jabadabadu

Plaže na Sitoniji

3734 poruke u ovoj temi

Mi smo imali potpuno drugacije iskustvo prosle godine u septembru, obisli smo skoro pa sve plaze od Vurvuru-a do Neos Marmaras-a i jedino gde smo placali lezaljke je bilo na Manassu cak su za nas troje naplatili samo jedan suncobran i dve lezaljke

Lezaljke su velike tapacirane dosta prostora izmedju lezaljki da se ne osecamo kao sardine suncobrani veliki usluga savrsena jeste pice malo skuplje ali je konfor takav da je razumljivo

Plaza na kojoj sam se prijatno iznenadio je Agridia gde uz poruceni cipuro donesu i malo meze (pohovane tikvice feta masline sardina malo hleba paradajsa) i sve to za 3e jedino sto je u uvali pa je vec oko 16h u senci

Ukoliko ste u mogucnosti iznajmite camac i obidjite Diaporos to je savrseno potrosen dan na divljim plazama ostrva

Mene ne drzi mesto tako da u danu obidjemo bar dve plaze za 13 dana sam napravio 800km obilazeci plaze po Sitoniji

Da li opet isao na Sitoniju? Naravno da bi, plaze su lepe, nije skupo svako moze da nadje mesto za sebe od divljih pustih plaza preko velikih pescanih sa gomilom barova do skroz fensi resort-ova

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

septembar je sasvim druga prica od jula i avgusta

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Citajuci ovo, sticem utisak da sam se prevario sto sam uplatio smestaj u NM. Sticem utisak da sam bio u pravu (a to ne volim) sto sam izbegavao sitoniju do sada. Smatram da je, po ovome napisano, preskupo letovati tamo. U smislu smestaja, ulazaka na plazu, lezaljki, pica, same hrane... 

 

Pa ima li neka plaza gde nema guzve posle 10h. Na godisnjem sam i ne zelim da ustajem ranije, cele godine rintam, i tada hocu da se naspavam.

Ima li neka plaza gde se ne placa ulaz, gde ima (besplatnog) prostora za moj suncobran i gde mogu da deci dam moj sok u tetrapaku, i pojedu sendvic?

Gde kad mi se pije kafa (jeste da spremaju krs od kafe, ali volim da pijem kafu), odem u kafic, popijem kafu i vratim se na moj peskir ispod mog suncobrana.

Ja idem da se opustim, naspavam se, okupam i to kad ja i kako ja hocu. Upravo iz tog razloga ne uplacujem hotel. Jer necu da ustajem u 7-8 za dorucak, necu da se vratim za rucak je prdim na plazi, i menjam plaze svakog dana i udaljim se od mesta nocenja, a veceru pojedem u nekom restoranu. 

Cuo sam kako je tamo mir, hladovina, lepa voda... Ono ispade dzungla i vasar. Obisli smo dobar deo Grcke, i malo je prevagnulo da odemo na Sitoniju, a ne za Peloponez. Izgleda sam se prevario...

Jedino ako ides na Oranz bic, Megaportokali (nisu blizu Neosa jer su na drugoj strani), i Lagomandru (mada mesta na plazi ima ali problem je parking) moras poraniti, na ostalim plazama oko Neosa i u samom Neosu imas mesta koliko volis. Ako volis lezaljke, ako volis pesak i svoj inventar sta god i slobodno se naspavaj. Ovo je iskustvo iz spica sezone i ja na plaze uvek idem oko 10-11 ujutro. U zadnje vreme uglavnom praktikujem svoj inventar tako da ne zavisim ima li mesta u prvom redu lezaljki, uvek sam odmah do mora i blizu mene nema nikog. U sustini pogledaj i sam na google map videces koliko ima plaza za svaciji ukus. Ne opterecuj se uzivaces sigurno.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Sitonija je daleko ispred svih sa plazama, nemoj da mracis coveka. Kakva Kasandra, Olimpska i bakraci. Jeste guzva ali ako je covek ne voli ima plaza koliko ti dusa iste gde si bukvalno sam, ili ako ima nekog on je na nekih 50 m od tebe. Da, napravio je pravi izbor sto je izabrao Sitoniju. Covek se neopravdano smorio jer se ovde uglavnom komentarisu plaze koje su najposecenije a i na njima uvek se nadje mesto tako da razloga za brigu nema. Zelim mu ugodan odmor i da uziva u Sitoniji. :aplauz:

Ugodan odmor i uživanje ne zavise od plaže, već od društva i okruženja.

Takođe, čovek je birao između Sitonije i Peloponeza! Misliš li da je odabir Sitonije u tim slučaju dobar izbor? Ja ne mislim.

