matematika

Španija kolima u sopstvenoj organizaciji

39 poruka u ovoj temi

želeli bi smo da od sredine jula obidjemo Baselonu, Kordobu, Sevilju, Granadu, Madrid,Toledo... što jeftinije i što duže. Da li je privatan smeštaj jeftiniji od hostela i kampova? Kako da ga nadjemo? Ne bismo ništa unapred rezervisali. Da li je parkiranje problematično i skupo? Ima li neko iskustva sa višekrevetnim sobama u hostelima?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Na vecinu tvojih pitanja nemam odgovor, posto smo Spaniju obilazili kolima ali odsedali u hotelima.

Parking moze biti problem posebno u vecim gradovima. Po centrima nema parkiranja kao kod nas (mada ga i kod nas sve manje ima). Hoteli obicno imaju svoje parkinge (ako ga uopste imaju u centru obicno je vrlo ogranicenog kapaciteta), a drugi izbor su ti javne garaze. I za jednu i drugu stvar moras odvojiti izmedju 10 i 20 evra dnevno (sem ako hotel ne daje besplatan parking, ali na takav slucaj nisam naletela).

Logicki razmisljam, ako jedan hotel u sirem centru Madrida ili Barselone nema svoj parking, kakva je verovatnoca da ga ima hostel ili domacin.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Izgleda ćemo i mi u hotele, ponekad je povoljnije sudeći po ponudama na netu. Gde ste sve bili, koji su ti hoteli za preporuku? Da li preporučuješ da putujemo kolima ili avionom, pa onda voz/autubus? Gde ste pauzirali do Barse? Imamo rodbinu u Zagrebu i drugaricu u Milanu, pa su nam to prva dva noćenja.Ovih dana sam se načitala o kradjama i džeparenjima po Španiji, naročito u Barseloni.Da li ste vi imali neka neprijatna (izuzetno prijatna) iskustva? Imaš li neke korisne savete za put i boravak? Verovatno idemo na 25 dana.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ne bismo ništa unapred rezervisali.

Ovo jeste lepo sa stanovišta pune slobode koju možete da imate, ali je jako rizično u letnjem periodu. Možda je bolje da lepo isplanirate maršutu i rezervišete smeštaj na vreme.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Planiraćemo, ali mi je dosta agencijskih putovanja kad samo protrčavaš,pogledaj levo, pogledaj desno, gotovo.Imamo vremena a ostaćemo dok bude novca, pa dokle stgnemo. Prošle godine smo se snalazili po Istanbulu, Holandiji i Belgiji i to su nam najbolja putovanja. Negde pukneš, negde dobro prodješ ali imaš utisak da si tamo živeo, nezaboravno. A i kakva je ova svetska kriza ako će svi u Španiju??? Samo mi se čini da nam je auto opterećenje. A i najavljene vrućine.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ja kad sam reako planiranje nisam ni mislio u smislu agencija. To je isključeno tvojim prvim postom i opisom koncepta putovanja.

Za kola su ti rekli. Mora da se računa na plaćanje garaže negde i to je neminovno. Gledaj na svu drugu slobodu koju dobijaš.

Što se tiče krize i da li ljudi putuju manje...moguće, ali lično ne bih računao na to.

Osim ko misli da ide u Meksiko, tu sada možeš da biraš ceo hotel samo za sebe...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Privatni smestaj su ti upravo hosteli. Postoje oni koji su kao studentski domovi, ali narocito na jugu Spanije ces naci kuce koje su sredjene za goste i nista se ne razlikuju od onog sto mi zovemo "privatni smestaj".

Parking ce ti svakako biti problematican u vecini mesta, sto zbog cene, sto zbog vremena koje ces da izgubis trazeci ga. Ne preporucujem putovanje kolima, osim ako ne idete u kampove ili negde gde vam je parking obezbedjen.

