Tatamatidzanov

Seoski turizam

90 poruka u ovoj temi

U Arandjelovcu ima dosta boljih smestaja. Pa i u tom etno fazonu, ukoliko je bas potrebno...

Steta za Vas, ali je dobro da se i ovakve "preporuke" mogu naci na forumu.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Na sreću ima i drugačijih primera.Konak Šarene taljige Banja Vrdnik na Fruškoj gori.

Sličice u prilogu ne mogu dočarati miris i ukus hrane i pića i kvalitet smeštaja ali ko ne

veruje neka dođe i proveri.Neće se pokajati.Možda će neko reći da cena nije poularna

ali vredi. Naročito za parove koji žele sebi da pruže divne trenutke.

post-23860-1329939832,23_thumb.jpg

Izmenjeno (ljerka)
obrisana reklama
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pre par dana sam se vratila sa Golije,bili smo na skijanju na Odvracenici.Jako lepo mesto,hotel stariji ali povoljan,hrana odlicna,domaca.Prvi put sam bila na Goliji,ali verujem da je prelepo kada je lepo vreme.Cene su stvarno vise nego povoljne,sto smestaja,sto hrane i pica.Naravno,ima i vikendica koje se izdaju.Preporucujem,pa ako neko bude zainteresovan poslacu pp kontakt telefone ili slike,posto na netu ima jako malo informacija o tom delu Golije i samom smestaju.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Danas sam pronasla ovaj tekst http://srbijanatanji...storan-promaja/ i odusevila se kako je lepo, pa potrazila jos malo, naisla na ovo http://www.rekadrina.com/suncana-reka-drina-okolina/19-etno-kompleks-tri.html i pogledala slike iz Trsica i pozelela sam da idem sa dragim za moj rodjendan bas na jedan ovakav izlet po Srbiji. Ima sve vise prelepih salasa i divno je sto takve stvari ne zamiru, jer i treba da obilazimo nasu zemlju koja je prelepa, samo ne iskoriscnja i data svakome i svima na upropascivanje..No, da se vratim svojoj ideji...

Da li je neko bio u Trsicu i kakva iskustva nosite. Ja mislim da sam bila na ekskurziji sa skolom kao mala, ali se vala nicega ne secam. I eto ako je neko bio, dobro bi nam dosle i smernice od Bg-a kako do tamo, i sta ima jos zanimljivo usput da se vidi.

Do tad, odoh da trazim jos informacija :)

Izmenjeno (Cokoladna torta)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja sam bila 2009. godine i baš sam uživala tamo. Rado bih opet otišla ako mi se ukaže prilika. Moju foto-turu iz Tršića možeš pogledati ovde.

U blizini je i taj kompleks na Drini, mislim da za jedan dan možete i to obići. A možda i prošetati Banjom Koviljačom...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala ti! :) Upravo sam pronasla tu temu o Trsicu, pa cu sada da pogledam foto turu. Da banja Koviljaca je lepa :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nema na čemu. Nadam se da ćete osmisliti lep izlet i da ćeš nam posle preneti utiske. :kolce:

Izmenjeno (Cvrča)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hocu :) Sigurno cemo se slikati, a sa uzitkom cu preneti :) Jos sto su slatki ti smajliji :) Haha, pravi su Srbi

Bas zelimo da idemo negde van grada, malo u prirodu, a ovo nam deluje najkompletnije, iako nije bas blizu od Bg-a, mada nam odgovara da svratimo u Sabac malo, pa nam je na putu.

Gledala sam i slase po Vojvodini, pricali su mi i prijatelji da ima divnih, da nije bas jeftino, ali dobro, ne slavi se svaki dan u godini, ali moram to jos da proucim, da vidim sta ima u okolini da se obilazi i vidi..