Ne znam stvarno na osnovu čega je Sitonija po plažama ispred svih?Plaža sa crnom travom u plićaku ima svuda... Na nekima je gužva, na nekima si potpuno sam. Pa ti izaberi šta ti odgovara. Koštica od breskvi, pikavaca i papira, ima na većini popularnih plaža, i na obali i u moru, ali nigde toliko kao na Orange beach. Pre par na Sitoniji, posetili smo veliki broj plaža i skoro sve ove "popularne"... I svaka je bila u fazonu "ova je ista kao..." Dakle, sve već viđeno, samo prljavije i zapuštenije. Ali smo ipak uživali na Sitoniji... Ali jasno, ne zbog plaža...

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Peloponez je sasvim druga dimenzija......

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

da, koji je dalje preko 500km, i 10+ putarina vise, i do kog se usput negde mora nociti, u oba smera... jeste smestaj jeftiniji 20-30%, ali tu razliku pojedu gore pobrojane stvari! 

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

druga dimenzija kosta:smajl:

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja na odmor iskljucivo idem gde su lepe plaze, i da se ima gde uvece prosetati. Covek koliko sam razumeo ide sa porodicom pa bas da vozi do Peloponeza nije bas mala stvar sto sa zivcima sto sa parama. E ako ima da ide avionom to je neka druga prica. Drustvo na moru me apsolutno ne zanima jer na odmor idem sam sa devojkom, ne zanimaju me istorijski lokaliteti, planine oko letovalista itd. Na more iskljucivo plaze i odmor. Trave bas nigde nisam video na plazama oko Neosa a oko Sartija je bilo samo na nekim plazama i to u manjim delovima nista strasno jer oko te trave je sitan beli pesak i tirkizna boja mora. Afiniteti su razliciti, neko voli plaze, neko da obilazi lokalitete a okupa se 3 puta u moru, neko prespava ceo odmor na plazi i ne okupa se uopste, neko ne mrda iz hotela i visi pored bazena, neko sam sa porodicom neko sa drugom porodicom zajedno zbog dece i ne treba zbog toga kritikovati ljude, ali reci coveku da se z.....ao sto je tamo otisao je jako neumesno. U krajnjem slucaju ne mora ni mrdati iz Neosa bice mu lepo, gradska plaza je super, uz nju uvek ima mesta za parking, tu su kafici, restorani, taverne ako hoce da skokne na kafu, ima mesta za svoj inventar bez guranja, pescana je, ama bas nimalo trave, pesak i u vodi i na plazi,bez vetra je i talasa. 

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Drugari imam jedno pitanjce za poznavaoce plaza oko Neosa:gde je najbolje ici u cilju pronalazenja skoljki,zvezda i ostalih lepota pogvodnog sveta?!Idem u septembru i jako bih volela da se kuci vratim sa suvenirima,pogotovu sto u junu na Tasosu nisam imala bas neki ulov...Hvala unapred svima koji se potrude oko odgovora

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Lagomandr juce u 10 ujutro nemas gde da parkiras. U ponudi Lagomandra hotela je parking, dve lezaljle i suncobran za 12 eur, a lezaljke gusto natrpane kao da su jedni drugima na glavama. Okrenuh se na Lagonisi. Ulaz za nas troje 15 eur za auto, tri lezaljke, suncobran u prvom redu i besplatno pice za dete do 5 e (cedjena pomorandza 3.3dcl). Plaza ekstra, voda mirna i topla, toaleti uzas, ponuda hrane - samo pizza i tost, ostalo nije bilo. Cene istokao i u svim drugim beach barovima. Uneli svoju hranu, voce, grickalice. Pivo 4 eur, sokovi za 1 e jeftiniji od drugih plaza, kao i neke kafe, ali krofne skuplje - 3 e. I nasih kao u Guči. 

Danas Trani A. nasih nigde, milina!!! Na T.A. ujutro talasi, posle 15 mirno more

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Drugari imam jedno pitanjce za poznavaoce plaza oko Neosa:gde je najbolje ici u cilju pronalazenja skoljki,zvezda i ostalih lepota pogvodnog sveta?!Idem u septembru i jako bih volela da se kuci vratim sa suvenirima,pogotovu sto u junu na Tasosu nisam imala bas neki ulov...Hvala unapred svima koji se potrude oko odgovora

Sve su vec povadili iako je zabranjeno

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

E divota,znači idem bez opreme?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

E divota,znači idem bez opreme?

Pa mozes je poneti, probaj po divljim plazama juzno od Neosa. Vidjao sam zvezde i male skoljkice. Do njih se stize makadamskim putem i na vecinu njih mozes doci kolima do same plaze. 

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nema nista u septembru sve je izlovljeno jedino na vecim dubinama 10+ metara i to na divljim plazama ili oko Diaporosa

Na Tasosu je bilo vise

Izmenjeno (clockwork_orange)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Juče bili na Oranž, u 9h našli parking, po sredini plaže puno trave, i u vodi i na obali. Voda plitka i topla. 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905031
    Ukupno poruka