studenturizma

Kratka anketa za sve turiste

107 poruka u ovoj temi

i ondak nam kao pokusnim kunicima daju letovanje SA ANIMACIJOM :bez-zuba:

Pa ako treba - i u hotel SA animacijom!

:D

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Postoji milion varijanti i pretpostavki zasto su toliko razlicita misljenja nasih ljudi i stranaca... al ne bih zalazila u to...

Jedna jedina varijanta, veruj mi: otuđenost. Ljudi ovde ne poznaju sopstvenu decu, sa bliskim prijateljima se viđaju najviše 3-4 puta godišnje, niko im ne ulazi u kuću niti oni negde idu. Oni koji idu po sportskim klubovima, aerobik vežbama, sa planinarima (ja) tu apsolutno nema razlike da li to radiš sam sa sobom ili ako su te igre u pitanju - igraš sa nekim robotima (ili Wii mašinom), toliko nema LJUDSKE interakcije medju njima. Ne trenutno. Ne prolazno, nego kao stil, način života.

Ne kažem sad da svoju potrebu za drugim ljudima zadovoljavaju sa tih nekoliko nedelja odmora i animacijom, samo kažem da se lakše prime na to i više uživaju od naših ljudi koji svaki dan svog života imaju neki oblik spontane animacije.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja ovde samo radim svoj posao :D:D:D

:unsure:

Koliko ja vidim, dolazi vreme kada ce i nasi turisti birati hotele sa animacijom i biti odusevljeni kao akteri istih.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Jedna jedina varijanta, veruj mi: otuđenost. Ljudi ovde ne poznaju sopstvenu decu, sa bliskim prijateljima se viđaju najviše 3-4 puta godišnje, niko im ne ulazi u kuću niti oni negde idu. Oni koji idu po sportskim klubovima, aerobik vežbama, sa planinarima (ja) tu apsolutno nema razlike da li to radiš sam sa sobom ili ako su te igre u pitanju - igraš sa nekim robotima (ili Wii mašinom), toliko nema LJUDSKE interakcije medju njima. Ne trenutno. Ne prolazno, nego kao stil, način života.

Ne kažem sad da svoju potrebu za drugim ljudima zadovoljavaju sa tih nekoliko nedelja odmora i animacijom, samo kažem da se lakše prime na to i više uživaju od naših ljudi koji svaki dan svog života imaju neki oblik spontane animacije.

upravo tako, mrzelo me da srocim tako ko ti

moja porodica ima dosta tih morskih prijatelja, znaci ne treba nam animacija, mi smo druzeljubiva nacija upoznajemo se u busu, hotelu, na trajektu, u kampu, na plazi...ne trebaju nam "posrednici"

Izmenjeno (mariyuca)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

muskraci se rado skupe u timovi i igraju odbojku, vaterpolo), bocanje, i igre bez granica. Kazu kako su se tako , igrajuci se, zdruzili i sprijateljili sa mnogo stranaca,...

''To im je posao, a na nama je da to prihvatimo ili volimo, misljenja se razlikuju kao i ljudi...

e te igre bez granica...kad se setim, to je organizovao kamp u trpnju samo sto se to tada tako nije zvalo-animacija

eh kada bi meni bar 50% ljudi izgovorilo tu recenicu, moj radni dan bi bio mnooogo laksi

svidja mi se kod stranca takav stav, uzmi ili ostavi tvoj izbor

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

e te igre bez granica...kad se setim, to je organizovao kamp u trpnju samo sto se to tada tako nije zvalo-animacija

Odlično zapažanje.

Mogla bi naša drugarica u svom diplomskom radu da se osvrne i na genezu izraza.

Anima, animae (latinski) - duša. Animirati-udahnuti dušu (nekome, nečemu).

Animirati turiste, hm...

Shvatih da ne da NE volim to, nego ću početi da smatram i - uvredljivim.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

ja sam na fakultetu imala predmet Rekreacija i preko profesora sam, za vreme studentskih dana, dobre parice zaradila kao animator u hotelima na Kipru, Rodosu, Evii, Crnoj Gori, Kopaoniku, Zlataru....Naravno, ne mogu da se porede nasi i strani turisti...Recimo da su stranci zahvalniji za rad, narocito Englezi (a sto ostavljaju baksis...to su ljudi). Zanimljivo je to da pri izboru hotela za moj odmor biram iskljucivo hotele bez animacije...Inace, posao animatora je fenomenalan, samo nije na duze staze, narocito za zene. Zato sam ja stekala lovu, pa nisam dizala kredit za stan :D

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

e blago Vama profesorka!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

. Zanimljivo je to da pri izboru hotela za moj odmor biram iskljucivo hotele bez animacije...Inace, posao animatora je fenomenalan, :D

Hmmm.....pa zasto birate hotel bez animacije?starno me zanima,zasto?mislim kao insajder.....zasto?

Izmenjeno (sansajn)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

e blago Vama profesorka!

:bez-zuba::bez-zuba: :bez-zuba:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hmmm.....pa zasto birate hotel bez animacije?starno me zanima,zasto?mislim kao insajder.....zasto?

Ja mislim zbog toga da ne bi pala u iskušenje da SKOČI sa ležaljke, batali svoj godišnji odmor i uživanje, RASTERA sve te animatore-pacere tamo - i krene sama da animira goste.

Možda to JEDNOM kad uđe u krv, onda...

:D

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja mislim zbog toga da ne bi pala u iskušenje da SKOČI sa ležaljke, batali svoj godišnji odmor i uživanje, RASTERA sve te animatore-pacere tamo - i krene sama da animira goste.

Možda to JEDNOM kad uđe u krv, onda...

:D

ajoj :D:bez-zuba::D:bez-zuba: ovo boli :D:bez-zuba::D kuku.sad sigurno necu saznati zasto?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

:bez-zuba:

Ja molim profesorku da sansajnu (i svima nama ostalima) odgovori.

Rekoh gore da meni prisustvo animacije u blizini remeti odmor. Možda je tako prosta stvar i kod nje...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Al mozda sam ja vec radila kao animator...  :D

ja sam na fakultetu imala predmet Rekreacija i preko profesora sam, za vreme studentskih dana, dobre parice zaradila kao animator u hotelima na Kipru, Rodosu, Evii, Crnoj Gori, Kopaoniku, Zlataru...

Mozda mogu da izvucem neku povezanost. 

No, moje pitanje je bilo da neko opise SAMU animaciju, sta to podrazumeva za nase turiste i da je na nasem jeziku?!

Odgovora nema. Nemojte kaciti neke strane , opisite vasu. Onda mozemo divaniti. I dalje tvrdim, da je to kva,kva dance...dok me neko ne ubedi u suprotno.

Evo prilike za profesorku i studentaturizma.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ajde da vam odgovorim kad me vec prozivate

Jedno je raditi nesto za lovu, putovati, boraviti u luksuznih hotelima (sa svojom lovom to sebi tada nisam mogla da priustim, a kad malo bolje razmislim, ni sada), a drugo je ici na odmor i uzivati u pesku, talasima, miru i tisini....stvarno mi ne treba da mi neko duva u pistaljku pored glave i zove na aerobik. Na kraju krajeva, ja jos nisam upoznala naseg coveka koji voli animaciju, za nas je to smaranje, ako hocemo da se bavimo necim, sami cemo se organizovati, nisu nam potrebni animatori. Kod stranaca je to drugacije, mnogo, mnogo drugacije!

Na kraju krajeva mozda je Nikola S. u pravu, mozda uletim tamo onim animatorima, rasteram ih sve i pocnem ja da vodim program :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905038
    Ukupno poruka