Izmenjeno (Cokoladna torta)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja obožavam salaše, i mislim da se nećeš pokajati ako se odlučiš za neki od njih. Mada, skupi jesu (što se noćenja tiče). :azdaja:

Majkin salaš na Paliću ranije je imao neke specijalne ponude, pa pogledaj na njihovom sajtu da li je trenutno neka akcija u toku.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ma jesu...kad pogledas, i da uzmes samo nocenje, pa da se hranis u par restorancica po svojoj zelji ipak je dosta, a da ne pominjem benzin, ako se ide malo dalje od Bg-a..ali sta ces..Ok, praticu da li imaju, mada sam videla da nude razne slase i preko sajtova sa popustima pa cu i na to malko baciti pogled :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Treba svakako razvijati seoski turizam, ali i UNAPREDITI ga.

Isto sam rekao pre par godina na Skupstini Urbanista, To je bilo pre izgradnje ma kog etno sela kod nas i sl. Oduvek se razmisljalo i tezilo plasiranju seoskog turizma , takodje sa zeljom pridobiti i strane turiste, ali moramo , tj oni koji rade na tome biti svesni da ni jedna , pogotova strana individua nece doci nepristupacnim putem bez putokaza i boraviti u kuci zivotom bez konfora, tople vode, struje...a danas i interneta.

Samo radi puke lepote livada i suma-nece bas ici.

Ispostovati nacionalno u stilu i duhu , u tradiciji,servirati na tipican seoski nacin specijalitete, ali turista hoce pored toga i sav komfor.Nikako ne treba otici pri tome u sledecu krajnost pa napraviti neku novokomponovanu varijantu.

A da se treba mnogo vise potruditi oko toga i plasirati na najbolji nacin-TREBA. Na praksi nam je bila studentkinja iz Sirije.Misle smo se sta da joj pokazemo-da pocenemo od rimskog preioda??? da vidi nesto od relativno nasih boljih arheoloskih nalazista??? NE-pa oni imaju Palmiru...Djavolju Varos-pa imaju i tamo stene....i bez nekog posebnog plana krenusmo putem nasih manastira ( kojima jedva nadjosmo put) pa Resavsku pecinu, ...Vrnjacku Banju....ubismo se pricajuci joj o nasim kraljevima, carevima...studentkinja ljubazno prati, kapiramo bas i nije nesto fascinirana -ALI ZATO DETE PROPADE SLIKAJUCI NJIVE- LIVADE- SUME- a bio je mesec jul-AHAAAA, tako znaci-pomislismo u sebi i namerno skrenusmo sa "glavnih" puteva i zadjosmo kolima po ko zna gde i kakvim kolskim putevima , nasa gosca odusevljeno sve vreme slika krajolike-ali kada nam nestade vode, u nekom selu jurnusmo na cesmu-a oko cesme gmizu puzevi golaci-Sirijka pit a-Pa zar sme da se pije ova voda?? NARAVNO DA SME-but snails....!!!!! :huh: ...

Uz put nigde dragstora-neka lokalna kafana pola od pleha, pola zidana, a ponegde i PVC folija na mestu zastakljene verande, sede par dokolicara, ova vec nece ni da izadje iz kola-u kafani nema flasirane vode, nece mineralu vodu.....gde sada da joj nadjemo vodu-...nema druge-ajd na glavni put pa trazi H2O u flasi ako nadjemo negde uz put....zbogom velelepna brda, krosnje drveca prosto otezale od raskosi zelenila...

Tako sve u svemu zbog puke trave i zelenila nece njih bas mnogo doci.Neki je imaju i u svojim zemljama, oni koji je nemaju imaju svoje klisure i ostalo.

