Beli Mag

AI ili PP-2009/10

38 poruka u ovoj temi

prosle godine sam bio u Turskoj AI i extra je kad tokom celog dana moze da jedes, pijes, lezaljke... prethodnih godina uvek PP. 

velika je razlika u cenama za hotele sa PP i AI i razmisljam sta sada... sta ste vi odlucili?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ako sedite u hotelu ceo odmor-ima smisla.

Ako idete na sve izlete, onda nema svrhe.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Prilicno je to indvidualno sta kome odgovara. Ja sam do sada uvek bila na PP, a sada sam prvi put uplatila AI u Sharmu, najvise zbog rucka. U stvari, meni bi najvise odgovarao pun pansion, a ovo u Egiptu uglavnom i nije pravi AI posto ima dosta ogranicenja. Ali me mnogo nerviraju ovi Rusi, Englezi i ostali kojima je AI najbitniji deo odmora da bi mogli da se odvaljuju od alkohola na 40 stepeni, stvarno mi nisu jasni. U svakom slucaju, mislim da je AI dobra solucija, medjutim kao sto je receno i pre mene, ako ces svaki drugi dan na neki izlet (a svi oni ukljucuju rucak), onda bezveze placas nesto sto neces mnogo koristiti.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Prilicno je to indvidualno sta kome odgovara. Ja sam do sada uvek bila na PP, a sada sam prvi put uplatila AI u Sharmu, najvise zbog rucka. U stvari, meni bi najvise odgovarao pun pansion, a ovo u Egiptu uglavnom i nije pravi AI posto ima dosta ogranicenja. Ali me mnogo nerviraju ovi Rusi, Englezi i ostali kojima je AI najbitniji deo odmora da bi mogli da se odvaljuju od alkohola na 40 stepeni, stvarno mi nisu jasni. U svakom slucaju, mislim da je AI dobra solucija, medjutim kao sto je receno i pre mene, ako ces svaki drugi dan na neki izlet (a svi oni ukljucuju rucak), onda bezveze placas nesto sto neces mnogo koristiti.

i mene najvise uzasavaju englezi i rusi... upoznao sam se prosle godine sa jednim parom iz predgradja londona... beli kao sir a flasa efesa oko njih kao u najgorem podrumu pica... ali mi je lakse da klinci samostalno uzimaju sokove, vodu, sitne kolace i grickalice tokom dana da me ne smaraju... a opet...cesto preskoce rucak jer im se spava popodne...

ajd da postavimo stvar ovako. da li je dorucak i rana vecera (pp) dovojlno za celi dan? ili da se po potrebi dodaju obroci... koliko takvi obroci, bilo restoran ili neki fast food kostaju dnevno? sad mi je palo na pamet da se ne secam da sam video u egiptu fast food... mozda nisam gledao... u turskoj ima svudge...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ima u Egiptu fast food, ne bas kao u Turskoj na svakom cosku, ali ima. Ja sam ove godine uplatila all inclusive jer je bila relativno mala razlika u ceni ,a ono zbog cega sam najvise uzela je voda :) Naime, i inace pijem previse vode, a plus na onoj vrucini, jos su tu i hotelska pravila da nema unosenja hrane i pica u hotele. Svaki dan kupovina vode i razmisljanje o tome, bas me je nerviralo.A plus je voda u nasem hotelu bila mnogo skuplja, oko 2evra. Tako da ako uracunam tu vodu i recimo jedan kapucino dnevno, meni se se all inc. isplatiti :) Inace mi je i PP bio sasvim dovoljan, a ono sto je zanimljivo,bilo je jako malo Rusa u hotelu, najvise Italijana. Nadam se da ce i ove godine biti isti slucaj :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ima u Egiptu fast food, ne bas kao u Turskoj na svakom cosku, ali ima. Ja sam ove godine uplatila all inclusive jer je bila relativno mala razlika u ceni ,a ono zbog cega sam najvise uzela je voda :) Naime, i inace pijem previse vode, a plus na onoj vrucini, jos su tu i hotelska pravila da nema unosenja hrane i pica u hotele. Svaki dan kupovina vode i razmisljanje o tome, bas me je nerviralo.A plus je voda u nasem hotelu bila mnogo skuplja, oko 2evra. Tako da ako uracunam tu vodu i recimo jedan kapucino dnevno, meni se se all inc. isplatiti :) Inace mi je i PP bio sasvim dovoljan, a ono sto je zanimljivo,bilo je jako malo Rusa u hotelu, najvise Italijana. Nadam se da ce i ove godine biti isti slucaj :)

koliko ti je to mala razliak izmedju AI i PP? evo gledam cene i ne nadjoh nesto takvo...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

A gde ti zelis da ides - u Hurgadu ili u Sarm? Hotel sa koliko zvezdica? Pitam, zato sto sam mnogo istrazivala prethodnih nedelja na tu temu, pa mozda mogu da pomognem. Secam se da je u nekim hotelima doplata za all inclusive 8 evra dnevno po osobi, mislim da to nije mnogo.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

A gde ti zelis da ides - u Hurgadu ili u Sarm? Hotel sa koliko zvezdica? Pitam, zato sto sam mnogo istrazivala prethodnih nedelja na tu temu, pa mozda mogu da pomognem. Secam se da je u nekim hotelima doplata za all inclusive 8 evra dnevno po osobi, mislim da to nije mnogo.

