bukvalno odredjene prema starosnom dobu ,tako da imate plaze za omladinu,starije i za ljude sa porodicom!

4-na plazama se odrzavaju i lepe zurke do zore!

5-mozete birati kako cete ici na plazu-da li camcem ili brodicem ili mini busevima koji krecu sa autobuske stanice,tako da to nije problem

6-i ono sto je najvaznije tamo su cene nize nego u BEOGRADU !

7-cene privatnog smestaja krecu se od 4-7e!

ako se odlucite za Ohrid sigurno necete pogresiti ! I nemojte misliti jezero pa ga porediti sa nekom barom,Ohridsko jezero je nalik moru mogu da vam dostavim slike ili ako vas interesuje smestaj cak i to da vam obezbedim !

aj pa se ljudi vidimo u Ohridu :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

*Dva puta sam bila na Ohridskom jezeru i extra sam se provela...

*Narod je fantastican..kao sto Dajana pise.. obozavaju Srbe..prosto je neverovatno koliko se oduseve kada cuju da si iz Srbije (veruj zvuci neverovatno, ali je tako.)

*Plaza nema u centru, ali taxi je cudo..nije skup i uvek ga ima :)

*voda nije slana (naravno) ali je izuzetno cista, za razliku od mnogo "izvikanih" mesta gde je jako tesko okupati se. Razlikuju se bas tako, prema "godinama" tako da je to jos jedan plus..ako ides sa drustvom bez devojke :)

*vecernji izlasci.. ZNACI LUDILO...nas sestoro je islo.. nismo spavali 4 sata dnevno.. ima par extra mesta gde je fazon zapada..zurke na bazenu..ma veruj neces se pokajati.

*preporucujem ti i da vidis Strugu..obavezno odes do sv. Nauma i naravno Biljanini izvori (dozivljaj da vidis odakle toliko jezero izvire).

Naravno u Ohridu mozes videti mnogo toga iz same istorije, podseca na nas Kalemegdan..ali je zanimljiviji...Skola Cirila i Metodija, crkva Sv.Jovana i Sv. Sofije..pristaniste.. xe xe cuveno korzo..

Sve u svemu...idem opet u avgustu :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

pa ovako ... moja mama je makedonka iz Ohrida tako da cu sad da ishvalim Ohrid ali nisam pristrasna vec je stvarno tako smajl.jpg

.......

aj pa se ljudi vidimo u Ohridu smajl.jpg

Da li se moze iz Beograda putovati za Ohrid avionom? Ili mora do Skopja - pa onda vozom/busom? Koliko je to dug put od Skopja?

Hvala unapred,

Vera

Izmenjeno (DraganV)
skracen citat
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Do Ohridsko jezero iz Beograda se moze putovati kolima, autobusom ili avionom. Autoput do Ohridu u Makedoniji je odlican.

Skopje-Ohrid je 176 km. ako se ide preko Tetovo, Gostivar i Kicevo. Putuje se mirno i brzo za 2,5 sata.

Znaci iz Beograda ako se polazi ima 4 sati put do Skopje i jos 2,5 sata do Ohridu ali isplati se jar je tamo lepo i jeftino.

Ponesite letnju jaknu jer je uvece sveze i odlicno se spava.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

interesuje me da li neko ima informacije o privatnom smestaju, ili zna nekoga ko izdaje sobe, interesuje me konkretno mesec avgust, za 2 osobe, u blizini jezera.

Ako neko ima neke informacije neka mi se javi na mail ivanabg@home.co.yu

hvala

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mene isto zanima kao i Ivanu, ali vas pritom jos molim da mi orijentaciono kazete cene po kaficima, restoranima i sl.

Na netu nema bas mnogo ponuda privatnog smestaja, svega dve vile, i cene su od 20-25e/danu za dvokrevetnu sobu sa kupatilom u blizini jezera.

