jabadabadu

Plaže na Sitoniji

3680 poruka u ovoj temi

Danas ima Talasa na Lagonisi Beach. Predlazem Ljudima kupanje na drugoj Strani Sitonije. Kao na Primer Kalogria Beach itd...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

U prilog temi koja se razvila o sitonskim plažama... Bio sam 7 dana u smeštaju na Sikia beach, konzumirane su u špicu sezone plaže Kalamitsi, Kriaritsi, Tourkolimnionas, Sikia, Valti, Platania i Sarti. Ove godine nismo stigli da obiđemo od ranije veoma nam drage Agridiu i Mega Portokali. Utisak je da u ovom delu Sitonije ipak može da se nađe za svakog ponešto u smislu gužvi, čak i u prvoj polovini avgusta. Inače skoro nikad ne koristimo ležaljke. Siguran sam da bi van sezone ove plaže sve redom bile doživljene u pravom svetlu. Okačiću neku sliku kad sredim bazu slika, ali ukratko:

Kalamitsi: predivan pesak i more, lepa je i dovoljno široka za sve posetioce, ali velika i isforsirana gužva koju prave ljudi koji ti se smeste pola metra uz peškir, valjda da bi bili što bliže moru... a ima mesta iza vas koliko hoćeš. Prošle godine bili više puta, gledano ka moru to je deo malo levo od ostrvca i bara. Ove godine samo jednom, baš zbog navalentnih posetilaca koji ne poštuju privatnost i uz to se dernjaju jedni na druge kao da su sami na plaži. Takođe, mana je brz dolazak dubine za decu i nedostatak parking prostora.

Kriaritsi: fantazija od lepote vode, neba i peska, ali upropašćena silnim šatorima i prikolicama po samoj plaži i zaleđu. Toliko je onih nastrešnica, prikolica i čamaca, kao čerga...  inače plaža ima malo posetilaca. Još je brži dolazak dubine pa deci nije bila atraktivna, za razliku od mene i supruge koji smo upijali mir i tišinu i vazduh...

Tourkolimnionas: mala plaža i majušni deo bez ležaljki (levi gledano ka moru) na kome je proporcionalno velika gužva. Puno Grka, manje Srba, krkljanac. Zanimljivo penjanje po stenama levo, brz dolazak dubine. Previše zagušeno u sezoni. Verovatno jedino još na Sitoniji Klimataria i Lagonisi imaju veći % površine plaže posednutog ležaljkama.

Sikia: konačno prostora na pretek. Ako ne volite baš veliku osamu, levi deo te velike plaže je popunjeniji narodom (ispred kampa), tu je spor dolazak dubine, a onda počinje jako prostran peščani sprud, idealan za igre u vodi. Tu smo bili bar 3 popodneva. Stene sa leve strane lepe za istraživanje, puno Grka. Mane: postoji velika bara u prostoru kanala u zaleđu te leve strane plaže, koja “pušta mirise“ od ustajale vode kad duva vetar sa te strane. Verujem da ta ustajala voda zaostala od julskih kišurina, ali uveče malo zna da di-smr...

Valti: potpuno otkrovenje, bili smo 3 puta tamo na veći deo dana. Nigde gužve, blagi ulazak u vodu, beli pesak prošaran crnim zrnima, nema velikih talasa jer je zavučena na severnom delu Sikia zaliva, predivna taverna sa preukusnom ribom, stene levo i desno od plaže za pentranje i skakanje, pogotovo one desno... Fenomenalno. Ovde nismo bili ranije, samo do Griavasa smo išli. Parking mesta na pretek, uživanje za 10.

Platania: još jedan biser, nigde gužve, prelepa voda, može biti malo talasavija slično kao u Sartiju, ali sada nije bila. Prelep plićak-sprud za igranje u vodi, čisto, usamljeno... Stene sa strane, u pozadini puno kamper vozila koji tu tradicionalno svraćaju ali ne smetaju. Mana: malo više morske trave pri obali, slično kao u Sartiju.

Sarti: verujem da je sve poznato. Bili smo na delu ispred Aristotelisa, jako lepo u vodi, širok peščani deo na kopnu, mesta za svakoga. Idealno da se svrati na kasno-popodnevno kupanje pre šetnje gradićem, našao sam bez problema mesto na parkingu između starog i novog dela na ulici pored same obale. Po meni najbolja „gradska“ plaža na Halkidikiju...

