studenturizma

Kratka anketa za sve turiste

107 poruka u ovoj temi

Ne bih da ulazim u neku preteranu raspravu, ali ocigledno je da je na temi doslo do krupnih zamena teza:

• 1. da se animacija svodi na kvakva dens i muzicke stolice – Animator kome se animacija svodi na kvakva dens i muzicke stolice, i nije pravi animator. To moze svakom biti interesantno mozda jednom u zivotu, ali mislim da bi i mojoj 6-godisnjoj cerki posle tri ponavljana to bilo krajnje dosadno
  • 2. da je animacija vezana za lenjost bavljenja sopstvenom decom tj. uvaljivanja dece animatorima dok mame ispijaju koktele na lezaljci – ima takvih naravno, ali ima i onih koji 3-mesecne bebe cimaju po plazama, suncu ne postujuci decu i njihove potrebe. O drugima ne mogu da govorim, mogu o sebi i svojoj deci. Animacija nije uvaljivanje dece u kids club, i zaboravljanje da ste sa svojim potomcima otisli na more. Animaciju cine i npr. turnir u odbojci na plazi, vezbice za mame, turnir u bocanju, pikadu gde ucestvuju roditelji sa svojom decom, organizacija decije predstave (i to bolje nego sto ce ikada nasi ucitelji napraviti sa nasom decom u skoli) ..... Animacija nije bezanje od svoje dece, vec produbljivanje sadrzaja koje deci mozete pruziti na odmoru
  • 3. da je animacija interesantna ljudima koji idu na all inclusive – ima ljudi koji vole AI ali ne podnose animaciju, tako i ljudi koji vole animaciju ne podnose AI i danonocno ozderavanje i napijanje
  • 4. da je animacija stil zivota tj. iznajmljivanja raznoraznih za obavljanje posla koje roditelji treba da obavljaju – Radije cu iznajmiti zenu koja ce doci da mi sredi kucu i opere prozore da bih imala sto vise vremena posle posla da posvetim svojoj deci, a ne sto sam gadljiva na krpu i sto mi je to strano

Na zalost, nama standard jos uvek nije takav da bi vecina ljudi letovala po hotelima na PP ili AI. Svako hvali svoj stil letovanja bio on u hotelu ili skucenim sobicama sa kuvanjem rucka. Ni jedno ni drugo nije niti ispravno niti pogresno. Svako se prilagodjava svom dzepu i potrebama.

Izmenjeno (twixy)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ne bih da ulazim u neku preteranu raspravu, ali ocigledno je da je na temi doslo do krupnih zamena teza:

• 1. da se animacija svodi na kvakva dens i muzicke stolice – Animator kome se animacija svodi na kvakva dens i muzicke stolice, i nije pravi animator. To moze svakom biti interesantno mozda jednom u zivotu, ali mislim da bi i mojoj 6-godisnjoj cerki posle tri ponavljana to bilo krajnje dosadno
  • 2. da je animacija vezana za lenjost bavljenja sopstvenom decom tj. uvaljivanja dece animatorima dok mame ispijaju koktele na lezaljci – ima takvih naravno, ali ima i onih koji 3-mesecne bebe cimaju po plazama, suncu ne postujuci decu i njihove potrebe. O drugima ne mogu da govorim, mogu o sebi i svojoj deci. Animacija nije uvaljivanje dece u kids club, i zaboravljanje da ste sa svojim potomcima otisli na more. Animaciju cine i npr. turnir u odbojci na plazi, vezbice za mame, turnir u bocanju, pikadu gde ucestvuju roditelji sa svojom decom, organizacija decije predstave (i to bolje nego sto ce ikada nasi ucitelji napraviti sa nasom decom u skoli) ..... Animacija nije bezanje od svoje dece, vec produbljivanje sadrzaja koje deci mozete pruziti na odmoru
  • 3. da je animacija interesantna ljudima koji idu na all inclusive – ima ljudi koji vole AI ali ne podnose animaciju, tako i ljudi koji vole animaciju ne podnose AI i danonocno ozderavanje i napijanje
  • 4. da je animacija stil zivota tj. iznajmljivanja raznoraznih za obavljanje posla koje roditelji treba da obavljaju – Radije cu iznajmiti zenu koja ce doci da mi sredi kucu i opere prozore da bih imala sto vise vremena posle posla da posvetim svojoj deci, a ne sto sam gadljiva na krpu i sto mi je to strano

Na zalost, nama standard jos uvek nije takav da bi vecina ljudi letovala po hotelima na PP ili AI. Svako hvali svoj stil letovanja bio on u hotelu ili skucenim sobicama sa kuvanjem rucka. Ni jedno ni drugo nije niti ispravno niti pogresno. Svako se prilagodjava svom dzepu i potrebama.

Svidja mi se ovo pod stavkom br.2 :)

Imacu dosta materijala i za svoj diplomski rad :)

Pozdrav i veliko hvala svima! :)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Studenturizma,

mozda ne bi bilo lose da istu temu postavis i na neki strani forum.

