matematika

Španija kolima u sopstvenoj organizaciji

39 poruka u ovoj temi

cao ljudi!

ILzN1.jpg

nas troje krecemo negde pocetkom jula. vozimo iz beograda sa malim pauzama direktno do pamplone gde je 7 jula festival i trcanje sa bikovima.. posle toga za san sebastijan i dalje uz obalu kao na ovoj mapi gore.

ono sto me zanima su preporuke od ljudi koji su videli/culi za/ neko malo zanimljivo mesto. bilo da je u pitanju neka uvrnuta zabacena plaza, zanimljiv gradic, sta god.. ostavite nam preporuku ovde. dolaze u obir stvari relativno blizu obale (recimo do 100 km u unutrasnjost). znamo vec sve sto treba o vecim gradovima.

evo krenuli smo da belezimo interesantne stvari sa google earth-om:

zumaia... zanimljiva plaza

Parque de la Naturaleza, Cabarceno, Santander... veliki prirodni zoo vrt, gde zivotinje hodaju slobodno

comillas... lep gradic

llanes + playa de po.. isto gradic

super zanimljiva plaza sa nekim monolitnim kamencinama i finim peskom

jos jedna slika iste te plaze

Camino del Rey, opasna staza.. nalazi se dole kod malage.

pomozite da dopunimo ovu listu, tek smo poceli :)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

I ja ću ovog leta posetiti neka od ovih mesta ! Želim vam srećan put i divan provod i divim se Vašem planu ! :srce:

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

cao ljudi!

nas troje krecemo negde pocetkom jula. vozimo iz beograda sa malim pauzama direktno do pamplone gde je 7 jula festival i trcanje sa bikovima.. posle toga za san sebastijan i dalje uz obalu kao na ovoj mapi gore.

Pa sta da kazem. Svaka cast za rutu. Ako ste svi vozaci, i u kondiciji nije ne izvodljivo.Posto ste troje a ne trojica pretpostavljam da je najmanje jedna osoba zenskog pola. To je bitno, ne mislim da su one losi vozaci ali u pitanju je fizicka izdrzljivost. Za pocetak da te pitam a gde ste planirali da radite redovan servis auta (ulje, filteri i sl. ) bez-zuba.jpg

Mi (moja srecica i ja) krecemo 29 aprila na slicnu turu samo sto mi posle Cartagene skrecemo prema Granadi pa preko Sevilje i Toleda idemo za Madrid. Od Madrida idemo za Andoru pa Carcassone i nazad preko Provanse kuci. Vasa tura je nekih 900 km duza .

Vecito pitanje. Sta obici? E pa zavisi koliko ste dana planirali za ovaj put. Ako racunate da ce te samo u voznji provesti oko 90 sati, odnosno devet dana po 10 sati moracete dobro da organizujete svoj put.

Posto se mi vracamo negde pred sam kraj maja imaces vremena da cujes najsveziji izvestaj.

Izmenjeno (DraganV)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pošto Vas je troje,ja preporučujem da povedete mene a za ostalo ću se raspitati! :)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Super ruta! ... ali zasto nema Granade? :huh:

Ovaj grad i tvrdjava Alhambra zaista zasluzuju bar jedan dan, necete biti razocarani.

Posto idete u jeku turisticke sezone, ako se odlucite da posetite Alhambru potrudite se da rezervisete karte pre polaska, moze preko neta.

Svidja mi se sto ste ukljucili Comillas, presladak gradic!

A sta je sa delom iznad Barselone, tj. Costa Bravom?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

ova karta je nacrtana samo da bih obelezio generalni pravac kretanja.

svakako da cemo svratiti u granadu :) . i umesto u cadiz, produzicemo do cordobe. dakle sevilla-codroba-malaga-granada.

hvala za info.

---

Želim vam srećan put i divan provod

hvala! takođe..

---

Posto se mi vracamo negde pred sam kraj maja imaces vremena da cujes najsveziji izvestaj.

super!

-----

A sta je sa delom iznad Barselone, tj. Costa Bravom?

bili smo svi u barseloni i obisli tu obalu detaljno, tako da cemo taj deo preskociti ovaj put. auto put i pravac perpinjan :)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Super!

Razmislite mozda o varijanti da ipak odete do Kadiza, pa odatle za Sevilju, Cordobu itd. Taj put je mnogo lep. Usput prolazite kroz tzv Pueblos Blancos, i mozete da posetite bar jedno selo, posto vam za svako treba max 2 sata razgledanja. Najpoznatije je verovatno Jerez (tu mozete u neku vinariju da probate sherry ;), pice koje je dobilo naziv po ovom gradicu), a meni je simpaticniji bio Arcos. Malo dalje, tj ne bas na tom putu je i Ronda, koja ima lep kanjon i kuce koje vise nad njim.

