petra

URANOPOLIS

85 poruka u ovoj temi

Da li može neka preporuka za privatan smeštaj u ili u blizini Uranopolisa? Kako se kreću cene smeštaja, za, recimo jun ili avgust?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li je ko bio ili ide u Hotel Kari, mi smo rezevrisali za kraj Jula, ima solidne ocene na booking ali pise da je renoviran ove godine, tako da je iskustvo iz prve ruke dragoceno.

Smestaj manje vise, vise me zanima privatna plaza posto imamo malo dete - nema previse slika.

Hvala!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Da li je neko išao putem

Thessaloniki - Vasilika - Galatista - Paleokastro - Poligiros - Kelli - Gomati - Ierisos do Uranopolisa?   Idem sa dva mala deteta pa bih da odaberem put sa najmanje krivina, uspona, nizbrdica, prevoja , serpentina i ostalih avantura na putu.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

zoltandell                                                                                                                   Ja sam putovao bas tom trasom ali u kontra smeru od Jerisosa do Soluna samo sto smo se iskljucili sa tog pravca na Vasiliki pa na Tagarades ier je tu Akvapark.  Ovim putem inace putuju i Grci iz Soluna kada putuju prema Atosu i mogu reci da je to sasvim put OK.Kada krenete od Soluna preko Vasilike ka Galatisti put jeste uzi i losijeg kvaliteta ali kako se priblizavate Galatistiput je sve bolji i bolji ka Poligirosu cak na dosta puta postoje i cetiri trake.Ovde cete videti i unutrasnjost Grcke a posebno obratite paznju na sredjenost kuca i dvorista.Put nema nekih velikih uspona i krivina tako da ce vam verujem i prijati.Kada prodjete Poligiros put se opet suzava ali nisam video neke opasnosti jer je jako malo frekventan.Inace putokazi i nisu bas za pohvalu,Grci su mi rekli da izbegavam put preko Arnee jer na tom pravcu ima vise serpentina i krivina,cak se moze i zalutati una neke planinske puteve.

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

upravo sam tu u uranopolisa,KARI HOTEL..Toplo preporucujem svimja ovog hotela ,bili smo jutros oko svete gore,karta je 20e od covjek,za djete nisu mi uzeli nista.brod krece u 10:30.ide samo zaspadne strane ,ide dosta blize ...prelepo je nikad necvu zaboraviti ovaj osjecaj,sto se tice hotela je cudo od ljudi,trenutno sam na ljezalici i pisem,usluga je prelepa,smestaj super,radnici i gazda precekuju vas ekstra.dorucak je extra,placam 55e od vece sa dorucak.uvece imamo bar ovde gde mozes odmarat na tihu muziku.jedino me naljutio komsija bugarin.ne daje mi da piustim ni malo muziku odma vice:)plaza nije nesta posebno ima dosta kamenja .sutra idem do amuljani da vidim kako je tamo.pozdrav sa ouranopolisa

11169411_1034267866607127_112510852683408937_n.jpg

11924544_1034267903273790_2126316247559172368_n.jpg

11951157_1034271696606744_1699567082934821208_n.jpg

11960172_1034267883273792_5931513008950923042_n.jpg

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

da li u Urunapolisu ima setaliste pored mora?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Uranopolis nema klasično šetalište kao većina grčkih primorskih mesta gde naši ljudi letuju. Uglavnom su uličice levo-desno sa prodavnicama ikona itd. Ima dosta malih restorana i tavernica pored plaže, cene su pristupačne srpskom turisti.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pitanje za @Eko

Gledala sam Vasu ft i videla sliku- taxi za Alykes.

To je predpostavljam, direktan taxi brodic samo za Alykes plazu? Zanima me, odakle tacno polazi, koliko cesto i koja je cena voznje? 

I zanima me jos nesto, ako neko zna-da li u Uranopolisu ima prodavnica koje prodaju osvestane ikone sa Hilandara? I kako se krecu cene?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

@suki

Taj taxi je od trajekta do plaže, zaprežna kola ili mini buis, ne brodić.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

A, taj :D 

Muz me ubedjuje da je negde procitao da ima taxi brodic, koji vozi do Alykesa za 1e. Ja nesto ne nadjoh to nigde, pa sam gledajuci ft, pomislila da je to mozda to.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

taxi do alikesa nisam video, ali ima da se iznajme brodici pa sam odes ...

cene su od 40e pa navise + gorivo ...

ikone imaju ali ne uvek jer se brzo rasprodaju (valjda ih rade u malim kolicinama) ...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Sad si me zbunio, zar je tolika navala ili su to bas male kolicine :D

Cujem da prodaju i na brodu, kojim se obilazi Atos ikone, samo ne znam da li ima tih...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Na brodu ima svega za prodaju,pa i ikona,vodiča.A ima i nekoliko kioska u samoj luci Uranopolis.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Da, nego mene zanima, da li ima bas osvestanih, iz Hilandara. Predpostavljam da onih "turistickih" ima svuda...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

za njih ti i pisem, ovih obicnih ima koliko hoces :D ...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26840
    Ukupno tema
    901428
    Ukupno poruka