jabadabadu

Plaže na Sitoniji

3734 poruke u ovoj temi

Koliko je more blize kad se pogledaju sve ove prelepe slike...:)))))

Ja sam imala isto zadovoljstvo da na popularnu plazu Orange beach odem kad je bila dosta prljava voda i dosta nudista...Zbog toga verovatno nemam taj poseban osecaj za ovu popularnu plazu i zbog toga sam za sve ove godine samo jednom otisla tamo,ali opet da nije bilo plaze Orange beach,nikad ne bih pronasla plazu Banana beach,koja je za sve ove godine jedna od onih koje nikako ne propustam...

Naime prve godine,trazeci Orange beach za koju nam nisu objasnili da je samo mi tako zovemo i da nigde nije obelezena kao Orange beach,vec umorni od sunca,resili smo da krenemo na neku od usputnih plaza i velika zuta zastava sa natpisom Banana beach nas je skroz privukla da krenemo da se spustamo...Prvo spustanje kolima je bilo krajnje stresno za sve nas,jer smo mislili da ne postoji kraj tom spustanju...Ali,kad smo stigli...Sve je nekako vredelo truda...

U to vreme,na toj plazi nikog sem grka nije bilo,zadnje godine vec je i dosta srba culo za ovu plazu...

Inace,plaza ima sve sto ja volim,duboku prirodnu hladovinu,odlican kafic,cistu vodu...

i prosle godine sam bas na toj plazi,prvi put na Sitoniji videla delfine!

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

U to vreme,na toj plazi nikog sem grka nije bilo,zadnje godine vec je i dosta srba culo za ovu plazu...

Inace,plaza ima sve sto ja volim,duboku prirodnu hladovinu,odlican kafic,cistu vodu...

i prosle godine sam bas na toj plazi,prvi put na Sitoniji videla delfine!

Uau! Takođe je pisala IvanaR da je videla jednog delfina, koji je dolazi skroz u plićak na Paradiso plaži kod Neos Marmarasa.

Vidiš, slabo se spominje to Banana plaža. Po tvojoj priči izgleda primamljivo. Interesuje me koliko je "strašna" ta nizbrdica do plaže za auto?

Izmenjeno (milenaidaki)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

ZAPADNA OBALA:

Gerakini beach

Liotrivi beach

Psakudia beach

Metamorfozis plaža

Nikitas plaža

Lagomandra

Elia

Kalogria

Paradiso beach

Neos Marmaras

Porto Carras

Kohi

Toroni

Porto Koufo

Mala ispravka sto se tice redosleda. Posle Nikitas plaze idu:

Kaviou

Kalogria

Spathies

Elia

Lagomandra

Tripotamos

Paradiso

itd.

Glasam za Lagomandru i Kalogriu.

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala Twixy!

Znači ovako:

ZAPADNA OBALA (od severa ka jugu):

Gerakini beach

Liotrivi beach

Psakudia beach

Metamorfozis plaža

Nikitas plaža

KalogriaKaviou

Kalogria

Spathies

Elia

Lagomandra

Tripotamos

Paradiso beach

Neos Marmaras

Porto Carras

Kohi

Tristinika (da li ovo možda drugo ime za Kohi?)

Toroni

Porto Koufo

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

PLAŽE NA ISTOČNOJ OBALI (od juga prema severu)

Kalamitsi

Kriaritsi

Klimataria

Sikia

Sarti

Kavourotipes (Orange beach)

Platanitsi

Armenistis

Porto Banana

Porto Paradiso

Zografou beach

Fava

Karidi beach

Talgo

Vourvourou

Livari beach

Agios Nikolas

Izmenjeno (milenaidaki)
2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Fava beach (pozdrav mungosavi & patuljku- HVALA KIKISVET)

ScreenShot00188.jpg

Boki je :srce:

Izmenjeno (mungosava)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav svim bivšim i budućim putnicima na Sitoniju! :)

Oduševili ste me ovom temom! Dugo nisam svraćala na forum i sada nađem iz cuga baš ono što me zanima.

Milena, za tebe :srce::D

Elem,

da se upišem kao putnik koji ide sa mužem i bebom krajem juna i to u Neos Marmaras. Smeštaj imamo u hotelu na Paradiso plaži, na periferiji grada. Ono što ja volim i tražim je vrlo slično Mileninim zahtevima.

U principu, na prvom mestu je dobra prirodna hladovina, zatim čisto more, potom peščana plaža i na kraju jednostavan prilaz s puta.

Čini mi se da mojim zahtevima odgovara pomenuta Lagomandra i Porto Banana. Da li sam u pravu?

Molim vas za pomoć i sve preporuke :)

CMOOOK!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Tema je zaista odlicna i verujem da ce biti od velike pomoci svima koji putuju na Sitoniju. Jos kad bi postojala iza ostale destinacije...

Nego, kako doci do ovih divnih plaza osim automobilom? Kako je organizovan autobuski prevoz na Sitoniji? Ima li neko takvih iskustava?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

u jeeeeeeeeeee gde nadje tih 10km :P

Vodiću te dogodine, pa izmeri kilometražu!

Jedno pitanje za Milenu: da li si ti mislila na Paradiso plažu ili Porto Paradiso? To su dve različite plaže, na dve različite strane!

Iskreno, toliko hvaljena Orange beach uopšte na mene nije ostavila neki utisak: prepuno je kampera i homoseksualaca, već oko 11 sati je toliko velika gužva, da je nemoguće proći, a kamoli se okupati u vodi ... ja sam ipak za neke mirnije varijante, tipa Karidi beach, koji ima isto tako čistu i prozirnu vodu, pesak, stene (ne baš oranž boje, ali blizu) i nema gužve.

Meni su se svidele i Talgo, Kalogria, Ag.Ioannis, Livrochio beach, Lagomandra ....

