petra

URANOPOLIS

85 poruka u ovoj temi

nebih da te provociram...ali sam se slatko ismejao :) (izvini ali jednostavno nisam mogao da se suzdrzim a da ne napisem nesto)

Zasto GPS? I to na relaciji od Srbije do nekog letovalista u GR? Toliko je obelezeno da i ne mora nesto posebno da se pazi na znakove, toliko su upecatljivi, ogromni, i po nekoliko puta pre skretanja te upozoravaju da dolazis na neku raskrsnicu...sve pise i na grckom i na engleskom, podeljene su table u dve boje...prosto ne mogu da shvatim da neko, pa makar i prvi put isao u GR i to u neko letovaliste a da mu treba GPS...

Posto ga nemam, pa iz tog ugla i govorim, zaista nikada nisam imao potrebu niti da ga koristim niti sam nesto preterano studirao mapu kojim putem treba ici. Sve pise, i ujutro i uvece i preko dana i uvek je isto. Komplikujete sebi letovanja koristeci uredjaje da bi te navodili do Halkidikija!!...Tasosa!!! Volosa!!! Paralije i Katerinija!!! Toliko je jednostavno...da prosto ne mogu da poverujem u neizbeznost posedovanja GPS-a i jos tamo nekih mapa...koje vam unose samo dodatnu zabunu i nervozu...

NEmojte se ljutiti na mene...ali, bar za one koji idu prvi put u Grcku...Potpuno je nepotreban uredjaj do dolaska u bilo koje mesto (letovaliste) u Grckoj...sve pise i to vise nego jasno...15 ak godina letujem po grckoj na vise od 30 ak razlicitih lokacija u sopstvenoj reziji...10 ak zadnjih sa sopstvenim autom...zaista nema potrebe za tim...Jedino gde vidim razlog posedovanja ovakvog uredjaja za turiste po Grckoj je taj da bi sluzio radi zabave i da ga dam deci da i njima bude zabavno :)

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@ogica

 

Bas mi je zao sto ste imali peh u orjentaciji i neka mesta koja su inace zanimljiva i vredna obilaska (Stagira, Izvor reke Havrias, planina Strebeniko, Varvara suma...) postala tvoja nocna mora. Vise puta sam pisao GPS MAPE GRCKE NISU DOBRO URADJENE kada je u pitanju kategorizacija puta i GPS treba poslusati samo ako je skretanje potvrdjeno i saobracajnim znakom. Mirko je u pravu kada su autoputevi i magistralni putevi u pitanju, sve je dobro i pregledno obelezeno. Ali put kojim si ti isao preko Paleohora, Neohora, Varvare do Olimpijade zaista je vredan respekta kada ides bez uputstva, a oslonis se na GPS koji svaki cas rekalkulise rutu i samo te zbunjuje.

Vazno je da si se na kraju izvukao, a ukoliko te put ponovo nanese u ove krajeve obavezno se dobro informisi kako bi ti ovi lepi predeli ostali i u lepim secanjima, sto kolega Verbal Kint vec odlicno zna. (njemu posebno hvala za info vezano za Aristotelisa sto ce biti tema mog skorog odlaska u ove krajeve (Stagira muzej i Anticka Stagira kod Olimpijade rodno mesto ovog cuvenog filozofa).

 

 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@Mirko Ma covece potpuno si u pravu!! Zasto sam koristio sranje od GPS-a, pa ni sam ne znam, valjda zato sto je u modi :D i da bih bio fensi, inace orjentacija mi nije na zavidnom nivou ali sto se tice putokaza tu si sve u pravu. Ovde mi jedino nije bilo jasno sto se ja nisam secao ove raskrsnice kada sam dolazio, kao da tu nisam ni prosao!! Da li neko zna na koju raskrsnicu mislim? Tu gde sam rekao da je pisalo SOLUN levo i ja otisao levo a trebalo je desno gde su bila neka nepoznata mesta, to je ono sto me je zbunilo, nije tu pisalo nijedno od onih malih mesta kroz koje je trebalo da prodjem na putu do Stavrosa.

