Maria

Izbor mesta na Sitoniji

494 poruke u ovoj temi

Vurvuru, pravo je mesto ako hocete odmor. Imate kola, mozete da se spustate obalom do bilo koje plaze.

Sarti je pun Srba sa decom, bilo prosle godine kad sam bio, bice i ove, sto mozes i sam da zakljucis ako procitas temu Sarti.

Cak mislim da oko Vurvurua imate jos "neotkrivene" plaze, posto moras priznati da je katastrofa ako ti zapucas na Orange Beach (6 km od Sartija) i u 10 ujutru naidjes na nesnosnu guzvu, nigde slobodne lezaljke, a vec oko 11 nemas vise ni suncobran da ubodes. Evo ja na primer prosle godine otisao sam dva puta na Orange, i ove godine idem u Sarti ali Orange beach me nece videti :)

Dakle Sarti odmah zaboravi. Biraj Nikiti ili Vurvuru, Ja navijam za Vurvuru.

Zaboravih da dodam, idem u Sarti zato sto i ja imam dete :D

Da imam devojku, ili da idem samo sa zenom, Sarti bih zaobilazio u sirokom luku.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

to bi bilo to :D

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala svima na odgovorima. :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja bih na tvom mestu zaobišla Sarti (gužva i preko dana i uveče, nigde slobodnog parking mesta, retko gde ima hlada, vašarište (luna parkovi, prodavnice sa džidža bidžama, turisti na sve strane, autobusi...), kanali sa ustajalom vodom, trskom i komarcima, trava na obodu plaže (ne podnosim je na moru, jer me podseća na rečnu obalu), vetar, plaža k'o u Paraliji, centralni kanalizacioni kolektor po sred mesta, pogled iz smeštaja mahom loš, Arvanitidis, kao jedini veći market u mestu, koliko sam videla, sa znatno višim cenama u odnosu na Galaxias i Lidl, kojih ima u Nikitiju... - da ne dužim, Sarti mi se uopšte ne sviđa - jedina prednost, po meni, je veliki izbor mesta sa dobrom klopom, a i Nikiti (koncepcijski mi se ne sviđa, jer nije onako ljupko mesto na obali mora, sa centrom, starim gradom, lepim šetalištem, sadržajima u nizu, daleko od glavnog puta, već pre k'o neka selendra, skoncentrisana uz magistralu, a i plaža je, po meni, prilično loša - ni u Sartiju, ni u Nikitiju, ne poželeh nikad da se bućnem u more, koliko god da je bilo vruće, a to već dovoljno govori). E sad, ostade Vurvuru, kojeg i ja sama biram za bazu, jer je miran, bez puno saobraćaja, ljudi, romantičan, ušuškan u borovu šumu, sa lepim plažama u samom mestu i okolini, međutim, ima i on dosta mana - svega tri marketa, jedna skromnija poslastičarnica, nekoliko restorana i picerija, nema centar, crkvu, trg, šetalište...dakle, pre je za one koje večernji izlasci ne zanimaju, a ni noćni život, mada, Ormos je na 8km, a Nikiti na nekih 15km, pa se može tamo izaći i snabdevati.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

post-23851-0-92437900-1341827336_thumb.j

post-23851-0-41602900-1341827344_thumb.j

post-23851-0-83220300-1341827348_thumb.j

post-23851-0-77155300-1341827352_thumb.j

post-23851-0-95437100-1341827356_thumb.j

post-23851-0-00702500-1341827361_thumb.j

post-23851-0-88638800-1341827365_thumb.j

post-23851-0-40410900-1341827375_thumb.j

post-23851-0-56854200-1341827381_thumb.j

post-23851-0-47922600-1341827386_thumb.j

post-23851-0-56854200-1341827381_thumb.j

Citajuci prethodan post, moram da opisem moje iskustvo sa Sartijem.

Vratila sam se juce, decko i ja smo bili 10 dana i prezadovoljni smo. Sarti je prelep. Mi smo otisli tamo sa namerom da uzivamo u prirodi i na plazama, i veliki plus nam je bio to, sto NEMA guzve. Naravno, ima je u centru i na gradskoj plazi..ali onaj ko kaze da je Sarti prenatrpan turistima, zadrzavao se iskljucivo tu u centru. Ali samo 10 minuta hoda od centra nalaze se dve prelepe uvale, gde mozete da uzivate u na pescanoj plazi, izuzetno cistom moru i divnom pogledu na sve strane. Desavalo se da pola dana budemo sami na plazi, a najvise je bilo 10 ljudi na plazi kad je bila najveca "guzva".

Samo 3 dana je bilo more skroz mirno, inace ima talasa, ali ne smetaju ni decici, a kamoli odraslima. Svo vreme duva prijatan vetric tako da nemate osecaj kao da je 35 stepeni. Uvece se temperature spuste, pa je spavanje mirno i prijatno. Samo je jedan dan bilo vruce..toliko da bi trebalo ukljuciti klimu u apartmanu.

