Iva 85

Hawaii hotel

20 poruka u ovoj temi

Da li je iko bio u ovom hotelu (Hawaii 2) i kakvi su utisci, svaka pomoc je dobrodosla?

Hvala unapred

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala Kalipso na informacijama, a da li mi mozes reci koliko treba okvirno pesice od hotela Hawai do centra, tj. plaze i da li se moze doci od centra grada do plaze u Icmeleru pesice. Kad sam na moru bas volim da setam!

Pozdrav

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Hotel Hawaii 2 je udaljen od plaze 1.5 km i 2 km od glavnog gradskog trga-to jest centra Marmarisa.

Argus kaze da je ta distanca oko 1 km ,ali to je ipak netacna informacija. Bitno je da shvatis sledece: Distanca koju sam ti ja naveo moze da varira i uobichajeno iznosi oko 2 km do plaze i 2.5 km do centra grada

Zasto? Pa zato sto ne postoji prava linija vec cete se morati snalaziti u manjim ulichicama Armutalana. Tacno je da ima dolmush sa kojim si za par minuta do plaze ili centra.Ali to je svakodnevni trosak.Uveche nema dolmush izmedju pola dva i 06h

Ne kazem da nije u dometu da s eshetnjom moze lagano stici do njega.Uostalom kad sam bio prvi put u Marmarisu bio sam u hotelu jos udaljenijem od ovoga i nista mi nije smetalo shetati uveche do njega ali tada sam imao 22-23 god.

A jedno veche usput su me pokushale kidnapovati :) 5 pripitih turkinja ,xaxaxa

Dakle ,moze se shtetati,uostalom shetnja je zdrava ..i kad je covjek mlad i pun energije moze se sve.

Primjedba je jedina da su temperature u Marmarisu enornmno visoke u julu i avgustu i svaku dnevnu shetnju mozes slobodno zaboraviti ili dodaj u te shetnje i neminovne troskove zalivanja (voda,sokovi,pivo) bez kojih nema shanse da se moze shetati po danu u Marmarisu

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

I mene zanima isto što i Ivu :) Gledala sam slike ovog hotela i izgleda prelepo. Koliko je udaljen od plaže, koliko vremena pešaka treba do plaže?? Videla sam preko Google earth-a gde se nalazi ali ne mogu da procenim koliko je udaljen. Negde sam pročitala da je udaljen 1 km od plaže al po mojoj proceni ima manje, ili se varam??

Kakva je hrana u hotelu ?? (PP je u pitanju) Da li je čisto?? Hvala unapred :cvetic:

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Evo ovako...

Prosle godine smo devojka i ja odseli u ovom hotelu.Posto smo zakasnili sa uplatom za neki drugi "bolji" hotel ostao nam je ovaj hotel u opciji.Izabrali smo ga i nismo se pokajali.Dok su se drugi zalili na hotele sa vise zvezdica, ovaj ima cak i vise od 2 zvedice po nasoj proceni.

Opis:

1. hotel je extra cist,uredan, peskiri se menjaju svakodnevno ,a posteljina svaka 2-3 dana.

2. hrana je PP sa dosta velikim izborom, ali uglavnom je ista kao i u ostalim hotelima i ponavlja se.

3. osoblje je ljubazno ali slabo govori engleski

4 .u sklopu hotela ima mali bazencic i bar koji je po meni dosta skup

5. udaljenost do plaze je nekih 800m ili 12-15 min hoda po suncu (ovaj deo sam najvise mrzeo).U blizini je pijaca koja radi samo cetvrtkom i mala prodavnica koju smo iz miloste zvali IDEA.Centar je udaljen nekih 1km od hotela.

6. hranu i pice smo redovno unosili u hotel.

7. izmedju hotela i plaze se nalazi dzamija, koju smo culi prvi dan i vise nikad (navikli se pa nismo ni obracali paznju na nju).Sto i nije neki problem.

8. jedino mi je smetalo sto je hotel blizu glavnog puta, pa smo se budili svako jutro u 6h.Da pojasnim soba nam je gledala na tu stranu.

9. ako ste par, trazite "double bed" jer smo mi dobili 3 spojena kreveta :zaljubiska:

10. sobe imaju klimu koja se placa dodatno i sef takodje

Sve u svemu za te pare extra hotel sa naglaskom da je dosta daleko od plaze...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Vdeki, hvala ti mnogo za ovako detaljan opis! :cvetic:

Idemo ja i moj dragi na letovanje :) Mislim da nam neće smetati toliko ta šetnja do plaže. Ionako puno hodamo ovde po gradu ili kad odemo na planinarenje tako da ovo neće biti problem ;)

Hotel mi se jako dopao na slikama, baš je sve ušuškano i fino. Možeš li mi molim te napisati u koliko sati ste imali doručak i večeru i da li treba poraniti za taj doručak (a boga mi i večeru :) ) pošto svi spominju blesave engleze i holandjane i ostale sa kojima moraš da se biješ da bi jeo :) Tj. od koliko do koliko se može otići na doručak i večeru?

