jabadabadu

Plaže na Sitoniji

3734 poruke u ovoj temi

 

Koji bar je u pitanju? Skroz levo do magistrale ili neki drugi?

Neka slika?

Bio je samo jedan bar, mi smo prvi put na Sitoniji, možda ih je ranije bilo više ili će ih biti u sezoni, ali stvarno je bilo preglasno, kao da si u klubu. 

 

Ako sam dobro razumeo dve ležajke su 6 evra i ništa više ne mora da se plaća ili je uz to obavezna i kupovina nekog pića?

Njihov parking i ležaljke su 6e, nemaš obavezu da naučiš bilo šta, ali ne sme da se unosi ni hrana ni piće. 

Zaboravih da napišem da se svuda uz kafu dobija flašica 0,5 vode osim u Toroniju. 

Slike cu da postavim za par dana, kad se vratimo, jer je ovde net očajan. 

Izmenjeno (MarijaRa)
Autokorekt
2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kako je za parking na agios ioannisu? 

 

Taj bar sam cuo da je skup, valjda 10 evra lezaljka

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Kako je za parking na agios ioannisu? 

 

Taj bar sam cuo da je skup, valjda 10 evra lezaljka

Bilo je slobodnih mesta u onom besplatnom delu gde je šuma. 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

 

Tourkolimnionas je prelepa mala plaža, muzika diskretna, ležaljke su gratis uz piće. U dubini ima malo nekih algi po dnu. E kod ove plaže pazite kad se vraćate da ne skrenete odmah levo uz brdo kao mi. To je neki uzak put koji je dvosmeran, nema bankina, sa jedne strane je litica, jezivo izgleda i što je najvažnije ne vodi nigde. Vodi u neku mrežu puteva, kao lavirint, koji stvarno ne vode nigde a navigacija ih prepoznaje kao izgrađene puteve koji se spajaju sa magistralom. Kao u horor filmu. Posle nam je vodič rekao da je to grad duhova, tj. izgrađena infrastruktura da se naseli mesto, ali da ljudi nikad nisu došli. Tako da smo se opet spustali niz liticu.

 

Samo da pojasnim, kod Tourkolimnionas plaze kada se vracate i skrenete levo uzbrdo ide se na Klimatariju (otprilike 2km i nije bas toliko strasan put :)), jednu od najlepsih plaza na Sitoniji.

Izmenjeno (nikolarrr)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Kako je za parking na agios ioannisu? 

 

Taj bar sam cuo da je skup, valjda 10 evra lezaljka

Kad sam ja bio 2014. bilo je 1€ lezaljka i to samo vikendom, ne znam kako je sad. Na Lagonisi je bilo 10€ konzumacija po lezaljci ali nisu bas postovali to pravilo. A i neko je pisao da vazi za sve a neko da vazi samo za prve redove. Dok neko ove godine ne proveri dzaba mi ovde pisemo sta je bilo. A mozda i ne bude isto sad u junu i u julu i avgustu

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

ne citam proslu stranu, sorry ako je vec neko pomenuo.

Sredjuje se ulaz na Agios Ioannis-u, prosiruje, asfaltira, tako da je sada ulaz kod beach bara. Nismo svracali, ali vidim da ima i kola u onom "daljem" delu (daljem od ulaza) gde se i pre moglo prici kolima.

Koviou za sada bez ikakvih sadrzaja, lezaljki, suncobrana... Kalogrija standardno prelepa, isto smo samo sisli da je obidjemo.

Nama Lagomandra odgovara zbog velicine, mira i zelenila, tu smo vec drugi dan. Naime tu nam deca odspavaju po sat-dva bez problema pod borovima sto za nas nema cenu ni zamenu... mozemo da ostanemo ceo dan uz neku uzinu ili giros u hotelskom baru. Pre podne je raj, popodne oko 4-5 krene vetar i napravi talase i malo zaprlja vodu. Onda se prebacimo u hotelsku uvalu tu bude mirno i cisto more

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Prema onom što ste ranije pisali, plaža ELIA bi mogla biti izuzetno zanimljiva, pre svega nama sa malom decom, pošto je hlad sve do 13h i to ne samo na plaži već delom i u plićaku. Teže se do nje dolazi, ima boljih i gorih delova. Interesuje me kako doći do dela koji je pominjan u ovom postu;

http://www.putovanja.info/forum/forum/topic/7342-plaže-na-sitoniji/?do=findComment&comment=264136

U jednom postu se napominje da je to levo, prema Lilly Ann Beach-u. Sitan šljunak i malo šira plaža.

