jabadabadu

Plaže na Sitoniji

3446 poruka u ovoj temi

Ovdećemo da se kupamo!

Izmenjeno (zbunjen71)
1

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kako trenutno izgleda Lagonisi,jel skroz popunjena ležaljkama?Pre dve godine u junu smo bili i tada su izvodili radove oko kafića i ostalih pratećih stvari.Svratili bi jedan dan do nje ovog leta pa da znamo šta nas čeka.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Veći deo je pod ležaljkama, dok je manji, desni deo plaže, posmatrano prema moru ostao slobodan. 

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Evo kako je izgledala Lagonisi plaza krajem prosle sezone

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Uh,ala su je natrpali,mora da je gužva prilična :sad:!Sigurnija nam je onda Ormos Panagijas,dugačka,komotna,jedino da ne ubodemo vetrovit dan na toj strani.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

To primoravanje da zakupim ležaljku i kupim pića, ako želim iole pristojan položaj na plaži, me užasno nervira. Pročitavši šta ste napisali poslednje tri godine, dođe mi da zažalim što nisam izabrao Nei Pori.

Da probam da nađem neko manje fensi mesto.
Baza mi je u Metamorfozisu i idemo sa malim detetom. Pominjali ste plažu Latoura, pored magistrale, pre skretanja za Lagonisi. Naveli ste samo da je mala i pogodna za porodice sa malom decom.

Da li je Latoura bolja plaža od gradske u Metamorfozisu, kolika je gužva, ima li često talase kao u Ormos Panagijasu, kakav je kvalitet podloge (pesak, šljunak, kamen) pri ulasku u more, ima li prirodnog hlada (ili neka stena koja pravi hlad pre podne/posle podne)?

Našao sam ovaj snimak iz vazduha.

P.S. Ovde je pominjanja

http://www.putovanja.info/forum/topic/7342-plaže-na-sitoniji/?page=138#comment-584674

Izmenjeno (zbunjen71)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Sve su to stare informacije (mislim na lezaljke) Te godine i Lagonisi je bila odlicna, nije bilo lezaljki, pa vidis sta su u medjuvremenu napravili. Tek kad pocne sezona znacemo kako ce biti (ako uopste neko i ode na tu plazu)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Izgleda kao neka poluprivatna plaža, mada je onaj deo sa palmama prilično privlačan, ima i više peska. Jedino što su na tom delu stalno (na svim snimcima) usidreni neki gliseri, čamci.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Široka je to plaža. Ništa čamci ne smetaju. Uvek su sa strane i to najviše par komada. Gužve tu nikada nema. Pesak je onaj fini, meki. Jedino je plićak baš dug, ali to deci odgovara. Uhvati se i nešto hlada. Parking je gore na proširenju puta. Taman nadzirete kola iz vode.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ajmo sad na drugu, manje fensi plažu, LIVARI.

https://www.youtube.com/watch?v=ZpIsaY7xYmY

https://www.youtube.com/watch?v=SYCIc7TQOgg

Član WOB ju je ovde detaljno predstavio.

http://www.putovanja.info/forum/topic/7342-pla%C5%BEe-na-sitoniji/?page=178#comment-681665

Neki drugi korisnici i nisu baš preterano bili oduševljeni: blato i pesak, dugačak plićak, kao bara, mada je voda čista i sa dosta rakova ...

Kakva su vaša iskustva?

Izmenjeno (zbunjen71)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Livari je nalik na neku rečnu plažu. Trska, peščani sprudovi, pa čak i slatkasta voda (kao da se mešaju more i neki slatkovodni izvori). Za moj ukus potpuno bezveze za obilaziti na letovanju u Grčkoj. Hoću reći, takvih plaža imamo i u Srbiji, ili u Crnoj Gori (nešto kao Ada Bojana). Dokaz da je i drugima jednako bezveze je što na toj plaži nikada nikoga nisam video, osim možda jednom jednog pecaroša.

Lepo se slika, ali izgleda samo to.

Kaži ti meni Zbunjeni71, šta ti u stvari tražiš, kakve plaže, da ti brat Galen pomogne?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Tražim alternativu za pretrpane plaže (pretrpane ležajkama i barovima, kupačima naslaganim ko sardine). Pošto idem sa malim detetom poželjna bi bila i hladovina, plićak, pesak i da bude lako dostupna. Odsedam u Metamorfozisu, pa je poželjno da bude u njegovoj blizini (npr. najdalje ću ići do Lagomandre, odnosno Vurvuru sa druge strane). Sigurno ću posetiti Koviu, Kalogriju, Agios Ioannis (ako bude otvorena), Veliki pesak...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Pre 8 minuta, zbunjen71 je rekao/la:

Agios Ioannis (ako bude otvorena), 

Kako mislis ako bude otvorena? Jel su i tamo uleteli bageri kao na Lagonisi?

Moracu izgleda da obnovim gradivo, zaboravilo se preko zime.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

@zbunjen71 je sa pravom zbunjen, jer se Sitonija komercijalizuje svake sezone sve više. Moj ti je predlog na tom potezu da obavezno probaš plaže Castri, Koviou i Trani Amouda (velika plaža severno od Ormosa poznata i kao Livrokio). Verujem da se na njima može uhvatiti mir i u špicu sezone. Takođe probaj i Lagomandru i Kalogriu, delove van plažnih barova.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

25302
    Ukupno tema
    838763
    Ukupno poruka