Spaniju je jednostavno obici bilo kojim drugim prevoznim sredstvima, ima jeftinih letova izmedju nekih gradova koje pominjes, naravno vozova, i autobusa koji su uvek jeftiniji od vozova i ponekad cak brzi i pouzdaniji.

Svaki spanski manji ili veci grad ima svoj turisticki biro koji uvek ima da ti da listu svih hostela ili hotela, u zavisnosti od onoga sto te interesuje. Ta lista ima ime hostela, rejting, lokaciju, telefone. Zaista su ovi biroi jako korisni i osoblje izuzetno ljubazno i spremno da pomogne. Dace ti uvek i besplatne mape i pokazati sta god da te interesuje. Imaju i red voznje voza i autobusa, iz tog grada. Zaista nigde nisam naisla na toliku posvecenost turizmu kao u Spaniji.

Svakako mi super zvuci tvoja tura, izabrali ste ono najlepse sto ima da se vidi.

Zelim ti divan odmor!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Hvala!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Matematika, Lutalica ti je dao/la odgovore vezane za razlicite vrste prevoza. Mi smo isli autom jer na taj nacin jedino osecam da imam pravu slobodu :D Pisala sam na nekoj temi o nasem putesestviju, ali da ne trazis, ukratko da ponovim. Prvu noc smo spavali u Aux de Provance, u blizini Marseja. Prevelika tura za jedan dan, mada smo mi iz Bgd-a stigli za nekih 14 sati, sto nije previse realno jer smo isli u proseku 160. Ako pauzirate u Milanu za jedan dan stizes u Barsu laganica, i nije ti potreban odmor u Zagrebu, sem ako naravno ne zelis. Koristi www.viamichelin.com, veoma je koristan za planiranje putovanja.

Posle smo nastavili za Valensiju (nekih 6 sati), Granadu (3 sata), Sevilju (3 sata), Kordobu (1 sat), Madrid (5 sati), Barselonu (6 sati), satnica je od prilike ta, mada sam mozda negde malo omasila. Ukupna tura (mislim na putovanje autom) sa benzinom, parkingom i putarinama je izasla oko 1000 evrica. Ukupno 15 dana.

Mislim da je auto najpovoljnija varijanta kad sve stavis na papir. Imas jeftine low cost koji idu iz budimpeste, zagreba ili germanwings iz beograda. Problem je bio presedanje, i ne tako jeftina cena kad sve saberes. Nama je recimo trebalo 550 evra za put do sevilje za nas dvoje, pod uslovom da kartu uzmemo 4 meseca unapred. O komoditetu da ne pricam. U Spanije, iole brza vrsta prevoza (mislim na brzi voz Sevilja-Madrid, Madrid - Barselona) je prilicno skupa, i cini mi se da je bilo oko 100 evra po osobi. Imas na netu pa pogledaj.

Hotele smo rezervisali ili preko bookinga, holiday inna ili best westerna. Najskuplji smo platili u Madridu 89 evra na samoj Gran Via (recimo ko Hotel Moskva), mada u pitanju je bio maj mesec, dok smo recimo u Valensiji holidayinn placali 50 evra. Naravno cena je po sobi, negde sa doruckom negde bez. Cak i tamo gde nije uracunat u cenu, postoji kao dodatna opcija i obicno je 12 - 15 evra kao i parking.

Hotele ti mogu preporuciti, ali bolje ti je da sam vidis cenu/lokaciju. Zahteva malo vremena ali se isplati. Generalno, na licu mesta nikad ne mozes dobiti jeftiniju ponudu od ove preko interneta.