Sve ove plaže, pa i one najusamljenije, imaju na nekom delu ležaljke koje se uveliko koriste, ali one su na jako malom % površine. Pitanje je samo da li će za godinu, dve ili tri i ovi biseri biti zaposednuti agresivnom komercijalizacijom. Slike narednih dana...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Odlicno...

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

@Igor Lukač sjajne fotke! 

Ne znam kada su fotke snimljene, pa me interesuje da li se još uvek naplaćuje ulaz na Lagonisi i da li je u tih 5€ uračunat samo parking ili i ležaljke?

Hvala unapred!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pre 7 do 10 dana. Ulaz je 5€ po odrasloj osobi i tu je uracunat samo parking i lezaljka. Pice se posebno placa. Kako mi se cini u nekim sektorima si obavezan na konzumaciju od bar 10€, a u nekim nisi (nema konobara da te jure da porucis)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Valti plaža sa sjajnom tavernom. Obratite pažnju na datume i vreme na slikama, nigde gužve u špicu sezone... a plaža fantastična.

Valti-desni-deo-01.JPG

Valti-desni-deo-02.JPG

Valti-desni-deo-03.JPG

Valti-sredina-desno.JPG

Valti-sredina-levo.JPG

Valti-taverna01.jpg

Valti-taverna02.jpg

Valti-taverna03.jpg

Valti-taverna04.jpg

Kriaritsi plaža, lepa obala i pesak i predivna voda. Zaleđe je ružno zbog previše šatora i prikolica (divlji kamp).

Kriaritsi-desno.jpg

Kriaritsi-levo-01.JPG

Kriaritsi-levo-02.jpg

Kriaritsi-sredina.jpg

4

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pre 7 do 10 dana. Ulaz je 5€ po odrasloj osobi i tu je uracunat samo parking i lezaljka. Pice se posebno placa. Kako mi se cini u nekim sektorima si obavezan na konzumaciju od bar 10€, a u nekim nisi (nema konobara da te jure da porucis)

Hvala puno :)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

@Igor Lukač sjajne fotke! 

Ne znam kada su fotke snimljene, pa me interesuje da li se još uvek naplaćuje ulaz na Lagonisi i da li je u tih 5€ uračunat samo parking ili i ležaljke?

Hvala unapred!

Ne naplacuju ulaz, bar ne na onom parkingu za koji se skrece desno od ulaza za beach bar i koji vodi do dela plaze koji ne pripada beach baru. Takodje ni na Talgo plazi nisu naplacivali ulaz juce i pre 5/6 dana, pa pretpostvljam da vise ne naplacuju.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Da li postoji neka brodić varijanta do Diaporosa? Koja je cena i odakle polazi brodić? Znam da postoji varijanta rent-a boat :)

Hvala unapred :)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

plaza camping Sithon

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

FB_IMG_1505202160870.jpg

FB_IMG_1505202183976.jpg

FB_IMG_1505202209462.jpg

FB_IMG_1505202231006.jpg

4

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Upravo pročitah na stranici grčkainfo da je Karidi plaža zvanićno izdata u zakup za 2018. Tender je propraćen incidentima, dolaskom policije, hapšenjima ( npr. predsednika opštine Agios Nikolaios).:angry:

Ove godine smo početkom jula taman pred onaj cirkus sa naplaćivanjem ulaznice uspeli da se okupamo na Lagonisiju.

Ja lično i moji jedva da i izlazimo iz vode, more divno, toplo, ono malo što budemo napolju ok je i na peškiru i stolici u pesku.

Da li dolazi vreme gde će boravak na plažama 10 dana izaći kao pola cene za smeštaj?

Mislim ako naplate parking, pa ulaznicu na plažu, pa ležaljku, piće...Izgleda da nijedna od lepših plaža neće biti slobodna. Ko se nauživao, nauživao se i to je to.Baš sam tužna. Daj bože da ova vest nije tačna.

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Na Lagonisiju si u drugoj polovini avgusta, bio u obavezi da platis ulaz (na ulazu u parking) 5e za odraslu osobu. Lezaljke se nisu placale, a konzumacija nije bila obavezna osim za prva dva reda ispred beachbara. Dvoje odraslih i dvoje dece = 10e, po 2.5e za koriscenje lezaljke, tusa, toaleta....kad tako pogledas i nije mnogo, jer je recimo jedna voznja od par minuta u luna parku na nekoj drndalici 2e

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26174
    Ukupno tema
    872771
    Ukupno poruka