Ima li mesa u obrocima, ako ti nije teško molim te napiši mi šta se klopa za večeru??

Hvala od srca, puno si nam pomogao :cvetic:

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Sto se tice dorucka i vecere, tu nije bilo nikakvih problema.I dorucak i vecera pocinju od 7 do 10h.Mi smo bili kraj jula pocetak avgusta i nije bilo guzve u hotelu pa tako ni za vreme klope.U hotelu su uglavnom bili nasi ljudi.Sto se tice hrane, ona je tipicno turska.Znaci jako malo mesa i puno salata.Recimo prvi put sam jeo supu od luka i jako mi se svidela, pa onda razni pudinzi, lubenice,itd.Mozes vise puta da vadis u tanjir - nemoj da Vas je sramota...u globalu klopa je ok kao i svugde i nemoras da se guras kako za stolom tako ni za svedskim stolom.Za veceru imas gomilu salata i razne djuvece, i 4 topla jela koja ukljucuju meso.Jedno vece smo dobili i nesto sto lici na nasu gibanicu i prvi put smo jeli picu bez sunkarice, samo povrce.Ali hrana je ok i prija za jako tursko sunce...eto toliko za sada.Ako imas jos neko pitanje slobodno pitajicon1.gif

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

vdeki

Reci mi, molim te, a koliko mali je bazen? Gledala sam neke slike na netu i deluje sasvim ok!

I kakve su noci, da li je mnogo vruce, da li moze da se spava, da li je potrbna klima?

Hvala puno :)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Posle svih informacija koje si mi dao a koje su me interesovale u vezi ovog hotela, mislim da ćemo odabrati njega :P Ponuda koju imamo je više nego odlična, a idemo verovatno od 25.08. do 05.09.

Za meso sam pitala zbog mog dragog, on ne može bez mesa :rolleyes: i mislio je da će biti bolje da on sam pronadje večeru za sebe. Mada ja mislim da se klopa u hotelu više isplati od ishrane ''na svoju ruku'', ne bih baš da trčim non stop negde i kupujem hranu.

Hvala ti mnogo na ovim korisnim informacijama! Stvarno si nam mnogo pomogao :)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

@Iva 85

Bazen je dosta mali, ali se nisam kupao u njemu nego smo isli na gradsku plazu.Mislim da je bezveze kupati se u bazenu pored tolikog mora :D

@Makishon

Sto se tice vecere, mislim da je ona sasvim zadovoljavajuca koju dobijas u hotelu, ali nekad treba otici u restoran i probati poneki turski specijalitet.

Znas mene je smorilo kad sam bio u Grckoj ta trka, kupi ovo kupi ono, a ja dosao na odmor!Tako da je ova varijanta PP po meni najbolja, dok je ALL INC.ipak bacanje para.Eto toliko od mene.Mi krecemo 16.08-25.08 i rezervisali smo hotel Maris beach...

puno pozdrava

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Hvala puno Vdeki, lepo se provedite i uživajte, i napiši utiske kada se vratiš :cvetic:

