jabadabadu

Plaže na Sitoniji

3734 poruke u ovoj temi

Pozdrav svima iz Neosa :)

Prekjuce Lagomandra beach bar, prva 3 reda su po 12eur, ostalo u pozadini 10eur za 2 lezaljke i sunccobran. 

 

Juce Lagonisi: ulaz, parking, 2 lezaljke i suncobran 10eur; a u prva 2 reda 20eur (tacnije 5e po osobi i 10e po osobi). 

 

Lagomandra (meni) standardno dobra, sa svim sadrzajima koji mi oadnu na pamet, i doduse previse guzve.. Srecom, naoblacilo se, pa je guzva pobegla sa plaze :)

Na Lagonisiju sam prvi put, lepa je plaza, zanimljivo mi je sto na 30m od obale opet ulazis u plicak... Imam fotkane cene iz oba bara, ako se snadjem kako da okacim sa mobilnog, dodacu i to. 

 

https://ibb.co/ygBfTXg
https://ibb.co/XL8B2y3
https://ibb.co/VpJ1hT9
https://ibb.co/K72FYsM

Izmenjeno (Darkorudar)
4

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

znas li kakva su pravila za decu u Lagonisi baru?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

 

Na zalost nemam pojma... Znam da su oko nas manja deca bila sa roditeljima na lezaljkama, ali ne znam da li se placa ulaz ili ne, do koliko godina itd. 

 

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Juce smo bili na Agios Ioannis. Plaza je velika, sa dosta prostora za svoju opremu, ali i sa velikim barom, Riviera. 2 lezaljke i suncobran + stolica ili lazy bag se dobiju za 5eur. Kao i drugde, zabranjena je konzumacija svoje hrane i pica, ali ovde su zaista opominjali ljude oko nas par puta... Prva 3 reda imaju bolje lezaljke i velike suncobrane, ali je potrebna rezervacija unapred za njih. Posle sam pomislio da to i nije za nas (mene), porucivali su se Moeti u flasama i slicno ?... 

Plaza je meni super, voda je tirkizno prozirna dosta daleko od obale, i plivanje je uzivanje... Mogu da se iznajme pedaline, voznja "na banani" i slicno. Parking je veliki, ali se i napunio popodne. I, kad krene kuci, auto ce biti toliko ulepljen prasinom, da prosto moli da se opere... 

 

Mi planiramo opet ovde na plazu :)

 

 

Juce smo bili na Agios Ioannis. Plaza je velika, sa dosta prostora za svoju opremu, ali i sa velikim barom, Riviera. 2 lezaljke i suncobran + stolica ili lazy bag se dobiju za 5eur. Kao i drugde, zabranjena je konzumacija svoje hrane i pica, ali ovde su zaista opominjali ljude oko nas par puta... Prva 3 reda imaju bolje lezaljke i velike suncobrane, ali je potrebna rezervacija unapred za njih. Posle sam pomislio da to i nije za nas (mene), porucivali su se Moeti u flasama i slicno ?... 

Plaza je meni super, voda je tirkizno prozirna dosta daleko od obale, i plivanje je uzivanje... Mogu da se iznajme pedaline, voznja "na banani" i slicno. Parking je veliki, ali se i napunio popodne. I, kad krene kuci, auto ce biti toliko ulepljen prasinom, da prosto moli da se opere... 

 

Mi planiramo opet ovde na plazu :)

 

 

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Koje dranje na lagonisiju, nece me videti ni u avgustu. Skuplje svako pice za 1 evro od ostalih kafica, pa i vise. Bio sam tamo i 2014 kada je bila divlja plaza, pa neka me secanje sluzi.

 

Inace u agios ioannis kada smo mi bili ljudi su vadili i flase koka kole od 2 litra, i onako pili iz njih i jos ih stave na sto izmedju lezaljki da svi vide. Pa majku mu kupi bar limenku, koji indijanci.

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Jes vala. Mi od 2014 letujemo na sitoniji, neke godine preskocimo a neke odemo i dva puta. Sve je veca guzva i prosto to mora da se naplati. Cista ekonomija, tipa ti radis vestacke obrve za 10 evra i prepuna si, i onda lepo dizes cenu dok se ne pojavi malo lufta. Na zalost nije sada trenutak napustati sitoniju, ko vec nije bio. Vec ici sto pre dok ne postane kao kasandra.

 

Sto se Bugara i Rumuna tice nisam ih nesto vidjao. Najvise je bilo SRB tablica.