Verujem da ce rezultati biti potpuno suprotni, pa mozda napravis neku paralelu.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

@twixy

Lepo receno i lepo objasnjeno. To ja mislim kad kazem da animacija treba da postoji u hotelima, pogotovo u hotelima koji se reklamiraju kao porodicni. Znaci animacija za decu je pozeljna. Samo sto ja to nisam umela lepo da objasnim, pa zato nisam ni pokusala. Pogotovo sto nemam decu, ali mi se svidja kako ste vi to objasnili. To je i moje misljenje.

Naravno da ima roditelja, koja ni ne vode svoju decu na more jer im smetaju, ili koji svoju decu totalno prepusti animatorima samo da bi oni, roditelji, ispijali pica i lencarili ...... ali to su vec krajnosti i verujem da vecina, tj. svi, ovde to ne odobravamo.

Ali kvalitetna animacija itekako deci zna da ulepsa odmor. Animacija nije neophodna, ali je pozeljna.

Twixy svaka cast na objasnjenju :)

Iako mene trenutno ne zanima animacija, ko zna sta ce biti za 5,10 godina... ili mozda vec za 2 godine.....ili kad dobijem decu. U svakom slucaju ona treba da postoji. A sto neko rece uvek mozemo birati hotele bez animacije i kontra.... sta ko voli. :D

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Studenturizma,

mozda ne bi bilo lose da istu temu postavis i na neki strani forum.

Verujem da ce rezultati biti potpuno suprotni, pa mozda napravis neku paralelu.

Vec odradjeno ;) Al u svakom slucaju, hvala na savetu :D

I da, potpuno se razlikuju odgovori nego na domacem forumu!

Hvala svima!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ajde neka svi koji su ovde dali komentar, da nam ukratko opisu animaciju koju su oni imali u hotelu. Volela bih da znam, jer onu koju sam ja uspela da vidim u prolazu je bila uvek na stranom jeziku, kva-kva varijanta...mozda postoji neka druga koja je prilagodjena nasim ljudima.

Predlazem ovo iz razloga sto ne mogu da pricam ,a da imam neku drugu sliku, cak ni da zamislim.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Vec odradjeno ;) Al u svakom slucaju, hvala na savetu :D

I da, potpuno se razlikuju odgovori nego na domacem forumu!

Hvala svima!

aj reci ukratko njihov stav

bas me interesuje

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Animacija nije uvaljivanje dece u kids club, i zaboravljanje da ste sa svojim potomcima otisli na more. Animaciju cine i npr. turnir u odbojci na plazi, vezbice za mame, turnir u bocanju, pikadu gde ucestvuju roditelji sa svojom decom, organizacija decije predstave (i to bolje nego sto ce ikada nasi ucitelji napraviti sa nasom decom u skoli) ..... Animacija nije bezanje od svoje dece, vec produbljivanje sadrzaja koje deci mozete pruziti na odmoru

da to je ta animacija ali........iz maste.ja nazalost nisam uspeo da dobijem pravu animaciju ni na rodjendanima moje dece.i ako sam je mnogo,premnogo placao.nazalost ali to je tako. i sa kim god sam pricao,velika vecina je prosla slicnu pricu i ima problem. deca koja se poznaju i idu u skolu ili vrtic zajedno treba animirati samo TRI sata, animator animira tako da na pola kaze ja ne znam sta da im radim,i napominjem dva animatora i maskote i cuda iiiiiiii......jednostavno ne znaju i to je to!! tri sata prodje uzmu se parice i kraj. a u varijantama animacije u letnjoj prici sam prolazio jos gore .....necu da se ponavljam....ali evo na primer..... takmicenje u ubacivanju loptica u neke plasticne kutije ,moj sin tada 8god.posle mog silnog nagovaraja,pristane da se takmici,i tako nas dvojica u poznatom srpskom stilu pobedimo i to ubedljivo,a animatorka 19 god. nas ladno ignorise zato sto je provalila da nismo vecinska nemacka grupa turista /mislila je da smo cesi ili rusi/ klinac se buni ,pocne da place,ja pocnem da se nerviram,pridjem da je pitam u cemu je problem,provalim ona ne zna engleski,nego samo nemacki i da je ustvari nju angazovala nemacka tur.agencija da logicno zabavlja njihove goste!!!!!!nema sta da se ljutim na nju,nego na moju agenciju koja mi je rekla,,U HOTELU IMA I ANIMACIJA ZA DECU,,ali nemacku, sestro slatka ,za nemacku decu!!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ne mogu da tvrdim, ali uzmi u obzir da možda uzrok nije bio u tome što niste Nemci.