Ako ste kolima, ili iznajmite skuter mozete veoma brzo obici i najlepse plaze pored Sartija..ima ih bas mnogo u rasponu 10 km na obe strane.

Sarti nije za one koji ne vole da istrazuju. To je mestasce za radoznale duse ili za porodice sa malom decom. Nikako za one koji su zeljni zabave i ocekuju nocni provod.

Cene su solidne..naravno skuplje je nego kod nas, ali ni u restoranima ne preteruju sa cenama. Naravno uvek se nadju restorani koji su bolno skupi, obicno pored plaze, pa je bolje jesti u restoranima koji su u 2,3 ulicice paralelno od plaze. Posle ponoci u gradu nema skoro pa nikoga, samo se na plazi moze naci po koji zaljubljeni par, koji uziva u pivu na primer. :)

I moram jos jednom da napomenem, da je Sarti bio nas izbor bas iz tog razloga jer nema guzve, jer se lepote ovog mestasca ne kriju iza horde turista.

Mi cemo se svakako vratiti tamo :)

Izmenjeno (mirarbi)
pokušavam da slike učinim vidljivim
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Prvi put pisem u ovoj temi i imam jedno kratko ptanje, koje nije striktno vezano za Sarti, ali bolje da ne otvaram novi topic. Naime, prethodnih godina sam letovao po razlicitim grckim ostrvima, a ove godine je pao izbor na Sitoniju, najvise iz razloga sto sam odlucio da sa svojom lepsom polovinom putujem kolima, pa mi Halkidiki dodje najblize. Moje pitanje glasi koje mesto je najvece na Sitoniji, posto ne bih voleo da odsednem negde gde ima par kuca i prodavnica. I zamolio bih preporuku za neki smestaj i u tom mestu. Hvala

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

sarti je mislim najvece mesto, a ako ne najvece onda sa najvise sadrzaja ...

a sto se tice smestaja morate reci sta vas zanima (blizina plaze, pogled na more itd ...) i koliko bi ste potrosili da mozemo da vas posavetujemo ...

Izmenjeno (ZekaZmaj)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sarti ili Marmaras, lepa su oba mesta.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala na brzim odgovorima :) A sto se smestaja tice, nemam nekih posebnih zahteva, pristojan studio za dvoje, da je blizu plaze, a ako ima pogled na more - jos bolje!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

pisao sam vec da se u junu moze naci smestaj na bum i to je meni najbolje ... dodjes vidis sta ti se svidi i to "kupis" ...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Prvi put pisem u ovoj temi i imam jedno kratko ptanje, koje nije striktno vezano za Sarti, ali bolje da ne otvaram novi topic. Naime, prethodnih godina sam letovao po razlicitim grckim ostrvima, a ove godine je pao izbor na Sitoniju, najvise iz razloga sto sam odlucio da sa svojom lepsom polovinom putujem kolima, pa mi Halkidiki dodje najblize. Moje pitanje glasi koje mesto je najvece na Sitoniji, posto ne bih voleo da odsednem negde gde ima par kuca i prodavnica. I zamolio bih preporuku za neki smestaj i u tom mestu mestu. Hvala

Evo neki linkovi za smeštaj, pa pročešljaj:

http://www.halkidiki.com/marmaras/amarmara.htm

http://www.halkidiki.com/nikiti/nikiti-accommodation_e.htm

http://www.feelgreece.com/en/sarti/accommodations

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
U 9.3.2013. at 15:27, dakis je rekao/la:

Prvi put pisem u ovoj temi i imam jedno kratko ptanje, koje nije striktno vezano za Sarti, ali bolje da ne otvaram novi topic. Naime, prethodnih godina sam letovao po razlicitim grckim ostrvima, a ove godine je pao izbor na Sitoniju, najvise iz razloga sto sam odlucio da sa svojom lepsom polovinom putujem kolima, pa mi Halkidiki dodje najblize. Moje pitanje glasi koje mesto je najvece na Sitoniji, posto ne bih voleo da odsednem negde gde ima par kuca i prodavnica. I zamolio bih preporuku za neki smestaj i u tom mestu. Hvala

 

Sarti...Definitivno....:)

 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Neos Marmaras je najveće mesto.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Postovanje,

treba mi pomoc oko izbora mesta za rodjake. Naime, oni imaju dete u invalidskim kolicima pa ako mi mozete pomoci koje mesto bi bilo dobro za njih. Bitna im je lepa plaza i smestaj da ne moraju kolima na plazu,lepo bi bilo da ima bar malo setaliste,prodavnicu i neki restoran,a moze i blizu nekog veceg mesta pa da uvece mogu kolima do tog mesta pa u setnju. Cena smestaja im nije mnogo bitna tako da sve dolazi u obzir.

Hvala

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Postovanje, treba mi pomoc oko izbora mesta za rodjake.

Vezano samo za Sitoniju?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905031
    Ukupno poruka