Ako je to ovo;

https://www.google.com/maps/place/ACROTEL+Lily+Ann+Beach/@40.1622412,23.7264776,3a,75y,337.98h,49.73t/data=!3m8!1e1!3m6!1s-KG929g2EQpo%2FU81wNK5P7xI%2FAAAAAAAADZE%2F4hhEabEuLosLaV3iPU0odW_upWzoqmRpwCJkC!2e4!3e11!6s%2F%2Flh5.googleusercontent.com%2F-KG929g2EQpo%2FU81wNK5P7xI%2FAAAAAAAADZE%2F4hhEabEuLosLaV3iPU0odW_upWzoqmRpwCJkC%2Fw203-h100-k-no-pi-0-ya2.621621-ro-0-fo100%2F!7i10000!8i5000!4m5!3m4!1s0x0:0xfd0aeef65004cc20!8m2!3d40.1650463!4d23.725749?hl=en

onda ne verujem da je slobodan pristup.

I uopšte, koji deo plaže Elije biste preporučili i kako do njega doći (ležajke za iznajmljivnje me ne interesuju)?

Izmenjeno (zbunjen71)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ima slika Ag. Ioannisa u kaficu. Sad za vikend bio drug clan. Ni ja nisam video radove, samo novi bar Riviera, negde na sredini. Nema vise Aqua Heavens bara, onog do magistrale

Izmenjeno (Igor Lukač)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

 

 

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Ima slika Ag. Ioannisa u kaficu. Sad za vikend bio drug clan. Ni ja nisam video radove, samo novi bar Riviera, negde na sredini. Nema vise Aqua Heavens bara, onog do magistrale

Ima radova do magistrale, buldozeri ravnaju teren. 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Planiram da jedan dan odem sa Kasandre na Sitoniju. Temu sam iščitao i imam okvirne ideje, ali bih ipak zamolio za mišljenje. Šta biste predložili, na koju plažu/plaže da odem? Idem sa decom 7 i 4g. Ipak bih izbrgao vozanje do recimo Sartija ili Kalamicija, Toronija. Malo mi je to puno vozanja, ipak bismo da se kupamo.

Da li da obiđemo nešto oko Nikitija (Ag.Ioanis, Kuviju...) ili da odemo na Lagonisi, Karidi, ili da idemo na one plaže kod Ormos-a? Zanima me pre svega lepa plaža, sa lepom bojom vode i ako je moguće da ima malo hlada ili dobar bič bar, tavernu u hladu gde bismo mogli da se sakrijemo dok je vrućina i da prezalogajimo nešto.

Hvala u napred.

Izmenjeno (Beeblebrox)
slovo
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Lagonisi, lepa plaza sa prelepom bojom vode, ima beach bar koji je  jednim delom u hladu. E sad, pominjala se u prethodnim postovima obavezna konzumacija od 20 e. Karidi nemaju beach bar samo kantinu ali u zaleđini postoji prirodna hladovina pa je potrebno ranije stići da se zauzmu ta mesta. Teani ammouda je odlicna plaza sa lepom bojom vode ali bez pritodne hladovine. Ag. Ioanis ima lepu boju ali je brz prelaz u dubinu koliko se secam i trenutno su radovi na prilazu istoj. Koviou ima lepu boju ali nema prirodan hlad. U pozadini je hotel Makedons gde je moguce da se osvezite. Blizu je, preko brdasca, na pesackoj udaljenosti odlicna Kalogria na kojoj postoje beach barovi. Prirodnu hladovinu u pravom smislu ima jedino Lagomandra.

I na kraju, ja bih pre izabrao Tranni amouda, Lagonisi i Karidi jer mi se  lično vise svidjaju ali to je samo subjektivna stvar. I ove druge ništa ne zaostaju.

 

4

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905038
    Ukupno poruka