djukan

Ohridsko jezero

864 poruke u ovoj temi

Pozdrav svima,

Da li možda u Ohridu ili okolini ima zip line? Da li nam možete preporučiti neku vinariju u Ohridu ili okolini (može i na putu Tetovo-Ohrid) gde bismo mogli probati lokalna vina. 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Slabo se pisalo ove godine na temi o Ohridskom jezeru pa cu iskoristiti priliku da podelim moja iskustva. Odlucili smo se da nas kratkotrajni, jednonedeljni odmor prve sedmice septembra provedemo u selu Trpejca. Prethodno smo vec dva puta bili u samom gradu Ohridu (2006 i 2011. godine) obisli ga uzduz i popreko, dobro upoznali i obalu od Ohrida do Sv. Nauma tako da je u ovim korona uslovima Trpejca izgledala kao idealno resenje, kao ne mnogo prometno i manje poseceno od turista. I zaista, ljudi je bilo ali ne preterano, cene u restoranima na samoj obali vrlo prihvatljive, hrana i pice cak nize nego u Srbiji. Mesto je zanimljivo ali za one koji vole taj tip letovanja, ne mondensko vec tiho, mirno, lepa i cista voda jezera, kamenito-sljunkovita plaza... nastavice se

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

U sezonu tamo je velika velika guzva i to nemozes zamisliti koliko 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da, da... mogu zamisliti jer sada u nenormalnoj korona godini, u septembru mesecu nismo uspeli da nadjemo parking mesto u selu tj. placali smo 100 denara dnevno na parkingu/placu uz magistralu. Ali definitivno cene po restoranima su bili jeftini za nas iz Srbije, i to u poredjenju sa mojim prethodnim dolascima na Ohrid, skoro da mogu da kazem da su cene na nivou 2006. godine, ali daleko nize od 2011. godine kada je bilo prilicno skupo... A guzve na plazi nije bilo, cak ni za vikend, jedino sto smo morali da rezervisemo mesto u restoranima za petak/subotu uvece. Imam jos da pisem, samo da uhvatim malo slobodnog vremena.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da nastavim. U Trpejcima je bila guzva na parkinzima ali ne i na plazi, a miru i tisini doprinosilo je i to sto nije bilo muzike iz restorana i kafica. Voda je bila dobra za kupanje, ne bas topla ali moglo je da se pliva. Prepodneva su bila sveza a poslepodne jako sunce i veceri prijatne. Sunce je zalazilo oko 19h i bukvalno do tada je moglo da se bude na plazi. Jednog dana padala je kisa i taj dan iskoristili smo da napravimo krug oko jezera. Prva stanica bila nam je sv. Naum, prelep i sredjen, potom smo presli u Albaniju i malo se zadrzali u prvom mestu uz obalu, zaboravila sam kako se zove, uz sam put zakrcen parkiranim automobilima, nalaze se tezge sa domacim proizvodima (voce, povrce, pica i jabukovo sirce - to im je bas karakterisicno). Jedini grad na putu oko jezera sa albanske strane je Podgradec, a posle njega je odlican magistralni put negde blizi jezeru, negde se udaljava i penje u brda. Na tom putu su na dosta mesta stajalista gde se prodaje riba, verovatno pastrmka i putokazi za kampove na obali. Nismo se spustali do tih kampova ali culi smo da je obala sasvim drugacija od makedonske, pesak i dug plicak. U Makedoniju smo ponovo usli kod Struge gde smo se zadrzali par sati. I pored kise koju je smenjivalo sunce uspeli smo malo da zavirimo i otkrijemo cari ovog grada u kojem do sada nismo bili i mogu reci - prelep je i za nas sledeci odlazak na jezero planiramo da nam Struga bude baza.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Trpejci

IMG_20210901_180607.jpg

IMG_20210902_164938.jpg

4

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

I nesto staro - novo o Ohridu. Ove godine Ohrid je bio nasa destinacija za letovanje. Zaista smo bili odusevljeni i gradom i plazama i vremenom koje nas je posluzilo. Dani topli za suncanje ,kupanje idealni ,a veceri sveze idealne za spavanje. Na plazama u samom gradu bilo je malo guzve ,pa smo posecivali plazu u Lagadinu.Apartman Protuger u kome smo bili smesteni za svaku preporuku Cene kao kod nas ,a dosta proizvoda iz Srbije jeftinije u Makedoniji nego kod nas. Obisli Sveti Naum ,Zaliv na koskite , stari grad ,Strugu  - koja je bila pravo otkrice za nas sa predivnim pescanim plazama. Sve u svemu ovo je mesto koje zaista treba obici i uzivanje je garantovano!

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav svima !

Ove godine idem prvi puta na Ohrid pa me nteresuje  da li moze neko da mi kaze za prevoz do plaza, kako vozi, kakve su cene prevoza, hrane u restoranima ove godine

 

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Pozdrav svima !

Ove godine idem prvi puta na Ohrid pa me nteresuje  da li moze neko da mi kaze za prevoz do plaza, kako vozi, kakve su cene prevoza, hrane u restoranima ove godine

 

Izgleda da nema takvih, odgovora nema a i mene interesuje.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905037
    Ukupno poruka