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Na osnovu moje Google Earth pretrage, meni se najviše dopadaju: Lagomandra, Kalogria, Kalamitsi, Kriaritsi, Kavurotripides (Orange beach), Fava i Karidi.

Bićemo tri dana na Sitoniji, u Vurvuruu. Koje od navedenih plaža pod obavezno da stignemo da vidimo i "kusnemo"?

Ima li šanse da mi neko od vas, makar otprilike, navede koliko kilometara je koja od ovih plaža udaljena od Vurvurua i na kojoj postoji mesto za auto i dobar prilaz, a gde toga nema?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Na osnovu moje Google Earth pretrage, meni se najviše dopadaju: Lagomandra, Kalogria, Kalamitsi, Kriaritsi, Kavurotripides (Orange beach), Fava i Karidi.

Bićemo tri dana na Sitoniji, u Vurvuruu. Koje od navedenih plaža pod obavezno da stignemo da vidimo i "kusnemo"?

Ima li šanse da mi neko od vas, makar otprilike, navede koliko kilometara je koja od ovih plaža udaljena od Vurvurua i na kojoj postoji mesto za auto i dobar prilaz, a gde toga nema?

Tezak izbor za 'obavezno' ...prosiri listu :D

  1. Fava (desno od Karida) i Karidi..... u Vurvuri
  2. Kavurotripides (Orange beach), ...gore ka Sartiju gruba procena 7 km pre Sartija a od Vurvure...30/35km???
  3. Lagomandra....suprotno od Vurvure, ka Neo Marmaras...grubo 40km
  4. Kalamitsi ....Jos gore od Neo Marmaras....50/60km

Kriaritsi ...gde se nalazi

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

PLAŽE NA ISTOČNOJ OBALI (od juga prema severu)

Kriaritsi

Klimataria

Sikia

Platanitsi

Porto Paradiso

Armenistis

Porto Banana

Zografou beach

ZAPADNA OBALA:

Kohi

  • Potrebne su mi slike navedenih plaza i koliko se km nalaze, recimo od Nikitija (raskrsnica je za levo/desno ka plazama)
  • koristite http://www.viamichelin.com/

Izmenjeno (Bokins)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Boki je :srce:

Znam :P

Fava beach (preneto sa teme Vurvura)

dreeminveliko.jpg

deodreamingfave.jpg

deodreamingfavesagoogle.jpg

deodreamingfave2.jpg

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Tezak izbor za 'obavezno' ...prosiri listu :D

  1. Fava (desno od Karida) i Karidi..... u Vurvuri
  2. Kavurotripides (Orange beach), ...gore ka Sartiju gruba procena 7 km pre Sartija a od Vurvure...30/35km???
  3. Lagomandra....suprotno od Vurvure, ka Neo Marmaras...grubo 40km
  4. Kalamitsi ....Jos gore od Neo Marmaras....50/60km

Kriaritsi ...gde se nalazi

Kriaritsi - na jugu Sitonije. Posle Sartija postoji skretanje za kamp Kriaritsi, a put do tamo ... jeziv. Ne zato što je seoski, asfaltni je put, ali je izgleda okolo bio neki vojni poligon, pa ima putića i stepenika koji vode donekle i odnekle, a "nekle" nema. Takodje, jako je loša signalizacija za samu plažu. I kad na kraju stignete do nje, sa velikim znakom pitanja "Kako se vratiti na pravi put", nemate šta ni da vidite. Kamp na plaži - levo su homići, a desno porodični ljudi, jedan ili dva restorana i to je to. Takva vrsta "mira", čak ni meni ne odgovara.

Btw: negde u mojim FT ima i tih sličica, pa pogledajte!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav svim bivšim i budućim putnicima na Sitoniju! :)

Oduševili ste me ovom temom! Dugo nisam svraćala na forum i sada nađem iz cuga baš ono što me zanima.

Milena, za tebe :srce::D

Čini mi se da mojim zahtevima odgovara pomenuta Lagomandra i Porto Banana. Da li sam u pravu?

Molim vas za pomoć i sve preporuke :)

CMOOOK!

Zdravo Cmoki! :srce: Drago mi je da ti se svidela ova tema.

Kako vidim po ovim opisima do sada izgleda da te dve plaže imaju hlada. Meni po slikam izgleda da i Elia ima hladovine na plaži. Malo ćemo da prostudiramo druge plažice, verovatno još ima plaža koje izgledaju kao u našim snovima.

Vodiću te dogodine, pa izmeri kilometražu!

Jedno pitanje za Milenu: da li si ti mislila na Paradiso plažu ili Porto Paradiso? To su dve različite plaže, na dve različite strane!

Iskreno, toliko hvaljena Orange beach uopšte na mene nije ostavila neki utisak: prepuno je kampera i homoseksualaca, već oko 11 sati je toliko velika gužva, da je nemoguće proći, a kamoli se okupati u vodi ... ja sam ipak za neke mirnije varijante, tipa Karidi beach, koji ima isto tako čistu i prozirnu vodu, pesak, stene (ne baš oranž boje, ali blizu) i nema gužve.

Meni su se svidele i Talgo, Kalogria, Ag.Ioannis, Livrochio beach, Lagomandra ....

Meni je potpuno jasno da je Paradiso plaža na zapadnoj strane, malo pre Neos Marmarasa, a da je Porto paradiso na istočnoj strani ostrva. Sada ne mogu da se setim gde tačno... Nisam na spisak stavila ovu Talgo plažu. Gde se ona nalazi?

Nije ti se svidela Orange beach zbog velike gužve na njoj. Nažalost, čim je plaža lepa, puno ljudi želi da bude na njoj.

Izmenjeno (milenaidaki)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905040
    Ukupno poruka