 

Atos se pojavljuje kao nova sitonija, alternativa. Kraj juna prosle godine odes na plazu i slobodno mesto u prvom redu oko podneva u beach baru. Platis dva pica i dobijes lezaljke dzabe. A ima jedno 5 dobrih plaza, sasvim dovoljno za jedno sadrzajno letovanje.

 

Sto se tice voznje do sitonije jeste nekako veeeeliko cimanje onaj ring road i sve do sitonije, posebno kada si umoran. Mislim da nije mnogo vece cimanje ici do parge jer je auto put. 200km vise ali se dosta i brze  vozi.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

sve ste vec napisali, nemam sta da dodam, samo da i ja potvrdim da treba bezati od Sitonije i severne Grcke ko je bio vise od 2-3x

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Sto se Bugara i Rumuna tice nisam ih nesto vidjao. Najvise je bilo SRB tablica.

 

U stvari ja sam pogrešio ovde...oni se polako sele prema Jonskom moru, dosta ih je tamo.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Kako ono kažu, "100 ljudi, 100 ćudi". Čitam i ne verujem šta vidim. Mnogi će reći "pa nemoj da čitaš", ali moram. :D

Znam, reći ćete da postoje lepe plaže koje su dostupne svima, bez dranja turista. Ali voziti svaki dan po 30+ km do plaža, mislim da je potpuni promašaj.

Lol.... ponovo "briljiras". Pa zar ti ne rece nemoj da citaj izvestaj ako ti se ne svidja a vidi sad, moram. Takodje Imas fenomenalnu plazu u Vrahosu a putuvao si u  Pargu na Valtos plazu. Cekaj, jel to onda pun pogodak ili promasaj?

Inace nema beganje jer pobeci se ne moze. Ako pobegnes od Rumuna, docekace te Madjari, a na kraju krajeva Englezi. Za nas su cene u Grckoj svake godine sve vece jer smo siromasni, za clanice EU nisu zato ce ih biti sve vise jer im standard raste. Hellena travel prosle godine izgubile sve kuce u Kalamiciju, pokupovali Madjari i Cesi.U Sartiju gde letujem poslednjih godina svake godine sve vise Madjara i Ceha i polako potiskuju Srbe. Iduce godine namervam da idem na Amuljane, dok se moze.

Izmenjeno (Miki Rudinski)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Lol.... ponovo "briljiras". Pa zar ti ne rece nemoj da citaj izvestaj ako ti se ne svidja a vidi sad, moram. Takodje Imas fenomenalnu plazu u Vrahosu a putuvoa si u  Pargu na Valtos plazu. Cekaj jel to onda pun pogodak ili promasaj?

Inace nema beganje jer pobeci se ne moze. Ako pobegnes od Rumuna, docekace te Madjari, a na kraju krajeva Englezi. Za nas su cene u Grckoj svake godine sve vece jer smo siromsni, za clanice EU nisu zato ce ih biti sve vise jer im standard raste. Hellena travel prosle godine izgubile sve kuce u Kalamiciju, pokupovali Madjari i Cesi.U Srtiju gde letujem poslednjih goduina svake godine sve vise Madjara i Ceha i polako potiskuju Srbe. Iduce godine namervam da idem na Amuljane, dok se moze.

Poneta našeg letovanja je da ne sedimo na jednom mestu, da obiđemo i nešto okolo. Jednog dana ćeš otići na Vrahos, siguran sam i očekujem izvšetaj od tebe. Utiske o plažama okolo, izlet do Aherona, Pargu, Prevezu i sve još što ti padne na pamet. Do tada, uživaj u Sartiju, srećno ti bilo.

Tebi je Sarti pun pogodak jer si ti tako odlučio i očigledno ti Sitonija nije dosadila čim si godinama na istom mestu. Naša porodica voli da obiđe i druga mesta, a to što sam bio dva puta u Pargi ne pokazuje da je Vrahos promašaj, već da želimo da posetimo Pargu kad smo već tu blizu nje.

Nastavi da uživaš u Sitoniji, mi je se sećamo po lepom i tako će ostati dok joj se ne vratimo nekad. Za sada je preskačemo i iduće godine odosmo na Peloponez. Možda se i sretnemo ako rešiš da izađeš iz Sartija.

 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Jel tebi prvorodjeni neki rod ili si od malena naucio da spinujes? Poenta mog posta koji se odnosi na tebe je sto si ti upravo rekao nemoj da citas izvestaj ako ti se ne svidja a ovde pises "moram iako ce mnogi reci nemoj". Alo, pa ti si taj jedan od "mnogih" koji je to rekao? Sad kazes da si bio dva puta u Pargu, a tamo si napisao nekoliko puta. Protivrecan si i ovde i tamo gde sam ti to rekao. Takodje nigde nisam napisao za Sarti da je pun pogodak, ima mana ali ih ima manje nego neka druga mesta. I rekoh ti gde planiram da letujem iduce godine.

