djukan

Ohridsko jezero

864 poruke u ovoj temi

Bili par dana posle Uskrsa. Obzirom da sam imao priliku da boravim u Ohridu pre 2 godine (septembar) imam i poredjenje. Ohrid je prelep, osim sto je dolazak tamo, ako se opredelite za "Galeb" Ohrid katastrofa. Na dole jos i nekako, iako je bus bio sve osim dobar. Bar je klima radila koliko-toliko. Na granici su makedonski carinici dobili novi skener za velika vozila, ali ocigledno ili ih je neko prevario i prodao kamion sa skalamerijom koju vuce okolo i pisti sirenama a ne radi ili oni nemaju pojma kako da ga koriste, tek proveli smo sat vremena van busa, da bi se na kraju zavrsilo vadjenjem stvari i manuelnim pregledanjem istih i to na ledini gde nema cak ni onih stolova predvidjenih za to. Sve vreme na meni ranac sa gomilom tehnike, lap, kamera, na brzinu strpani punjaci za mobilne i baterije, sve sto se zaboravilo u poslednjem trenutku, tj. moglo je da bude 10kg heroina, 5 kg C4 i jedno 10 automatskih pistolja. Niko ni da ga pogleda. Amaterizam do beskraja, a o maltretiranju necu ni da govorim. Znaci, avion ili sopstveni prevoz.

Put lep, ali onaj deo od Skopja do Ohrida, pored Mavrova, nije za pocetnika. Lokalci vas preticu na krivinama jer gledaju unapred na brdo preko puta kad je prazan put, a krivine da se smrznes. Put je dobro odrzavan i ide kroz predivne predele, ali mnim da vozac pristojno oznoji zadnjicu.

Ohrid je prelep, ljudi ljubazni, usluga odlicna. Sve sto ste culi, tacno je. Ima da se vidi cudo ipo stvari i bez 4 dana ne mozete ni da opepelite. Ako dolazite svojim kolima uzmite smestaj negde van grada, jeftiniji je a ima veoma, veoma luksuznih kuca, tako da mozete 4-5 km van grada dobiti dvosoban stan sa mikrotalasnom, friziderom, mini sporetom, TV-om, a mozda i DVDjem, parkingom i plazicom prekoputa za cenu i oko 25-30 evra. Ako vas mrzi da se akate, onda trazite u gradu, ima dovoljno radio taxija a nisu skupi, 40tak denara je centar-autobuska, sto znaci da je 4-5 km max do 180 denara, sto je oko 3 evra...

Ohrid je prelepo odrzavan, vidi se primetna razlika za 2 godine. Setajte, obidjite Sv. Sofiju, Plaosnik, Pervileptu, Samuilov grad, pred zalazak idite do crkve Sv. Jovana-Kaneo, pogledajte kako divno to izgleda. A onda sidjite dole niz stepenice do kafica na terasama na vodi, uzivajte. Kad vam dosadi, mozete i brodicem do centra, da ne pesacite. Uvece imate gomile restorana, ali ja preporucujem obavezno: Dalgu (konobar Saso je dusa od coveka, a Rajnski rizling je u resetu da ga nosis), Atiko i Sv. Sofiju od gradskih. Naravno, kad odete do Sv. Nauma, restoran na jezeru je pod moranje.

Ako morate nesto da kupite, naravno, tu su ohridski biseri i uopste nakit po zlatarama. Iako, i stvari za decu su odlicne, dominira relativno kvalitetna grcka roba, cene nisu prevelike.

Sve u svemu da ne duzim, obavezno idite, ja cu sigurno ponovo da odem ali se vise necu za***ti da idem Galeb-Ohrid busevima (u povratku je bilo jos katastrofalnije, sa sve dupliranim rezervacijama i 9 stajanja u busu). OPREZ: u sezoni moze da se desi da je potraznja malo veca od ponude, pokusajte da odavde nadjete neki smestaj, moze da bude korisno.

Izmenjeno (DraganV)
nije potrebno citirati ako se odgovara na prethodnu poruku
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Brate hvala ti puno na ovim predivnim i korisnim informaijama. E ovko mi planiramo da u povratku iz Grcke 01 jula svratimo do Ohrida na 3 - 4 dana. Posto idemo sopstvenim prevozom nasli bismo smestaj van grada po mogucstvu da je blize plaza. Da li mozda znas koliko se krece trokrevetni apartman ili trokrevetna soba sa svojim kupatilom, tu van grada. Planiramo da obidjemo sve kulturni istorijske spomenike, i da lepo sredimo utiske na miru. Mi cemo ici putem Veles - Bitolj - Ohrid. Necu ici na Tetovo jer sam cuo da se stvarno tuda ludo vozi. Jos jednom hvala. Pozzz

Izmenjeno (DraganV)
nije potrebno citirati ako se odgovara na prethodnu poruku
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pazi, nemam pojma jer se cena prilicno menja kad pocne prava sezona, jer je onda stvarno puno. Uz obalu jezera od grada pa skoro sve do Sv. Nauma ima vise naselja, sa manje ili vise sredjenom plazom tu u blizini. Koliko sam ja cuo, ako nije bas neka navala moze da se nabode vec i od 25 eura smestaj, ali nemoj da me drzis za rec. Ima smestaja i na severnoj strani, a i tu ima jako lepih plaza.