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Mi smo se juče vratili sa letovanja, iz Marmarisa. Bili smo smešteni u ovom hotelu pa sam htela da napišem svoje utiske o njemu, biće od koristi onima koji se odluče za njega. Hotel je presladak, sve je čisto i uredno. Osoblje hotela slabo zna engleski jezik. Na recepciji su Ibro i Bob (pošto nam je 5 puta rekao kako se zove, a mi nikako nismo mogli ni da ponovimo a kamoli upamtimo ime, predložio je da ga zovemo Bob :) to mu je nadimak) Ibrahim odlično zna engleski i sa njim se možete lepo sporazumeti ali Bob nikako. Ni dan danas nam nije jasno da li zna i turski jer smo mi naučili neke reči za sporazumevanje a on se samo smeškao izgubljeno kada bi mu nešto rekli :) I samo se smeju, kad god ih pogledate osmeh im je na licima. Zaista su jako ljubazni. Konobari takodje. U ovom hotelu pretežno gostuju englezi i njima je sve podredjeno. Nama je jedino to malo smetalo u pojedinim situacijama. Na primer, kada smo krenuli prema stolovima ispred bazena, oni su nas vratili u deo gde su stolovi pored ulice. I tamo je fino, ali zašto da ne sedimo gde želimo? Kasnije smo skapirali da im je cilj da se više šlihtaju englezima jer oni ostaju u hotelu pored bazena i preko dana i uveče i trošili nenormalno puno novca i na hranu i na piće a mi smo uvek bili u pokretu i samo smo bili u hotelu da prespavamo, na doručak i večeru. Nismo došli na more da bi se kupali u njihovom bazenu. Gledali smo kako konobari bukalno trčkaraju oko engleza pa čak i taj glavni menadžer Mustafa, samo što ih nisu nosili na ledjima do soba na spavanje. Ali nebitno, i prema nama su bili zaista uvek ljubazni. Što se tiče sobe, dali su nam jednu koja je okrenuta prema ulici i džamiji. Pored nas je bila devojka koja je isto doputovala sa nama u autobusu i bila je sama-njoj su dali sobu do naše koja nije imala terasu niti su vrata mogla da se otvore jer su to vrata koja služe samo za izlaz na protivpožarne stepenice. Samo je mogla da otvori mali prozorčić. To jedino nije bilo u redu sa njihove strane. Englezi su dobijali odlične sobe na spratu okrenute prema bazenu i tu je mirnije. Nama je jasno, onoliko koliko patiš-toliko ćeš i dobiti. Sobica nam je bila mala, slatka i čista, sa terasom koja gleda na jedan rasadnik i svakog dana smo se divili toj porodici čiji je taj rasadnik. To je mladi bračni par, imaju dete od oko 5 godina i manje dete koje još ne zna da hoda. Taj dečak od 5 godina ceo dan pomaže svojim roditeljima i ceo dan čuva svoju sestricu da bi oni mogli da rade. ako se igra, igra se sa njom, ako ona plače on se trudi da je na svaki način zabavi...igra ispred nje, vozi je u kolicima stazicama izmedju cveća...donosi vodu ocu i majci...prosto nisam mogla da se načudim da postoji tako lepo vaspitano dete i koliko su oni vezani za svoju porodicu... U sobi mi se nije jedino svideo etison koji je dosta istrošen i isflekan. Sobarici smo odmah dali bakšu i svakog dana nam je čistila sobu, svaka 2 dana menjala peškire i posteljinu i od peškira koje ostavi na krevetu pravila nam je cvetove i mašnice, što mi se jako dopalo. Jako je vesela i ljubazna i volela je da priča sa nama ali smo se teško sporazumevali jer ona ne zna puno engleski :)

Doručak, jednoličan ali je bilo ok. Jako mi se svideo sir koji se služio. Večera kako kad. Mi zaista nismo probirljivi ali meni se njihova jela sa povrćem i neke salate zaista nisu dopadale. Riba je fenomenalna, čorbice takodje, bilo je i teletine i piletine isto jako fino spremljeno. Prvo dobijete čorbicu, zatim ide nešto kao predjelo-ili su makarone sa tim kuvanim povrćem - patlidžan, tikvice, krastavac, boranija.... makarone, tada donesu salatu. Kada vam donose to glavno jelo, ne dajte im da nose salatu :) Mi smo navikli da salatu imamo uz glavno jelo, a oni nju jedu pre glavnog jela. Ne prave problem, čak smo se zezali držali smo onaj tanjir sa salatom kad bi sklanjali a oni nam se smejali :)

Bazen je presladak ali smo stigli da se okupamo jedino poslednjeg dana, kada smo se vraćali nazad za Srbiju i kada nismo imali vremena da idemo na plažu..

Zaboravila sam da napiem da je hotel na 15-ak minuta od gradske plaže i od centra ali pošto smo mi išli čak u Ičmeler na kupanje jer je gradska plaža stvarno prljava i more nikakvo, ako vam je bitnije kupanje onda iznajmite neki hotel prema Ičmeleru npr. u Siteleru ili baš u Ičmeleru a ako želite svako veče u provod - Bar street onda je ovaj hotel na savršenoj lokaciji.

Mada, dolmuši su tu i stićićete svuda za male pare. 2 lire tj. 1 e je karta u jednom pravcu. Zaustavljate belo-narandžasti dolmuš bilo gde da ga vidite i kada želite da izadjete staje gde god želite što je mene oduševilo :)

Eto, nadam se da će ovo bar nekome koristiti. Mogu i sličice da postavim :)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Makishone stvarno korisno! Još kada slike postaviš biće taman kako treba! Ja am vrebao ovaj hotel i kada sam gledao na nekoj mapi učinilo mi se da je u pored groblja! Jel sam loše video? :)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

To groblje je ispred džamije i uopšte se ne vidi iz hotela, zaklonjeno je drugim zgradama. A i nije groblje kao naše, spomenici su jako mali i oko gorblja je podignut zid pa prvih dana nisam ni skapirala da se tu nalazi groblje :) Videćeš. Zaboravila sam da napišem da pošto su sada njihovi praznici, ramazan, hodža peva verovatno više nego obično. Kada sam prvu noć čula onu kuknjavu u 4h isprepadala sam se...zatvarali smo terasna vrata prve dve noći jer peva u isto vreme i budio nas je, kasnije ga više nismo ni čuli jer se toliko izmorimo u toku dana - spavali smo kao topovi.