Ja ti ovo pisem iz dobrih namera, nemoj da budes toliko sujetan. Budi samo manje protivrecan i sve ce biti ok.

Izmenjeno (Miki Rudinski)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Jel tebi prvorodjeni neki rod ili si od malena naucio da spinujes? Poenta mog posta koji se odnosi na tebe je sto si ti upravo rekao nemoj da citas izvestaj ako ti se ne svidja a ovde pises "moram iako ce mnogi reci nemoj". Alo, pa ti si taj jedan od "mnogih" koji je to rekao? Sad kazes da si bio dva puta u Pargu, a tamo si napisao nekoliko puta. Protivrecan si i ovde i tamo gde sam ti to rekao. Takodje nigde nisam napisao za Sarti da je pun pogodak, ima mana ali ih ima manje nego neka druga mesta. I rekoh ti gde planiram da letujem iduce godine.

Ja ti ovo pisem iz dobrih namera, nemoj da budes toliko sujetan. Budi samo manje protivrecan i sve ce biti ok.

Imaš izbor da sjašeš sa mojih postova. Kao osoba koja komentariše samo Nei Pori, Vrasnu, Asprovaltu i okolinu, a pri tome ima samo 70 postova, ne smatram te ozbiljnim sagovornikom. 

Kad se budeš pomerio sa Halkidikija, odeš na neko drugo mesto, onda možemo da upoređujemo i polemišemo. Kao što sam rekao, zovem te na piće da sednemo i pričamo, da ne opterećujemo forum ovde. Do tada, ne pokušavaj da uplićeš politiku ovde i da pominješ vezu prvorođenog sa bilo kom od nas. Inače, znaš šta ti sleduje od admina.

Sportski pozdrav, uživaj u Sartiju. 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Danas smo se siti izvozali ?

Dogovorimo se da odemo na Trani Ammouda - ali krenemo prilicno kasno iz smestaja (iz Neosa). Stizemo tamo, plaza ogromna, izgleda prelepo, parkiramo na prvo slobodno mesto, i krenemo peske. Prvi suncobrani - nema mesta, hotel/apartmani sve puno, nemaju nista za prolaznike. Drugi suncobrani, kaze lik ljubazno ima 3 suncobrana, blize ulici no moru, free su lezaljke ali obave, na konzumacija 30eur... Pogleda me zena i mi se tako precutno dogovorimo ;) ds idemo dalje, na sledecu plazu. ?

Ajde da ponovimo od juce Agios Ioannis, stizemo tamo, hostesa kaze sve je puno, mozemo da sacekamo, ispred nas vec 4 grupice cekaju... To je negde oko 13h. Odlucimo, idemo do Lagomandre - tamo parking ni za lek ? (ne znam da li je parking na magistrali free ili samo za goste hotela?). 

Odlucimo da produzimo za Porto Koufo, tamo blizu restorana i luke ima savrsena mala plaza, 10-15 suncobrana i food truck, mirno i tiho, vrlooo povoljno... Ne lezi vraze, kad smo stigli, tu je bio brod kojim krstare turisti, plaza prepuna, peskir na peskiru ?. I onda produzimo dalje, na drugi kraj zaliva, ispred hotela Porto Koufo, 10e 2 lezaljke i suncobran, ali je zato frape nezamislivih 3e. I eto, mirno, tiho, potpuno drugacije od svih ostalih uredjenih plaza na kojima smo bili. Ako trazite malo mira (i odlicnu klopu po kojoj je ovo mestasce poznato) - ne preskocite Porto Koufo. 

A mi - siti smo se navozali, ali osmeh sa lica ne silazi - na odmoru smo, na moru smo - i zivot je leeeep! :)

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li je neko od vas, koji ste išli na Ag. Ioannis slučajno (ili namerno) skrenuo par stotina metara ranije, pa otišao na Kastri?

Kastri je plaža koja nas je "kupila" pre par godina na Sitoniji... Bio je neki mali Beach Bar, ali je većina plaže slobodna. Na plaži max. 20 ljudi, a plaža solidno velika... Mir, tišina, hlad borova ispred neke vile... Pesak još lepši nego na Ag. Ioannis-u, more kristalno bistro.

Pitam se da li je i dalje tako?

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905040
    Ukupno poruka