Izmenjeno (DraganV)
nije potrebno citirati ako se odgovara na prethodnu poruku
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala puno resili smo da kad stignemo u Ohrid trazimo pa sta nadjemo. Volimo na licu mesta da izaberemo sta nam se bude svidjalo. Pozzz

Izmenjeno (DraganV)
nije potrebno citirati ako se odgovara na prethodnu poruku
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Evo ako mogu malo da pomognem:svi mi kada idemo iz Skopja za Ohrid uvek idemo preko Tetova a ne preko Bitole i Prilepa jer je ovde kraci put, a priroda je neuporedivo lepsa.A od Skopja do Gostivara je auto-put tako da se vozi brzo kao na svakom auto-putu.Sa druge strane gradi se jos jedna kolovozna lenta na prevoju Pletvar,to je ispred Prilepa iz pravca Skopja pa se mogu ocekivati zastoji i duze kolone.

Oko smestaja u Ohridu mislim da ce ovog leta biti puno veca guzva jer ce mnogi Makedonci koji su inace stalno preferirali Grcku za odmor ovog puta iz dobro poznatih razloga zaobici ovu destinaciju pa ce deo njih otici u Ohrid.A i stranaca je svake godine sve vise.Jedino sto je 1.juli kako si naveo kao datum dosta rano pa mozda i da nemas problema oko smestaja.U svakom slucaju nije lose da se raspitas na vreme.Inace moja omiljena destinacija za smestaj van grada je Lagadin pa bih ti je preporucio.Pozdrav.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Gorane hvala ti puno na ovim informacijama al ja cu u povratku iz Grcke svratiti do

Ohrida tako da ce mi vise odgovarati put preko Prilepa, nego da se vracam do Skoplja. Da li mozda imas informaciju u tom Naselju Lagadin koliko se krece cena smestaja, za trokrevetnu sobu ili trokrevetni apartman. Pozzz

Izmenjeno (DraganV)
nije potrebno citirati ako se odgovara na prethodnu poruku
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

EJ LJUDI BILA SAM PROSLE GODINE NA OHRIDU. FENOMENALNO. CELO MOJE DRUSTVO JE ODUSEVLJENO .PROVOD NIKAD BOLJI, HRANA I PICE GOTOVO DZABE, A SMESTAJ GOTOVO DA NE LICI NA MAKEDONCE DA TAKO DOBRO SREDE. JA SAM BILA U VILI HANA ,A OSTATAK DRUSTVA U VILI QUEEN.NALAZE SE U SAMOM CENTRU PESTANA,SOBE IM GLEDAJU NA STARI GRAD I JEZERO.ODMAH ISPOD JE PESACKA ZONA. FULL OPREMA,KLIMA FRIZIDER,CISTI WC ,TV. OVE GODINE IDEMO PONOVO SA JEDNOM LESKOVACKOM AGENCIJOM ALI JE IMA I U NISU********SEDAM NOCENJA OD 80-90 EURA + 2000 DINARA POVRATNA KARTA

Izmenjeno (DraganV)
Zabranjeno je reklamiranje
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Jel imas brojeve telefona od tih vila? A koliko je trokrevetni apartman dnevno? Pozzzz

Izmenjeno (DraganV)
nije potrebno citirati ako se odgovara na prethodnu poruku
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Peca, ti ces poslati poruku kako vam je bilo, i kolike su cene privatnog smestaja! Ja planiram sa drugaricama da idem 20.jula1 POZZ i lep provod

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Molim za jos neku preporuku smestaja, sajt, kontakt telefon...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Prošlog leta sam bila u hotelu Belvedere i preporučujem ga. Pitanje je samo da li želiš smeštaj u centru jer je ovaj hotel 4 km od centra, u naselju Sv Stefan.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala Nina !!!

Nasla sam interesantan sajt za on-line rezervaciju smestaja na Ohridu:

Videcu da li ce mi neko odgovoriti na mail i potvrditi rezervaciju.

Kakve li su tamo cene hrane i pica po restoranima?

Izmenjeno (mirarbi)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Cene su, manje-više, kao kod nas.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pre nekoliko godina bili smo na Ohridu,i ne bih ti preporucila da rezervises preko interneta jer ono sto smo mi gledali nije bilo bas tako dobro u stvarnosti!Vec kada dodjete tamo,odete u lokalnu turisticku organizaciju(lako ju je pronaci),kazete sta vas zanima koji tip i kvalitet smestaja. Nama se desilo dok smo sedeli na klupici i cekali da dodje covek po nas da nas vodi na Sv.Naum prisla nam je zena i ponudila da iznajmi garsonjeru u najstrozem centru grada,za samo 15 eura dnevno.Otisli smo sa njom,videli i iznajmili.Iz razloga diskrecije ne dajem njen broj telefona nikome,naime kod njih postoji neka zavist i podozrenje prema onima koji obaraju cene smestaja,postoji jedan sloj ljudi koji drzi visoku cenu(takva ista garsonjera se kretala od 25-30 eura dnevno kod drugih),i onda su tu aktuelni njihovi gradski sukobi,mada nije zanemarljiv ni broj onih koji ti sapnu cenu za koju ne sme niko da zna!To je licno moje iskustvo iz 2006.godine,negde oko 20.avgusta!

Sto se tice cena hrane i pica,verovatno su se promenili od tada,proslo je nekoliko godina,nije bilo skupo ail zaboravila sam tacno koliko!

Naravno,ogradjujem se od svih drugih iskustava,to je ono sto se nama desilo,videli smo one smestaje koji su nudjeni preko interneta-nisu bili nikakvi!

Moj lican savet,ako necete da idete na bum,birajte hotele na plazi a ne privatne apartmane u gradu!Nismo ulazili u te hotele ali bili su odlicno locirani i na izgled dobri!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Uh, mi bismo isli u jeku sezone (sredina avgusta). Bojim se da je rizik da se zaputimo tamo bez prethodno rezervisanog smestaja. Nasla sam preko neta smestaj - dvokrevetni apartman sa parkingom, u lux vili, za 37 evra po danu. Jos samo da mi potvrde rezervaciju.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905040
    Ukupno poruka