Sto se dzeparenja tice, nas su prestravili pred put. Onda sam jos caprkala po internetu i na put krenula totalno istraumirana. Od drumske mafije koja busi gume po pumpama pa te posle presrece do dzeparosa po ulicama. Nista nam se ruzno nije desilo, ali je oprez bio prisutan. Na pumpama nismo ostavljali auto bez nadzora (uvek je neko ostajao pored auta, ili smo ga parkirali tako da lepo mozemo da ga vidimo ako svi ulazimo unutra). Pare i pasose smo drzali u hotelskom sefu i sa sobom nosili samo minimum, rasporedjen po vise dzepova :crven-od-stida:

Ako ti mogu biti od pomoci, slobodno pitaj

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Hvala ti. Sve mi je jasno.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Tokom jula i avgusta 2008 obisli smo kolima skoro citavu Spaniju i Portugal (35 dana - 10.015 km). Imam podatke o svim mogucim stvarima (putarine, hrana, smestaj...), pa ako si jos uvek zainteresovana... Nase putovanje pretocila sam i u knjigu sa mojim fotografijama od 430 strana, koja treba da izadje u Beogradu za vreme Sajma knjiga, krajem oktobra.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Da nije možda vaše putovanje opisano i u reportaži koja je u nastavcima izlazila u Travel magazinu ovog leta? U svakom slučaju, ne sumnjam da ste se prelepo proveli u ovim divnim zemljama! Osmislila sam "materijal" za dva putovanja, jedno kroz Portugaliju, drugo kroz Andaluziju, i tako čekam pogodan trenutak da ih i realizujem smajl.jpg Nemam za sad konkretnih pitanja, osim ko je izdavač pomenute knjige? I da, dobrodošla na Forum!

Izmenjeno (DraganV)
ne citirati ako se poruka odnosi na prethodni post
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Hvala na dobrodoslici - bolje vas nasla... U Travel Magazinu je do sada izaslo 4 od ukupno 7 delova naseg putovanja po Spaniji i Portugalu, ali u veoma skracenoj verziji, jer koncepcija casopisa tako zahteva (postoji limitiran broj strana po clanku). Izdavac svih mojih dosadasnjih knjiga (za sada) je INTERSISTEM iz Beograda.

Ako odlucis da odes u Portugal, nikako ne propusti severni deo - ubedljivo najinspirativniji (i istorijski najstariji) deo zemlje: bujno rastinje, vinogradi i raskosne vile i crkve "oblepljene" azulezosima kakve neces videti nigde na jugu. Mojih Top 8 u Portugalu su: Porto, Braga, dolina Dura sa vinogradima i quintama, Coimbra, Nazare, Obidos, a onda i Sintra i Lisabon. U Andaluziji probaj da ne propustis La Rabidu kod Huelve (odakle je Kolumbo krenuo da "otkriva" Ameriku), raskosnu Sevilju, misticnu Granadu, fenomenalnu dzamiju Mesquitu u Kordobi, cudesnu Rondu i jedno od najuvrnutijih sela koje sam ikada videla - Setenil de las Bodegas (14 km od Ronde), gde ljudi zive u kucama koje su "ugradjene" u delove davno ohladjene lave. Posebno interesantan deo Spanije je njen centralni plato: Castilla la Mancha - zemlja Don Kihota, safrana, usamljenih zamkova na brdima i belih vetrenjaca. Ako imas priliku, poseti Baskiju - sa svojim prelepim gotovo engleskim pejzazom i cistim, sarenim kamenim kucama, nama je bila potpuno otkrice... po mogucstvu za vreme festivala San Fermin (trka bikova i ljudi u Pamploni: 7 - 14 jul)......

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Imaću na umu ove preporuke svakako! Upravo sam shvatila da sam koristila tvoj vodič za Barselonu ovog leta, i mogu reći samo da je bio od veeelike koristi iako sam već ranije bila u Barseloni.

Izmenjeno (DraganV)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Veliko hvala na pohvalama - naravno da mi je cilj da vodic bude dobar i koristan. Sledeci vodici koji uskoro izlaze (Lisabon, Madrid/Toledo i Spanija) bice i malo boljeg dizajna, prvenstveno u smislu odnosa texta i fotografija (govorim samo o vodicima koje sam ja napisala, sa mojim fotkama).

Izmenjeno (DraganV)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26792
    Ukupno tema
    899434
    Ukupno poruka