Ove godine definitivno idemo na Ohrid, a vasi postovi su samo ucvrstili nasu odluku! :D

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

I ja ću ovog leta u Ohrid. Interesuje me kada tamo počinje sezona kupanja, i cene naravno!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Potrebna mi je soba za dve osobe od 15.07 do 25.07. u Ohridu.

Ako je neko saznao nesto novo za smestaj, bila bih zahvalna da mi javi. Hvala.

Kontakt: anarili@gmail.com

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Moze li mi neko reci da li je bolje ici u hotel ili privatni smestaj? Jel skupa hrana na Ohridu? Ako ima neko informaciju o nekom smestaju...neka javi...HVALA!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

:rolleyes: Oduševljena sam vašim opisima Ohrida. Mislim da je to idealno mesto i za porodice. Treba negde da odem sa mužem i sa troje dece. U Crnu Goru i Bugarsku nam se ne ide, Grčka nam je komplikovana zbog viza, pa verujem da je Makedonija idealno rešenje. Pored kupanja i sunčanja možemo i da obiđemo mnoge istorijske i prirodne lepote. Ipak bi volela, pošto idem sa decom, da imam rezervisan smeštaj. Išli bi kolima tako da lokacija nije toliko bitna. Potrebna mi je soba sa četiri kreveta (može francuski i dva obična) sa kupatilom i upotrebom kuhinje. MOLIM nekog ko ima broj telefona ili mail osobe koja izdaje sobe ili se bavi turizmom u Ohridu da mi pošalje na tgagic@neobee.net HVALA!!!!! :D:D :D

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ljudi,jel znate mozda sta se sve i koliko placa(mislim na administrativne takse-granica,boravisna taksa,osiguranje,itd.),kada se autobusom ide iz Srbije za Ohrid?Vize nema,jel tako?

Pozdrav! :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ajd sad ovako.Hmmm.Ohrid sta da vam kazem.FENOMENALNOOOOOOOO!!!

Otac mi je poreklom sa Ohrida i dok sam bio mali isli smo svako leto na Ohrid.Od 91 nisam orisao nijednom do 2003 pa onda ponovo,ali sad ja sa svojom porodicom.Ko ode nece se pokajati.Ja bas sad planiram sa mojima da ovo leto opet idemo tamo.Sve pobrojano gore stoji:kulturna desavanja,plaze i.t.d.Sto se tice cena mogu vam reci da je skoro 40% jeftinije sve nego u BGD-u.Evro iznosi 62 denara(i tako je vec 9 godina),hrana je jako jeftina a sto se tice smestaja verujte mi da vam rezervacije (ako hocete privatno)uopste nisu potrebne.Svaka druga kuca maltene izdaje sobe ali pazite se,cene su jako razlicite.Za 10 evra npr.mozetre naci kompletan smestaj za 3 osobe sa upotrebom kuhinje i kupatila,dok ce vas na sledecem mestu samo za 1 osobu kostati 10 e.

Uvece duz keja imate gomilu prodavaca lebleblija,semenki,usecerenog voca itd.Cene po restopranima su cudo(rostilj je najjeftiniji dok je riba najskuplja)

Rostilj je jeftiniji nego u BGD-u.E sad sto se tice znamenitosti i spomenika OBAVEZNO posetite Samuilovu tvrdjavu(mada su se Makedonci izbezobrazili i poceli od pre 2 godine da naplacuju ulaz ali nesto simbolicno,oko 25 denara kolko se secam).Ako idete kolima prosetajte jedan dan do Svetog Nauma i izvora crnog drima(voda je ledena na izvoru i neverovatno bistra)

Plaza je pescana i voda je plitka u prvih 30-40 metara pa onda pocinje polako dublje.

Plaze koje su najposecenije a nalaze se na oko 5-6 km od samog centra Ohrida i jedna za drugom su:Gorica 1,Gorica 2,Gorica 3.