2 odrasla + 2 dece x 12g, odvojene sobe, bilo gde jer ne poznajem hotele, boj zvezica mi nista ne znaci jer je to diskutabilno... bio sam u hotel Rocket u Sharmu, mali ali ok i skroz zadovoljan, trazim samo bazen, fin prostoran krevet, ok klopa... nista vise posebno.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Preko agencije sa kojom ja idem su doplate za AI u rasponu od 60 do 120 evra. Konkretno ja sam izabrala Hilton i doplata mi je 80 evra. Govorim o Sharmu. Prosle godine sam bila u Hurgadi u Hilton resort-u, i znam da je doplata na licu mesta mnoooogoo skuplja nego kad se uradi u agenciji.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

I jos jedan razlog zasto sam izabrala AI je taj sto kad porucim nesto i platim, ocekujem kusur a konobara nema i nemaaaa, a meni se vec ide. Sad cu da probam i AI, mada napominjem da mi je i PP bio sasvim dovoljan. Ovo je vise iz prakticnih razloga.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Znam da je sad mozda glupo sugerisati posto ne znam do koliko para, ali evo predlog na brzaka - Hotel Safir **** Hurgada, Follow Me, 2.7. 12/11, ima jos mesta, avio 250e + hotel PP 215 i doplata za pun pansion je 8 evra dnevno. Na ovu cenu jos dodas takse (95e) i zdr. osiguranje. Ili hotel Royal Palace (preporucujem i doplatu za novu zgradu od 4 e dnevno) - hotel 285e PP, doplata 9 evra dnevno (s tim da je u tom hotelu all inclusive zaista all inclusive). Slicno je i sa nekim hotelima u Sharmu, ja idem u Hilton Watrefalls. Pregledaj sve agencije - Odeon, Perla, Spirit, Conte, Ponte, GPR, Filip, Matico... i probaj da nadjes najbolju ponudu, a o hotelima mozes dosta da procitas na forumu. Posto ides sa decom, moja preporuka je ipak all inclusive, jer mislim da je mnogo isplativije nego da stalno nesto dokupljujes.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

E da, jos sam htela da kazem da AI vise znaci u Egiptu nego u Turskoj, bar meni, jer u Turskoj smem svuda da jedem i volim da isprobavam razne restorane, a u Egiptu si u velikoj meri osudjen na svoj hotelski kompleks koji je ogroman i mrzi te preko dana da izlazis iz njega pa stalno tamo nesto narucujes i potrosis vise nego da si AI. A ja nesto i ne volim da eksperimentisem po egipatskim restoranima u gradu.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

ja sam uvek ranije bio na hb ili fb... ove godine sam uzeo all, poucen ranijim iskustvima... dosta novca mi ode na hranu i pice...

ove godine cu da jedem i pijem kao debeli nemacki turisti... :D

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

sto se tice mog iskustva sa egiptom i egipatskom hranom i picima.....all nikako to je bar moje misljenje a razlog tome je sledeci: ako poredite all u turskoj i all u egiptu to je vec nemoguca misija iz razloga sto smo mi srbi navikli u neku ruku na tursku kuhinju a u ostalom turci imaju efes a sta imaju egipcani.....piramide i svasta jos za videti....ali za pojesti i popiti.....nista sem meka ili kfc-a ili pizza hut-a...a to vec nije u usluzi all inc......turci imaju hranu a egipcani more i jos svasta nesto.....zato sam ja misljenja da se u egiptu ne isplati all nego ako je neko namerio da da pare za all onda mu je bolje da ode u kairo na plato gize i oseti egipat jer ako ga probas osetiti preko stomaka.....no comment....pozdrav svima....ovo je samo moje misljenje.....postujem svacije....pozz svima

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mislim da je bolje uplatiti p.p. varijantu prosto dovoljno sasvim, ko moze po onoj vrucinstini svaki cas nesto da jede .......ali sve ima svoje ....

I jos nesto u egiptu je all inclusive po hotelskim pravilima i drasticno se razlikuje od hotela do hotela...(tako da na to treba obratiti paznju pri uplati)....

Recimo na dominikanskoj republici je all inclusive je ono pravo gde se bas nista ne placa nego kad platis all ....za novcanik se ne hvatas , e sad u Egiptu i Turskoj to njie slucaj vec i pored uplacenog alll masa stvari se dodatno naplacuje...

U stvari zavisi ko sta voli , u principu van pansionska potrosnja u HURGADI je jako jeftina tako da gladni ostati necemo********

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
Guest
Tema je sada zaključana za dalju diskusiju.

  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905038
    Ukupno poruka