Kadiz je manji i sarmantniji od turistickije Malage. :)

Istocno od Malage na obali se nalazi simpaticno mestasce Nerja, koje ima veliku lepu pecinu, ako vas interesuju takve stvari.

Puno srece na putu i divan provod vam zelim!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ko god ide do Lisabona, pod obavezno je svrati do Sintre, sela sa fenomelanim zamkom pod zaštitom Uneska. To je nekih 20 km od Lisabona.

A za one koji će biti kod Madrida, pod obavezno Segovija sa akvaduktom i dvorcem po kojem je građen onaj u Diznilendu.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

A za one koji će biti kod Madrida, pod obavezno Segovija sa akvaduktom i dvorcem po kojem je građen onaj u Diznilendu.

A Toledo? biggrin.jpg

Mada za sve to je potrebno oko 5 dana. Jedan dan za Segoviu, jedan za Toledo i tri za Madrid.

Vec vam je skrenuta paznja za karte za Alhambru. Rezervisite je SADA jer strasna je navala. U Alhambru moze uci najvise 300 posetioca u jednom terminu. Takodje morate biti tacni, ne kod ulaska u kompleks vec kod ulaska u palatu. Naravno da mozete i tamo preko agencije da nabavite "kartu visak" ali po drugoj ceni. Idealno je da uzmete smestaj u hoteli koji se nalazi 200 m od ulaska. Mozda izgleda nestvarno ali postoji jos jedan hotel "Amerika" u samom kompleksu Alhambre ali nije cak ni pristojno pitati za cenu. bez-zuba.jpg

Jao ljudi, tek sam se vratio ali ja bi opet da prodjem tim putem

Izmenjeno (DraganV)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

E, nisam bila u Toledu :(

Ali jesam u Pamploni - ludilo. Vi što idete, spremite se za 40 stepeni, obucite belo-crvene varijante i uživajte.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Evo ovako.Od putnika koji su prosli put kolima do Spanije potrebni su mi predlozi satnice kad poci na put,koliko mi treba vremena do odredjene destinacije,sta videti u tom gradu,itd.Dacu vam odredjene smernice a vi pokusajte iz svog iskustva da mi organizujete put.Viamichelin je jedno a licno iskustvo je nesto drugo.Krajnja destinacija je Majorka ! (odustao sam od Portugala)

Na put bih krenuo 02.09. ne pre 20.00 casova i imam vremena do 20.09. Sledeci dan se moram javiti na posao !!!

Na odlasku bih prenocio u Nici,Barseloni,odakle bih uhvatio trajekt za Majorku.Na Majorci bi uplatili 10 nocenja.Po povratku bih prenocio u Veneciji.

Svaki predlog bi mi dobro dosao.Kad da krenem (iz Sremske Mitrovice),koliko mi vremena treba do Nice,sta da posetim u tom gradu za tako kratko vreme,kad da krenem iz Nice,koliko mi treba do Barselone,sta da vidim u Barseloni. Trajekt do Majorke ima u vecernjim satima (oko ponoci) i put traje oko 9 sati.Pa u povratku bih posetio Veneciju,koliko mi realno treba do Venecije itd.

Koliko mi novaca treba za gorivo i putarine itd.Viamichelin mi pokazuje oko 350 evra ( bez trajekta naravno) u jednom pravcu,da li je to tacno itd.

Naravno da sam i ja sve to racunao i planirao ali opet kazem papir je jedno a iskustvo drugo !!!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Viamishelin je prilicno precizan, bar kad smo mi isli u Spaniju kolima u maju 2010 godine.

Pogledaj moj post br 17 na temi kolima do Barselone

http://www.putovanja...63&#entry313863

Nesto mi je to mnogo za putarine 350 eur ? Ne mogu da verujem da je toliko poskupelo. ohmy.gif

Ja sam uredno belezila putarine koje smo placali i tada se poklopilo se sa Viamishelinom.

Izmenjeno (ljerka)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Nisu u pitanju samo putarine.Viamishelin uracunava i cenu goriva !

Izmenjeno (ljerka)
obrisan citat, direktan odgovor na post
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Dobro, to je vec druga kalkulacija, ja sam ti dala cene samo putarina. osmeh1.gif

Savet : vodi racuna da na ovom putu sipas gorivo u gradovima, jer je na pumpama na autoputu skuplje.wink.gif

Kolika je cena trajekta ?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ide od 350 e povratna karta za auto i dve osobe iz Barselone.Cene variraju od satnice polaska,dana,itd.Prevoznik je "Balearia".

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26790
    Ukupno tema
    899349
    Ukupno poruka