 

A inace, kad' smo vec kod putokaza, kada sam se vracao i stigao do auto puta isao sam prema putokazima... i iduci tako, spontano sam prosao kroz industrijsku zonu umesto da sam isao auto putem... nisam ni znao da cu proci tuda, samo sam pratio znakove.... posto je bilo rano jutro, uopste nije bila guzva, put je ok a i kraci je... gde je trebalo da idem da se vratim putem kojim sam dolazio, preko obilaznice???

 

@Sitonijanadlanu E bas sam tuda prosao!! Tvoja slika je divna, meni je u glavi ostala daleko ruznija slika, slika polu mraka, nigde zive duse, duva jak vetar... zbunilo me je i to sto sam stigao do neke kao table na kojoj kaze ja mislim da se ide pravo za ARISTOTELES muzej... i kaze zena, tu smo prolazili kada smo dolazili na more... tacno se seca da mi je govorila o tome kada smo dolazili!! Ali nemoguce da smo tuda proslo, znaci nista mi nije jasno, sada mi dodje da se vratim i prodjem istim tim putem !!

 

I da, sad' gledam mapu, nisam isao prema Varvari vec preko Stagire do Neohorija, pa sam tu napravio polukruzno i vratio se skroz nazad ovim putem koji izlazi malo posle Olimpijade ka Stavrosu.

GPS inace nije losa stvar u nekim situacijama, evo na primer kada sam proletos isao u Budimpestu i Bec, doveo me je bukvalno ispred vrata hotela a ne bih se sam snasao ni za 3 zivota!! Ali za ove regionalne, na TRECEM PRSTU :-Ppa to je sasvim normalno ako je i pogresio (a mislim da nije) tu bre zive duse nema...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Uplatio sam preko TUI-a po promotivnoj ceni do 01.04. hotel Akrathos beach: http://www.akrathos-hotel.gr/index1.html . All inclusive varijanta, lep bazen, lepa plaza, 2 km od ouranopolisa, sasvim solidno ocenjen na tripadvisoru, gosti se uglavnom zale sto su pivo i sokovi toceni, malo se zale na hranu, ali sve u svemu s'obzirom na cenu koju sam dobio ( 28.06. - 08.07. 878E ukupno za dvoje odraslih i dvoje dece (9 i 3 godine)) ne mozemo da trazimo dlaku u jajetu, zar ne? Imam par pitanja:

- Da li je neko bio u ovom hotelu i utisci ako ih neko ima

- Koje lepe plaze preporucujete za obilazak (na samom atosu i na delu sithonije koji je blizi atosu, kao i na ostrvu amouliani)

- Preporuka za neke lepe restorancice na atosu (pyrgadikia, ouranoupolis, jerissos....)

Hvala puno

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

jel zna neko da mi nabroji najlepse plazice u i oko Uranopolisa posto planiram tamo da letujem..? takodje da me uputi gde ima za klince neki zabavni park ili nesto tome slicno u blizini..? hvala

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@dragana722

Cao!

Mozda nije kasno za odgovor :) Skoro celog zivota sam sa roditeljima letovala na potezu Uranopolis - Nea Roda i za mene su to najlepse plaze. Tada doduse jos nisu postojali svi ovi hoteli i mi smo isli na divlje kampovanje tj sa prikolicom i satorom smo bili po mesec dana na samoj plazi, a plaze smo menjali iz godine u godinu. Gradska plaza u Uranopolisu je bez veze, kao uostalom i druge gradske plaze. Moja preporuka je da izbegnete Uranopolis i da ako imate kola odete do Nea Rode. Kada udjete u mesto idite do "luke" pa ka crkvici na brdu i odatle krece mozda jos uvek zemljani put koji vodi ka super plazama u malim uvalama. Secam se da se najveca plaza zove Cafa, a pre nje ima jos par malih. Lako se nalaze. Super je za ronjenje, jer ima puno grebena i sarenih ribica i skoljki. Plaze su sa krupnim peskom i lako se ulazi u vodu.

Sa muzem i detetom ove godine idem u Vourvourou i vodicu ih 1 dan do Nea Rode i Uranopolisa da vide kako je mami bilo lepo.

Lep provod i uzivajte.

