Bubica

Neum

45 poruka u ovoj temi

Cekala sam neki konkretan izvestaj iz Neuma, ali osim guzvi niko nije imao nista vise da kaze i najzad smo prelomili i konkretizovali nase letovanje (septembrovanje): 7. septembar, vila Tia, naselje Jazine pored Neuma. Uplatili smo Grcku - otkazana, nadali se otvaranju granica Bugraske, a u septembru i od Grcke nista,  i Crna Gora se izjalovila... Neum me intrigira vec neko vreme, guzve ovog leta su me odbijale, ali prema pisanjima na forumu pocela sam da sumnjam i u te guzve, uz to docekah i septembar mesec - sve u svemu cekajte moje izvestaje za mesec dana. 

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Danas sam se sludela proucavajuci puteve do Neuma, uopste nisam razmisljala da postoje neke lose deonice, tim pre jer sam pre pola godine prosla putem od Trebinja do Mostara i bas je bila opustena voznja. Koliko kilometara je ta losa deonica preko Svitave, a koliko km je bas katastrofalno losa? Znam da je to subjektivni osecaj ali bar otprilike.

Ne bismo preko Hrvatske, zadrzavanja na granicama, a i zbog njhove situacije nije mi sigurna varijanta ni za tranzit... Razmatramo i put preko Stolca, da li mozda neko zna kakva je ta varijanta, ili iz Trebinja, mislili smo u povratku da idemo do Trebinja i Visegrada ali vidim da povremeno zatvaraju neke deonice puta Neum - Trebinje i po 8 sati dnevno. 

Bas me je ovo u vezi puta pokolebalo, gledali smo i snimke na you tube ali koliko km je takvog puta, da je 5-10 nije problem ali spominje se 38 i vise a to mi je vec problem.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Danas sam se sludela proucavajuci puteve do Neuma, uopste nisam razmisljala da postoje neke lose deonice, tim pre jer sam pre pola godine prosla putem od Trebinja do Mostara i bas je bila opustena voznja. Koliko kilometara je ta losa deonica preko Svitave, a koliko km je bas katastrofalno losa? Znam da je to subjektivni osecaj ali bar otprilike.

Ne bismo preko Hrvatske, zadrzavanja na granicama, a i zbog njhove situacije nije mi sigurna varijanta ni za tranzit... Razmatramo i put preko Stolca, da li mozda neko zna kakva je ta varijanta, ili iz Trebinja, mislili smo u povratku da idemo do Trebinja i Visegrada ali vidim da povremeno zatvaraju neke deonice puta Neum - Trebinje i po 8 sati dnevno. 

Bas me je ovo u vezi puta pokolebalo, gledali smo i snimke na you tube ali koliko km je takvog puta, da je 5-10 nije problem ali spominje se 38 i vise a to mi je vec problem.

Bubice videla si snimke na YouTube takav je put i toliko km  i jeste 30tak. Ne kažem da je lako, ali nije ni preveliki problem za vožnju. Jednostavno treba biti pažljiv. Ja sam 8.8.prosla oko15,16h posle podne u sezoni,a računaj da ti ideš tek 7.9. kada će biti mnogo manje gužve. Drugo razmisli ponovo o tranzitu preko Hrvatske jer u to vreme (mislim septembar) ne bi trebalo da je gužva. Iz Neuma smo krenuli 15.8.preko HR. Na granici je bilo 5.6 vozila ispred,toliko i na gp Metković i ukupno pola sata voznje(30km). Granični prelaz sigurno nećeš čekati 1.5h -2h koliko ti je potrebno preko Svitave ako vozis.

Nadam se da sam ti makar malo pomogla ?

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Razmislicemo, praticemo situaciju, ali vise bas nisam sigurna da cemo u Neum pocetkom septembra, a bas smo bili resili, rezervisali smestaj, potvrdili vlasnici, bili spremni da platimo unapred ali ona nije trazila... Sve u svemu sinoc smo se dogovorili da ako otvore neku drugu drzavu bez pcr testa i izolacije (Bugarsku, Grcku ili Crnu Goru) preorijentisacemo se i potraziti nesto tamo. Videcemo jos, ove godine definitivno nista ne moze da se isplanira.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Poz svima, ako je neko trenutno u Neumu , da li moze da obidje kamp i vodi da li radi? hvala

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Neum je fino mesto. Korona je za ljude u ovom mestu nepoznanica. Što se bilo kakvih mera tiče, one ne postoje ili se ne poštuju. Kako god, niko ne nosi masku, restorani na obali su krcati, naročito oni blizu velikog parkinga...

Na plažama može da se nađe mesta, ali na onim koje nisu one šljunkovite uvale (ima ih 3-4, tu je baš gužva), ali Stella plaža je npr. sasvim OK.

Mi smo u vili Suzana u 4krevetnom app. Smeštaj je prilično dobar. Do vode imamo dvestotinak stepenika ali nisu uopšte problematični. Nemamo potrebe za klimom iako je 34-35°C, zato što uvek ima svežeg vertra. Dole, u app bliže vodi je neuporedivo toplije...

Snabdevamo se u Konzumu, diskontu Neretvanac i Jabuci...to nam je najbliže...mada snabdevanje nije problem generalno... Cene su kao u Srbiji, a neke i niže..

 

 

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pošto ujutru planiramo u Neum iz  Trebinja,da li i za državljane Srbije važi tranzit kroz Hrvatsku bez PCR testa,kako bi izbegli taj loš put preko Svitave?

Kuda ići?

Hvala na odgovoru ?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li ste isli iz Trebinja do Neuma preko Hrvatske? I mi sad razmatramo tu varijantu.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ne,preko Svitave ipak,nismo bili sigurni da li dozvoljavaju tranzit i na tom prelazu,zbog Dubrovnika,i bilo nam je ok,nije bilo gužve sreća,zbog tog mimoilaženja sa vozilima iz drugog pravca.Mada ima zaista dosta uradjenih i čestih blagih proširenja,pa malo opreza,polako i sve je ok.

Deo puta se radi,pa je zatvoren do 14h pre podne,pa su nas vratili na Ravno (sreća nije daleko od tog skretanja).

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozz svima, pošto je Grčka definitivno otpala za Septembar, okrećemo se Neumu... Može li neka preporuka za hotel ili apartman, ako je hotel bilo bi dobro da je AI, hvala unapred

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Grand, Sunce i Vapore su odlicni hoteli, nije al usluga, ali ima hb 

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Može li da se nađe privatni smeštaj na licu mesta i kolika je cena dvokrevetne sa kupatilom ili studija. Na Bukingu nema ništa ispod 30 evra za početak septembra.

Da li je neko uzimao putno osiguranje?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Ne,preko Svitave ipak,nismo bili sigurni da li dozvoljavaju tranzit i na tom prelazu,zbog Dubrovnika,i bilo nam je ok,nije bilo gužve sreća,zbog tog mimoilaženja sa vozilima iz drugog pravca.Mada ima zaista dosta uradjenih i čestih blagih proširenja,pa malo opreza,polako i sve je ok.

Deo puta se radi,pa je zatvoren do 14h pre podne,pa su nas vratili na Ravno (sreća nije daleko od tog skretanja).

Dali svaki dan do 14h nema vožnje preko svitave zbog radova? 

 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905040
    Ukupno poruka