Koliko sam ja mogao sa strane da vidim, suština animacije je da su SVI pobednici. Da svi POBEDE i da onda zajedno pljeskaju.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

ako govorimo o animaciji dece, tzv. decijim klubovima, verujem da to deci skolskog uzrasta moze biti zabavno... naravno i ja sam susrela sa animacijom za male nemce, sto je logicno, jer ih je u hotelu bilo u najvecem broju... mislim da bi se nasa deca tu osetila malo izgubljena... meni koncept decijeg kluba ne odgovara, jer podrazumeva da ste stalno prisutni u hotelu da bi se uklopili u sve aktivnosti, sto je dosta restriktivno za moje shvatanje odmora... vec program u vecernjim satima, dakle nakon vecere, koji bi podrazumevao neke radionice, igraonicu diskoteku, bio bi mi mnogo primamljiviji... to bi znacilo da suprug i ja mozemo da se opustimo u kaficu, dok se deca zabavljaju, a da nikom od nas ne bude dosadno...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Mikap, ni mene animacija nije zanimala dok nisam dobila decu. Tip sam koji voli da se izlezava na plazi po ceo dan, po mogucstvu svaki dan na drugoj, ali malu decu bas puno ne zanimaju prelepe plaze nego drustvo i “akcija”.

Sansajn, dobre animacije postoje. Ako procitas moj prvi post na ovoj temi, videces da cemo vec trecu godinu za redom u isti hotel, u kome je animacija sjajna. Hteli smo ove godine definitivno da promenimo hotel ali odnos cene i kvaliteta je prevagnuo. Daleko od toga da u hotel idemo samo zbog animacije. Isli smo u izvidnicu po vecini hotela Sitonije ali smo najcesce nailazili na to o cemu ti pricas. Ja animacijom ne smatram karaoke vece gde pijani Nemci, Rusi, Englezi pevaju svoje hitove za koje niko nikad nije cuo :tuzni:

A sto se tice decijih rodjendana, tacno znam o cemu pricas. Imam isti problem koji resavam tako sto vec 117 put rodjendane slavim u jednoj igraonici, jer sam jedino tamo zadovljna animacijom, ali ta igraonica ima manu sto nije ni priblizno reprezentativna kao vecina drugih.

Off topic, jos da dodam, dete mi je zimovalo ove godine na Mitrovcu sa vrticem. Imali su animatorski tim koji im je organizovao vecinu aktivnosti tokom dana. Od edukativnih setnji, diskoteka, izbora ovog onog.... Da li ja treba da zamerim vaspitacici sto ih ona nije animirala 8 dana, ili treba da budem presrecna sto se dete fenomenalno provelo?

A sad malo da vas nasmejem :D a mozda i rastuzim :besan: Posto smo prethodne dve godine bili na istom mestu u istom terminu, potrefilo se da su u isto vreme na istom mestu bile dve porodice iz Rusije i Engleske. Prve godine mama Ruskinja popela se na binu za vreme karaoke veceri i otpevala neku bljuvotinu, a onda iza nje sin Englez. Popismo pivo i pobegosmo. Prosle godine, repriza, samo sto je prvi bio Englez, a druga Ruskinja. Pevali su cak i sto s.... Osecam da se cele godine pripremaju za to jedno vece :D Javicu vam kako smo prosli ove godine :bez-zuba:

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Twixy

Gge bas mene nadje. Ja te pohvalila :) a ti tako :D

Izmenjeno (mikap)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Da li ja treba da zamerim vaspitacici sto ih ona nije animirala 8 dana, ili treba da budem presrecna sto se dete fenomenalno provelo?

To drugo, naravno. Tamo animacija i ne treba da prestaje.

A sad malo da vas nasmejem

Mene nisi nasmejala malo nego mnogo. Kakvi likovi.

Ja tad dobijem želju da im pljeskam i vičem JOŠ! JOŠ! Onda vidiš da tu u glavi ima i neka koreografija, tad krene skakanje i loodilo...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

</FONT>Mene nisi nasmejala malo nego mnogo. Kakvi likovi.

Ja tad dobijem želju da im pljeskam i vičem JOŠ! JOŠ! Onda vidiš da tu u glavi ima i neka koreografija, tad krene skakanje i loodilo...

Nikola, sta da ti kazem, svaki put kad ih se setim krenu mi suze :D mozda su jos koju tacku spremili, ali nismo dugo ostajali posto palimo cim se zavrsi decija diskoteka tj. dok popijemo pivo.

Razmisljam da ove godine kaznim muza i ostavim ga da prati radnju :djavolko:

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

svaki put kad ih se setim krenu mi suze :D mozda su jos koju tacku spremili, ali nismo dugo ostajali posto palimo cim se zavrsi decija diskoteka tj. dok popijemo pivo.

Razmisljam da ove godine kaznim muza i ostavim ga da prati radnju :djavolko:

e tako si lepo opisala, kao da sam tamo :kez: :kez: :kez: .mada ima tu i varijanta da se snimi pa u trenucima melanhonije samo stisnes plaje i :lol: :lol: :lol: lepota svet postaje lepsi.ja volim takve ljude ,sto kaze nikola pljeskanje i ajmo jos jos.tooooooooooooooooooooo :smorilo::smorilo: :smorilo:

Izmenjeno (sansajn)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26023
    Ukupno tema
    868316
    Ukupno poruka