Najesce se i oduseviti kamakom, pogacama....i onda ? Kuda bez udobnosti komfara? Ostace mozda neki dan-to ce biti kraci izlet, ali AJD DA OSTANE DUZE-upakujmo mu malo i u granicama ukusa servirajmo turisti selo.Razamazen je postao turista, posebno onaj strani dajmo mu aranzman da ostane duze.

itd itd itd.... ali neka se plasira i razvija seoski turizam u pravom smislu te reci, a ne stidljivo, sporo i nenametljivo-svet brzo ide, nema vremena da ceka da se krene uvek od pocetka

Ima primera gde se pojedinac BAS potrudio da od svoje stare kuce, dvorista napravi i muzej, i resoran i prenociste...ali to su samo pojedinci....

e da mi je da mogu naci sda dok pisem prospekat jednog mesta gde je divan vodopad, apartmani u kucama brvnarama, mali restoran gde se sedi na panjevima ili tek grubo skovanih ALI UDOBNIH klupa, gde na licu mesta spremaju pastrmku da se samo setim imena...a slucajno smo naisli na to mesto trazeci ( ali bas trazeci) put za Resavsku pecinu.

1001808.jpg

1001813.jpg

1001822.jpg

raw00085.jpg

raw00089.jpg

moze biti zanimljivo, privlicno-prija to ljudima.Moja majka je prvi put bila na selu kao gimnazijalka-otisla u goste drugaruci iz komsiluka.I dan danas joj je to lepa uspomena , pored toliko drugih destinacija.

Ako se u celom tom turizmu vesto "upakuje" i savremeno od 21,veka tu ne moze biti promasaja.

Izmenjeno (BOJKO)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Treba svakako razvijati seoski turizam, ali i UNAPREDITI ga.

Potpuno si u pravi. Ja prvi zelim da svi vise putujemo i da se druzimo. Da malo promenimo mentalitet i da ljudi nisu vise negativni. Imam ideju (http://pollmul.yolasite.com) i voleo bih da zazivi, ali ne mogu tek tako da se upustim u to. Treba podrske i volje drugih ljudi. Za pocetak dajte barem svoje misljenje ili izrazite svoj stav.

Da li zelite da se poboljsa turizam u Srbiji? :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li ste slucajno bili u "Nasoj Boki?"

Mesto sa najvise suncanih dana posle Hvara (u eX Jugoslaviji). Vec dve godine za redom idem u Donji Milanovac po 10 dana. Donji Milanovac se nalazi na magistralnom putu Beograd-Kladovo, na jedno 200 km od Beograda. To je malo i vrlo mirno mesto ,ima pescanu plazu, nekoliko kafica, restorana, prodavnica,lep park. Ko zeli Bas, bas da se odmori upravo ce to uraditi u ovom mestu. Dok vi ispijate picence u kaficu , vase dete ce trckarati u parku. to se tice kulturnih bastina ima sta da se vidi. Kao prvo: arheolosko nalaziste Lepenski Vir,zatim Kapetan Misim breg-galerija,Trajanova tabla,mali i veliki kazan, u okolini su: Rimski grad u Kladovu, Rajkova pecina,Gamzigrad u Zajecaru.... Sto se tice smestaja mozete u Hotel Lepenski Vir i privatni smestaj u samom Milanovcu, a mozete i u nekom selu sa pravom seoskom hranom.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

U poslednje vreme seoski turizam dobija na znacaju u Srbiji i to me bas raduje sto ljudi vide potencijal u tome i sto zele da posete takva mesta. Veliki je problem sto mnogi ocekuju od seoskog turizma nesto luksuzno i preterano skupo i kada dodju kod domacina dolazi do razocarenja.

Znam situaciju da je covek dosao sa porodicom i platio odmah i nije usao u apartman uz komentar "ja ovde necu da spavam", a smestaj je skroz ok licno sam bio. Smatram da takvi gosti i ne treba da posecuju mesta kao sto su seoska domacinstva jer ocigledno ne shvataju svrhu svega toga. Ono sto bih preporucio svima jeste TRC "Momcilo Cekovic" Kostunici,mesto izmedju Cacka i Gornjeg Milanovca. Evo i link za ljude koji zele da vide o cemu se radi

http://www.lobi24.com/sr/component/jea/82-turisticko-rekreativni-centar-momcilo-cekovic.html?task=search

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905029
    Ukupno poruka