petra

URANOPOLIS

85 poruka u ovoj temi

Pre 8 sati, Boba i Sloba je rekao/la:

ZekaZmaj

kako izgleda s preda ovaj tvoja ikona?

cudotvorna-ikona-presvete-bogorodice-zva

ovako, mrzi me da slikam ...

 

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Dovoljno je hvala.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Uranopolis, lep gradić, po malo me podseća na Neos Marmaras, pun turista, malo neobičnijih ljudi sa štapovima za pešačenje, sa puno prodavnica ikona, manastirskih proizvoda i ručno izrađenog nakita... Tu, na šetalištu pojedosmo sladoled (koji inače i ne jedemo), jer svi nešto nude ispred svojih lokala, a dok se mi "opasuljismo" već smo ga lizali. Nismo imali puno vremena za detaljniji obilazak, jer nam je ovo bio jednodnevni izlet na Atos. 

Tu verski turizam baš cveta, ali je bar po meni bezobrazno skup. Nismo baš gledali da ikona bude osveštana, (to bi možda uradili u Beogradu u manastiru Slanci koji je metoh manastira Hilandar), ali smo gledali da kupimo. One koje su nam se svidele, urađene na drvetu, okovane srebrom i pozlatom, neke srednje veličine koštaju i po 500-600e. Pa odustasmo.

Maslinovo ulje, tamno, u plastičnim balonima bez ikakve deklaracije, ali sa usmenom reklamom da je ekstra kvaliteta, napravljeno u samom manasturu sa Atosa, košta 50evra.

Minijaturni srebrni privezak sa tragovima opala, sa tanušnim lančićem 40evra. Filigranske narukvice od srebra i lančići idu i preko hiljadu evra... 

 

Picture 231.jpg

Picture 246.jpg

4

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Može li mi neko dati podatak o prelasku na ostrvce preko puta Uranopolisa.Mislim da se zove Drenia ili majmunsko ostrvo. Da li postoji neki organizovani prevoz,ili samo iznajmljivanje čamca.Koliko košta čamac i benzin? 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Videh nekoliko reklama za organizovani prevoz u toj maloj luci. Mislim da je na jednoj pisalo prvi polazak u 10 a poslednji u 19, i cena od 3 ili 5 evra, ne hvataj me za detalje.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Za zucu, da ne brine :)

Plaza ispred Theoxenie, a i svih drugih hotela je lepa. Bolja, nego sto sam ja ocekivala.

Lep, fin pesak, u vodi pri ulazu, malo kamencica, ali nista strasno, posle ide pesak i posle neke alge i sl. To je mozda malo neprijatno, ko ne voli da ne vidi dno.

Mi smo Aristotelesu, ali smo isli na plazu u Akti Ouranopoli i Akrathos, jer je tu razmak izmedju lezaljki veci, pa nam se vise dopada od Aristotelesa i Theoxenie.

To je sve tu, povezano je, pa biras sta ti se svidja. U svim hotelima se placaju lezaljke 3e. Doduse, jedino za Theoxeniu ne znam, ali vidim da je kod svih isto, pa predpostavljam.

Predhodna dva dana je toplo, ali malo sucmurasto, sve nesto oblaci, sunce. A nocas takva kisa i grmljavina, nisam to skoro videla. Danas dan, kao i ovi predhodni.

Kada smo dolazili i prolazili kroz Jerisos i Nea Rodu, bas je duvalo, ali sa ove strane je bilo skroz mirno.

Theoxenia, beli suncobrani

20160706_165731.jpg.8fa4291a19cd425fc59c

20160706_165620.jpg.25a2dccb2bc05ceabe09

Akti

20160706_170133.jpg.fe2cce1dea0a83f67acc

20160706_170226.jpg.327001b39efd5bfd40f2

20160706_181103.jpg.aa9e65097262da5e3308

 

 

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Suki gde je dobar giros u ovim mestima?

 

U 24.6.2016. at 9:56, rak je rekao/la:

Može li mi neko dati podatak o prelasku na ostrvce preko puta Uranopolisa.Mislim da se zove Drenia ili majmunsko ostrvo. Da li postoji neki organizovani prevoz,ili samo iznajmljivanje čamca.Koliko košta čamac i benzin? 

Jesi li isao na ostrvce?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Moramo da obiđemo i Dreniu, na slikama izgleda vrh...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

drenia pod obavezno, samo imajte podlogu jer se jako brzo izgori tamo ...

 

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Koji je razlog tome?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

manjak hladovine i veeelika guzva ....

 

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mi smo bili do Urenopolisa na 1 dan, zbog krstarenja oko Sv. Gore ali smo zakasnili par minuta na poslednji brodic u 13: 30 dok smo parkirali auto. Ostali smo onda tu do veceri, setali , rucali i otisli do obliznjih plaza. Kupali smo se kod Akratos hotela, i vrlo je lepa i cista plaza. Sreli smo nekoliko porodica koji zive u Francuskoj, i kazu da je hotel vrhunski, a da su platili 450 evra po osobi-sve ukljuceno-ali rani buking jos u januaru. Taj isti hotel prema recima nekih slovenaca, oni su platili 950 po osobi- isto All inclusive. 

Inace, u Urenopolisu smo seli u restoran da sebe castimo kad smo vec iznervirani gledali brodic kako nam odlazi ispred nosa. Na samoj rivi, prvi restoran, seli, i narucili ribu. Hteli smo finansijski malo umerenije da prodjemo, pa smo trazili Levreka (35 evra kg). Medjutim gazda je dosao licno i pored punog restorana, dosao za nas sto i doneo nam sa kuvaricom na  tacni 7-8 riba..a onda na drugu tacnu izdvojio 2.Naravno, rekao nam je , sto sam i sam znao, da je levrek riba odlicna, ali ako smo vec seli u njegov restora, i ako imamo mogucnosti obratimo paznju na ....i pokazao na oradu, i na zubatac. Obecao je da ce naglasiti kuvaru da se potrudi da spremi maksimalno dobro ribu i da posebno za nas spremi garnirung. Naveo je da smo mu posebno simpaticni i da on na kraju rucka casti voce, kolace i pozvao konobaricu-" Donesi za ovaj sto 2 case najbolojeg vina-ti vec znas koje je, to stavi na moj racun ". Znao sam da je za ovu predstavu odavno imao premijeru, i prihvatio sve sto je rekao-zar sad da kazem da mi je orada  60e/kg i zubatac 80e/kg skup?

Stvarno je sve bilo vrhunski, onda sam se setio da smo na ovaj izlet poneli samo 100 evra....    http://www.panoramio.com/photo/132077105

4

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905040
    Ukupno poruka