Izmenjeno (mikap)
obrisan citat, direktan odgovor na post
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Dal' je neko isao kolima Arnaia, Gomati, Jerisos, Uranopoli tj. ne preko Stagire ili Stavrosa?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Uplatio sam preko TUI-a po promotivnoj ceni do 01.04. hotel Akrathos beach: http://www.akrathos-hotel.gr/index1.html . All inclusive varijanta, lep bazen, lepa plaza, 2 km od ouranopolisa, sasvim solidno ocenjen na tripadvisoru, gosti se uglavnom zale sto su pivo i sokovi toceni, malo se zale na hranu, ali sve u svemu s'obzirom na cenu koju sam dobio ( 28.06. - 08.07. 878E ukupno za dvoje odraslih i dvoje dece (9 i 3 godine)) ne mozemo da trazimo dlaku u jajetu, zar ne? Imam par pitanja:

- Da li je neko bio u ovom hotelu i utisci ako ih neko ima

- Koje lepe plaze preporucujete za obilazak (na samom atosu i na delu sithonije koji je blizi atosu, kao i na ostrvu amouliani)

- Preporuka za neke lepe restorancice na atosu (pyrgadikia, ouranoupolis, jerissos....)

Hvala puno

Vidim da ste bili prosle godine u Akratos hotelu u Uranopolisu pa posto bismo ove godine isli sa malim detetom interesuje me kakvi su vam utisci. Hvala puno na odgovoru unapred!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li neko ima iskustva sa Panorama Spa Hotelom u Uranopolisu (http://www.panorama-spa-hotel.gr/)?

Koliko je daleko od samog mesta tj da li je mogući od hotela do Uranopolisa prošetati?

Postoje li plaže do kojih se iz hotela može doći bez kola?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Jel moze neka preporuka za zanimljive plaze u blizini Uranopolisa,

posto prvi put idemo tamo?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Lepa je Komitsa plaža,kod Nea rode, ako idete iz Uranopolisa,na ulazu u Nea rodu,gde je onaj grcki supermarket skrenuti desno pa uzbrdo i na par mesta ima table gde pri dnu piše Kamp komitsa, dosta krivudav i uzak put, oko 5,6km od Nea rode,nema gužve i dosta toplija voda nego na ovoj zapadnoj strani kod Uranopolisa gde je voda ledena ovih dana

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nije plaza ,ali je mnog lep za videti grad Arnea,gore u brdima,mi smo dosli timputem i odusevili se.

Yanimljive kuce,pola kamene,pola drvene i kafu sluze u necemu sto lici na fildzane.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Lepa je Komitsa plaža,kod Nea rode, ako idete iz Uranopolisa,na ulazu u Nea rodu,gde je onaj grcki supermarket skrenuti desno pa uzbrdo i na par mesta ima table gde pri dnu piše Kamp komitsa, dosta krivudav i uzak put, oko 5,6km od Nea rode,nema gužve i dosta toplija voda nego na ovoj zapadnoj strani kod Uranopolisa gde je voda ledena ovih dana

Hvala na preporuci.Mi dolazimo u nedelju i za tu plazu sam vec citao na ovom forumu i uglavnom su pozitivni utisci.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li neko ima iskustva da je bio u privatnom smestaju ali ne preko agencija?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Moze li neko da mi kaze sta je sa smestajima koji su bas u Uranopolisu, ili smestaji od kojih moze pesaka da se dodje do mestasca (momak i ja planiramo da dodjemo busom, tako da ne bismo imali cime da se vozikamo tamo vamo, setnja nam nije problem ali citam da od ovih hotela nema staza)?

Nije nam potrebna neka posebna udobnost i luksuz sto se tice smestaja, da ima gde da se prespava i da se porucka nesto prosecno (pretpostavljam da se ne isplati spremanje s obzirom na cene namirnica)

Svakako, sto jeftinija varijanta...jer nemamo klince jos

Pre bismo produzili vreme boravka na ustrp toga sto bismo bili u nekom skromnijem smestaju, ako me razumete :)

Odusevljena sam ovim mestom, dolazimo zbog prirode i uzivancije u njoj samoj pa uzivanje u udobnostima hotela nije neophodno, sve bih pretrpela, u satoru bih spavala, samo da progvirim ovde i da imam priliku da fotografisem ove lepote!

Mnogo bi mi znacila pomoc sad, a vidim da ovde ima ljudi koji su koliko/toliko upoznati sa situacijom u Uranopolisu

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905037
    Ukupno poruka