Ja sam sa zenom i klincima staalno isao na Goricu 1(koju i vama preporucujem).Imate malenu sumicu iza plaze i dosta hlada iznaad same plaze,a inace izmedju Gorice 1 i Gorice 2 nalazi se Titova vila koja je prelepa i gde trenutno boravi aktuelni predsednik Makedonije.

Ko ne ide kolima slobodno se moze(tako sam ja bar uradio)sa nekim od taksista(a ima ih mali milion)dogovoriti da ga vozi svaki dan ili po potrebi na plazu(cena je 100 denara od centra grada do Gorice 1.

Evo sad vec pocinje da me trese ona putna groznica ufffff jedva cekam 15-ti.8.

Ah da,ko bude isao od Beograda do Skoplja vozom da zna sledece:Od Skoplja do Ohrida imate autobus ali imate gomilu taksista koji ce vas (kad podelite po putnicima)prevesti do Ohrida za iste pare ali komotnije i brze.

Imam dosta slika sa Ohrida i probacu da ih bar par uploadujem pa da se sami uverite u lepote Ohridskog jezera.

P.S.To su moje privatne slike pa nemojte zameriti ako bude klinaca ili ljudi na njima.

Evo linkova:

http://i73.photobucket.com/albums/i211/dea...gd/_13_0407.jpg

http://i73.photobucket.com/albums/i211/dea...gd/_14_0408.jpg

http://i73.photobucket.com/albums/i211/dea...gd/_5A_0363.jpg

http://i73.photobucket.com/albums/i211/dea...gd/29A_0663.jpg

http://i73.photobucket.com/albums/i211/dea...gd/_9A_0648.jpg

http://i73.photobucket.com/albums/i211/dea...gd/11A_0650.jpg

http://i73.photobucket.com/albums/i211/dea...gd/13A_0652.jpg

http://i73.photobucket.com/albums/i211/dea...gd/36A_0638.jpg

Evo uploadovao sam vam par mojih privatnih slika,zadnja slika je plaza ali iznad ona sumica o kojoj sam vam pisao(moji klinci su na slici,mrzelo ma da sad u photoshopu prepravljam i brisem)

ZELIM VAM LEP ODMOR

P.SKolko znam placa se samo boravisna taksa,viza ne treba,ja idem vozom inace pa ne znam za autobus,voz polazi obicno u 23:30 i u skoplju je oko 8-9 ujutru.

Inace Makedonci sa jako ljubazni pogotovu prema srbima koje obozavaju i stalno pricaju o "onim vremenima kad je Tito bio ziv"

Evo nasao sam i galeriju slika na oficijelnoj stranici opstine Ohrid.

http://www.ohrid.gov.mk/index.asp?novostiID=32

Izmenjeno (Deathangel)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pa, sad ste me definitivno nagovorili da u povratku iz Grcke svratim na Ohrid...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Za Ohrid :

1. direktno samo Busom. Galeb Ohrid , idu dva autobusa iz Bg, staju u Jagodinu ,Niš, Le, Vr..... Polaze u večernjim časovima oko 9:30h, u Nišu su oko 1h posle ponoći.Stižu ujutru u Ohrid.Jedan ide preko Kičeva , kraći put a drugi preko Bitolja nešto duži put. Mogu se uzeti i povratne karte.

2. Do Skoplja busom-vozom , pa iz Skoplja na skoro svaki sat do 18:30h (zadnji) bus za Ohrid. Cena iz Skoplja je 450 denara, ili oko 7.5E i ova kombinacija sa presedanjem je jeftinija od direktne karte.

3.Kolima , preko Skoplja i Kičeva, putarina oko 3-4E. Odličan je put od Bg do Ohrida, skoro da nema jedne rupe.

Za smeštaj je sve rečeno. Čim kročite iz busa ili odte do centra ili bivše autobuske stanice , pitaće vas za smeštaj. Ide od 5e po osobi pa nagore. Nije loše prvo pogledati sobu, jer neke su bogami za debelo pešačenje uz brdo.

Pozdrav svima

Izmenjeno (niboj)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905040
    Ukupno poruka