djukan

Ohridsko jezero

864 poruke u ovoj temi

Danko, izbor mesta najviše zavisi od toga kakav vid odmora želite.

Ako ste zamislili da samo odmorite, bez nekog većeg kretanja, onda su Trpejca pravi izbor. Tu imate restorane, dve prodavnice, celodnevno kupanje i odmor na plaži. Možete otići i u istraživanje okoline, ako Vam prija šetnja po prirodi. Sveti Zaum je u blizini, a autom nisu daleko ni Sveti Naum, izvor Crnog Drima, Zaliv kostiju, pa i sam grad Ohrid.

Ako ste više zainteresovani za izlaske, šetnju po gradu i volite da ste takoreći u "civilizaciji", onda je bolji izbor Ohrid. Iz Ohrida svakako možete doći u Trpejca i provesti tamo ceo dan.

Ja sam prvih nekoliko godina bila smeštena u Ohridu, a poslednjih pet, leti isključivo u Trpejcima. Takođe, ako idete prvi put, možda je bolje da ipak birate Ohrid, osim ako ste odmor zamislili ciljano kao samo boravak na plaži. Istovremeno, ja sam obišla gotovo svaki kutak Ohridskog jezera, pa nemam taj osećaj da moram još nešto videti i mogu provesti dane na plaži, samo odmarajući.  :)

Pozdrav

 

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Planirao sam u maju da odem na par dana u Ohrid, verovatno ću se smestiti u samom gradu, svakako ću otići i u Trpejca ali i u Vevčane to je isto jako lepo autentično selo 20-ak km od Ohrida, Ja sam u Ohridu bio jednom i to prilično davno, sam grad i jezero su mi ostali u predivnom sećanju kao i ljudi koji su jako ljubazni i predusretljivi! Inače Ohrid je na 600m nadmorske visine tako da je vazduh fantastičan kao da ste na planini! U svakom slučaju hvala na odgovoru, pozdrav!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ako idete u maju, svakako birajte grad. Tada može biti lepo vreme, ali nedovoljno toplo da bi se kupalo u jezeru, pa stoga u Trpejcima nema nikakvih dešavanja. :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

To bi bio mini odmor od par dana, znam da jezero u maju nije bas za kupanje, više bi isli u obilaske!

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Bilo je prilika ali iz razno raznih razloga ne posetih Ohrid ni privatno ni službeno do sad ni jednom. Ako nas loše vreme ne zaustavi mi naumili za 1. maj da odemo par dana ... :) 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Predivan Ohrid u martu. Uvek bih se vratila tamo!

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav svima! Da li neko boravi u Ohridu pocetkom avgusta?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Rezervisan studio od 13.jula 8 noci u Vili Metulevi,na "nagovor" @BiljanaK

Prvi put na Ohridskom jezeru,nadam se da ce nam ispuniti ocekivanja.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Uopšte nemojte da sumnjate u to, :) videli ste opis i fotografije na temi “Smeštaj u Ohridu”, ako je potrebna još neka informacija- tu sam. :)

 

 

 

1C828752-ABBD-4259-B1DF-6FA2B7A5E9A0.thu

 

F8DDDFDE-91D1-4AEA-9426-0F04DBA28D99.thu

 

CF1627D5-D674-4CB0-88C8-D1FA90225BD6.jpe

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Vila Bube (Trpejca) nam se jaaako svidela,na bukvalno 3m od vode i prelepe plaze,ali nista slobodno u nasem terminu...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Organizuju li lokalne agencije jednodnevne izlete do Tirane i po kojoj ceni?

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Ja sam bio u vili Ginek i toplo preporucujem taj smestaj,

Pozdrav, kakva su vam iskustva sa vilom Ginek? Da li u sobama ima frižidera, mini bar..? 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

 

54FDF5F5-F127-4B68-A010-B94ABCA3CF0F.jpe

8F011A12-36B3-4590-BD4B-04E10DA79B2D.jpe

 

Ja sam odusevljena :srce: !

 

Bravo za trud!

Išla sam kao dete sa roditeljima na Ohrid nekoliko puta i sa bakom i dedom jednom, ali baš davno, možda do 11-12 godine!

Poznajem samo jednu osobu, od onih koje dosta putuju, koje nisu bile na Ohridu bar dva dana!

 

Koliko različitih vožnji brodićima ima i koje su cene, otprilike?

Ako sam dobro računala, nes je, npr, oko 240 dinara?

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala. :)

 

Ima mnogo tih brodića

 

 

7F194EB0-2A28-4B27-AED7-E0ECBB9D853E.jpe

 

 

i voze na različite strane, neki idu i do Svetog Nauma.

 

 

 

E964BFC4-A0CE-4E1D-81FE-7B3A80DC829C.jpe

 

 

Ako tada, kada sam pisala putopis, nisam napisala cenu vožnje, sada se stvarno ne sećam. :unsure:

Sada mi se nešto čini da je mnogo 240 dinara za nes, ali moguće da je tako bilo. :razmislja:

Prelepo je na Ohridu, svakako treba otići. :)

 

 

9B3C03C3-8C3D-4278-98D5-B423CF4E6378.jpe

 

387C7787-068D-4011-9D44-CC0050F60BD6.thu

 

 

Fotografisano sa brodića. :kapetan:

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905040
    Ukupno poruka