jabadabadu

Plaže na Sitoniji

3680 poruka u ovoj temi

Postavljeno (izmenjeno)

SemSeo, Lagomandra, deo prema Neosu (bez kafića) je divan. A ako poželite kafu , kafić je blizu pa možete da skoknete po nju i vratite se u svoj mirni deo. Jedan od najboljih frapea koji sam popila u Grčkoj, ikad. Naravno, zaboravila sam cenu.

Mi smo pretprošlog vikenda  propustili Kalogriu i Kouviou, jer u 9 ujutru NISMO USPELI DA NAĐEMO MESTO NI NA JEDNOM PARKINGU U BLIZINI. Na sve poznatije plaže treba dobro poraniti. Posle 10-11 sati počinje za mene nepodnošljiva gužva. Možda mi je prag tolerancije nizak (i ja živim u malom mestu, navikla sam na mir i to želim i na odmoru),

Što se tiče plaže Karidi, mi smo uspeli da je posetimo prošle nedelje, baš smo poranili. Pisala sam već da treba paziti na rupe prilikom parkiranja. Voda je bila divna, samo malo trave u desnom uglu gledano ka moru (inače meni je trava ok, a užasnem se od kesa i sl. u vodi). Posle 10 sati sa svih strana su nagrnule divizije turista pod punom opremom, tako da smo mi zbrisali odatle još pre pola 12.

Gužva mi je bila prihvatljiva na gradskim  plažama u Neosu i Toroniju (baš su lepe plaže), i na Paradisosu prema kampu.

Izmenjeno (rakel)
1

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mi smo pretprošlog vikenda  propustili Kalogriu i Kouviou, jer u 9 ujutru NISMO USPELI DA NAĐEMO MESTO NI NA JEDNOM PARKINGU U BLIZINI. N

besplatnom parkingu ili i na parkingu kafica Isla i Mango?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Bilo je par mesta  (samo) na parkingu kod Manga , ali mi nismo hteli da budemo gosti kafića , pa se nismo tu ni parkirali. Možda je sve bilo tako popunjeno jer je bio vikend, mnogo solunskih tablica.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

da da vikend.....ja vikednom idem na suprotnu stranu ka Solunu....tamo je manja guzva

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Postavljeno (izmenjeno)

Lagomandra, pogled iz hladovine borova

IMG_20190622_111027.jpg

IMG_20190622_111027.jpg

Izmenjeno (rakel)
1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Postavljeno (izmenjeno)

Lagomandra, pogled iz hladovine borova

IMG_20190622_111027.jpg

IMG_20190622_111027.jpg

Nemam pojma zašto se ponavljaju slike...

Evo malo Toroni

IMG_20190624_092015.jpg

IMG_20190624_092006.jpg

Izmenjeno (rakel)
dupla slika
2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Paradisos

IMG_20190625_191645.jpg

Karidi pre gužve

IMG_20190626_092321.jpg

4

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Jel bese ona uvala Lagomandre blize Neosu, takodje ima prirodnog hlada koliko i druga uvala?

I jedno gratis pitanje, kad sam vec tu... kako je u Toroniji po pitanju guzve? Znam da je seoce u odnosu na Neos i Nikiti, verovatno je i guzva manja, ali sva mesta sa manjom guzvom su davno otkrili i drugi tako da takvih mesta skoro da vise ni nema.

Tristinika i destenika su slabo uredjene? Hladovine nema?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Postavljeno (izmenjeno)

Da, puno hlada na Lagomandri bliže Neosu, samo nisam htela da postavim slike na kojima smo i mi. U Toroniju nije bilo  gužve, a i plaža je stvarno ogromna, pa, ako se udaljite od raznih kafića, baš ima mesta. Destenika je meni prelepa, ima po neko drvce i okolni teren nije ravan, pa bude i nešto prirodnog hlada. Ima kafe, taverna. Tristinika velika, bez hlada.

Izmenjeno (rakel)
1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

U Toroniju mesta na plazi i u vodi koliko hocete.

Ja sam u Toroniju od 23.6, u centralnom delu (narandzaste lezaljke i trščani suncobrani)

Voda kao staklo do 15h, lagano ustalasa do 18h kad se opet smiri.

Sunce zalazi u 21.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Jel bese ona uvala Lagomandre blize Neosu, takodje ima prirodnog hlada koliko i druga uvala?

I

Lagomanda3.jpg

Lagomanda4.jpg

Lagomanda5.jpg

Lagomanda6.jpg

Lagomanda7.jpg

Lagomanda8.jpg

Lagomanda9.jpg

Lagomanda10.jpg

Lagomanda11.jpg

Lagomanda12.jpg

Lagomandra1.jpg

Lagomandra2.jpg

4

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Da, tako je i meni u secanju, ali nisam bio siguran jer smo mi bili u prvoj uvali,... hlada ima skroz u pozadini sto je bzvz, jer ko da si nisi na moru kad si 30-40m od vode :) 

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Citajuci ovo, sticem utisak da sam se prevario sto sam uplatio smestaj u NM. Sticem utisak da sam bio u pravu (a to ne volim) sto sam izbegavao sitoniju do sada. Smatram da je, po ovome napisano, preskupo letovati tamo. U smislu smestaja, ulazaka na plazu, lezaljki, pica, same hrane... 

Pa ima li neka plaza gde nema guzve posle 10h. Na godisnjem sam i ne zelim da ustajem ranije, cele godine rintam, i tada hocu da se naspavam.

Ima li neka plaza gde se ne placa ulaz, gde ima (besplatnog) prostora za moj suncobran i gde mogu da deci dam moj sok u tetrapaku, i pojedu sendvic?

Gde kad mi se pije kafa (jeste da spremaju krs od kafe, ali volim da pijem kafu), odem u kafic, popijem kafu i vratim se na moj peskir ispod mog suncobrana.

Ja idem da se opustim, naspavam se, okupam i to kad ja i kako ja hocu. Upravo iz tog razloga ne uplacujem hotel. Jer necu da ustajem u 7-8 za dorucak, necu da se vratim za rucak je prdim na plazi, i menjam plaze svakog dana i udaljim se od mesta nocenja, a veceru pojedem u nekom restoranu. 

Cuo sam kako je tamo mir, hladovina, lepa voda... Ono ispade dzungla i vasar. Obisli smo dobar deo Grcke, i malo je prevagnulo da odemo na Sitoniju, a ne za Peloponez. Izgleda sam se prevario...

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Druže, ne znam koji period si uplatio, ali ako je to jul ili avgust, po prirodi stvari biće gužve. Ipak je to sezona, i ipak je to Halkidiki. Što se tiče suncobrana isti možeš postaviti ako ne bas na svim a ono na većini plaža od Neosa do Nikitija, a ako ipak želiš manju gužvu oko sebe biraj veće plaže tipa Lagomndra, Kalogria, Koviou. Takodje velika plaža, na kojoj ni u top sezoni ne može biti velika guzva je i Trani ammouda kod Ormos Panagias.  

3

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26030
    Ukupno tema
    868532
    Ukupno poruka