Doručak vam je od 7-10h ujutro. Mi smo uvek silazili u o9:50h uzmemo hranu pre nego što krenu da sklanjaju. Za doručak je švedski sto tj. samoposluživanje a za večeru oni služe, što je posebno dobar osećaj :)

Preporučila bih ti da poneseš ono kuvalo za kafu i kafu iz Srbije. Mi smo čuli da im kafa nije dobra, tj. oni je cede i bude kao voda (imate za doručak kafu, mleko, čaj i sok...). I to je bio pun pogodak što smo poneli jer tamo uopšte nemaju tursku kafu, piju samo čajeve a od kafe imaju ness, jacobs i 2 vrste u kesicama od po 100g. U hotelu je kafa 4 lire tj. 2 e što je po meni preterano skupo a kafa 100g vam je 1,75 lire (tj. liru i 75 kuruša). Sada je odnos 1:2 --- 1e - 2 lire Ako budeš poneo ovo da sam kuvaš kafu u sobi, obavezno to posle izlaska iz sobe, kao i hranu i vodu, strpajte u ormar. Sobarica ne otvara ormar ja sam proverila. Takodje, u blizini hotela imate jedan market koji se zove Dia, on je sa strane hotela ge je džamija jedno 5 minuta niz tu ulicu. Tu možete kupovati i sokiće (probajte onaj..jao kako se zove...ima kratko ime nešto kao Candy i 100% da je voća, raspametiće vas koliko je dobar, košta 3 lire ali vredi i više...) tu možete za liru kupiti 5 litra vode. To vamje najjeftinija varijanta, strpate u ranac, unesete u hotel-niko ne pregleda torbe, i onda kada vam treba samo nalijete u flašu i ponesete. U hotelu je flašica od pola litra 1 lira. Deru bilo šta da kupite, pa sve pazarite u Dia marketu i u Tansašu, on vam je kod glavnog trga.

Obavezno idite u prodavnicu garderobe pored Tansaša zove se waikiki, ja sam kupila par stvarčica poslednjeg dana a da sam otila ranije sve bih pare dala za tu garderobu. Izuzetno kvalitetna grderoba za neke bezvezne pare. Npr. kupila sam majicu tati za 7 e, meni za 3 e, kačketi 1,5 e... imaš kvalitetne pantalone, farmerice... I obavezno probajte cenkanje tamo u bazarima...stvarno je zanimljivo ali i zarazno. Sve što vidite vredi 50 posto manje, a ako oborite cenu ispod 50% onda ste dobro pazarili :)

Takodje, nije vam potreban sef, mi smo malo novca sakrili tu i tamo, malo nosili sa sobom ali vam ništa neće nedostajati. Turci su jako pošten narod treba se plašiti jedino stranaca :)

Eto ako treba još informacija slobodno pitajte. Ja sam malo otišla od teme ali nadam se da mi niko neće zameriti.

Evo sličice hotela

img3715u.th.jpg

img3344.th.jpg

ovo je restorančić u hotelu, tu doručkujete a večerate napolju, u dvorištu hotela :)

img3389t.th.jpg

evo džamije :)

img3489o.th.jpg

ovo je soba, na terasi je fenomenalno ujutro do 11h i posle 19h :)

img3632.th.jpg

Bazen je presladak, dubine 2 m :) Imate pored bazena stepenište koje vodi u suturen hotela gde su tuševi i wc, takodje pored recepcije imate wc, sve je lepo sredjeno i čisto i ne morate da idete stalno u svoju sobu. Pored bazena je i šank.

img3707of.th.jpg

Marmaris je prelep grad, ni jednog trena mi nije bilo dosano, želim ti lep provod :)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Super informacije,a i sličice! :)

Valjda ga i sledeće godine posetim! :)

Ja sam hteo u ovaj hotel(dopala mi se prezentacija),međutim devojka je prigovarala da je blizu groblje,pa joj delovala pusto ta ulica u kojoj je... I još mnogo razloga da ne nabrajam! :bez-zuba: Tako da je Maramaris izostao ove godine!

Do sada je samo na stranim forumima bilo utisaka o njemu,a sada taman na ovoj temi i sve šta treba da se zna o njemu! :)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26485
    Ukupno tema
    887037
    Ukupno poruka