jabadabadu

Plaže na Sitoniji

3734 poruke u ovoj temi

https://youtu.be/BvLmMRcxoT4 Према нашем мишљењу, најлепша плажа Ситоније - Климатарија.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Кариди Ситонија

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sa velikim interesovanjem sam ispratio dejanove postove i snimke s obzirom da smo manje-vise u isto vreme bili na letovanju i obilazili iste plaze. Dejan je sve jako lepo opisao i objasnio, sa vecinom opisanih stvari, ocenama plaza itd se apsolutno slazem, Ja cu samo dodati par stvari, vezano za lezaljke i sam dojam i utisak cele plaze, da bi ljudi imali jos kompletniju sliku o plazama u okolini Sikije.

Boravio sam porodicno u Sartiju od 21.07. do 01.08., obisli smo sest plaza od kojih je pet na dejanovom spisku iz prethodnog posta.(Turk, Klimatarija, Kalamici, Karidi, Orange) i plus Novi Sarti.. Dolazili smo na plazu oko pola 10 i ostajali bi do mraka, tj na nekim plazama gde kasnije zalazi sunce (Orange,Turk) do 20.45h. Jedino smo na Orangu dosli kasnije, cisto da je vidimo jedan dan oko 18h. 

Svuda smo uzimali lezaljke sem na Karidiju i Orangu, bez problema svuda nasli parking (najveca guzva je bila na Kalamiciju). Cena lezaljki je ista na Novom Sartiju, Klimatariji i Turku 5e uz obaveznu konzumaciju. Na tim smo plazama nosili rucne frizidere i puno tecnosti, hrane, grickalica....Na Klimatariji i Turku plazama na kojima smo najvise dana proveli (mislim 7) smo rucali u restoranima tj kaficima koji izdaju lezaljke, na Klimatariji ih ima 3 a na Turku 2. Cene u tim  kaficima su bile vrlo pristojne a klopa solidnog kvaliteta, Jedan dan smo prosetali do restorana 5 Steps in the Sands, gde je hrana dosta bolja kao i njen izbor i cena. Na Kalamiciju je cena lezaljki 10 evra(na mestu gde smo mi bili) i zabranjuju koriscenje frizidera i svoje hrane i tecnosti, s obzirom da je Kalamici malo mesto to nije problem jer odmah uz plazu se nalaze restorani i prodavnice.

Dojam o jednoj plazi je vrlo subjektivna stvar,  s obzirom da imam malo dete utisak moze da se svede na to kako mom detetu odgovara odredjena plaza. Parametri koje sam ja uzimao kao merilo kvaliteta su talasi i vetar, plicak, cistoca vode, temperatura vode, prilaz plazi, guzva  i sama lepota plaze.  Sto se tice plaza i nekog mog utiska i ocena gotovo sa svim se slazem sa Dejanom, jedino sto bih ja za Orange dao 8 a za Kalamici 9.

Jos jedna stvar koju sam primetio na snimcima i slikama da su ove plaze koje sam obisao najlepse kada je sunce najvislje na nebu recimo izmedju 13 i 16 popodne. Onda npr Klimatarija,(uz preduslov da je mirna voda i da je potpuno cisto tj  nezamuceno), izgleda nestvarno lepa, kao da su Karibi u pitanju i neka reklama za letovanje u tom delu sveta. .. Orange na mene nije ostavio takav utisak sto se tice lepote kao Turk ili Klimatarija, verujem da je glavni razlog sto sam je video kasno popodne,

4

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Хвала на допуни. Врло лепо си констатовао и дао запажање, које не одступа од мог. Можда сам мало више био критичан према Оранж, али то је зато што смо ранијих година били ту и носимо прелепе утиске, али тад смо били око поднева (опет лепши део дана). Сарти ове године ништа, мада смо свратили једно јутро до новог дела, вода нигде није била тако мирна и лепа, али је била превелика гужва. Иначе Сарти је по мени најлепше место на Халкидикију. Неке плаже нисмо посећивали, јер нам ранијих година нису остале у лепом сећању, као што је то Валти на пример. Све у свему, по нама је појас од Сикије до Климатарије број 1, а под два Платаници до Мегапортокали. Те две регије ћемо сигурно обићи поново уколико се будемо нашли на Ситонији.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Golden beach fantazija, pogled na Atos.

20230718_124529.jpg

20230718_124523.jpg

Imam dobar video zapis al se ne može objaviti. Pre 4 godine sam se žalio adminima i pisao ovdi, da odobre slike većeg formata i video al džaba.

20230718_124519.jpg

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Platanisi plaža, kampersko mesto! Potpisujem sve što je Dejan rekao, najbolji vajb!

20230727_115236.jpg

20230727_115240.jpg

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li možda postoje taksi brodići koji voze do plaža Diaporosa?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Da li možda postoje taksi brodići koji voze do plaža Diaporosa?

Nisam sigurna za taxi brodiće ali znam da se u vourvoru mogu iznajmiti brodići kojima se možete odvesti do ostrva.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905031
    Ukupno poruka